تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه

ترکیه یا قبرس| کدام را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه

وقتی تصمیم به نگارش این مقاله گرفتم، نیم نگاهی به مقالات موجود در دیگر سایت ها که به بررسی موضوع تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه انداختم. متاسفانه تمام سایت هاف اطلاعات غلط و نادرست به دانشجویان میدهند و دلیل آن این است که اکثر سایت های ایرانی تجاری هستند و ذهنیت مخاطب را به سمت چیزی که خودشان میخواهند هدایت میکنند. مقاله حاضر به دور از هرگونه تعصب نوشته شده است

تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه

انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در خارج از کشور تصمیمی حیاتی است که می تواند آینده شما را شکل دهد. قبرس و ترکیه دو گزینه محبوب برای دانشجویان بین المللی هستند که به دنبال آموزش با کیفیت، تجربیات فرهنگی غنی و فرصتی برای کشف افق های جدید هستند. در این مقاله به مقایسه مزایا و معایب تحصیل در قبرس و ترکیه می پردازیم تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه کمک کنیم.

مقایسه دو کشور قبرس شمالی و ترکیه

مشخصات قبرس شمالی ترکیه
پایتخت لفکشا  آنکارا
جمعیت  340.000  85.000.000
مساحت  3354 کیلومتر مربع  769630 کیلومتر مربع
زبان رسمی  ترکی استانبولی  ترکی استانبولی
دین اسلام  اسلام 
واحد پول  لیر ترکیه لیر ترکیه 

در حال حاضر، قبرس شمالی یکی از کشورهای مورد تقاضا برای مهاجرت تحصیلی است. زیرا هم دانشگاه های معتبر دارد و هم گواهینامه های فارغ التحصیلی دانشجویان دارای اعتبار بین المللی  می باشد. همچنین ترکیه دانشگاه های معتبر زیادی دارد.

سیستم آموزشی در قبرس

جالب است بدانید سیستم آموزشی قبرس شمالی با سیستم آموزشی آمریکا همخوانی دارد که متقاضیان بیشتری را به خود جذب می کند. علاوه بر این، قبرس شمالی بورسیه های 50 تا 100 درصدی را بر اساس شرایط به متقاضیان مهاجرت تحصیلی ارائه می کند و با توجه به این موضوع معمولا هزینه تحصیل در این کشور کمتر و ارزانتر از ترکیه است. همچنین برای ورود به دانشگاه قبرس شمالی نیازی به ارائه مدرک زبان یا قبولی در آزمون ورودی نیست. اما برای ورود به اکثر دانشگاه های ترکیه به نمره آیلتس 5.5 تا 6 یا تافل نیاز دارید.

مزایای تحصیل در قبرس

1 شهریه های مقرون به صرفه به علت بورسیه های بالا
2 قرارگیری در محیط چند فرهنگی
3 ارتقاء مهارت های زبان انگلیسی
4 امنیت بسیار بالا
5 کیفیت آموزشی بالا
6 هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه
7 اعتبار بسیار بالای مدارک فارغ التحصیلی
8 بیمه درمانی تمام دانشچویان
9 جاذبه های بسیار زیبای توریستی

سیستم آموزشی در ترکیه

سیستم آموزشی یک کشور اساسی‌ترین بخشی است که بر رشد و توسعه آینده‌ی آن تاثیرگذار است. ترکیه با طرح‌ها و برنامه‌های متعددی که در دهه‌های گذشته اجرا کرده است، توانسته است سیستم آموزشی خود را بهبود بخشد و به یکی از مهم‌ترین کشورهای مقصد برای تحصیلات عالی در منطقه تبدیل شود.

مزایای تحصیل در ترکیه

1 کیفیت آموزشی بالا
2 امنیت بسیار بالا
3 سیستم های حمل و نقل پیشرفته
4 هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه
5 قرارگیری در محیط چند فرهنگی
6 بورسیه های بسیار متنوع
7 یادگیری یکی از زبان های رایج جهان
8 طبیعت بسیار زیبا
9 آینده ای روشن برای شغل مورد نظر شما

چشم انداز شغلی پس از فارغ التحصیلی

در نظر گرفتن فرصت های شغلی بالقوه پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به ماندن در مقصد تحصیلی خود هستند بسیار مهم است. هر دو قبرس و ترکیه فرصت هایی را برای فارغ التحصیلان ماهر فراهم می کنند تا در کشورهای مربوطه خود به دنبال کار باشند یا بازارهای کار بین المللی را کشف کنند.

اما در حالت  کلی چشم  انداز شغلی پس از فارغ التحصیلی در کشورهای اروپایی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های قبرس شمالی بسیار بسیار بهتر است.

دانشگاه های قبرس بهتر است یا ترکیه 

با توجه به سؤالی که ذهن بسیاری از متقاضیان را مشغول کرده است که تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه، مهم است توجه کنید که قبرس شمالی و ترکیه نیاز به ویزای تحصیلی ندارند. اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های قبرس جنوبی را دارید، باید ابتدا ویزای تحصیلی را دریافت کنید. هر یک از این دانشگاه‌ها رشته‌های متفاوت و البته بسیار متنوعی ارائه می‌دهند؛ اما نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، هزینه تحصیل است. هزینه تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه تر از هزینه‌های دانشگاه‌های ترکیه است. زیرا دانشگاه های قبرس شمالی بورسیه های بهتری را برای دانشجویان ایرانی ارائه میدهند.

بنابراین میتوان نتیجه گرفت در پاسخ به این سوال که تحصیل در قبرس شمالی بهتر است یا ترکیه ،  باید گفت که در بسیاری از موارد قبرس شمالی امتیاز بهتری را نسبت به ترکیه کسب میکند.

دانشگاه بین المللی قبرس

آن دسته از عزیزانی که هدف‌های شغلی خود را بیشتر در بازار کار بین‌المللی مشخص می‌کنند، بهتر است دانشگاه‌های قبرس را برای تحصیل انتخاب کنند؛ چرا که علاوه بر هزینه کمتر، مدرک با اعتبار بالاتری خواهند گرفت. همچنین باید توجه داشت که زبان تحصیلی نقش مهمی در شهریه دانشگاه‌ها دارد.

نتیجه گیری

تصمیم گیری در مورد اینکه تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه به عوامل مختلفی از جمله بودجه، ترجیح زبان، تجربه فرهنگی و اهداف شغلی بستگی دارد. قبرس آموزشی مقرون به صرفه و آموزش انگلیسی با ترکیب فرهنگی منحصر به فرد ارائه می دهد، در حالی که ترکیه یک تجربه فرهنگی متنوع و یک بازار کار قوی را ارائه می دهد. هر دو کشور استاندارد بالایی از آموزش و فرصت های فراوان برای رشد شخصی را تضمین می کنند.

سوالات متداول

1. آیا می توانم هم در قبرس و هم در ترکیه به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

بله، بسیاری از دانشگاه ها در قبرس و ترکیه برنامه هایی را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند و نیازهای دانشجویان بین المللی را تامین می کنند.

2. آیا زندگی در قبرس در مقایسه با ترکیه گرانتر است؟

در حالی که هزینه زندگی ممکن است بر اساس سبک زندگی و موقعیت مکانی متفاوت باشد، قبرس به طور کلی مقرون به صرفه تر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر در نظر گرفته می شود.

3. آیا فرصت های شغلی پاره وقت برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

بله، قبرس و ترکیه هر دو گزینه های کار پاره وقت را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند و به آنها کمک می کنند تا هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

4. آیا برای تحصیل در قبرس یا ترکیه باید زبان محلی را یاد بگیرم؟

در حالی که انگلیسی به طور گسترده در محیط های آکادمیک استفاده می شود، یادگیری برخی از کلمات اساسی به زبان یونانی (قبرس) یا ترکی (Türkiye) می تواند تجربه کلی شما را افزایش دهد.

5. صنایع عمده ارائه دهنده فرصت های شغلی در قبرس و ترکیه کدامند؟

قبرس تمرکز زیادی بر خدمات و گردشگری دارد، در حالی که ترکیه دارای اقتصاد متنوع با فرصت‌هایی در بخش‌هایی مانند تولید و فناوری است.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “تحصیل در قبرس بهتر است یا ترکیه” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت

دکمه بازگشت به بالا