دانشگاه مدیپل استانبول | Istanbul Medipol

مشخصات کلی دانشگاه مدیپل استانبول

نام ترکی دانشگاهنام انگلیسی دانشگاهلوگو دانشگاه
İstanbul Medipol ÜniversitesiIstanbul Medipol Universityلوگو دانشگاه مدیپل استانبول

آدرس و موقعیت دانشگاه مدیپل استانبول رو نقشه

Address: Kavacık, Ekinciler Cd. No:19, 34810 Beykoz/İstanbul, Turkey

شهریه دانشگاه مدیپل استانبول

شهریه دانشگاه مدیپل استانبول برای هر رشته مبلغی متفاوت میباشد. در دانشگاه های ترکیه یک شهریه ثابت برای هر رشته تعریف میشود، در حالی که در ایران بر اساس تعداد دروسی که دانشجو در هر ترم اخذ میکند شهریه متفاوت است.

شهریه دانشگاه مدیپول استانبول در سال تحصیلی جدیدIstanbul-Medipol-University-Tuition-fees

محوطه های مختلف دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپل استانبول (Istanbul Medipol University)، به عنوان یکی از بزرگترین ومدرن ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه، دارای محوطه های دانشگاهی جداگانه در نقاط مختلف استانبول میباشد که در این قسمت به بررسی آنها میپردازیم.

بیمارستان مدرن دانشگاه مدیپل استانبول Medipol Mega Hospitals Complex

مجتمع بیمارستانی دانشگاه مدیپول استانبول، که به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری پزشکی خصوصی در ترکیه شناخته میشود، علاوه بر اینکه یک بیمارستان دانشگاهی بوده و دانشجویان واحدهای عملی خود را در آن میگذرانند، یک مجتمع پزشکی متشکل از چهار شعبه جداگانه نیز هست.

بیمارستان دانشگاه مدیپل استانبولمهمتر از همه که باعث محبوبیت رشته پزشکی دانشگاه مدیپل استانبول میشود این است که بیمارستان این دانشگاه به عنوان بیمارستانی با بیشترین تعداد شعبه در ترکیه از جمله بیمارستان آموزش عمومی ، انکولوژی ، جراحی قلب و بیمارستان دندانپزشکی شناخته می شود. نه تنها دانشجویان رشته های دندانپزشکی پزشکی ، فیزیوتراپی و توان بخشی ، پرستاری ، مدیریت بهداشت و درمان در دوره های کارشناسی ، بلکه دانشجویان دانشکده حرفه ای خدمات بهداشتی که دارای چندین زمینه تخصص هستند ، در این بیمارستان آموزش می بینند. علاوه بر این ، آموزش تخصص پزشکی در کلینیک های بسیار مجهز این بیمارستان برگزار می شود.

محوطه دانشگاهی هالیچ Haliç Campus

این قسمت از دانشگاه در نزدیک منطقه هالیچ که یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول میباشد، واقع شده است.  بیشتر آزمایشگاه های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه مدیپل استانبول در این محوطه از دانشگاه واقع شده اند.

محوطه هالیچ دانشگاه مدیپول استانبولمحوطه دانشگاه کاواجیک Kavacık Campus

محوطه کاواجیک دانشگاه مدیپل استانبول، میزبان مجموعه جدیدی از ساختمانهای مدارس ، خوابگاهها و مرکز تحقیقات پزشکی است. این قسمت از محوطه دانشگاه که در سمت آسیایی پل فاتح سلطان محمت واقع شده است ، با منظره جنگل و چشم انداز وسیع ارزش توجه را دارد. با تمهیدات محیطی مداوم ، دانشگاه همچنین با زمین بسکتبال ، زمین های استراحت ، سالن های بزرگ و کلاس های درس و پارکینگ، به یکی از بهترین و با امکانات ترین دانشگاه های استانبول تبدیل شده است.

محوطه کاواجیک دانشگاه مدیپول استانبولمهمترین قسمت های اداری و دانشکده های دانشگاه در این محوطه واقع شده اند. ساختمان اداری دانشگاه ، آموزشگاه زبان و مدارس فنی حرفه ای قرار دارد. این محوطه همچنین تعدادی از امکانات از جمله مرکز ورزشی ، رستوران ها ، خوابگاه ، کتابخانه ، سالن های مطالعه ، سالن های غذاخوری ، آزمایشگاه ها ، پارکینگ ها ، مرکز پزشکی از جمه قسمت های اداری، خدماتی و تفریحی دانشگاه هستند که در این قسمت واقع شده اند.

این محوطه از دانشگاه همچنین دربرگیرنده دانشکده های مهمی همچون دانشکده پزشکی ، دانشکده بین المللی پزشکی ، دانشکده دندانپزشکی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده تجارت مدیپول ، دانشکده مهندسی و علوم طبیعی ، دانشکده حقوق ، دانشکده آموزش ، دانشکده ارتباطات ، دانشکده هنرهای زیبا ، طراحی را پوشش می دهد. و معماری ، دانشکده علوم بهداشتی ، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ، دانشکده علوم بهداشتی ، دانشکده های حرفه ای ، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی قانونی ، دانشکده تحصیلات تکمیلی مهندسی و علوم طبیعی ، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشتی و تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی. علاوه بر این ، دانشگاه تعدادی از امکانات شامل سالن های کنفرانس ، سازه های فرهنگی هنری ، کتابخانه ، سالن های غذاخوری ، مرکز خرید ، آرایشگاه ، قهوه خانه ها ، خوابگاه ها ، رستوران ها ، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه ها و غیره میباشد.

امکانات ورزشی دانشگاه مدیپل استانبول

این دانشگاه در مجموع دارای 11 تیم ورزشی میباشد. دانشجویان میتوانند بسته به تخصص خود در تیم های مورد علاقه خود به فعالیت های ورزشی بپردازند. شرایط عضویت در تیم های ورزشی دانشگاه در ادامه بطور کامل ومورد بررسی قرار گرفته است. تیم های ورزشی دانشگاه عبارتند از :

 • تیم بسکتبال (زنان و مردان)
 • تیم والیبال (زنان و مردان)
 • تیم فوتبال (مردان)
 • تیم فوتبال داخل سالن (مردان)
 • تیم تنیس روی میز (زنان و مردان)
 • تیم کیک بوکسینگ (زنان و مردان)
 • تیم تنیس (زنان و مردان)
 • تیم دو و میدانی (زنان و مردان)
 • تیم هندبال (مردان)
 • تیم تیراندازی با کمان (زنان و مردان)
 • تیم شطرنج (زنان و مردان)

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ترکیه میتوانند با شروع سال تحصیلی جدید برای عضویت در تیم های ورزشی دانشگاه مدیپل استانبول اقدام کنند. برای تیم ها ، ابتدا باید برای ممیزی ها ثبت نام کنید. ثبت نام از طریق غرفه هایی که در برخی از زمان های مشخص در سالن های دانشگاه واقع شده اند انجام می شود. پس از ثبت نام ، مربیان تیم ها دانشجویان را در فرآیند 2 هفته ای با ممیزی ارزیابی می کنند و آنها را در تیم جذب می کنند.

کاتالوگ ها و بروشورهای دانشگاه مدیپل استانبول

بروشور فارسی دانشگاهبروشور اصلی دانشگاهاطلاعات مفید دانشگاه
Persian_BrosurGeneral_BrosurMedipol_Unv

آلبوم تصاویر دانشگاه مدیپل استانبول

[supsystic-gallery id=2]

 

 

 

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *