حقوق داخلیوکیل امورمالی

وکیل مالیات در تبریز

وکیل مالیات در تبریزمسلما همه ی ما با مبحث قانونی به نام مالیات آشنایی داریم، مالیات همان مبلغی است که از جانب اشخاص، موسسات و تمامی شرکت ها طبق قانون برای تقویت حکومت و تامیین مخارج دولت پرداخت میشود. مالیات به عنوان اصلی ترین ابزار کسب درآمد دولت ها در جهت دستیابی به اهداف اجتماعی و اقتصادی است. مالیات اصلی ترین ابزار دولت برای سیاست گذاری محسوب می گردد. موضوع مالیات و قانون مالیاتی دارای موارد قانونی و مسائل حقوقی بسیار زیادی است که یک وکیل مالیات در تبریز میتواند شما را در حل چالش های مربوط به آنها کمک کند. در حالت کلی مالیات در کشور ما به دو نوع تقسیم میشود:

1. مالیات مستقیم: مالیات بر ارث و نقل و انتقالات بلاعوض ، مالیات بر دارایی و مالیات بردرآمد و….

2. مالیات غیر مستقیم: حقوق و عوارض گمرکی، مالیات بر معاملات و مالیات بر مصرف و ارزش افزوده و…..

بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی که در جامعه ی ما به عنوان مودیان مالیاتی دچار چالش هستند و از میزان مالیات پرداختی و موارد مربوط به آن ناراضی هستند، این اختیار را دارند تا به کمک وکیل مالیا در تبریز برای تعدیل مالیات و رفع مشکلات مربوط به آن در سریعترین زمان ممکن اقدام نمایند.

بر اساس آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر و تعداد پرونده های مالیاتی به خوبی می توان متوجه این نکته شد که بیشتر دعاوی مربوط به چنین پرونده هایی از بی اطلاعی و ناآگاهی مردم از قوانین حقوقی سرچشمه میگیرد، این افراد میتوانند با استفاده از مشاوره بهترین وکیل مالیات در تبریز برای جلوگیری از تضییع حقوق خود اقدام نمایند.

یک وکیل مالیات در تبریز فردی است که دارای تخصص حقوقی می باشد و در حوزه های مربوط به حسابداری و مالی نیز تحصیلات لازم را دارد و از طرفی دیگر تجربه کاری و تسلط او بر آیین نامه ها و بخشنامه های مالیاتی باعث میشود تا از روند دادرسی به چنین پرونده هایی اگاهی داشته باشد و از به هدر رفتن هزینه و فرصت جلوگیری کند.

اگر برای پرونده های مالیاتی خود نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت بصورت مداوم پاسخگوی شما هستند. پس بدون از دست دادن وقت، هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

وظایف وکیل مالیات در تبریز

دادرسی مالیاتی: یکی از وظایف اصلی و بسیار مهم وکیل مالیات در تبریز آن است که بتواند پرونده های مالیاتی که در اداره ی مالیات وجود دارند را در هیات های اختلاف و مراجع قانونی مطرح کند و برای پیگیری آنها از ادله ی اثبات مناسب استفاده نماید. مسلما سما به خوبی میدانید که صاحبان مشاغل به طور سالانه باید در یک زمان معین اقدام به پر کردن فرم اظهارنامه مالیاتی نمایند و آن را به اداره ی مالیات ارسال کنند.

در برخی از موارد دیده میشود که مامور ممیز مالیاتی با توجه به بررسی ها و اطلاعات در دسترس، اظهارنامه مالیاتی مربوط به شرکت مذکور را رد میکند و ن را نمی پذیرد و سعی میکند تا رقم دیگری را برای مالیات شرکت در نظر گیرد و درخواست آن را به مراجع ذی صلاح تقدیم کند. در چنین مواردی شرکت نیاز دارد تا یک وکیل مالیاتی در تبریز به مراجع رسیدگی و حل اختلاف مراجعه کند و برای دفاع از اظهارنامه مالیاتی شرکت از ادله ی اثبات راه های دفاعی مناسب استفاده کند تا دیگر لازم نباشد مجموعه ی مذکور، مالیات مضاعفی را هر ساله پرداخت نماید.

بهترین وکیل مالیات در تبریز دارای تخصص و تجربه ی کافی در مینه ی حل و فصل دعاوی مالیاتی است و میتواند با حضور یافتن در هیئت های حل اختلاف و دفاع از اظهارنامه ی مالیاتی ارسال شده توسط شرک و مجموعه ی مربوطه، از پرداخت مالیات های مضاعف جلوگیری کند و این موضوع در روند سودآوری شرکت ها و مجموعه بسیار حائز اهمیت است.

پشتیبانی مالیاتی: در وهله ی اول یک وکیل مالیات در تبریز اقدام به ارائه ی مشاوره حقوقی به مدیران مالی شرکت ها و مجموعه ها میکند و سعی میکند تا حد ممکن آنها را از پیچیدگی ها و جزییات مواد قانونی آگاه کند. بعد از آشنایی کامل کارکنان و متخصصان مجموعه و شرکت مذکور، آنان به کمک وکیل مالیات در تبریز صورت مالی شرکت را تنظیم میکنند و اصولا این صورت مالی باید کاملا شفاف و بدون کوچکترین ابهامی تنظیم شود تا در مراجع قانونی، قابلیت ارائه و رسیدگی داشته باشد. از طرفی دیگر نیز این صورتحساب مالی باید به گونه ای تنظیم شود که باعث پرداخت حداقلی مالیات شود. وکیل مالیات در تبریز وظیفه دارد تا نحوه ی پرداختی ها را مورد بررسی قرار دهد و از طرفی دیگر نیز دریافتی های شرکت را نیز با دقت ثبت کند و تمام راه های معافیت مالی را نیز معرفی کرده و از آنها در محکمه ی قضایی استفاده کند.

از دیگر وظایف وکیل مالیات در تبریز که میتوان به انها اشاره کرد:

1. وکیل مالیات در تبریز پرونده های بدهی مالیاتی را قبول میکند و تعیین تکلیف آنها را نیز بر عهده میگیرد.

2. مشاوره تخصصی و وکالت دعاوی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده توسط وکیل انجام میشود.

3. در مورد بخشودگی ها، پاداشها، جرایم مالیاتی و عوارض گوناگون به ارائه ی مشاوره می پردازد.

4. در امور مالیات بر درآمد شرکتها، اجاره، املاک، کشاورزی، مستغلات و سرقفلی مشاوره و وکالت را بر عهده میگیرد.

5. اظهارنامه مالیاتی، اعتراض به برگه تشخیص مالیات، تسلیم لوایح اعتراضیه و دفاعیات مالیات را تهیه و تنظیم کرده و سپس در هیاتهای حل اختلاف مالیاتی حضور میابد.

6. از تصمیمات قطعی هیاتهای بدوی و تجدیدنظر حل اختلاف مالیاتی و شورای عالی مالیاتی از راه های حقوقی و قانونی میتواند شکایت کند.

ویژگی های منحصر بفرد بهترین وکیل مالیات در تبریز

ویژگی های منحصر بفرد بهترین وکیل مالیات در تبریز

از مهم ترین و منحصر بفرد ترین ویژگی های بهترین وکیل مالیات در تبریز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برقراری ارتباطات تنگاتنگ قانونی با انواع حوزه های مالیاتی

تسلط بر کوتاه کردن مسیر پرونده ها و استفاده از فرصت ایجاد شده برای پرونده جدید

تسلط کافی بر قوانین بیمه تامین اجتماعی

دارای مدرک تحصیلی در رشته های حقوق و مالی و اقتصاد باشد

تسلط بالابر فنون مذاکره

مسلط بر نحوه استفاده از قوانین مالیاتی به همراه تمامی تبصره ها و بخشنامه ها

مطالعه روزانه قوانین به لحاظ نیاز دفاعی در انواع پرونده ها

حضور روزانه در اداره دارایی و هیات های مختلف

بروزرسانی رزومه با سوابق اجرایی جدید تر

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا