تحصیل در ترکیه

ترکیه جزو کشورهایی است که ایرانیان برای ورود به آن نیازی به داشتن ویزا ندارند، فرصت­های آموزش عالی، تنوع دانشگاهی و برنامه­ای، زندگی چند فرهنگی، زیبایی­های طبیعی، میراث تاریخی و فرهنگی، دانشجو پسند بودن، مردم مهمان­ نواز ترکیه، پردیس­های فن­آوری مدرن، شرایط زندگی آسان و همچنین فرصت­های یادگیری زبان ترکی، ترکیه را به مقصدی عالی برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است.

همچنین باید گفت اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور دارای رتبه عالی بوده و دارای اعتبار بین المللی میباشند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت در گذشته به عنوان نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در ایران به فعالیت می پرداخت اما هم اکنون به عنوان نماینده رسمی دانشگاه های ترکیه در خدمت متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل در ترکیه میباشد.

فرصت ویژه ورود به دانشگاه برای کنکوری ها

قبولی از رشته های  پزشکی و پیراپزشکی در کشور ایران کاری بسیار سخت و دشوار است. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که موفق به قبولی از رشته مورد علاقه خود نشده اید موسسه حقوقی دادمهر عدالت فرصت ویژه تحصیل در ترکیه را به شما پیشنهاد میدهد و در طول مسیر هیچگاه شما را تنها نخواهیم گذاشت.

تفاوتی که این فرصت ویژه دارد این است که، هیچگونه مانعی اعم از شرط سنی، گپ تحصیلی و کمبود ظرفیت داتشگاه ها در مسیر تحصیل در ترکیه وجود ندارد.

آشنایی با سیستم آموزش عالی ترکیه

سیستم آموزش عالی در ترکیه تحت نظارت شورای آموزش عالی (CoHE) است. این شورا یک نهاد خودمختار است که مسئول برنامه ریزی ، هماهنگی و اداره سیستم آموزش عالی در ترکیه مطابق با قانون اساسی ترکیه و قوانین آموزش عالی است.

دانشگاه ها درباره تقویم آموزشی خود تصمیم می گیرند. با این حال ، سال تحصیلی به طور کلی در سپتامبر آغاز می شود و در ژوئن پایان می یابد. تعطیلات زمستانی و تابستانی وجود دارد. مدرسه تابستانی نیز در برخی از دانشگاه ها موجود است. در زیر میتوانید ساختار نظام آموزشی ترکیه را بطور کامل مشاهده کنید.

نظام آموزشی ترکیه

تقویم آموزشی دانشگاه های ترکیه

تقویم آموزشی و زمانبندی تحصیل در ترکیه شباهت بسیار زیادی با ایران دارد. دانشگاه های ترکیه همانند دانشگاه های کشور ایران در دو ترم اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند.

ترم پاییز که از اواسط سپتامبر (اواخر شهریور ماه) شروع شده و در ترم ژانویه (اواخر بهمن ماه) آغاز شده و تا تیر ماه ادامه دارد. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ترکیه، در هر هفته پنج روز و در فواصل روزهای دوشنبه تا جمعه اقدام به برگزاری کلاس ها میکنند. روزهای شنبه و یکشنبه روزهای تعطیل هفته به حساب می آیند. معمولا بین دو ترم تحصیلی که در فصل زمستان میباشد، تعطیلی دو هفته ای وجود دارد.

در کشور ایران نیز دانشگاه ها در هر هفته پنج الی شش روز اقدام به برگزاری کلاسها میکنند. و در عید نوروز تعطیلات دو هفته ای وجود دارد. از این رو تقویم آموزشی ترکیه شباهت های بسیار زیادی با تقویم آموزشی دانشگاه های ایران دارد.

هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه

امروزه نرخ ارزهای خارجی در کشور ایران بسیار بالا میباشد. همین عامل سبب شده است بسیاری از خانواده ها از تحصیل در خارج از کشور فرزندان خود صرف نظر کنند. اما خبر خوب این است که هزینه های تحصیل در ترکیه نسبت به سایر کشورها کمتر میباشد. موسسه حقوقی دادمهر عدالت با ارائه خدمات ویژه در زمینه تحصیل در این کشور  ، بسیاری از مشکللات خانواده ها را هموار نموده است. 

هزینه ها و مخارج زندگی در ترکیهمورد دیگری که باید ذکر کرد این است که هزینه های خوابگاه در ترکیه بسیار مقرون به صرفه میباشد. اکثر خوابگاه های دانشگاه های ترکیه، یک وعده غذای رایگان به دانشجو میدهند که این خود در کنترل مخارج ماهیانه دانشحو بسیار موثر میباشد. در جدول زیر مقایسه ای بین هزینه های زندگی در ترکیه با سایر کشورها انجام شده است که می تواند برای شما مفید باشد.

[wpcharts type=”barchart” bgcolor=”” max=”1000″ legend=”false” titles=”مجارستان, فرانسه, آلمان,فیلیپین,مالزی,چک و اسلواکی,لهستان,ایتالیا,چین,روسیه,ارمنستان,ترکیه,گرجستان” values=”900,820,820,800,750,700,700,700,550,500,500,450,400″]
نام کشورمتوسط هزینه زندگی (بر حسب دلار)
مجارستان$900
فرانسه$820
آلمان$820
فیلیپین$800
مالزی$750
چک و اسلواکی$700
لهستان$700
ایتالیا$700
چین$550
روسیه$500
ارمنستان$500
ترکیه$450
گرجستان$400

معمولا در بین رشته های دانشگاهی، رشته های پزشکی و پیراپزشکی، نسبت به سایر رشته ها پرطرفدارتر میباشند. خوشبختانه هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها  مناسب تر میباشد. در ادامه و در جدولی مجزا، هزینه های تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه با سایر کشورها مقایسه شده است.

[wpcharts type=”barchart” bgcolor=”” max=”20000″ legend=”false” titles=”مجارستان, فرانسه, آلمان,فیلیپین,مالزی,چک و اسلواکی,لهستان,ایتالیا,چین,روسیه,ارمنستان,ترکیه,گرجستان” values=”16500,2500,0,2500,10000,12000,12000,0,8000,8500,4000,300,4000″]
نام کشورشهریه سالانه رشته پزشکی (بر حسب دلار)
مجارستان$16500
فرانسه$2500
آلمانرایگان
فیلیپین$2500
مالزی$10000
چک و اسلواکی$12000
لهستان$12000
ایتالیارایگان
چین$8000
روسیه$8500
ارمنستان$4000
ترکیه$300
گرجستان$4000

زبان تحصیل در دانشگاه های ترکیه

زبان تحصیل در دانشگاه های ترکیه بطور معمول ترکی است ولی گاها برخی از دانشگاه های بین المللی رشته های خود را به زبان های انگلیسی و یا حتی فرانسوی و آلمانی نیز ارائه میدهند. متقاضیان باید کارایی خود را در زبان دوره دانشگاه ها که معمولاً به زبان ترکی است (همچنین به انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی) اثبات کنند. به دانشجویانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند اما نمی توانند مدرک معتبری برای زبان ارائه دهند ، یک سال دوره زبان ارائه می شود.

شرایط بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه

گروه های واجد شرایط

شهروندان تمام کشورها
فارغ التحصیلان یا متقاضیانی که میتوانند تا پایان سال جاری میلادی فارغ التحصیل شوند.
محققان و افراد آکادمیک و دانشگاهی

گروه های غیر واجد شرایط

شهروندان ترکیه و کسانی که تابعیت ترکیه را از دست داده اند
دانشجویانی که قبلاً در دانشگاههای ترکیه در مقطع تحصیلی مورد نظر خود ثبت نام کرده اند.

شرط معدل

یکی از شروط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه، داشتن معدل مناسب میباشد. معدل شما باید طبق شروط زیر باشد.

برای متقاضیان بورسیه کارشناسی حداقل معدل 14 باشد
برای متقاضیان بورسیه کارشناسی ارشد و دکترا حداقل معدل 15 باشد.
برای متقاضیان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی حداقل معدل 18 باشد.

شرط سنی

 از دیگر شروط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه، داشتن سن مناسب میباشد. سن متقاضی دریافت بورسیه هر مقطع باید طبق جدول زیر باشد.

برای متقاضیان بورسیه کارشناسی حداقل سن  21 باشد
برای متقاضیان بورسیه کارشناسی ارشد حداقل سن 30 باشد.
برای متقاضیان بورسیه دکترا حداقل معدل 35 باشد.

دانش زبان ترکی برای دریافت بورسیه

افرادی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ترکی زبان را دارند، باید مدرک زبان ترکی TOMER ارائه کنند. که در ادامه توضیحاتی در مورد این آزمون داده شده است.

دانش زبان انگلیسی برای دریافت بورسیه

در بسیاری از دانشگاه های بین المللی ترکیه، زبان تحصیل به زبان انگلیسی میباشد. برای دریافت بورسیه از این دانشگاه ها، ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند تافل و یا آیلتس ضروری است.

تحصیل در ترکیه با بورسیه تحصیلی مزایای بسیار زیادی را برای دانشجو به ارمغان می آورد. خیلی از دانشجویان این تصور را دارند که بورسیه تحصیلی آنها را در انتخاب رشته محدود میکند. در حالیکه اینطور نبوده و حتی برای رشته هایی که شهریه های گران قیمت دارند نیز بوسیه تحصیلی ارائه میشود. جهت بهره مندی از بورسیه های تحصیلی 25% ، 50% و حتی 75% دانشگاه های ترکیه، هم اکنون با مشاوران باتجربه موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید.

آزمون SAT جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه

یکی از راه های ورود به دانشگاه های ترکیه برادانشجویان خارجی، شرکت در آزمون SAT میباشد. آزمون SAT که مخفف Scholastic Assessment Test میباشد، یک آزمون بین المللی است که میتوان از نمره آن برای ورود به برخی از دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی استفاده کرد. این آزمون جهت ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه مورد استفاده قرار میگیرد. مواد درسی این آزمون شامل ریاضی، نگارش و درک مطلب میباشد. هزینه شرکت در آزمون SAT 50 دلار بوده و مدت زمان آن سه ساعت میباشد. SAT یک آزمون چند گزینه ای میباشد که مرجع برگزار کننده آن کالج برد میباشد.

بالاترین امتیاز ممکن که می توانید در SAT کسب کنید 1600 امتیاز است. برای به دست آوردن این نمره ، باید 800 عالی در هر دو بخش ریاضی ، نگارش و درک مطلب بدست آورید. این نمرات سپس جمع می شوند تا نمره ترکیبی 1600 به شما بدهند

آزمون YOS ( آزمون دانشجویان بین الملل )

یکی  دیگر از راه های ورود به دانشگاه های ترکیه برادانشجویان خارجی، شرکت در آزمون YOS میباشد. آزمون YOS که مخفف Yabanci orengi sinvi میباشد، که به معنی آزمون دانشجویان خارجی میباشد. این آزمون، آزمونی یکپارچه نبوده و سراسری نبوده و هرکدام از دانشگاه ها بطور مستقل این آزمون را از دانشجویان میگیرند. هزینه شرکت در این آزمون چیزی بین 100 الی 200 لیر ترکیه میباشد. تاریخ های مربوط به این آزمون در سایت مربوط به حکومت ترکیه منتشر میشود.

تحصیل در ترکیه با آزمون یوسآزمون دانشجویان خارجی شامل دو فصل مختلف ، آزمون مهارت های یادگیری مقدماتی و آزمون ترکی است. آزمون مهارت های یادگیری مقدماتی به ریاضیات ، هندسه و بیان نمادین مربوط است. البته قسمت دوم آزمون برای دانشجویانی است که آزمون خود را به زبان انگلیسی میدهند. اگر آزمون شما به زبان ترکی باشد دیگربخش دوم (بخش زبان ترکی) را ندارید.

آزمون ترکی به صورت اختیاری پاسخ داده می شود. این قسمت سعی می کند بفهمد که آیا شما شرایط لازم برای زندگی روزمره در ترکیه را بدون نیاز به کمک دارید یا خیر. آزمون ترکش شامل سوالات زیادی در مورد قوانین دستور زبان زبان ترکی و برخی عبارات ، ضرب المثل ها و افعال بیان است که در زندگی روزمره ترکی گنجانده شده است.

اگر دانشجویی قبلا در آزمون تومر TOMER شرکت کرده و نمره قبولی گرفته باشد، اجازه شرکت در آزمون یوس YOS ترکی را دارد. در صورت قبولی از آزمون YOS، دانشجو می تواند وارد دانشگاه های دولتی ترکیه شده و از خوابگاه های دولتی با هزینه بسیار مقرون به صرفه استفاده کرده و از تحصیل در ترکیه را با آرامش خاطر و بدون استرس تجربه کند.

[accordions] [accordion title=”آیا شرکت در آزمون YÖS محدودیت سنی دارد؟” load=”show”]نه محدودیت سنی برای: درخواست ، شرکت در امتحان یا پذیرش در دانشگاه ها وجود ندارد.[/accordion] [accordion title=”آیا ثبت نام سایر دانشگاه های ترکیه توسط YÖS ، به جز مدرک لیسانس ، امکان پذیر است؟” load=”hide”]آزمون YÖS فقط برای تحصیل در مقطع کارشناسی است. دانشجویان خارجی قصد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی یا دکترا را دارند ، هیچ ارتباطی با این آزمون ندارند.[/accordion] [accordion title=”نحوه ثبت نام در آزمون YOS به چه صورت است؟” load=”hide”]برای ثبت نام در آزمون دانشجویان خارجی دانشگاه های ترکیه از کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی دادمهر عدالت کمک بگیرید. کارشناسان ما همیشه پاسخگوی شما خواهند بود.[/accordion] [/accordions]

آزمون TOMER ( اخذ مدرک زبان ترکی  )

آزمون تومر TOMER که مخفف Türkçe Öğretim Merkezi بوده و معنای آن مرکز یادگیری زبان ترکی است. این آزمون از ضروری ترین آزمون هایی است که مدرک آن برای ورود به دانشگاه های ترکیه که تدریس آنها به زبان ترکی میباشد لازم است. در واقع این آزمون شبیه آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی یعنی تافل و آیلتس است. هزینه شرکت در این آزمون 100 یورو میباشد.

آزمون ترکی شامل 5 بخش اصلی است که توسط رایانه برگزار می‌شود. این پنج بخش شامل مهارتهای خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن ، نوشتن و گرامر ، مهارت افرادی که ترکی را به عنوان یک زبان خارجی یاد می گیرند ارزیابی می شود.

به متقاضیانی که از این آزمون نمره قبولی کسب کنند، یک گواهی ارائه میشود که در اکثر دانشگاه ها و کالج های ترکیه معتبر شناخته شده است داده می‌شود. البته بسته به نمره فرد قبولی، سطه گواهی ها با یکدیگر متفاوت میباشند.

آشنایی با موقعیت جغرافیایی ترکیه

ترکیه ، کشوری است که دارای موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی می‌باشد، قسمتی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد. در طول تاریخ خود به عنوان پل ارتباطی بین دو قاره عمل کرده است. ترکیه در تقاطع بالکان ، قفقاز ، خاورمیانه و شرق مدیترانه واقع شده است. از نظر سرزمین و جمعیت در بین کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد و مساحت زمین آن از هر کشور اروپایی بیشتر است.

ترکیه از شمال به دریای سیاه ، از شمال شرقی به گرجستان و ارمنستان ، از شرق به آذربایجان و ایران ، از جنوب شرقی به عراق و سوریه ، از جنوب غربی و غرب به دریای مدیترانه و دریای اژه محدود می شود و در شمال غربی توسط یونان و بلغارستان. پایتخت آنکارا است و بزرگترین شهر و بندر دریایی آن استانبول است.

ویزا برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه

دانشجویانی که به قصد تحصیل به ترکیه می آیند باید از نزدیکترین کنسولگری ترکیه در محل زندگی خود ویزای دانشجویی دریافت کنند. مراحل ویزای دانشجویی ممکن است زمان بر باشد و بنابراین مهم است که به محض دریافت نامه پذیرش خود ، برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

خبر خوب این است که دانشجویان ایرانی برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا ندارند. زیرا هیچگونه ویزایی بین ایران و ترکیه وجود ندارد و تنها با همراه داشتن پاسپورت میتوانید وارد کشور ترکیه شوید.

اخذ مجوز اقامت در ترکیه برای دانشجویان

تمام افراد اعم از ایرانی و غیر ایرانی که قصد اقامت بلند مدت (بیشتر از 90 روز) در ترکیه را دارند بایستی برای دریافت اجازه اقامت اقدام کنند .پروسه اخذ مجوز اقامت، مهمترین قدمی است که بعد از ثبت نام در دانشگاه بایستی انجام شود.

پس از پر کردن فرم درخواست در سایت اداره مهاجرت ترکیه ، شما باید در روز و ساعت انتصاب به اداره مدیریت مهاجرت استان یا تحویل مدارک از دفتر دانشجویان بین المللی دانشگاه خود بروید.

اگر کارت اقامت شما منقضی نشود ، می تواند هنگام ورود یا خروج از ترکیه مورد استفاده قرار گیرد و بنابراین نیازی به دریافت ویزای جدید ندارید. مهم است که شما قبل از انقضای مدت اعتبار ، اجازه اقامت خود را تمدید کنید. شما به عنوان دانشجو از هزینه درخواست اقامت معاف هستید ، فقط لازم است هزینه کارت اقامت را پرداخت کنید.

بیمه دانشجویی برای متقاضیان تحصیل در ترکیه

تمام افرادی که تحت عنوان دانشجوی بین المللی به کشور ترکیه می آیند. بایستی در طول مدت اقامت خود، بیمه درمانی داشته باشند. بیمه درمانی در حالت کلی دو نوع است که دانشجو می تواند به اختیار خود یکی از آنها را انتخاب کند.

بیمه های درمانی خصوصی که با دانشجو مراجعه به آژانس های بیمه درمانی خصوصی که در سر تا سر ترکیه وجود دارند، می تواند از آنها بهره مند شود. باید توجه داشته باشید که پوشش بیمه های خصوصی محدود است و فقط در بیمارستان هایی که شرکت بیمه با آنها قرارداد دارد معتبر است.

نوع دوم بیمه های درمانی ترکیه که دانشجویان می توانند از آنها بهره مند شوند. بیمه سلامت عمومی یا همان GSS است. این بیمه توسط سازمان تامین اجتماعی ترکیه صادر می شود. افرادی که از بیمه سلامت عمومی استفاده میکنند، می توانند از مزایای درمان در تمام بیمارستان های دولتی به صورت رایگان بهره مند شوند.

مهمترین نکته در مورد بیمه سلامت عمومی ترکیه این است که بایستی، ظرف سه ماه پس از ثبت نام در دانشگاه برای دریافت آن اقدام کنید.

مراکز درمانی برای دانشجویان در ترکیه

تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش ترکیه مراکز درمانی خود را دارند. در این مراکز که عموماً با نام MEDİKO شناخته می شوند ، همه دانشجویان می توانند به راحتی چک های اساسی بهداشتی و معاینات پزشکی را انجام دهند. برای اطلاعات دقیق در مورد مرکز بهداشت دانشگاه خود می توانید با ادارات مربوطه دانشگاه تماس بگیرید.

کار حین تحصیل در ترکیه

تنها دانشجویان بین المللی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند ، می توانند به عنوان محقق در مشاغل مربوط به رشته خود به منظور تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود کار کنند . البته همانطوری که در بخش بورسیه های تحصیلی ترکیه اشاره شد، برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان خود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه کامل ارائه میدهند.  دانشجویان مقطع کارشناسی، با توجه به اینکه ساعات درسی آنها زیاد است، تنها میتوانند شغلی بصورت پاره وقت داشته باشند.

با کارشناسان دادمهر عدالت در تماس باشید

موسسه حقوقی دادمهر عدالت با توجه به ارتباطات گسترده ای که در کشور ترکیه دارد شما را به بهترین کالج های آمادگی آزمون یوس متصل میکند. در این کلج ها کلاسهای آمادگی آزمون یوس و همچنین زبان ترکی استانبولی برگزار می‌شوند. شرکت در این کالج ها نهایتا به قبولی شما در کنکور ترکیه منجر خواهد شد. بنابراین شما می توانید از مزایای تحصیل رایگان در ترکیه بهره‌مند شوید.

هزینه شرکت در کالج های آمادگی آزمون یوس در کشور ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه میباشد. شما می‌توانید برای اطلاع از آخرین شهریه ها با موسسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید.

اگر شما نیز مانند بسیاری از دانش آموزان به فکر پیشرفت هستید، اگر به تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های پیراپزشکی علاقه دارید، فرصت را از دست ندهید و هم اکنون با مشاوران ما تماس بگیرید. ما شما را برای رسیدن به هدفتان یاری خواهیم کرد. تحصیل در ترکیه شما را به رویاهایتان نزدیک خواهد کرد.

سوالات متداول تحصیل در ترکیه

چه کسانی میتوانند از بورسیه تحصیلی ترکیه استفاده کنند؟

دانشجویان بین المللی از همه کشورها به جز شهروندان ترکیه می توانند برای بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کنند.

مزایای استفاده از بورسیه تحصیلی ترکیه شامل چه مواردی است؟

در زمینه بورس های تحصیلی ترکیه ، به دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا ماهیانه پول جیب ، شهریه ، بلیط پرواز یک بار سفر رفت و برگشت ، بیمه درمانی ، خوابگاه و تحصیلات یک ساله ترکیه ارائه می شود. بورس های تحصیلی ترکیه همچنین فرصت های بورس تحصیلی جزئی و کوتاه مدت دارند.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه به چه زبانی میباشد.

به طور کلی ، زبان تدریس در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی یا ترکی خواهد بود.

آیا ادنشگاه های ترکیه در سطح بین الملل شناخته شده هستند؟

موسسه حقوقی دادمهر عدالت فقط با دانشگاههای مورد تأیید که از وزارت آموزش عالی ترکیه که در اتحادیه اروپا و بیشتر خاورمیانه شناخته شده است ، مجوز دریافت می کنند.

آیا می توانم پس از فارغ التحصیلی در ترکیه کار کنم؟

بله، تو میتونی. دانشجویان بین المللی می توانند پس از فارغ التحصیلی در ترکیه کار کنند. مخصوصاً از آنجا که آنها از دانشگاههای ترکیه فارغ التحصیل شده اند که این باعث افزایش شانس آنها برای کار پس از فارغ التحصیلی می شود. اما یادگیری زبان ترکی برای آنها یک امتیاز مثبت محسوب می شود و شانس آنها را در یافتن شغل مورد نظرشان افزایش می دهد

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *