دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

دانشگاه باهچه شهیر یا همان Bahçeşehir Üniversitesi-BAU ، یکی از دانشگاه های خوب برای تحصیل در ترکیه میباشد که در قلب استانبول و در منظقه بشیکتاش قرار گرفته است. البته دانشکده های مختلف این دانشگاه در نقاط مختلف استانبول واقع شده اند، دانشگاه برای حمل و نقل دانشجویان بین پردیس ها مختلف دانشگاه سیستم های حمل و نقل پیشرفته دریایی فراهم کرده است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه میباشد که برای ورود به آن نیاز به شرکت در آزمون ورودی نیست. میتوانید کاتالوگ دانشگاه باهچه شهیر را دانلود کنید.

موقعیت دانشگاه روی نقشه گوگل

در هنگام ورود به دانشگاه باهچه شهیر اولین چیزی که نظر شما را جلب میکند، تعداد زیاد دانشجویان بین المللی در این دانشگاه میباشد. دانشجویان خارجی از تمام ملیت ها از ایالات متحده آمریکا گرفته تا چین و از کره جنوبی گرفته تا فرانسه در این دانشگاه بین المللی مشغول به تحصیل هستند. وقتی از این دانشجویان سوال میشود که چرا دانشگاه باهچه شهیر Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) را انتخاب کرده اید؟ تقریبا پاسخ آنها به این سوال یکسان است. آنها می گویند زیرا این دانشگاه یک دانشگاه بین المللی است. درک این موضوع و اعتبار این دانشگاه مسئله ای بسیار ساده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق این دانشگاه بپردازیم.

دانشگاه باهچه شهیر که بطور اختصار به آن BAU نیر گفته میشود، قراردادها وتفاهم نامه های بسیاری با سایر دانشگاه های بین المللی منعقد کرده است. بر طبق این قراردادها دانشجویان این دانشگاه میتوانند از فرصت ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بهره مند شوند. واحد امور بین الملل دانشگاه تمام همکاری های لازم برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های طرف قرارداد را دارند انجام میدهد.

شهریه دانشگاه باهچه شهیر Bahçeşehir

در جدول زیر می توانید شهریه دانشگاه باهچه شهیر را در مقاطع مختلف مشاهده کنید. اگر در این مورد سوالی دارید می توانید از کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت سوال کنید.

شهریه دانشگاه BAUدانشکده های دانشگاه باهچه شهیر BAU

دتنشگاه Bahçeşehir به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی ترکیه، دارای دانشکده های مختلفی میباشد که هر کدام از این دانشکده های لیستی از رشته‌ها را در برمیگیرند. در زیر و در یک جدول لیست دانشکده های این دانشگاه را جمع آوری کرده ایم.

دانشکده دندانپزشکیدانشکده علوم آموزشی
دانشکده حقوقدانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
دانشکده ارتباطاتدانشکده طراحی و معماری
دانشکده علوم بهداشتدانشکده پزشکی
دانشکده فنی و مهندسی

شرایط پذیرش دانشگاه باهچه شهیر

شرایط ورود به برنامه های کارشناسی

  • اگر دیپلم فارغ التحصیلی 11 ساله باشد ، کارنامه گواهی پیش دانشگاهی مورد نیاز است.
  • اگر دیپلم فارغ التحصیلی 12 ساله باشد ، دیپلم دبیرستان ایران الزامی است
  • حداقل نمره دیپلم :  12 از 20

شرایط برنامه های تحصیلات تکمیلی 

  • متقاضیان دارای مدرک لیسانس

اگر انگلیسی زبان اول شما نیست یا مدارک انگلیسی معتبر بین المللی را ندارید ، باید مدارکی درباره توانایی زبان انگلیسی خود ارائه دهید. شما می توانید یکی از نتایج آزمون بین المللی را بیاورید یا می توانید در آزمون مهارت دانشگاه Bahçeşehir شرکت کنید (برای برنامه های کارشناسی حداقل امتیاز: امتیاز برنامه های 60-کارشناسی ارشد حداقل امتیاز: 65) . در ادامه در مورد مدارک مورد قوبل دانشگاه برای زبان انگلیسی توضیحات کاملی داده شده است.

آزمون زبان ورودی دانشگاه باهچه شهیر BAU

برای ورود به دانشگاه باهچه شهیر نیاز به گذراندن آزمون ورودی زبان انگلیسی دانشگاه میباشد. با این همه متقاضیانی که یکی از مدارک زیر را داشته باشند، نیاز به گذراندن آزمون ورودی زبان انگلیسی دانشگاه ندارند. لازم به ذکر است که مدرک آیلتس مورد قبول این دانشگاه نمیباشد.

نوع مدرکحداقل نمره
TOEFL IBTحداقل 72 و برای دانشجویان رشته آموزش زبان 79
PTEحداقل 55 و برای دانشجویان رشته آموزش زبان 78
CAEحداقل C و برای دانشجویان رشته آموزش زبان A
YDS/e-YDS/YÖKDİLحداقل 60 و برای دانشجویان رشته آموزش زبان 80

سیستم حمل و نقل دانشگاه باهچه شهیر

حمل و نقل به دانشگاه BAU بسیار آسان است. دانشجویان این دانشگاه می توانند با قایق های مخصوص به دانشگاه بین دانشگاه های بشیکتاش کوزی ، بشیکتاش گونی ، گوزتپه و گالاتا که در قلب استانبول واقع شده اند ، حمل و نقل رایگان  داشته باشند. با رفتن از این اسکله ها در اسکله ما در بشیکتاش در ساعات مشخصی از روز می توان با یک سفر دلپذیر به محوطه دانشگاه دیگر ما در گالاتا رسید. بنابراین ، دانشجویان ما می توانند بدون گرفتار شدن در ترافیک سنگین استانبول ، از دانشگاه به دانشگاه منتقل شوند.

سیستم حمل و نقل دانشگاه باهچه شهیرامکانات ورزشی دانشگاه BAU

دانشگاه بین المللی باهچه شهیر دارای تیم های ورزشی در رشته های مختلف میباشد. از این رو برای رشد و پرورش تیم های ورزشی خود امکانات بسیار زیادی را فراهم کرده است. در زیر به بررسی تیم های ورزشی دانشگاه BAU استانبول می پردازیم.

تیم بسکتبال دانشگاه BAU

تیم بسکتبال آقایانتیم بسکتبال بانوان
تیم والیبال بانوانتیم فوتبال آقایان
تیم تنیس بانوانتیم تنیس آقایان

سوالات متداول دانشگاه باهچه شهیر

در این قسمت سوالاتی را که بیشتر مردم در مورد دانشگاه BAU پرسیده اند را جمع آوری کرده ایم. اگر شما نیز سوالی دارید در زیر همین پست از ما بپرسید. در سریع ترین زمان ممکن به پرسش های شما پاسخ خواهیم داد.

[accordions] [accordion title=”آیا دانشگاه باهچه شهیر خوابگاه دانشجویی دارد؟” load=”show”]دانشگاه باهچشهیر به عنوان یک دانشگاه شهری فقط شامل امکانات علمی و اداری است. دانشگاه خوابگاه های دانشگاه ارائه نمی دهد. با این حال ، BAU به یک خوابگاه دانشجویی به نام ریپابلیکا وابسته است ، که در فاصله 10 – 15 دقیقه ای از دانشگاه واقع شده است. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه خوابگاهی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت در تماس باشید.[/accordion] [accordion title=”آیا دانشگاه BAU بورسیه تحصیلی دارد؟” load=”hide”]هیچ برنامه خاصی برای گرفتن بورس تحصیلی وجود ندارد. برای دانشجویانی که دارای معدل 2.75 یا بالاتر در مقطع کارشناسی هستند ، 25٪ بورس تحصیلی کسب می کنند.[/accordion] [/accordions]

 

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *