افتتاح حساب پاپارا کارت

سیستم بانکی در کشور ما ایران، همیشه تحریم بوده و عموما امکاناتی برای انتقال وجه مستقیم به حساب افراد و اشخاص در خارج از کشور فراهم نبوده است و یا به دلیل این تحریم ها، حتی در سفرهای خارجی امکان استفاده از کارت های عابر بانک متصل به شبکه مالی جهانی برای ما وجود نداشته است. امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا علی الخصوص کشور ترکیه بانک ها از سرویس ها و امکانات مستر کارت و یا ویزا کارت برای مشتریان خود استفاده می کنند. تا آنها بتوانند در ترکیه و یا خارج از ترکیه به جای حمل پول نقد از کارت های اعتباری بین المللی استفاده کنند.

اگر قصد افتتاح حساب بانکی در ترکیه را دارید، کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت آماده ارائه راهنمایی و مشاره های تخصصی به شما عزیزان میباشند برای آشنایی بیشتر با این موضوع، مقاله مربوط به آن را در سایت مطالعه فرمائید.

سرویس پاپارا کارت نیز، مانند کارت های اعتباری بانک ها می تواند راه حل خوبی برای ایرانیان مقیم ترکیه، جهت استفاده از پرداخت و انتقال وجوه در این کشور باشد. این سرویس مخصوص ایرانیانی است که کارت اقامت ( کیملیک ) ترکیه را دریافت کرده اند و سایر افراد ایرانی که این کارت را ندارند اجازه ثبت نام و فعال سازی این کارت را نخواهند داشت. همچنین افرادی که زیر 13 سال هستند نمی توانند پاپارا کارت به نام خودشان داشته باشند . موسسه حقوقی دادمهر عدالت هر آن چه که باید در مورد این کارت بدانید را، در این مقاله ذکر کرده است.

تصویری از پاپارا کارت

پاپارا کارت چیست ؟

پاپارا کارت یک کارت اعتباری بانکی است که به ایرانیانی که در کشور ترکیه اقامت دارند کمک می کند تا بتوانند به راحتی از وبسایت های ترکیه ای خرید ، یا مبلغی را برای دوستان و آشنایان خود در این کشور انتقال دهند . همچنین می توان از این کارت اعتباری برای پرداخت کردن هزینه ها مثل شارژ تلویزیون اینترنتی مثل NETFLIX ، پرداخت مبلغ تاکسی های اینترنتی، خرید از App Store یا Google Play نیز استفاده کرد. افتتاح حساب این کارت اعتباری به صورت اینترنتی و از طریق سایت www.papara.com، به راحتی امکان پذیر می باشد .

پاپارا کارت همانند مستر کارت با اعتبار ده ساله از تاریخ صدور صادر می شود و در تمامی فروشگاه های مجازی و حقیقی کشور ترکیه قابل استفاده است. پاپارا کارت با وب سایت ها و فروشگاه های بسیاری در کشور ترکیه قرارداد دارد و شما می توانید حین خرید ، از تخفیفات باورنکردنی آنها استفاده کرده و لذت ببرید . این تخفیفات که گاهی اوقات تا 50 درصد ارزش کالا یا خدمات می رسد ، پس از خرید محاسبه و به حساب شما عودت می گردد.

اگر توانایی افتتاح حساب در یکی از بانکهای ترکیه برای شما مقدور نیست می توانید از امکانات وسیع و گسترده این نوع کارت اعتباری استفاده کنید. کارت های اعتباری دیگری مثل اینیال کارت Ininal kart نیز در کشور ترکیه وجود دارد اما کارمزد های پاپارا کارت کمتر و امکاناتش بیشتر می باشد .

کارت پاپارا کارت ترکیه در دست

چگونه حساب پاپارا افتتاح کنیم ؟

افتتاح حساب پاپارا کارت ترکیه کاملا رایگان بوده و تنها نیاز به مبلغ حدوداً 10 لیر جهت کسر هزینه های جاری و کارمزدهای احتمالی می باشد. لازم است بدانید که برای ثبت نام و افتتاح حساب حتما باید کیملیک ( کارت اقامت ) شما آماده باشد و افتتاح حساب با شماره ی گذرنامه امکان پذیر نمی باشد.

 • در سایت PAPARA یک حساب کاربری ایجاد می کنیم .
 • و مبلغ ده لیر ترکیه در کیف پولتان شارژ می کنیم .
 • پس از ورود به حساب کاربری خود ، بر روی دکمه درخواست کلیک می کنیم .
 • سپس آدرس محل سکونت خود را وارد کرده و آن را تایید می کنیم.
 • کارت پاپارای ما ظرف مدت کمتر از یک هفته ی کاری به همراه قرارداد استفاده از خدمات پاپارا با پیک به آدرسی که در مراحل قبل وارد کردیم ارسال و ما پس از امضای قرارداد فوق می توانیم کارت خود را دریافت کنیم
 • پس از دریافت پاپارا کارت از پیک ، باید به حساب کاربری خود در سایت پاپارا وارد شده و کارت خود را فعال نماییم.
 • نحوه ی فعال سازی به این صورت می باشد که روی صفحه ی فعال سازی کلیک و اطلاعات کارت دریافتی خود را مطابق اطلاعات درخواستی وارد می کنیم .
 • پس از وارد کردن گزینه ثبت را کلیک می کنیم .
 • پیغامی مبنی فعال شدن حساب و کارت ظاهر می شود .
 • حساب و پاپارا کارت شما آماده استفاده می باشد .
 • از خرید های خود لذت ببرید.

لوگو پاپارا کارت

انواع پاپارا کارت و کارمزد های آن

پاپارا کارت نوع اول با کارت مجازی: که با مبلغ 5 لیر موجودی صادر می شود و شما نمی توانید با این نوع کارت از دستگاههای خودپرداز پول دریافت کنید .

پاپارا کارت نوع دوم با کارت فیزیکی : همانطور که پیش تر گفتیم هزینه ی استفاده از خدمات (موجودی اولیه) پاپارا کارت 9/9 لیر می باشد . همچنین ماهانه یک لیر نیز هزینه ی شارژ از حساب شما با اولین تراکنش کسر خواهد شد. در ماه هایی که از این کارت استفاده نمی کنید هزینه ی شارژ پاپارا کارت از شما کسر نمی شود.

سرویس پاپارا در مقابل سایر سرویس های مستر کارت ترکیه از لحاظ کسر کارمزد ، آسانی دسترسی و ثبت حساب ، اعتبار کارت ، سهولت استفاده در سایر کشور ها و شارژ پولی حساب بسیار بهتر و به صرفه تر است .
انتقال وجه با پاپارا کارت
انتقال وجه با پاپارا کارت با نرم افزار موبایل

نحوه ی انتقال وجه با پاپارا کارت

انتقال وجه با پاپارا کارت در ترکیه بسیار مقرون به صرفه می باشد. انتقال پول از یک حساب پاپارا به حساب پاپارای دیگر کاملا رایگان است و بابت این انتقال هیچ هزینه ی تراکنشی از انتقال دهنده کسر نخواهد شد. اما برای انتقال وجه از حساب پاپارا به حسابی دیگر هزینه ی تراکنش از انتقال دهنده کسر خواهد شد . با این حال این هزینه کمتر از روش های دیگر انتقال وجه می باشد و بدین ترتیب به صرفه تر است. برای انتقال وجه در حساب پاپارا، نیازی به داشتن کد IBAN یا شماره حساب فردی که میخواهید برایش پول انتقال دهید نیست.

شما با داشتن ایمیل و یا شماره تلفن دوست یا خویشاوند خود می توانید به راحتی برای او پول واریز نمایید. حتی می توانید برای کسی که حساب پاپارا ندارد، از 750 لیر تا 250 هزار لیر در ماه پول انتقال دهید. بدین منظور در حساب پاپارای خود سرویس انتقال پول همراه با دعوت نامه را انتخاب کرده و پس از درج مبلغ، همراه با مبلغ درخواستی یک دعوتنامه ی افتتاح حساب برای شخص انتقال گیرنده ارسال خواهد شد. به محض باز کردن دعوتنامه و افتتاح حساب پاپارا کارت توسط شخص مقابل شما، مبلغ وارد شده در حساب او منظور و قابل برداشت خواهد بود.

اپلیکشین پاپارا کارت

سقف انتقال وجه در پاپارا کارت

از نظر کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت، برای استفاده از این نوع کارت های اعتباری، بهتر است از مبالغ سنگین استفاده نشود و فقط برای مصارف یاد شده از قبیل شارژ و پرداخت هزینه های جاری مثل رستوران ها ، تاکسی ها ، اینترنت ، سوپرمارکت ها و انتقال وجه با مبالغ زیر 1000 لیر از پاپارا کارت استفاده شود. اگر در کشور ترکیه دارای کسب و کار هستید طبق قانون باید با حساب شرکتی فعالیت نمایید.

در صورتی که بانک مرکزی ترکیه متوجه شود که شما با حساب شخصی خود تراکنش هایی را به منظور توسعه ی کسب و کارتان انجام می دهید، حساب هایتان مسدود خواهد شد. اگر حساب شما تایید نشده باشد ، فقط قادر به انتقال 750 لیر در ماه خواهید بود ، ولی اگر حساب شما تایید شده باشد می توانید تا سقف 50 هزار لیر در ماه انتقال وجه انجام دهید.

همچنین می توانید ضمن یک قرارداد قانونی با پاپارا ، سقف انتقال پول خود را تا 250 هزار لیر در ماه افزایش دهید. چیزی که پاپارا کارت را از سایر کارتهای اعتباری متمایز می کند این است که هر چه تراکنشهای مالی شما در طول یک ماه بیشتر باشد سقف تراکنشها و جابجایی حساب شما نیز بیشتر خواهد شد.

تعداد زیادی کارت بانکی ترکیه

امنیت پاپارا کارت

اطلاعات پاپارا کارت و حساب پاپارا نیز همانند سایر سرویس های پولی و مالی نیازمند نگهداری صحیح و به دور از دسترس اشخاص دیگر می باشد. همانطور که یک فرد می بایست از رمز ها و اطلاعات کارت های عابر بانک خود محافظت نماید به همان صورت نیز باید از اطلاعات حساب و کارت پاپارای خود نیز مراقبت و مواظبت نماید.

شرکت پاپارا تاکید می نماید که از افشای اطلاعات و رمز های کارت و حساب خود چه به صورت شفاهی و چه به صورت ارسال از طریق اس ام اس، فکس، ایمیل و سایر راه های ارتباطی به پشتیبانان پاپارا در مرکز پشتیبانی و همچنین سایر افراد و اشخاص حقوقی و حقیقی جدا خودداری نموده و در صورت درخواست اطلاعات از سوی آنها ضمن عدم ارائه ی اطلاعات، باید نسبت به تلفن و ایمیل های دریافتی بی تفاوت بود.

اطلاعات و فیزیک پاپارا کارت ، مادامی که در اختیار شما قرار دارد از پول و تاریخچه ی تراکنش های شما محافظت می کند. این مسئله در مورد تمام کارت ها و سرویس های پولی و مالی ترکیه نیز صدق می کند . موسسه حقوقی داد مهر عدالت ، برای داشتن تحصیل و اقامتی سرشار از آرامش، همراه و مشاور شما خواهد بود.

 

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *