تحصیل در قبرسمطالب پر بازدید سایت

تحصیل در قبرس | بررسی تمام شرایط تحصیل در قبرس در سال 2023

بررسی کامل شرایط تحصیل در دانشگاه های قبرس

فهرست مطالب


اگر میخواهید با شرایط تحصیل در قبرس آشنا شوید توصیه میکنم این مطلب رو بصورت کامل و دقیق مطالعه کنید، چون قصد دارم خیلی صادقانه و شفاف تمام مواردی که برای تحصیل در این کشور نیاز  دارید را برایتان توضیح دهم.

تماس برای پذیرش

تحصیل در قبرس در یک نگاه

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های قبرس را دارید ، خیلی کوتاه و مختصر باید گفت که کشور قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. کشور قبرس شمالی تحت نظارت ترکیه و کشور قبرس جنوبی تحت نظارت یونان میباشد. در ادامه در یک جدول بطور خلاصه اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار میدهیم.

قبرس شمالیقبرس جنوبی
پایتخت قبرسLefkosaNicosia
زبان تحصیل در دانشگاه هاانگلیسی و ترکی استانبولیانگلیسی و یونانی
زبان محاوره ای مردمانگلیسی و ترکی استانبولیانگلیسی و یونانی
مورد تایید اتحادیه اروپابلهبله
مورد تایید وزارت بهداشت ایرانبلهخیر
مورد تایید وزارت علوم ایرانبلهبله
بورسیه دانشگاه هابورسیه های 25 الی 75 درصدی

تجربه تحصیل در قبرس شمالی و یک رزومه موفق

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی، فارغ التحصیل دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس هستم و تجربه چندین ساله زندگی در کشور قبرس را دارم. تصویری که در زیر مشاهده میکنید، تصویری از مراسم فارغ التحصیلی بنده از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و در واقع پایان دوران تحصیل در قبرس اینجانب میباشد.

زمانی که خودم قصد تحصیل در این جزیره زیبا را داشتم، هیچ منبع و مرجعی وجود نداشت که بتوانم جواب سوالاتم را در آن پیدا کنم. بنابراین بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، تصمیم به تاسیس برند ای ام یو رجیستر نمودم، تا بتوانم تجربیات خود را به متقاضیان تحصیل در قبرس منتقل کنم و طولی نکشید تبدیل به یکی از بزرگترین نمایندگان دانشگاه های قبرس شدم و در واقع اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های قبرس به تخصص اصلی من تبدیل شد بطوریکه در این مدت نزدیک به 650 پذیرش تحصیلی موفق با بورسیه های بالا، برای دانشجویان از دانشگاه های قبرس اخذ نمودم.

در ادامه ویدئویی کوتاه از تعدادی از دانشجویانی که توسط نمایندگی اینجانب اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس نموده اند را برایتان فراهم کرده ام. افتخار موسسه ما از زمان شروع فعالیت صداقت در امور و ارائه مشاوره های صحیح برای متقاضیان میباشد. در ادامه مصاحبه برخی از دانشجویان ما را مشاهده میکنید.


دانشگاه های قبرس شمالی

کشور قبرس یک کشور توریستی و دانشجویی است. از این  رو دارای دانشگاه های بسیار زیادی میباشد. اما این حقیقت پنهان نیست که تمام این دانشگاه ها دارای رتبه و رنکینگ مناسبی نمیباشند. معمولا افرادی که به فکر تحصیل در قبرس هستند میتوانند از بین سه دانشگاه برتر این کشور یکی را انتخاب کنند. هر سه این دانشگاه ها مورد تایید اتحادیه اروپا، کانادا، آمریکا و ترکیه میباشند. در ادامه و در یک جدول بصورت مختصر و مفید، دانشگاه های قبرس شمالی را با یکدیگر مقایسه کرده ایم.

بهترین پیشنهاد برای تحصیل در قبرس
cyprus international universityنام انگلیسیCyprus International University
نام فارسیدانشگاه بین المللی قبرس
رتبه بین المللی2200

تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس CIU

دانشگاه بین المللی قبرس یا همان دانشگاه CIU، بهترین دانشگاه قبرس از نظر بورسیه تحصیل در قبرس و اعتبار مدرک میباشد و در سالهای اخیر در بین متقاضیان، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. علت پرطرفدار بودن این دانشگاه بورسیه های عالی این دانشگاه می‌باشد که باعث شده است در هر ترم افراد بسیاری برای تحصیل در دانشگاه ciu راغب باشند. این دانشگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی تا 75 درصد بورسیه، و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تا 50% بورسیه ارائه میدهد. با توجه به این بورسیه هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب میباشد.

بهترین دانشگاه از نظر رتبه و رنکینگ
eastern mediterranean universityنام انگلیسیEastern Mediterranean University
نام فارسیدانشگاه مدیترانه شرقی
رتبه بین المللی800

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

دانشگاه مدیترانه شرقی یا همان دانشگاه emu، از نظر رتبه بندی جهانی که در جدول بالا نیز درج شده است، بهترین دانشگاه قبرس محسوب میشود. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های جهان بوده و مدارک مورد تایید وزارت علوم ایران نیز میباشد. به جرات می توان گفت تحصیل در این دانشگاه بهترین گزینه برای متقاضیان میباشد، اما هزینه تحصیل در دانشگاه emu قبرس و گاها تا 4 برابر دانشگاه های دیگر قبرس میباشد. همانند دیگر دانشگاه های قبرس، دانشگاه emu نیز برای متقاضیان تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بورسیه 50 درصدی ارائه میدهد.

بهترین پیشنهاد رشته های دندانپزشکی و پزشکی
near east university logoنام انگلیسیNear East university
نام فارسیدانشگاه خاور نزدیک
رتبه بین المللی2600
توضیحات بیشتردانشگاه خاور نزدیک
بهترین پیشنهاد برای رشته هوانوردی و دریانوردی
girne universityنام انگلیسیGirne university
نام فارسیدانشگاه گیرنه
رتبه بین المللی2600
توضیحات بیشتردانشگاه گیرنه
بهترین پیشنهاد برای رشته گروه هنر
arucad university logoنام انگلیسیArkin Arucad University
نام فارسیدانشگاه آرکین آروکاد
رتبه بین المللی
توضیحات بیشتردانشگاه آرکین اروکاد

زبان دانشگاه ها برای تحصیل در قبرس

دانشگاه های قبرس رشته های تحصیلی خود را به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ارائه میدهند. این به انتخاب خود دانشجو است که چه زبانی را برای تحصیل خود انتخاب کند. اما بطور معمول تحصیل به زبان انگلیسی بسیار بهتر است و مدارک انگلیسی در سطح بین الملل اعتبار بالاتری دارند. علاوه بر این اگر در آینده قصد ادامه تحصیل در کشور های دیگر را داشته باشید، در صورتی که مدرک تحصیلی شما به زبان انگلیسی باشد دیگر از شما مدرک زبان نخواهند خواست.

حال شاید برایتان سوال پیش آید که برای ورود به دانشگاه های قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان وجود دارد یا تنها با گذراندن آزمون ورودی زبان انگلیسی میتوان وارد دانشگاه های قبرس شد؟ برای دریافت پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

محدودیت سنی برای تحصیل در قبرس

هیچگونه محدودیت سنی برای تحصیل در قبرس وجود ندارد. این به این معنی است که افراد در هر سنی که باشند میتوانند برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه های قبرس اقدام کنند. تنها دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی خود محدودیت سنی زیر سی سال را دارد. ولی برای سایر دانشگاه های قبرس محدودیتی وجود ندارد.

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی

همانند سیستم آموزشی ایران، مقطع کارشناسی یا همان دوره لیسانس در کشور قبرس چهار سال میباشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات الزامی میباشد. البته متقاضیانی که با سیستم آموزشی جدید شش سه سه تحصیل کرده اند میتوانند با داشتن مدرک دیپلم برای تحصیل در قبرس اقدام کنند. برای تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی داشتن معدل بالا شرط نیست.

برای اخذ پذیرش در رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه های قبرس داشتن مدرک زبان انگلیسی به هیچ عنوان الزامی نیست. اما اگر دارای مدرک آیلتس 5 یا بالاتر و یا معادل آن باشید از شما آزمون زبان گرفته نخواهد شد. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی  را دارند، طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را پیش روی خود خواهند داشت که میتوانند رشته مورد علاقه خود را از بین آنها انتخاب کنند.

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قبرس، طبق استاندارد بین المللی از سیستم آموزشی دو ساله پیروی میکند که مشتمل بر چهار ترم میباشد. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند بایستی که دارای مدرک کارشناسی در رشته ای مرتبط با رشته مورد نظرشان باشند.  برای ورود به دانشگاه های قبرس به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد نیازی به گذراندن آزمون خاصی نیست و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو انجام میشود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قبرس به زبان انگلیسی بوده ولی داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی نیست. در صورت داشتن مدرک آیلتس 6.5 یا معادل آن، از شما آزمون زبان گرفته نخواهد شد و بصورت مستقیم وارد دپارتمان مورد نظر خواهید شد. لیست رشت های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قبرس آنقدر گسترده است که تمامی متقاضیان میتوانند در رشته مورد علاقه که به پیشینه تحصیلی خود منطبق باشد تحصیل کنند. 

در بسیاری از تماس هایی که از سوی دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قبرس گرفته میشود، این سوال مطرح میشود که تفاوت بین رشته های کارشناسی ارشد با پایان نامه و بدون پایان نامه چیست. که در پاسخ به این سوال باید گفت که سیستم ارشد بدون پایان نامه برای افرادی طراحی شده است که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را نداشته باشند و اگر فردی قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارد بایستی رشته ارشد خود را همراه با پایان نامه انتخاب کند.

تحصیل در قبرس در مقطع دکترا

سیستم آموزشی مقطع دکترا در سرتاسر جهان استاندارد میباشد. تحصیل در مقطع دکترا قبرس همانند سیستم استاندارد جهانی شامل هشت درس میباشد. اینکه این هشت درس در چه مدت زمانی به پایان برسد بستگی به خود دانشجو دارد، اما معمولا 2 الی 3 سال بطول می انجامد. دانشجو پس از پایان هشت درس با گذراندن موفق آزمون جامع یا همان کو آلی فای وارد دوره پایان نامه خود میشود. بنابراین به پایان رساندن دوره دکترا در دانشگاه های قبرس نیازمند سه الی پنج سال زمان میباشد.

برای تحصیل در قبرس در مقطع دکترا همانند مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. اما اگر دانشجویی دارای مدرک آیلتس 6.5 و یا معادل آن باشد از گذراندن آزمون ورودی زبان انگلیسی دانشگاه معاف بوده و بصورت مستقیم وارد دپارتمان مورد نظر خود میشود. همچنین پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در دانشگاه های قبرس بر اساس سوابق تحصیلی بوده و نیازی به گذراندن آزمون خاصی وجود ندارد. 

تحصیل در قبرس پزشکی و پیراپزشکی

رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه قبرس از جمله رشته هایی هستند که همه ساله افراد زیادی را برای تحصیل در رشته پزشکی به سمت خود جذب میکنند. دانشکده های پیراپزشکی و پزشکی قبرس از اعتبار و رتبه بسیار عالی در سطح بین الملل برخوردار هستند و دانشجویان برای ورود به آنها نیازی به گذراندن هیچگونه آزمون ورودی خاصی ندارند.

یکی از عواملی که باعث شهرت گرفتن دانشکده پزشکی قبرس و دانشکده پیراپزشکی قبرس در بین دانش آموزان ایرانی شد، منطبق بودن سیستم آموزشی دانشگاه های قبرس با سیستم  آموزشی ایران است. رشته داروسازی در قبرس دوره ای شش ساله دارد و دانشجو بعد از گذراندن شش سال یا  دوازده ترم موفق به اخذ مدرک دکترای داروسازی میگردد. اما در بیشتر دانشگاه های جهان دوره داروسازی پنج ساله بوده و به دانشجو مدرک کارشناسی داروسازی ارائه میشود.  همچنین دانشگاه های قبرس به دانشجویان ایرانی بورسیه های خوبی ارائه میدهد. 

تحصیل در قبرس دندانپزشکی

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در حالت کلی نسبت به سایر رشته ها پر هزینه تر میباشد. زیرا رشته دندانپزشکی شهریه بالایی دارد. اما نگران نباشید ما با دریافت بورسیه تحصیلی قبرس، هزینه های شما را به حداقل میرسانیم. بیشتر دانشگاه های قبرس در لیست رشته های خود، رشته دندانپزشکی را دارند.

بهترین گزینه برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس ، دندانپزشکی دانشگاه CIU قبرس و همچنیندندانپزشکی دانشگاه neu قبرس میباشد. برای این پیشنهاد دلایل کاملا منطقی و قانع کننده داریم. اگر علاقه مند به این رشته هستید به شما توصیه میکنم از پست مربوط به این رشته که لینک آن را قرار خواهم داد دیدن فرمایید. البته میتوانید برای دریافت مشاوره های تخصصی تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تحصیل در قبرس داروسازی

شاید به جرات بتوان گفت محبوبترین رشته دانشگاه های قبرس رشته داروسازی باشد. بطوریکه در هر ترم بیش از 50 درصد دانشجویان برای تحصیل در قبرس و در رشته داروسازی با موسسه ما تماس میگیرند. دانشگاه های قبرس شرایط بسیار خوبی برای این رشته فراهم کرده اند. نکته جالب اینجاست که در اکثر نقاط دنیا، رشته داروسازی دوره ای پنج ساله بوده و به در پایان دوره تحصیل به دانشجو مدرک کارشناسی و یا معادل آن ارائه میشود. اما اگر قصد تحصیل داروسازی در قبرس را دارید این را بدانید که مدرک داروسازی قبرس دکترا میباشد.

تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

به جرات میتوان گفت شغل فیزیوتراپی جزو پردرآمدترین شغل های دنیا محسوب میشود. اگر به بررسی جدول مشاغل پردرآمد دنیا بپردازید، شغل فیزیوتراپی را در رده های اول این جدول خواهید یافت. کارشناسان فیزیوتراپی سالیانه چیزی در حدود 100 هزار دلار درآمد دارند. تحصیل فیزیوتراپی در قبرس جزو مواردی است که توسط دانشجویان بسیار انتخاب میشود. کشور قبرس برای علاقه مندان به این رشته شرایط بسیار خوبی را فراهم کرده است. این شرایط شامل بورسیه های عالی از 50 درصد الی 75 درصد در دانشگاه های مختلف این کشور میباشد.

دانشکده فیزیوتراپی دانشگاه قبرستقریبا تمام دانشگاه های قبرس، رشته فیزیوتراپی را در لیست رشته های خود دارند. اینکه کدامیک از دانشگاه های این کشور برای تحصیل در این رشته مناسب است، یک سوال بسیار کلی میباشد و پاسخ آن بسته به شرایط دانشجو و هدفی که دانشجو در آینده شغلی خود دارد و از همه مهمتر بودجه دانشجو متفاوت است. بنابراین بهتر است در این مورد با کارشناسان ما مشاوره کنید.

تایید فیزیوتراپی قبرس جزو سوالات و دغدغه های بیشتر دانشجویان و خانواده های آنها میباشد. در این مورد باید گفت، رشته فیزیوتراپی و مدارک صادره از دانشگاه های قبرس برای این رشته مورد تایید اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای پیشرفته ای مثل کانادا و آمریکا میباشد. اما رشته فیزیوتراپی دانشگاه های قبرس در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار ندارد.

تحصیل در قبرس – آزمون ورودی دانشگاه قبرس 

برای تحصیل در قبرس نیازی به گذراندن آزمون ورودی ندارید. نحوه پذیرش دانشگاه های قبرس بر اساس سوابق تحصیلی میباشد. این به این معنی است که هیچگونه آزمونی برای ورود به دانشگاه های کشور قبرس وجود ندارد. حتی برای اخذ  بورسیه  نیازی به گذراندن آزمون ورودی نیست.

آزمون زبان دانشگاه های قبرستنها آزمون موجود در دانشگاه های قبرس ، آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی میباشد که در بدو ورود به دانشگاه از دانشجویان گرفته میشود. این آزمون در واقع به عنوان آزمون ورودی نبوده  تنها یک آزمون تعیین سطح برای بررسی سطح زبان انگلیسی دانشجو میباشد. اگر دانشجویی در این آزمون تعیین سطح نمره قبولی کسب نکند مجبور به گذراندن یک یا چند واحد زبان انگلیسی به عنوان پیش نیاز خواهد بود. البته اگر دانشجویی مدرک زبان معتبر مانند آیلتس و یا تافل داشته باشد نیاز به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان نخواهد داشت.

حداقل نمره زبان برای قبولی از آزمون زبان دانشگاه های قبرس
نوع آزمونEMUNEUCIU
آزمون زبان دانشگاه757070
TOEFL(IBT)797265
IELTS6.55.55.5
PTE-A58

تجربه نشان داده است برخی از دانشگاه های قبرس مانند دانشگاه مدیترانه شرقی، در این آزمون تعیین سطح سخت گیری میکنند. اما قبولی در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دیگر دانشگاه های قبرس، مانند دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه خاور نزدیک به نسبت ساده تر است. شما میتوانید برای آشنایی هرچه بیشتر با آزمون زبان دانشگاه های قبرس روی لینک آن کلیک کنید. 

تحصیل در قبرس – (مدارک لازم جهت اخذ پذیرش)

مدارک جهت اخذ پذیرش از دانشگاه قبرساگر تصمیم خود را برای تحصیل در این کشور گرفته اید میتوانید مدارک خود را به ما (نماینده رسمی دانشگاه های قبرس) ارسال کنید تا کارهای پذیرش شما را در کمترین زمان ممکن و بصورت رایگان انجام دهیم. شما میتوانید مدارک خود را  از طریق شماره واتس آپ درج شده در بالای سایت و یا از طریق تلگرام برای ما ارسال کنید. به علت بالا بودن بیش از حد تعداد پیام های ارسالی، لطفا حتما پس از ارسال مدارک خود با ما تماس بگیرید. مدارک لازم جهت تحصیل در قبرس عبارتند از :

 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ترجمه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت

 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی
 • ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • یک رزومه از سوابق فردی، تحصیلی و کاری

 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی
 • ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • یک رزومه از سوابق فردی، تحصیلی و کاری

 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ترجمه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

 • اگر به دنبال برنامه های درجه یک آموزش با کیفیت با سطح استاندارد بالا و مقبولیت جهانی هستید ، بنابراین تحصیل در قبرس شمالی برای شما مناسب است. همه ما شهریه و بورس تحصیلی کم را دوست داریم اما قصد نداریم کیفیت آموزش را برای آنها فدا کنیم. در قبرس بین اساتید و دانشجویان آنها رابطه دوستانه وجود دارد ، طیف گسترده ای از امکانات از دیگر مزایای تحصیل در این کشور مییاشد. همچنین سیستم آموزشی دانشگاه های قبرس منطبق بر سیستم آموزشی آمریکا بوده و دارای عالی ترین سطح استاندارد میباشد.
 • هزینه های رندگی در قبرس بسیار مناسب و مقرون به صرفه میباشد، زیرا واحد پول قبرس لیر ترکیه بوده و واحد پول ایران بسیار نزدیک است. از طرفی دانشگاه های قبرس شمالی یکی از ارزانترین دانشگاه ها برای تحصیلات در خارج از کشور است ، این خبر خوب است. چه کسی می خواهد 6 تا 10 برابر بیشتر برای آموزش با کیفیت برابر بپردازد؟ شهریه دانشگاه های قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه است و بنابراین می توانید بدون ورشکستگی از تحصیل خود در خارج از کشور لذت ببرید.همچنین دانشگاه های قبرس به اکثر دانشجویانی که از ایران برای تحصیل اقدام میکنند، بورسیه 50 درصدی ارائه میدهد.
 • پذیرش در دانشگاه های قبرس بسیار آسان است و  متقاضیان نیازی به گذراندن هیچگونه آزمون ورودی ندارند.
 • قبرس یکی از کشور های نزدیک به ایران است که از نظر فرهنگ غذایی و آداب و رسوم مانند ایران بوده و ایرانیان در این جزیره زیبای مدیترانه ای بسیار احساس راحتی خواهند کرد.

معایب تحصیل در قبرس

این بسیار طبیعی است که تحصیل در هر کشوری یکسری مزایا و یکسری معایب دارد. هیچ کشوری کامل نیست. اما قبل از آنکه به بررسی معایب تحصیل در قبرس بپردازیم، باید گفت که کشور قبرس را به عنوان یک سکوی پرتاب در نظر بگیرید برای مهاجرت به سمت کشورهای اروپایی. 

 • یکی از معایب تحصیل در این کشور، این است که قبرس کشور کوچکی است، یک کشور که دارای سه شهر اصلی که جمعیت هر کدام در حدود صد هزار نفر است و از این رو این کشور برای افرادی که علاقه زیادی به زندگی در شهرهای پرجمعیت و شلوغ دارند مناسب نیست. البته خیلی از افراد دنج و خلوت بودن قبرس را یک مزیت محسوب میکنند.
 • قبرس یک کشور صنعتی نیست و تمام اقتصاد آن از راه جهانگردی، توریسم و خدمات رسانی به مسافران تامین میشود و اگر فردی در این راستا فعالیت داشته باشدمی تواند درآمد بسیار خوبی داشته باشد. اما مشاغل صنعتی در کشور قبرس پر رونق نیست.

هزینه تحصیل در قبرس

این مورد در قسمت هزینه تحصیل در قبرس شمالی بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته است اما در این قسمت نیز بطور مختصر به بررسی شهریه مقاطع مختلف در دانشگاه های قبرس می پردازیم. ابتدا باید گفت که دانشگاه های قبرس بنا به قراردادهایی که با دانشگاه های ایران به امضا رسانده است برای تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد بورسیه 50 درصدی ارایه میکند. و این شامل تمامی دانشجویان بوده و از طرف دانشگاه به تمام متقاضیان تعلق می گیرد. علت این بورسیه این است که ایران جزو کشورهای جهان سوم است. همینجا ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از نمایندگان با ذکر اینکه این بورسیه حاصل تلاشهای آنها بوده است از دانشجویان و متقاضیان مبالغ اضافی خارج از برنامه دریافت می کنند.

ما بیشترین بورسیه تحصیلی را به رایگان برای شما اخذ میکنیم.
شهریه سالیانه دانشگاه های قبرس با احتساب بیشترین بورسیه
مقطع و رشته تحصیلیدانشگاه EMUدانشگاه NEUدانشگاه CIU
کارشناسی2300 الی 2700 دلار2800 یورو1726 یورو
کارشناسی ارشد3700 دلار2100 یورو1200 یورو
دکترا5600 دلار3200 یورو2000 یورو
پزشکی20000 دلار8180 یورو6600 یورو
دندانپزشکی18000 دلار7500 یورو5500 یورو
داروسازی8600 دلار2800 یورو2226 یورو
پیراپزشکی7600 دلار2800 یورو1726 یورو

هزینه خورد و خوراک در قبرس

افرادی که قصد تحصیل در قبرس را دارند بهتر است این موضوع را بدانند که، هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی بسیار نزدیک به هزینه ها در ایران می باشد. علت این است که واحد پولی این کشور لیر ترکیه بوده که از نظر قیمت به واحد پولی کشور ما نزدیک می باشد. بطور متوسط هزینه های خورد و خوراک در قبرس شمالی برای یک نفر چیری در حدود 1000 لیر می باشد که البته این مقدار بستگی به سلیقه غذایی هر کس می تواند کم و یا زیاد شود.

هزینه خورد و خوراک در قبرسلازم به ذکر است در داخل محیط دانشگاه های قبرس تعداد زیادی رستوران . کافه تریا وجود دارد از جمله رستوران ایرانی که یک پرس غذا در آنها قیمتی بسیار معقول و مناسب دارد که دانشجویان می توانند از آنها استفاده کنند. قیمت یک پرس غذا در این رستوران ها بطور متوسط 90 لیر ترکیه می باشد. بنابراین هزینه های خورد و خوراک در قبرس تفاوت چندانی با ایران ندارد. البنه بر طبق تجربه ای که خود اینجانب از زندگی در قبرس داشتم هزینه های پخت غذا توسط خود دانشجو بسیار با صرفه تر و ارزان تر از هزینه تهیه غذای حاضری می باشد. برای بررسی دقیق تر هزینه زندگی در قبرس شمالی روی لینک کلیک کنید.

تحصیل در قبرس رایگان

این عبارت، جزو عباراتی است که بسیار زیاد از بین سخنان افرادی که با موسسه تماس میگیرند می‌گیرند می‌شنویم. تحصیل در قبرس رایگان، آیا واقعا چنین چیزی وجود دارد؟  آیا می‌توان از دانشگاه های قبرس بورسیه 100 درصدی اخذ کرد؟ در پاسخ به سوال چنین افرادی باید عرض کنم که امکان تحصیل رایگان در کشور قبرس وجود ندارد. اما از راه های مختلف میتوان هزینه تحصیل در این کشور را به حداق رساند.

کار در حین تحصیل در قبرس

بسیاری از افراد در هنگام تماس با موسسه حقوقی دادمهر عدالت، سوال مهمی را از کارشناس پاسخگوی ما میپرسند که در این قسمت به بررسی جواب این سوال خواهیم پرداخت :

آیا امکان کار در حین تحصیل در قبرس شمالی وجود دارد؟ از شغل‌های دانشجویی در طی تحصیل می‌توان به کار در محیط‌های دانشگاهی مثل کتابخانه‌ها، بخش‌های فرهنگی، بخش کامپیوتر دانشگاه و آزمایشگاه‌ها، کافه‌تریاها و رستوران‌های دانشگاه و مراکز اداری و ورزشی، تا کار در بیرون از دانشگاه، مثل کافه‌ها، رستوران‌ها و غیره، بسته به شرایط و خواست دانشجو و فرصت‌های موجود، نام برد. این امکان، شامل 20 ساعت اجازه کار در هفته، در طول سال تحصیلی 38 ساعت در هفته در طول تعطیلات تابستان و سایر تعطیلات می‌شود.

بورسیه تحصیلی در قبرس

تمام دانشگاه های قبرس دارای بورسیه تحصیل در قبرس میباشند که در ابتدای تحصیل به دانشجویان ارائه میدهند.  دانشگاه های قبرس به تمام دانشجویان ایرانی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ابتدا بورسیه 50 درصد تحصیلی ارائه میدهند و این بورسیه هیچگونه ارتباطی به معدل و پیشینه تحصیلی متقاضی ندارد.  این بورسیه به علت جهان سوم بودن کشور ایران به دانشجویان ایرانی تعلق میگیرد. از طرفی به دانشجویان با معدل ممتاز در برخی رشته ها بورسیه 75 درصدی نیز ارائه میشود.

(بورسیه داروسازی قبرس) – بورسیه 75% داروسازی قبرس، با دریافت این بورسیه شما به جای 4000 یورو، فقط و فقط 1000 یورو در هر ترم پرداخت خواهید کرد. بطور کلی رشته داروسازی قبرس، یکی از بهترین رشته ها برای افراد علاقه مند به تحصیل در قبرس است.

(بورسیه دندانپزشکی قبرس) – بورسیه 40% دندانپزشکی قبرس به تعداد بسیار محدود ، به جای ترمی 5800 یورو فقط 3480 یورو پرداخت کنید برای ثبت نام در  این بورسیه هر چه سریعتر با شماره واتس آپ که در بالای این سایت درج شده است در ارتباط باشید و مدارک خود را ارسال کنید.

(بورسیه پزشکی قبرس) – بورسیه 40% پزشکی قبرس به تعداد بسیار محدود ، به جای ترمی 6700 یورو فقط 3780 یورو پرداخت کنید برای ثبت نام در  این بورسیه هر چه سریعتر با شماره واتس آپ که در بالای این سایت درج شده است در ارتباط باشید و مدارک خود را ارسال کنید.

رشته پزشکی قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی شامل بورسیه نمیشود. علت آن این است که پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی رشته ای مشترک بین دانشگاه مارمارا و دانشگاه مدیترانه شرقی میباشد و تصمیم گیرنده برای ارائه بورسیه فقط دانشگاه قبرس نیست.

بورسیه سایر رشته ها

(بورسیه سایر رشته ها) – علاقه مندان به تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی و رشته های پیراپزشکی، میتوانند از بورسیه تحصیلی 75% که توسط دانشگاه بین المللی قبرس ارائه میضشود استفاده کنند. با این حساب دانشجویان مقطع کارشناسی بجای پرداخت 3000 یورو در هر ترم، فقط و فقط 750 یورو پرداخت خواهند کرد.

تحصیل در قبرس – خوابگاه های دانشگاه قبرس

یک پیشنهاد برحسب تجربه | اگر متاهل هستید و یا به همراه دوست یا رفیق خود قصد تحصیل در قبرس را دارید، خوابگاه برای شما خیلی مقرون به صرفه نیست. زیرا خوابگاه به اعضای هر فرد که در آن سکونت دارد هزینه دریافت میکند. اما در مورد اجاره منزل مسکونی اینطور نیست و شما فقط یک اجاره پرداخت کرده و کل اعضای خانواده میتوانند در آن سکونت داشته باشند. همچنین به علت کوچک بودن فضای خوابگاه ممکن است باعث خستگی شریک زندگی شما شود. اما اگر فقط یک نفر هستید، صد در صد و بدون شک خوابگاه برای شما با صرفه تر است.

خوابگاه و مسکن در قبرس

هزینه متوسط و میانگین خوابگاه و مسکن در قبرس
خوابگاه معمولیخوابگاه لوکسمنزل معمولیمنزل لوکس
سالیانه 2000 دلارسالیانه بالای 2700 دلارماهیانه 1200 لیرماهیانه 3000 لیر

کسانی که ویزای قبرس شمالی را جهت تحصیل دریافت میکنند، می توانند در خوابگاه های مدرن و پیشرفته، آپارتمان ها، خانه های ییلاقی و دوبلکس دانشگاه های قبرس سکونت کنند. اکثر دانشگاه های قبرس دارای مجتمع های خوابگاهی متفاوتی میباشند که هر کدام با توجه به توان مالی دانشجو، اتاق مناسب در اختیارش قرار می دهند. خوابگاه های دانشگاه قبرس بسیار شیک و مجهز بوده و به جرات میتوان گفت در حد هتل پنج ستاره میباشد. رزرو خوابگاه در قبرس شمالی

خوابگاه بهتر است یا واحد آپارتمان

به نظر ما، سکونت در خوابگاه به عنوان مکانی که تمام امکانات تکنولوژی، فرهنگی و ورزشی را در فضای امن خود ارائه می دهد،. بهترین شروع برای زندگی دانشجویی است. دانشجویان در این فضا محیط مشترکی را با دانشجویان خارجی سهیم می شوند و با فرهنگ ها و ملیت های مختلف آشنا می شوند. این امر به سادگی، به بهبود ارتباط اجتماعی آنان با جهان کمک می کند. در این فضا، بسیاری از دانشجویان دوستی هایی پایدار با هم دارند و بعد از دانشگاه هم این دوستی را ادامه می دهند.

همچنین تجربه دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند نشان داده است که سکونت در خوابگاه بسیار مقرون به صرفه تر میباشد زیرا هزینه های آب ، برق اینترنت به عهده خوابگاه میباشد که مبلغ قابل توجهی میباشند. همچنین ممکن است وسیله ای در منزل خراب شود که در اینصورت تعمیر آن به عهده دانشجو بوده و بایستی در شهر به دنبال تعمیرکار باشد، مسئله مهم تر مشکل آب گرم برای منازل شخصی میباشد که به دلیل گرانی هزینه های انرژی و نبود موتورخانه در اکثر منازل شخصی ، ساکنان آنها با مشکلات زیادی مواجه میشوند.

اقامت پس از فارغ التحصیلی در قبرس شمالی

شاید این برای شما نیز سوال باشد که آیا پس از اتمام دوران تحصیل در قبرس شمالی ، میتوان در این کشور اقامت گرفت؟ این پرسش بیشتر دانشجویانی است که هنگام اخذ مشاوره از کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت میپرسند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در قبرس شمالی چگونه است؟ شرایط اقامت پس از تحصیل در این کشور مثل ترکیه می باشد و به دلیل روابط خوب با این کشور می توان گفت هر شرایطی که در ترکیه حاکم است در قبرس شمالی هم وجود دارد. پس از اتمام تحصیل نیز می توان در این کشور ماند و مشغول به تحصیل شد.

تحصیل دبیرستان در قبرس

کشور قبرس یکی از کشورهایی است که سالیانه دانش آموزان زیادی برای تحصیل در دبیرستان هایش به این کشور مهاجرت میکنند. کشور قبرس دارای دبیرستان های بین المللی در سطح عالی میباشد که تحصیل در این دبیرسستان ها میتواند آینده تحصیلی و شغلی نوجوانان را فراهم سازد. یکی از بهترین دبیرستان های قبرس شمالی که معمولا مورد انتخاب خانواده های دانش آموزان از سر تا سر دنیا قرار میگیرد. دبیرستان بین المللی دوگا میباشد. نام بین المللی این دبیرسستان عبارتند از DOGA KOLEJ، این مجتمع آموزشی که شامل مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دبیرستان میباشد، در داخل محوطه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس قرار گرفته است.

مدرسه بین المللی در قبرس شمالیمجتمع آموزشی دوگا دارای سطح آموزشی بسیار بالایی میباشد و به جرات میتوان گفت بهترین مجتمع آموزشی برای تحصیل در مقاطع ابتدایی تا دبیرستان میباشد. اکثر خانواده های ایرانی نیز فرزندان خود را برای تحصیل به این مدرسه اعزام میکنند.

تحصیل در قبرس جنوبی

همانطوری که می دانید قبرس شمالی و قبرس جنوبی دو کشور مختلف هستند و هریک قوانین مخصوص به خود را دارد. به قبرس شمالی قبرس آسیایی نیز گفته میشود که تحت سلطه کشور ترکیه میباشد و به قبرس جنوبی قبرس اروپایی نیز گفته میشود که تحت سلطه کشور یونان میباشد. تحصیل در این کشور ( تحصیل در قبرس اروپایی)  نیز قوانین خاص خود را دارد. در این باره باید گفت، تحصیل در قبرس جنوبی بسیار گران تر از قبرس شمالی است. زیرا هزینه های زندگی در این کشور بر حسب یورو میباشد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫135 دیدگاه ها

 1. سلام
  ممنون بابت این همه اطلاعات مفید که در این سایت گرداوری کردین
  تو این مطلب نوشتین که هزینه کارشناسی در دانشگاه قبرس با 50 درصد تخفیف حدود 1200 دلار برای هر ترم میشه درسته ؟
  در ضمن مدرک زبان هم برای ورود به دانشگاه لازم هست
  ممنون میشم راهنمایی کنین یا اطلاعات کاملی به ایمیل ارسال نمایید

  1. سلام دوست عزیز، نخیر شهریه های دوره های کارشناسی برای تحصیل در قبرس برای هر ترم تقریبا مبلغی بین 2000 دلار الی 2600 دلار بسته به نوع رشته و مهندسی یا غیر مهندسی بودن آن متفاوت است. شهریه ای که شما ذکر کرده اید شهریه مقطع کارشناسی ارشد می باشد

 2. سلام من ۳۴ ساله هستم متاهل با مدرک فوق دیپلم معماری و قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت هتلداری و دارم.
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. سلام دوست عزیز در مورد شرایط تحصیل در قبرس برای شما پیغام گذاشته شد

 3. سلام.وقت بخیر
  بنده ۱۹ سالمه و قصد تحصیل رشته ی پزشکی در قبرس رو دارم.بعد دو یا سه ماه جهت اخذ مدرک زبانم اقدام خواهم کرد.
  آیا دانشگاهی در قبرس هست که مورد تایید وزارت بهداشت کشور باشه؟؟
  و اگر هست، شرایط ورود به این دانشگاه چطوریه؟؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.??

  1. در مورد شرایط دانشگاه های قبرس به شما ایمیل زدم لطفا برای دریافت راهنمایی بیشتر با من تماس بگیرید

 4. سلام وخسته نباشید…
  برای ارشد روابط بین الملل میشه باکارشناسی حقوق اقدام کرد؟
  واینکه زبان تدریس دانشگاه چی هست؟
  بدون مدرک زبان میشه پذیرش گرفت؟

  1. بله میشه اقدام کرد. لطفا با شماره مندرج در بالای سایت 09144221175 تماس بگیرید تا بطور کامل راهنمایی کنم. زبان تحصیل دانشگاه هم انگلیسی است

 5. سلام من 18 سالمه و قصد تحصیل رشته پزشکی در قبرس را دارم
  میخواستم بدونم تحصیل چند سال طول میکشه؟! و تا اتمام تحصیل در قبرس میمانیم یا نه؟! چون یه جایی خوندم که بعد از 3 سال تحصیل انتقال پیدا میکنن به یکی از دانشگاه های ترکیه میخواستم بدونم درسته یا نه؟!

  1. صدف خانم پزشکی دانشگاه قبرس 6 سال طول میکشه – سه سال اول را در قبرس هستید و سه سال در دانشگاه مارمارا استانبول

 6. سلام
  من تمايل دارم در زمينه مديريت کسب و کار و تجارت در کارشناسی ارشد تحصيل کنم . رشته کارشناسی من فيزيک بوده و 16 سال سابقه کار دارم . آيا محدوديت سنی وجود دارد و نياز به مدرک رسمی زبان می باشد ؟
  ممنون ميشم اگر در اين زمينه راهنمايي کنيد

  1. سلام. آیا پذیرش تحصیلی به تنهایی برای ورود به قبرس شمالی کافیست یا نیاز به ویزای تحصیلی هست؟ آیا قبرس در ایران سفارت دارد؟ پروسه اخذ ویزا بعد از گرفتن پذیرش تحصیلی چقدر زمان می برد و چه مدارکی لازم هست؟

   1. سلام شکوه عزیز
    برگه پذیرش تحصیلی از دریافت شده از یکی از دانشگاه های قبرس به همراه رسید واریز شهریه برای ورود به قبرس شمالی کافی میباشد. قبرس شمالی هیچ سفارتی در ایران ندارد و در حالت کلی برای ورود به قبرس نیاز به مراجعه به هیچ سفارتی نمیباشد. منظور ما از ویزا اجازه اقامت در قبرس شمالی میباشد که بعد از ورود به قبرس شمالی در عرض دو هفته انجام میشود.

 7. با سلام سوال این است که آیا شهریه مقطع کارشناسی ارشد شامل شهریه ثابت و درس می باشد یا فقط شهریه بصورت درسی است ؟

  1. در دانشگاه قبرس فقط شهریه درس اخذ میگردد و مبلغ کمی در حدود 100 دلار به عنوان هزینه بیمه دریافت میشود. شهریه فعلی دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد برای هر درس با احتساب بورسیه 50 درصدی چیزی در حدود 750 دلار میباشد.

 8. سلام. وقت شما بخیر.
  احتراماً؛ بنده قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های مدیریت در مقطع دکتری را دارم. از آنجایی که بنده شاغل در یکی از مراکز دولتی هستم قصد تردد را دارم آیا نحوی تشکیل کلاس ها به گونه ای هست که بنده بتوانم بدون اقامت و با تردد تحصیل نمایم. البته با توجه به اینکه هزینه تهیه بلیط رفت و برگشت 3میلیون و اندی درمیاد آیا کلاس ها هفتگی برگزار میشه، کلا در طول ماه چند بار کلاس تشکیل میشه این موضوع در تصمیم گیری نهایی من برای تحصیل در قبرس حائز اهیمت است. ( با توجه به هزینه رفت و آمد) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. و اینکه آیا شرایط سنی هم وجود دارد؟ با سپاس

  1. سلام علی عزیز دانشجویان مقطع دکترا در دانشگاه قبرس معمولا هفته ای 1 الی 2 روز کلاس دترند و شما میتوانید مدام در حال رفت و آمد باشید اما به نظر شخصی بنده این کار زیاد عاقلانه نیست و هزینه های زیادی برای شما در بر خواهد داشت. و همچنین در دراز مدت شما را بسیار خسته و کلافه خواهد کرد.

 9. سلام. وقت شما بخیر.
  احتراماً؛ بنده قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های مدیریت در مقطع دکتری را دارم. از آنجایی که بنده شاغل در یکی از مراکز دولتی هستم قصد تردد را دارم آیا نحوی تشکیل کلاس ها به گونه ای هست که بنده بتونم بدون اقامت و با تردد تحصیل نمایم. البته با توجه به اینکه هزینه تهیه بلیط نیز، رفت و برگشت 3میلیون و اندی درمیاد آیا کلاس ها هفتگی برگزار میشه، در طول ماه چند بار کلاس تشکیل میشه این موضوع در تصمیم گیری نهایی من برای تحصیل در قبرس حائز اهیمت است. ممنون میشم راهنمایی فرمایید. و اینکه آیا شرایط سنی هم وجود دارد؟ با سپاس

  1. سلام
   مشکلی وجود نداره ، معمولا کلاسهای مقطع دکتری بصورت هفتگی یک الی نهایتا دو روز بسته به تعداد دروس اخذ شده در ترم متفاون میباشد. شما میتوانید با اخذ یک درس در هر ترم هفتگی یکروز کلاس داشته باشید. شما میتوانید برای راهنمایی بیشتر در تلگرام پیام بدید

  1. آقای عزیزی سوال شما خیلی کلی هستش و در سایت اطلاعات کامل در مورد احصیل در کشور قبرس شمالی وجود داره ف اگر ابهامی دارید با من تماس بگیرید تا با کمال میل شما را راهنمایی کنم

 10. سلام خسته نباشید من لیسانس مامایی دارم و مبخوام برای فوق لیسانس مامایی اقدام کنم ، تو این دانشگاه امکانش هست ؟ ۲۳ یالمه

  1. سلام مریم عزیز
   نه متاسفانه رشته مامایی در دانشگاه قبرس ( دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ) موجود نیست.

 11. سلام، بنده مدرک کارشناسی اتاق عمل (surgical technology) رو دارم. برای ادامه تحصیل در قبرس آپشنی دارم آیا؟ چون در لیستتون رشته های مرتبط با علوم پزشکی در قسمت ارشد چیزی دیده نمیشه

  1. سلام مهران عزیز
   بله شما امکان ادامه تحصیل در قبرس را دارید. البته اگر مایل باشی در زمینه رشته خودت ادامه تحصیل بدی بایستی که به زبان ترکی تحصیل کنید. اما شما در سایر رشته های مرتبط نیز امکان تحصیل دارید. در صورت تمایل با من (محمدحسین مهرزاد صدقیانی) در تماس باش تا بصورت کامل راهنمایی کنم.

 12. با سلام ایا انتقال از دانشگاه EMU در رشته داروسازی به سایر دانشگاه های ترکیه وجود دارد یا نه لطفا شرایط مورد نظر را بفرمایید.

  1. بله امکان انتقال وجود دارد اما شرط آن این است که دانشگاهی در ترکیه پیدا کنید که رشته دکترای داروسازی در آن موجود باشد چون اکثر دانشگاه های ترکیه بابت رشته داروسازی مدرک کارشناسی ارائه میکنند

 13. ایا امکان انتقال در رشته داروسازی از دانشگاه EMU به سایر دانشگاه های ترکیه وجود دارد؟ لطف کنید شرایط را بفرمایید. با تشکر

  1. داروسازی قبرس دوره ای شش ساله دکترای پیوسته است و دانشجو بعد از شش سال مدرک دکترا اخذ میکند. اما در ترکیه دوره های داروسازی معمولا بصورت کارشناسی – ارشد و دکترا تقسیم بندی شده اند و با سیستم قبرس و ایران تفاوت دارند

 14. سلام وقتتون بخیر
  من قصد تحصیل رشته داروسازی دارم میخواستم لطف کنین بگین هزینه تحصیل و مدت تحصیل چقدر طول میکشه
  و بنده ارشد میکروبیولوژی هستم و چه مدارکی لازم است ممنون میشم پاسخ بدین..

  1. سلام شقایق عزیز
   هزینه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه قبرس بابت هر ترم 8000 دلار است اما برای ایرانی ها امکان استفاده از بورسیه 50 درضدی وجود دارد. و در واقع شهریه داروسازی قبرس ترمی 4000 دلار میباشد و رشته داروسازی در دو حالت در دانشگاه قبرس وجود دارد. کارشناسی داروسازی قبرس که رشته ای پنج ساله است و دکترا پیوسته داروسازی قبرس که رشته ای شش ساله است.

 15. سلام.من دیپلم ریاضی دارم اما میخوام پزشکی بخونم.چرا 3سال دوم رو باید به ترکیه منتقل شد ؟
  2.هزینه هر ترم پزشکی؟
  3.مورد قبول ایران هست چون در سایت های دیگه قبرس جزو کشورهای مورد قبول ایران نیامده
  4.دانشجو های مقطع کارشناسی هم اجازه کار در این کشور رو دارند؟

  1. سلام آقای کاظمی عزیز
   رشته پزشکی دانشگاه قبرس قراردادی مشترک با دانشگاه مرمره استانبول است و به همین دلیل سه سال در قبرس مشغول به تحصیل خواهید بود و سه سال در ترکیه و در واقع واحدهای کلینیکال را در دانشگاه ترکیه خواهید گذراند. هزینه پزشکی قبرس بابت هر ترم 10 هزار دلار میباشد و مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست ( تاریخ اردیبهشت 98 ) اما ممکن است در آینده مورد تایید قرار بگیرد. اما رشته پزشکی این دانشگاه مورد تایید کل اروپا و همچنین کشورهای کانادا و آمریکا میباشد. دانشجوهایی که در دانشگاه قبرس مشغول به تحصیل هستند اجازه کار پاره وقت بصورت 20 ساعت در هفته را دارند.

   1. سلام و درود وقت بخیر. بنده 36 سال سن دارم و میخا هم داروسازی بخونم. آیا امکان تحصیل بنده درقبرس وجود دارد. متشکرم.

    1. سلام امین عزیز
     نه متاسفانه سن شما برای تحصیل در رشته داروسازی بیشتر از حد مجاز دانشگاه است ( سن زیر 26 سال برای دانشگاه مدیترانه شرقی و شرط سن زیر 30 سال برای دانشگاه های دیگر).

     1. سلام ممنون‌از راهنمایی هاتون
      شرایط سنی برای وردود به رشته دندانپزشکی برای سال ۲۰۲۳ رو می فرمایید

     2. سلام خانم ناظمی عزیز
      ما کارگزار رسمی دانشگاه های قبرس در ایران هستیم و اگر امور ثبت نام خود را از طریق ما انجام دهیدف بدون در نظر گرفتن شرط سنی کارهای پذیرش شما را انحام خواهیم داد. کلیه خدمات موسسه حقوقی دادمهر عدالت بصورت رایگان انجام میشود.

  2. سلام وقت بخیر،بنده ۲۹ سال سن دارم،شغلم کار ازاد بوده و الان به دلیل شرایط موجود در ایران میخوام شروع کنم به ادامه تحصیل و گرفتن مدرک دیپلم در رشته ی تجربی،ایا میتونم در کشور قبرس رشته ی داروسازی بخونم اگر که خیر پیشنهاد شما در چه رشته هایی برای ادامه تحصیل در این کشور میباشد؟

   1. سلام مریم عزیز، شما از نظر سنی و شرایط مشکلی ندارید. بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای اخذ پذیرش از دانشگاه قبرس با من در ارتباط باشید.

 16. سلام من 31 ساله لیسانس گرافیک و 5 سال سابقه کار مرتبط با رشته ام را دارم الان میتونم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی تحصیل کنم یا چه در رشته ای میتونم ادامه تحصیل بدم؟

  1. سلام منیژه عزیز
   بله شما میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد در رشته گزافیک در دانشگاه قبرس ادامه تحصیل دهید. البته در رشته زبان انگلیسی دانشگاه قبرس هم امکان ادامه تحصیل خواهید داشت و یکسری واحدها به عنوان پیش نیاز خواهید گذراند. در صورت تمایل برای پذیزش دانشگاه قبرس با من در تماس باشید

 17. سلام وخسته نباشید مدرک داروسازی قبرس مورد قبول ایران نیست؟کدام کشورها تایید می کنند؟

  1. مدرک داروسازی قبرس را کل اروپا و کشورهای کانادا و آمریکا قبول دارند اما فعلا از لیست وزارت بهداشت ایران خارج شده است.

  1. بله ساناز خانم دانشگاه قبرس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی 50 درصدی ارائه میده برای راهنمایی بیشتر با من در تماس باشید

 18. روزتون بخیر
  پسر من امسال سال دوازدهم رشته ریاضی هست و امسال دیپلم میگیره اگه بخواد مهندسی کامپیوتر بخونه با توجه ب اینکه اگه دانشگاه نره تا مهر ماه تو ایران مشمول سربازی میشه اگه بخواد قبرس ادامه تحصیل بده شروع سال تحصیلیش از کی میشه و اگر فاصله بیفته باید چیکار کنه .
  ی سوال دیگه هم داشتم من ۴۲ سالمه و پیام نور کارشناسی پیوسته حسابداری خوندم ولی ترم اخر رها کردم ورفتم مدرک موسسه عالی آزاد گرفتم آیا برای من امکان ادامه تحصیل هست ؟ با توجه ب اینکه درحال حاضر مدرک دانشگاهی ندارم .
  ممنون میشم جواب بدید

  1. بله در سایت اصلاح شده است. هم اکنون یعنی در تاریخ 18 دی 98 شهریه هر ترم ارشد در دانشگاه مدیترانه شرقی 1700 دلار است.

  1. کشور قبرس دانشگاه های متفاوتی دارد که مهمترین آنها عبارتند از 1- دانشگاه مدیترانه شرقی که شهریه تحصیل در هر ترم مقطع ارشد آن 1700 دلار است که این شهریه بابت دو درس است یعنی شهریه هر درس تقریبا 800 دلار است. 2- دانشگاه خاور نزدیک که شهریه تحصیل در هر ترم مقطع ارشد آن 900 دلار است که این شهریه بابت دو درس است یعنی شهریه هر درس تقریبا 450 دلار است. 3- دانشگاه بین المللی قبرس که شهریه تحصیل در هر ترم مقطع ارشد آن 700 دلار است که این شهریه بابت دو درس است یعنی شهریه هر درس تقریبا 350 دلار است. و این ارتباطی به رشته ندارد.

 19. سلام خسته نباشید.ببخشید من خودم دانشجوی پزشکی تو emuام.من میتونم برای داروسازی اپلای کنم دوباره از اول؟چون که میدونید که تغییر دپارتمان نمیتونم بدم از پزشکی به دارو.ی پذیرش هم پارسال از داروسازی داشتم با 50درصد بورس میتونم اون رو الان هم ری نیو کنم ؟هزینه پزشکی ی دفعه خیلی گرون شد.دندانپزشکی چی ؟تا اونجا که میدونم پارسال ایرانی نگرفت.امسال شرایط تغییر کرده؟پروفشنسی رو هم 75 گرفتم.

  1. سلام روژینای عزیز
   بله شما میتوانید تغییر رشته دهید و بجای پزشکی قبرس به رشته داروسازی قبرس بروید. رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی هم فقط 30% انگلیسی بوده و بقیه این رشته به زبان ترکی برگزار میش.د. به نظر بنده رشته دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس انتخاب خوبی است و موسسه ما بورسیه های خوبی برای این رشته دارد. در صورت تمایل برای دریافت پذیرش با من در تماس باشید.

 20. سلام وقتتون بخیر
  من اگر اذر امسال بخوام بیام خوابگاه میتونم بگیرم؟! و اینکه اذر ماه ازمون تعیین سطح زبان برگزار میشه و اگر نمره قبولی کسب نکردم میتونم همون موقع برم کلاس؟! و برای تحصیل در دانشگاه اونجا باید پولی در بانک ایران سپرده داشته باشم یا نه؟!

  1. سلام صدف عزیز
   بله شما میتوانید در آواخر دی ماه در آزمون ربان مربوط به ترم بهمن شرکت کرده و امکان گرفتن خوابگاه هم دارید. اگر نمره قبولی کسب نکردید معلوم است که نمیتوانید سر کلاس بروید و بایستی دوره زبان دانشگاه را پشت سر بگذارید.برای ورود به قبرس نیازی به گردش مالی، تمکن مالی و سپرده در ایران ندارید. برای دریافت برکه پذیرش میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 21. سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید راجع به رشته های data science و یا هر زمینه در مورد کامپیوتر می شه لطفا راهنمایی بفرمایید. من لیسانس فناوری اطلاعات و ارشد نرم افزار هستم. ,سطح زبان که لازم دارد هم لطفا بفرمایید.

  1. سلام و وقت بخیر
   شما میتوانید در این رشته ادامه تحصیل دهید. سطح ربانی که لازم دارید در حد زبان پیش دانشگاهی کافی است. اگر قصد ادامه تحصیل در قبرس را دارید با من در تماس باشید.

 22. سلام وقتتون بخیر من مدرک کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری دارم و میخواستم بدونم امکان تحصیل دکتری در این رشته در قبرس شمالی هست؟ و اینکه در حین درس خوندن امکان کار کردن نیز دارم؟

  1. سلام نفیسه خانم
   بله امکان تحصیل شما در کشور قبرس و در رشته مورد نظر خودتان وجود دارد. لطفا برای دریافت راهنمایی بیشتر باما در تماس باشید.

 23. سلام و عرض ادب ایا داروسازی دانشگاه مدیترانه شرفی از لیست تاییدی وزارت بهداشت خارج شده ؟ آیا دانشگاه قبرس (UCY) که مورد تایید وزارت بهداشت هست رشته داروسازی داره ؟

  1. سلام آقا نادر عزیز
   بله دانشگاه های قبرس شمالی 2 سال هستش که از لیست وزارت بهداشت خارج شده اند و علت آن مشکلات دلار در ایران بود. دانشگاهی که شما میفرمایید در قبرس جنوبی قرار گرفته و رشته های دندانپزشکی و پزشکی را دارد اما شهریه آن بالاست و در حدود 27500 دلار برای یکسال است. اگر شما در دانشگاه های قبرس شمالی تحصیل کنید راه های بسیاری برای به تایید رساندن مدرک شما وجود دارد. مثل ادامه تحصیل در یک دانشگاه موجود در لیست وزارت بهداشت

  2. سلام نادر عزیز
   بله داروسازی قبرس که در کشور قبرس شمالی و در دانشگاه مدیترانه شرقی برگزار میشد از تایید خارج شده است. شهریه دانشگاه مذکور شما بسیار گران است بطور مثال شهریه رشته پزشکی آن در حدود 27000 دلار برای یکسال است.

 24. با سلام و تشکر از توضیحات خوب شما
  من ارشد آلودگی محیط زیست دارم. 48 ساله، میخوام دکتری، جامعه شناسی محیط زیست بخونم آیا در دانشگاههای قبرس شمالی امکان ادامه تحصیل دارم؟

  1. سلام حسین عزیز
   بله امکان ادامه تحصیل شما در رشته مورد علاقه وجود دارد و شرایط سنی شما نیز برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشکل ساز نیست. اگر قصد اخذ پذیرش از دانشگاه قبرس را دارید با من در تماس باشید.

 25. با سلام و خسته نباشید
  من 30 سالمه
  خواستم بدونم برای رشته پرستاری دانشگاه قبرس محدودیت سنی وجود داره یا خیر ؟
  و مدرک زبان انگلیسی ندارم
  و اینکه شهریه پرستاری در هر ترم چقد میشه ؟
  و آیا این بورسیه ک فرمودید شامل همه ایرانی ها میشه یا خیر ؟
  متشکرم

  1. سلام مسعود عزیز
   سن شما برای شروع مقطع کارشناسی در مرز قرار دارد اما تمام سعی خود را برای گرفتن پذیرش شما خواهیم کرد. با ما در تماس باشید.

 26. با سلام.دندان قبرس نيز مانند داروسازي بدون نياز به مدرك زبان است(اموزش توسط دانشگاه) ؟؟ مورد تايي اروپا براي كار كردن ميباشد؟؟

  1. سلام رضا
   بله بودن مدرک زیان امکان اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی قبرس وجود دارد. اگر چنانچه قصد تحصیل در قبرس را دارید با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را رهنمایی کنم. اتفاقا بورسیه های خوبی برای رشته دندانپزشکی داریم.

 27. سلام بابت اطلاعات خوبتون ممنونم برای تحصیل در رشته داروسازی مقطع دکترا دوسال اخر رو که باید کار کنند خود دانشگاه معرفی میکنه به جاهای دیگه ایا میشه به کشور های دیگه رفت؟

  1. سلام سحر خانم عزیز
   دوره کارآموزی رشته داروسازی را بایستی در یکی از داروخانه های کشور قبرس مشغول به کار شوید که معمولا تمام داروخانه های شهر به راحتی قبول میکنند و در پایان برگه کار آموزی شما توسط صاحب داروخانه تکمیل خواهد شد.

 28. سلام خدمت شما میخواستم بپرسم مدرک دانشگاه های قبرس مثل مدیترانه شرقی مورد قبول کشورهای اروپا هست؟ یعنی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد میتونم برم مثلا آلمان کار پیدا کنم؟

  1. بله مدارک دانشگاه قبرس مورد تایید کلیه کشورهای اروپایی میباشد و افرادی که در قبرس تحصیل میکنند میتوانند بعدها برای ادامه تحصیل و یا کار در کشورهای اروپایی اقدام کنند.

 29. سلام من فارغ تحصيل هستم و ١٨ سالمه و امسال سال دومي هست كه مي خوام كنكور بدم
  ميخواستم بدونم ميشه در قبرس واسه رشته دندون پزشكي تعدادي واحد خوند بعد برگردم ايران واسه ادامش؟ مثل كشور روسيه

  1. مهسا خانم باید خدمتتان عرض کنم که دیگر از هیچ کشوری نمیتوان به ایران انتقال گرفت حتی از کشور روسیه، چون طبق گفته وزیر محترم بهداشت از سال 2019 به بعد اگر دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور اقدام کرد باید کل دوران تحصیل خود را در همان دانشگاه و یا دانشگاه های غیر از ایران سپری کند. حتی فیلم و مستند این خبر وزیر بهداشت موجود است که در صورت نیاز میتوانم تقدیم کنم.

 30. با سلام. من کارشناسی تغذیه ورژیم درمانی دارم و ۲.۵ سال سابقه کار بالینی مرتبط با رشته دارم. برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته خودم چه داشگاهی در قبرس وجود داره؟

  1. شما میتوانید برای تحصیل تغذیه در قبرس اقدام کنید. برای تحصیل شما دانشگاه های متفاوتی در قبرس وجود دارد. اما ارشد و دکتری تغذیه در دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه خاور نزدیک قبرس به زبان ترکی استانبولی میباشد. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید لطفا در واتس آپ پیام دهید تا شرایط تحصیل در قبرس را برای شما بطور کاملتر بررسی کنم.

 31. سلام خسته نباشيد.
  من ميخواستم تو رشته ي دندونپزشكي براي قبرس اقدام كنم. منتهي ميخوام بدونم ميشه چند ترم توي دانشگاهاي قبرس دندون پزشكي خوند و بعد براي دانشگاهاي تركيه انتقالي گرفت؟! يا نياز هست ازمون ورودي بديم ؟

  1. باعرض سلام
   بله شما میتوانید به راحتی از دانشگاه های قبرس به دانشگاه های ترکیه انتقالی بگیرید. اما قانون بین الملی برای انجام این کار این است که به مدت دو سال در دانشگاه مبدا تحصیل کنید. یعنی شما میتوانید بعد از دو سال تحصیل در قبرس به کلیه دانشگاه های دنیا انتقالی بگیرید. و محدودیتی برای اینکار وجود ندارد.

 32. سلام خسته نباشید سوال اول اینکه شما برای دانشگاه نیز ایست هم می‌توانند پذیرش بگیرید و سوال دوم ایا برای پذیرش پزشکی شرط سن دارد یا خیر

  1. سلام خانم پریسای عزیز
   بله موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی تمام دانشگاه های کشور قبرس شمالی میباشد. شما میتوانید برای تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس یا همان دانشگاه Near East با اینجانب در تماس باشید.

 33. ممنونم جناب آقای صدقیانی از مقاله خوب و کاملتون
  من علاقه زیادی به تحصیل در رشته داروسازی در کشور قبرس را دارم. معدل دیپلم من 15 است آیا امکان اخذ بورسیه دارم؟

  1. سلام خانم عالی نسب وقت شما بخیر باشه
   بله اگر علاقه مند به تحصیل در قبرس در رشته داروسازی هستید. میتوانید مدارک خود را برای من ارسال کنید. امکان اخذ بورسیه تا 75 درصد برای شما فراهم است.

 34. سلام وقتتون بخیر من 22 ساله لیسانس میکروبیولوژی هستم با معدل کل 17/04و خواستم بدونم ارشد شیمی رو میتونم
  تحت چه شرایطی پذیرش بگیرم؟
  و اینکه شرایط کار دانشجویی چطور هست اونجا؟
  مدرک آیلتس و زبان ترکی آیا تاثیری در گرفتن پذیرش و کار دانشجویی دارد یا خیر؟

  1. سلام آقا محسن عزیز
   مشکلی در پذیر شما نیست و چنانچه قصد تحصیل در قبرس شمالی را دارید میتوانید اقدام کنید. فقط ممکن مجبور به گذراندن تعدادی دروس به عنوان پیش نیاز باشید. برای اخذ پذیرش فقط کافی است مدارک خود را از طریق واتس آپ برای من ارسال کنید. دانشجو ها محصب در دانشگاه های قبرس شمالی میتوانند هفته ای تا بیست ساعت مشغول به کار شوند.

 35. سلام خسته نباشید ببخشید هزینه رشته دندان پزشکی در قبرس به همراه خوابگاه وخوراک در کل چقد میشه بنده الان سال یازدهم هستم ایا شرایط دیگری برای تحصیل هم وجود دارد

  1. سلام علیرضا حیدری عزیز
   هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس با بهترین میزان بورسیه که توسط اینجانب برای شما گرفته میشه در هر ترم 3500 یورو میباشد. (البته این شهریه مربوط به سال تحصیلی 2020-2021) میباشد). یک فرصت ویژه برای شما که علاقه به تحصیل در رشته دندانپزشکی دارید توصیه میکنم. آن هم بورسیه 100 درصدی ددنانپزشکی میباشد که شما میتوانید فقط با پرداخت مبلغ 16000 یورو بورسیه 100 درصدی شوید. یعنی 16000 یورو برای کل پنج سال شما

 36. سلام خسته نباشید
  من دیپلم ریاضی فیزیک دارم با معدل 16.32 از مدرسه نمونه دولتی
  میخوام رشته عکاسی یا طراحی وب و برنامه نویسی تحصیل کنم در قبرس
  میشه راهنمایی کنید در این مورد؟

  1. سلام علی عزیز
   عرض کنم خدمت شما که در هیچ کجای دنیا رشته ای به نام طراحی وب و یا برنامه نویسی در مقطع کارشناسی وجود ندارد. شما با توجه به علایقی که دارید باید در یکی از دو رشته مهندسی فناوری اطلاعات و یا مهندسی کامپیوتر تحصیل کنید. برای تحصیل در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در قبرس، میتوانم برای شما بورسیه های خوبی بگیرم. بطور مثال بورسیه های 75 درصدی که شهریه شما را تا حد قابل توجهی کم خواهد کرد. فرصت را از دست ندهید و با من در تماس باشید.

 37. سلام من لیسانس فناوری اطلاعات دارم و مایل به تحصیل در مقطع ارشد همین رشته هستم
  کدام دانشگاه مدرک معتبر تری در اروپا دارد و بالاترین میزان بورسیه را دارد؟
  معدل لیسانسم 17.08 هست آیا تاثیری در گرفتن بورسیه دارد؟

  1. سلام جناب جواد عزیز
   معتبرترین دانشگاه برای تحصیل در قبرس دانشگاه مدیترانه شرقی میباشد. اما شهزیه این دانشگاه نسبت به بقیه دانشگاه های قبرس بالاتر است. با توجه به معدل شما که بالای 15 است. میتوان جهت تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس اقدام کرد که هم رتبه خوبی دارد و هم مورد تایید اتحادیه اروپا و کانادا و آمریکا میباشد.

 38. سلام وقت بخیر. بنده لیسانس حسابداری هستم سال نود و یک گرفتم. امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در رشته ای غیر مرتبط مثلاً فزیوتراپی وجود دارد؟؟تشکر از شما

  1. سلام علیرضا
   نه متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد. چون این دو رشته ماهیت متفاوتی دارند و با همدیگر فرق دارند. پس اگر قصد تحصیل در رشته فیزیوتراپی قبرس را دارید بایستی از مقطع کارشناسی شروع کنید.

 39. سلام آیا رشته دکترای داروسازی قبرس مورد تایید وزارت علوم ایران هستش یا خیر لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  1. سلام سعید عزیز
   نه مورد تایید ایران نیست اما مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه و کانادا آمریکا است. و یک نکته را در نظر داشته باش که چون رشته داروسازی جزو رشته های پیراپزشکی است، مسئولیت رسیدگی آن وزارت علوم نیست و وزارت بهداشت است.

 40. سلام میخواستم بدونم که اگر در دانشگاه CIU ثبت نام کنم امکان این هست که بعد از یک سال به یک دانشگاه در میلان منتقل بشم یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیزم
   بله امکان انتقالی از دانشگاه قبرس به کلیه دانشگاه های جهان (غیر از ایران) وجود دارد. اما طبق یک قانون بین الملل شما بایستی حداقل دو سال در دانشگاه مبدا درس بخوانید.

 41. سلام خسته نباشید
  برای بورسیه 75٪ معدل کتبی نهایی باید بالای ۱۵ باشه یا معدل دیپلم؟! ممنون میشم اگر پاسخ بدین

  1. سلام یلدای عزیز
   شرط دریافت بورسیه تحصیلی قبرس این است که دانشجوی در رزومه خود یک معدل داشته باشد که بالای 15 باشد. حال فرق ندارد که معدل کل باشد یا کتبی یا معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی. در هر صورت با داشتن هر معدل بالای 15 در رزومه میتوان برای دریافت بورسیه 75 درصدی اقدام کرد.

 42. سلام خسته نباشید
  برای دندانپزشکی که فرمودین با بورسیه صد درصدی کل 5سال تحصیل با مبلغ 16000 یورو میشه رفت
  کدوم دانشگاه قبرس و با این امکانات توصیه کردین؟

  1. سلام غزل عزیز
   این شرایط مربوط است به دانشگاه علوم بهداشت قبرس. در داخل سایتم برای این دانشگاه صفحه دارم که میتوانید به آن مراجعه کنید.

 43. سلام خسته نباشین
  کسی که کارشناسی کارگردانی تئاتر خونده میتونه برای کترشناسی ارشد یکی از رشته های مدیریت اقدام کنه؟

  1. سلام نوید عزیز
   بله چنین امکانی وجود دارد. برای رشته های مدیریت، رشته مقطع کارشناسی مهم نیست. اگر قصد تحصیل در قبرس در رشته مدیریت را داری حتما با من تماس بگیر

 44. سلام وقت بخیر. قصد تحصیل در رشته فیزیو تراپی دانشگاه ciu رو دارم. سوالم اینه ک اگه مدرک گرفتم از این دانشگاه، آیامیشه به یک کشور اروپایی مثل کانادا یا آلمان رفت برای کار؟میگن ک باید برای رفتن ب کشور دیگه سابقه ی کار داشته باشی.

  1. سلام امیرحسام عزیز
   بله با توجه به اینکه مدارک صادره از دانشگاه های قبرس در سایت آنوبین مورد تایید میباشد. شما میتوانید با مدارک صادره از کشور قبرس به راحتی ویزای کار آلمان را دریافت کنید.

 45. سلام وقت بخیر
  مدرک رشته فیزیوتراپی و پرستاری مورد تایید وزارت بهداشت هست؟

  1. سلام ساغر عزیز
   نه متاسفانه در تاریخی که در حال نوشتن این جواب هستم، یعنی اول تیر ماه سال 1400، دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند. اما مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه، کانادا و آمریکا میباشند.

 46. سلام. بعد از ختم دوره ارشد میشه کار پیدا کرد و اقامت تحصیلی رو به اقامت کاری تبدیل کرد؟ کلا بعد از ختم دوره تحصیل چطوری میشه اونجا موندگار شد؟

  1. سلام راضیه خانم عزیز
   بعد از اتمام دوران تحصیل در قبرس سه راه برای ماندن دارید.
   1- ادامه تحصیل دوباره در مقطع بالاتر یا تحصیل ارشد مجدد
   2- پیدا کردن کار قانونی و اخذ ویزای کار قبرس شمالی
   3- خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت ملکی از اداره مهاجرت

 47. سلام. آیا با داشتن شرایط زیر میتوان برای مقطع ارشد نفت و گاز یا هر رشته مرتبط جهت پذیرش اقدام کرد؟ کل هزینه تقریبی سالیانه رو لطفا” اعلام کنید.
  مدرک مهندسی مکانیک
  سن 44 سال و سطح زبان IELTS 6.5 که البته اکسپایر شده است.
  ممنون از راهنماییتون.

  1. سلام آقا نوید عزیز
   بله شما میتوانید برای تحصیل مهندسی نفت در قبرس اقدام کنید. دانشگاه خاور نزدیک قبرس این رشته را دارد. برای اطلاع از هزینه ها و دریافت بورسیه با ما در تماس باشید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت کلیه امور افرادی را که قصد تحصیل در قبرس داشته باشند را بصورت کاملا رایگان انجام خواهد داد.

 48. سلام وقتتون بخیر
  من سال 98 دیپلم رشته تجربی با معدل بالای 18 گرفتم و الان پشت کنکورم
  برای تحصیل در رشته دکترای پیوسته داروسازی شرایط بورسیه چطوری هست و باید سالانه حدودا چقدر هزینه برای تحصیل داشته باشیم؟ و مشاغل دانشجویی تا چ حد میتونه هزینه ها رو تامین کنه؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام بهاز عزیز
   شرایط تحصیل داروسازی در قبرس بسیارر مناسب است، بطوریکه برای این رشته بورسیه 75 درصدی ارائه میشود. برای دریافت این بورسیه باید معدل بالای 15 داشنه باشید. اگر علاقه به تحصیل در رشته داروسازی داشته باشید، تیم موسسه حقوقی دادمهر عدالت، کلیه کارهای شما را بصورت کاملا رایگان انجام خواهند داد.

 49. با سلام و ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون
  من قصد تحصیل در رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی رو دارم چون خودم ورزشکارم و رشتم والیباله و دیپلم ریاضی با معدل بالا دارم و ۲۲ سالمه
  ترجیحم تحصیل در رشته تربیت بدنی هست ولی خب به رشته های مدیریتی هم علاقه مند هستم
  لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام امیرحسین عزیز
   رشته تربیت بدنی در دانشگاه های قبرس موجود است ولی متاسفانه زبان این رشته ترکی استانبولی میباشد. اگر بخواهید در رشته های گروه مدیریت به تحصیل بپردازید من در خدمتم. شما می توانید با من از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

  1. با سلام شهریه دندانپزشکی قبرس با احتساب بورسیه 50 درصدی ترمی ( 2750 یورو یعنی سالیانه 5500 یورو) و شهریه پزشکی قبرس ( ترمی 3300 یورو یعنی سالیانه 6600 یورو ) میباشد.

 50. سلام واتساپ قطع است آیا این امکان هست با ارسال مدارک دخترم که رشته اش ریاضی بامعدل ۱۹.۶۵است بااینکه ترم پاییز شروع شده درهمین ترم ظرف ۱۰ روز آینده وارد رشته نرم افزار کامپیوتر شود مدارکش ترجمه شده وواکسن نیز سینوفارم زده است زبان انگلیسی درحد ماآزمون ماک ۶راگرفته واگرنمیشودآیا ترم زمستان ورودی دارددر۱۵اذر برای اساس ۶.۵ امتحان میدهد
  وتحریم سوال شما چه هزینه ای رابرای گرفتن پذیرش میگیرید

  1. میترای عزیز سلام، بله البته تا جایی که اطلاع دارم مدارک شما به موسسه ارسال شده و کار فرزند شما مبینا خانم در حال انجام است.

 51. سلام خسته نباشید.
  من رشته فنی حرفه ایم
  میخاستم بدونم شرایطش فرق میکنه؟
  و اینکه من کارشناسی ناپیوسته هستم باید از اول بخونم یا نه؟

  1. سلام علی جان اگر قصد تحصیل در قبرس دارید لطفا در واتس آپ به من پیام دهید. چون سوال شما خیلی کلی است و رشته مد نظر خود را مشخص نکرده اید.

  1. خواهش میکنم. شما میتوانید برای اخذ پذیرش تحصیلی از طریق واتس آپ با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت در ارتباط باشید.

 52. من میخواهم در رشته توریسم دانشگاه قبرس تحصیل کنم .البته ارشد فلسفه و کلام و ارشد تاریخ را در دانشگاه دولتی و پیام نور را دارم .معدلم هم ۱۶ و خورده ای هست بنظرتون قبول میکننددر این دانشگاه با این معدل درس بخوانم .لطفا هزینه های هر ترم را به تومان بگویید .سپاس گذارم…واینکه آنه برخوردشان با یک محجبه چطور میلاشد

  1. بله برای تحصیل در قبرس در رشته توریسم میتوانید اقدام کنید. البته با توجه به سوابق تحصیلی شما پذیرش در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد برای شما امکان پذیر است.

 53. سلام .آیا با مدرک ارشد .تاریخ .و فلسفه و کلام .میتوانم در دانشگاه قبرس تحصیل کنم .معدل هم بد نیست .هزینه هر ترم چقدر میباشد؟؟؟

  1. بله رشته های فوق در دانشگاه های قبرس موجو هستند. برای تحصیل در قبرس در این رشته ها میتوانید با من تماس بگیرید. میزان شهریه بستگی به مدارک شما دارد. اگر معدل شما در سطح خوب باشد بورسیه تحصیلی قبرس به شما تعلق خواهد گرفت.

 54. سلام زمان ثبت نام دانشگاه های قبرس کی شروع میشه برای رشته های مهندسی پزشکی و فیزیو‌تراپی (کارشناسی)؟

  1. سلام پرستو عزیز، ثبت نام شروع شده است. اگر قصد تحصیل در قبرس در ترم بهمن ماه را دارید از طریق واتس آپ با من در ارتباط باشید.

 55. سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی کارشناسی روانشناسی دانشگاه آزاد هستم.
  برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد میتوانم در دانشگاه های قبرس شمالی این رشته را ادامه دهم؟ و اینکه آیا مدرک ارشدم مورد تایید ایران هست؟

  1. سلام ملیکای عزیز
   بله شما میتوانید برای ادامه تحصیل در قبرس در رشته روانشناسی اقدام کنید. فقط توجه کنید که رشته روانشناسی بالینی در قبرس موجو نبوده و بایستی در رشته روانشناسی عمومی ادامه تحصیل دهید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت، تمام امور پذیرش و اخد بورسیه شما را بصورت کاملا رایگان انجام خواهد داد. در صورت تمایل برای اخذ پذیرش با کارشناسان ما رد ارتباط باشید.

 56. سلام وقت بخیر
  هزینه تحصیل و خوابگاه و زندگی در سال در مقطع دکتری حسابداری حدودا چقدر میشه و آیا در حین تحصیل و یا بعد از تحصیل میشه در این زمینه مشغول به کار شد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام علیرصای عزیز
   هزینه های تحصیل در مقطع دکترا با احتساب بورسیه 50 درصدی حدودا 2000 یورو در سال میباشد. و هزینه های زندگی در تاریخی که من در حال پاسخ به شما هستم در حدود 7000 لیر ترکیه برای یکماه میباشد. البته اگر بخواهیم مقداری ثابت برای آن در نظر بگیریم و هزینه های خورد و خوراک و زندگی در قبرس را نیر بر حسب یورو حساب کنیم، میتوان گفت هزینه های زنگی ماهیانه 350 یورو میباشد.

 57. سلام وقت بخیر
  من ۳۱ سالم هست و دیپلم تجربی ،لیسانس مدیریت جهانگردی و ارشد روانشناسی دارم
  میخواستم ببینم برای دکتری روانشناسی در دانشگاه های قبرس میتوانم درخواست بدم آیا بورسیه به مقطع دکتری تعلق میگیره ؟شرایط تحصیل مقطع دکتری چطوری هست؟
  و اگر نمیشه
  ایا برای ارشد دوم و برای رشته توریسم میشه اقدام کنم؟

  1. هزینه های تحصیل در مقطع دکترا با احتساب بورسیه 50 درصدی حدودا 2000 یورو در سال میباشد. و هزینه های زندگی در تاریخی که من در حال پاسخ به شما هستم در حدود 7000 لیر ترکیه برای یکماه میباشد. البته اگر بخواهیم مقداری ثابت برای آن در نظر بگیریم و هزینه های خورد و خوراک و زندگی در قبرس را نیر بر حسب یورو حساب کنیم، میتوان گفت هزینه های زنگی ماهیانه 350 یورو میباشد. برای ارشد مجئئ نیز میتوانید درخواست دهید و هزینه های تحصیل در مقطع ارشد سالیانه 1200 یورو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا