حقوق داخلیوکیل خانواده

وکیل طلاق در تبریز

بهترین وکیل طلاق در تبریز همه ی ما به خوبی می دانیم که امروزه آمار طلاق در جامعه ی ما در حال افزایش میباشد و مسلما در نزدیکان و اطرافیان مانیز بسیاری از افراد وجود دارند که با این معضل اساسی جامعه دست و پنجه نرم میکنند و به دنبال وکیل طلاق در تبریز میگردند.

 خانواده یکی از مهم ترین و اساسی ترین نهادهای یک جامعه محسوب میشود و افراد قبل از آنکه در جامعه حضور یابند، در خانواده تربیت میگردند و تمام اتفاقاتی که ممکن است در کودکی برای انان رخ دهد، در بزرگسالی ممکن است زندگی اجتماعی و خانوادگی فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل نیز قانونگذار جامعه ی ما تا حد امکان مراحل و شرایط قانونی جدایی زوجین از یکدیگر را طولانی قرار داده و گاهی نیز این مراحل بسیار سخت و طاقت فرسا می شوند. بنابراین این موضوع عجیب نمیباشد که پرونده های طلاق در دادگاه ها جز طولانی ترین پرونده ها محسوب می شوند و زوجین نیز ممکن است در مراحل دادرسی و جدایی از یکدیگر دچار سرگردانی می شوند و در این مسیر نیز با صرف هزینه های بسیار زیاد و اتلاف وقت ممکن است دچار آسیب و ضرر و زیان نیز گردند.

متاسفانه طولانی بودن مراحل جدایی و طلاق برای برخی از زوجین بسیار نامطلوب است و باعث آسیب و ضرر و زیان بیشتر به انها میگردد. حقیقت آن است که در برخی از موارد، شرایط زندگی مشترک زن و مرد به حدی وخیم می گردد که طولانی شدن زندگی مشترک آنها باعث ایجاد صدمه و لطمه به سلامت روح و روان میگردد و حتی در برخی از موارد سلامت جسمانی آنان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. در چنین شرایطی تنها به کمک وکیل طلاق در تبریز می توان مراحل دادرسی پرونده را به حداقل ترین زمان ممکن رساند و از ایجاد آسیب های جدی جلوگیری کرد. 

حضور یک وکیل طلاق در تبریز میتواند به زوجین کمک کند تا مراحل دادرسی پرونده هایشان کوتاهتر از حال عادی شود؛ چرا که این وکلای باتجربه و خبره از تمامی پیچ و خم پرونده های طلاق اشنایی دارند و می توانند با شناختی که از مراحل دادرسی دارند به زوجین کمک کنند تا برای احقاق حقوق خود از طریق مراجع قانونی سریعا اقدام نمایند.

ضرورت حضور وکیل طلاق توافقی در تبریز

 طلاق توافقی، یکی از انواع طلاق میباشد که زوجین به توافق های نسبی در مورد موضوعات مختلف دست میابند و موضوع اختلاف آنان برای جدایی و تشکیل جلسه در محاکم قضایی خانواده، کمتر میباشد. بهترین وکیل طلاق در تبریز فردی می باشد که بتواند در کوتاهترین زمان ممکن ( 10 الی 20 روز) وقوع طلاق در محاکم قانونی را امکان پذیر کند.

وکیل طلاق توافقی در تبریزاصولا در طلاق توافقی، زن و مرد در رابطه با موضوعاتی همچون : مهریه، حضانت فرزندان و زمان و نحوه ملاقات، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل و… دارای اشتراک نظر می باشد و دیگر نیازی نیست تا برای تمامی این موضوعات جلسات دادگاه تشکیل شود تا قاضی پرونده در مورد هر یک از این موضوعات حکم صادر کند. همین موضوع نیز باعث شده است تا از لحاظ قانونی، مراحل طلاق توافقی بسیار کوتاهتر از دیگر انواع طلاق باشد و نیازی به رسیدگی دادگاه و تشکیل جلسات قانونی نباشد. اما حقیقت آن است که با وجود اینکه زوجین در رابطه با همه ی این موضوعات دارای توافق می باشد، مجددا باز هم ممکن است مراحل جدایی و طلاق آنها طولانی شود و این موضوع به جهت آن می باشد که مسئولان قضایی کشور اعتقاد دارند که هرچه مدت زمان طلاق طولانی تر شود، امکان منصرف شدن زوجین و بازگشت آنان به زندگی نیز بیشتر است. به همین دلیل نیز حضور یک وکیل طلاق در تبریز به زوجین کمک میکند تا بدون اتلاف وقت و سرگردانی در مراحل قضایی پرونده ی طلاق، در عرض چندین روز ( 10 الی 20 روز) طلاق توافقی تحقق یابد.

 جلوگیری از تضییع حقوق قانونی خود به کمک وکیل طلاق در تبریز

اگر شما نیز جزء آن دسته از کسانی مباشید که نگران تضییع حقوق خود هستید و با مراحل قضایی پرونده های طلاق اشنایی ندارید و دوست ندارید که هزینه و زمان شما در این مسیر تلف شود، بهتر است از همان مراحل اولیه طلاق ( ارائه ی دادخواست) تا زمان صدور حکم طلاق و جدایی از وکیل طلاق در تبریز کمک بگیرید.

مدارک لازم برای طلاق توافقی به موارد زیر تقسیم میگردد:

 • اصل و کپی عقدنامه یا رونوشت آن (رونوشت را باید از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت کرد)
 • اصل و کپی شناسنامه زوجین
 • اصل و کپی کارت ملی زوجین
 • توافق نامه مبنی بر توافقات زوجین بر سر مهریه،اجرت المثل، حضانت و …
 • گواهی بکارت از پزشکی قانونی (برای طلاق توافقی در دوران عقد)
 • گواهی عدم بارداری

مزایای کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی در تبریز

 مزایای کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی در تبریز

 یکی از مهمترین مواردی که میتوان در رابطه با وکیل طلاق در تبریز به ان اشاره کرد آن میباشد که دقیقا مزایای استفاده از این وکلا در پرونده های طلاق توافقی چه می باشد و چرا باید از آنها کمک گرفت؟ برای پاسخ به این سوال به مهم ترین و اصلی ترین مزایای کمک گرفتن از وکیل طلاق در تبریز برای پرونده های طلاق توافقی، اشاره می کنیم:

 1. با تعیین وکیل طلاق توافقی نیاز به حضور زوجین در جلسات اجباری مشاوره و همچنین در جلسه دادگاه نخواهد بود.
 2. اجرای صیغه طلاق توافقی در دفتر خانه طلاق با حضور وکیل طلاق توافقی امکان پذیر میباشد.
 3. در صورت حضور وکیل طلاق در تبریز ( در طول رسیدگی به پرونده طلاق توافقی) دیگر به حضور زوجین در هیچ یک از مراحل دادگاه نیست و همین موضوع باعث میشود تا  از تنش و اختلافات احتمالی زوجین در ملاقاتی که با یکدیگر دارند جلوگیری خواهد شود.
 4. پرداخت حق الوکاله وکیل طلاق بسیار معقولانه تر و به صرفه تر از پرداخت هزینه های گزاف در روند طولانی تر شدن مراحل دادرسی به پرونده ها میباشد.
 5.  به دلیل آشنایی وکیل طلاق در تبریز با تمام جزییات پرونده های طلاق و رویه ی قضایی آنها، مراحل دادرسی به این پرونده ها بسیار کوتاه تر خواهد بود و از اتلاف وقت زوجین و ایجاد آسیب های مختلف جلوگیری خواهد شد.
موسسه حقوقی دادمهر عدالت با سابقه ای دیرینه در زمینه حقوقی داخلی و با دارا بودن وکیل مجرب نفقه در تبریز در خدمت هم وطنان عزیز میباشد. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن کارشناسان موسسه که در سایت درج گردیده است تماس بگیرید.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا