خرید ملک در قبرس

بررسی صفر تا صد خرید ملک در کشور قبرس

4 2,511
اگر قصد خرید ملک در قبرس را دارید به شما پیشنهاد میکنم این مقاله را اگر چه کمی وطولانی باشد تا آخر مطالعه کنید. در این مقاله سعی کرده ایم به تمام سوالات شما در زمینه خرید ملک در این جزیره زیبای مدیترانه ای پاسخ دهیم.

اطلاعات کلی در مورد قبرس

هنگامی که قصد خرید ملک در یک کشور را دارید، مهمتر از هر چیزی آن است که آن کشور را بشناسید و از موقعیت آن مطلع شوید. بهتر است زیاد وارد مقدمه چینی و حاشیه نوشیم و گفتار خود را آغاز کنیم.

کشور قبرس جزیره ای است در جنوب ترکیه و در شرق دریای مدیترانه که شبیه به یک گیتار (در زیر میتوانید مشاهده کنید) میباشد. کشور قبرس بعد از اختلافات بین ترک ها و یونانی ها در سال 1974 به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شد. از آن زمان به بعد کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی به عنوان دو کشور کاملا مستقل از هم، دارای دولت های مختلف و رئیس جمهورهای مختلف بوده و بین دو قبرس مرز وجود دارد.

نقشه کشور قبرس

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

 • قیمت ملک در قبرس شمالی : قیمت ملک در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای مدیترانه ای بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر میباشد. از طرفی این روزها و با توجه به فشارهایی که از طرف اتحادیه اروپا وارد میشود، احتمال صلح بین دو قبرس تا سال 2025 میلادی بسیار بالاست، بنابراین بعد از صلح بین دو قبرس قیمت املاک این جزیره به صورت تصاعدی افزایش پیدا خواهند کرد. لازم به ذکر است که هم اکنون قیمت خانه ها در قبرس جنوبی تقریبا سه برابر قبرس شمالی است.
 • رشد سالانه قیمت املاک در قبرس شمالی : قیمت ملک در قبرس شمالی بطور متوسط سالیانه 15 الی 20 درصد افزایش میابد، همچنین قیمت ارزهای خارچی نیز بطور روزانه در حال افزایش است، بنابراین خرید ملک در قبرس شمالی به عنوان یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری ها محسوب میشود.
 • اخذ ویزای قبرس شمالی : از دیگر مزایای خرید ملک در قبرس شمالی این است که نیازی به تأسیس شرکت برای خرید ملک در قبرس شمالی نیست. مراحل قانونی خرید ملک در قبرس شمالی بسیار ساده است. مشتری میتواند بلافاصله پس از پرداخت 30 درصد از قیمت ملک خود، اقدام به دریافت ویزای قبرس شمالی برای خود و اعضای خانواده کند که پروسه ای آسان بوده و نیاز به زمان زیادی ندارد.
 • شرایط پرداخت بسیار آسان : موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان یکی از بزرگترین موسسات اخذ ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری در قبرس شمالی، خدمات ویژه ای را به متقاضیان خرید ملک در قبرس ارائه میدهد. بطور مثال شما میتواند هزینه خرید ملک خود در قبرس را طی دو سال بدون بهره پرداخت کنید.
 • به خاطر شرایط بوجود آمده کرونا، موسسه حقوقی دادمهر عدالت شرایط پرداخت پنج ساله را بدون بهره برای مشتریان فراهم نموده است.
 • امنیت قبرس شمالی : بر اساس گزارشات موسسات معتبر، قبرس شمالی یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب میشود. جزئیات این گزارش را میتوانید در بخش امنیت قبرس در سایت موسسه حقوقی دادمهر عدالت مطالعه کنید.

انتخاب ملک در قبرس

هنگامی که قصد خرید ملک در قبرس را دارید بایستی عوامل مختلفی را در نظر بگیرید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. این را از این بابت عرض کردم که شما تصمیم گرفته اید مقدار زیادی از سرمایه خود را صرف خرید ملک کنید، بنابراین بایستی به تمام جزئیات دقت کنید تا بتوانید انتخابی درست و دقیق داشته باشید.

1- هدف شما از خرید ملک در قبرس

معمولا یک فرد به دلایل مختلف اقدام به خرید ملک در خارج از کشور میکند. بطور کلی خریداران ملک در دو دسته قرار میگیرند.

 • افرادی که به قصد زندگی اقدام به خرید ملک میکنند.
 • افرادی که به قصد سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک میکنند.

البته بسیاری هم وجود دارند که دلایل آنها از خرید ملک در کشوری مانند قبرس هم میتواند سرمایه گذاری باشد و هم برای زندگی به دنبال ملکی مناسب هستند.

در هنگام خرید ملک در قبرس باید مشخص کنید که در کدام دسته از افراد قرار میگیرید. زیرا مشخص کردن تصمیم خود از خرید ملک در انتخاب بهتر شما کمک خواهد کرد. همچنین کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت میتوانند بصورت بهتری شما را راهنمایی کنند. زیرا افرادی که به قصد زندگی اقدام به خرید ملک میکنند معمولا به دنبال راحتی ملک و برخی معیارها که در ذهنشان شکل گرفته میباشند. اما افرادی که به قصد سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک میکنند، به دنبال ملکی هستند که در کوتاه مدت سود خوبی داشته باشد. همچنین در آینده فروش آن راحت باشد.

2- برای خرید ملک کدام منطقه قبرس شمالی بهتر است

هر کدام از مناطق قبرس شمالی مزایای خاص خود را دارد. برخی از مناظق برای افرادی مناسب است که قصد سرمایه گذاری دارند، برخی مناطق مناسب افرادی است که قصد زندگی خانوادگی دارند. برخی به باشگاه های گلف نزدیک است، برخی دیگر به دانشگاه نزدیک است، برخی مناطق به بیمارستان و مدرسه و غیره. برخی مناطق ساحلی است و برخی دیگر نزدیک به جنگل. بنابراین خیلی مهم است که نسبت به سبک زندگی خود ملکی مناسب را انتخاب کنید.

هزینه های خرید ملک در قبرس شمالی

هنگامی که به دنبال خرید ملک در قبرس شمالی هستید ، تهیه بودجه برای هزینه های خرید مهم است. درست مانند کشور خودمان ، صورتحساب نهایی خرید ملک جدید شما همیشه بالاتر از قیمت اعلامی ملک خواهد بود. ما در موسسه حقوقی دادمهر عدالت می خواهیم به خریداران خود کمک کنیم تا از هرگونه هزینه غیرمنتظره جلوگیری کنند! در ادامه شما را با جزئیات هزینه خرید ملک در قبرس آشنا میکینم، تا بتوانید محاسبه کنید که در هنگام اقدام به خرید از آن روز امضاء قرارداد تا تحویل کلید واحد خود ، چه هزینه های اضافی انتظار می رود.

هزینه های خزید ملک در قبرسبرخلاف برخی دیگر از کشورها ، در قبرس شمالی هزینه خرید بسته به نوع ملکی که قصد خرید آن را دارید و این که آیا قبل از شما آن ملک،  مالکی داشته است که قبلاً برخی از این هزینه ها را متحمل شده باشد ، متفاوت است. شما باید مبلغی بین 5 تا 16 درصد ارزش کل ملک را برای مراحل ادارای آن اختصاص دهید، در واقع 5 درصد برای ملکی که قبلا مالک داشته و 16 درصد برای ملکی که شما اولین مالک آن هستید.

به منظور آنکه اطلاعات دقیقی در مورد هزینه خرید ملک در قبرس، به شما بدهیم، بطور کلی انواع ملک در قبرس را به سه دسته مجزا تقسیم بندی میکنیم.

 1. نوع ملک 1 | ملکی که از یک شخص خریداری کرده اید، و شخص قبلی تمام هزینه های مالیات آن را پرداخت کرده است.
 2. نوع ملک 2 | ملکی که از یک شخص خریداری کرده اید، اما شخص قبلی هزینه ای برای انتقال سند پرداخت نکرده است.
 3. نوع ملک 3 | ملک دست اول که شما اولین صاحب آن هستید و معمولا از شرکت های معتبر عمرانی خریداری میشود.

ریز هزینه های خرید ملک در قبرس بصورت زیر میباشد. همانطوری که گفته شد هزینه ها بسته به قیمت ملک متفاوت میباشند. بنابراین در زیر اینگونه در نظر گرفته ایم که ارزش ملکی که خریداری کرده اید 100 هزار پوند انگلیس میباشد.

نوع ملک 3 نوع ملک 2 نوع ملک 1 نوع هزینه
£1,500 £1,500 £1,500 هزینه های قانونی 
£500 £500 £500 هزینه تمبر 
£5,000 £5,000 هزینه مالیات 
£3,000 £3,000 £3,000 هزینه انتقال سند 
£1,000 to £2,000  – هزنیه کنتور برق و آب 
£300  – اسپیلتر گازی 
£1,000  – لوازم آشپزخانه 
£3,000  –  مبلمان
£15,000 £10,000 £5,000 کل هزینه ها

تنظیم قرار برای مشاهده املاک قبرس

اگر قصد خرید ملک در قبرس را دارید، میتوانید با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید تا جلسه ای برای شما فراهم شود. نگران نباشید، حتی اگر تمایل به مراجعه حضوری نداشته باشید، میتوانید با کارشناسان ما بصورت تماس تصویری از طریق واتس آپ و یا حتی تماس تلفنی در ارتباط باشید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت دارای دفتر در کشور ایران و قبرس بوده و تا آخرین لحظه در پروسه خرید ملک در کنار شما خواهد بود.

سوالات متداول خرید ملک در قبرس

افراد خارجی غیر قبرسی، مجاز به خرید یک ملک با مساحت حداکثر یک و نیم حکتار میباشند. اگر یک زن و شوهر نام خانوادگی متفاوتی داشته باشند، میتوانند هریک ملکی تا حداکثر یک ونیم حکتار خریداری کنند، در غیر اینصورت فقط مجاز به خرید یک ملک هستند. در کشور ایران زن و شوهر، نام های خانوادگی یکسانی ندارند بنابراین میتوانند هریک بطور مستقل یک ملک خریداری کنند.

هیچ یک از املاک موجود در قبرس شمالی استیجاری نبوده و همگی دارای سند مالکیت هستند. منظور از املاک استیجاری این است که در برخی از کشورها ملکی که خریداری میکنید مثلا به مدت 50 سال به شما واگذار میشود و در واقع شما مالک زمین آن نیستید. اما در قبرس شمالی تمامی زمین ها و املاک دارای سند مالکیت قطعی هستند.

هدف موسسه حقوقی دادمهر عدالت این است که تمامی منافع شما در زمینه خرید ملک در قبرس حفظ شود. در این راستا فهرستی از بهترین وکلای قبرسی را تهیه کرده ایم که دارای بهترین رزومه کاری هستند. ما ترتیبی میدهیم تا بتوانید با وکیل خود در ارتباط باشید.

اگر به زبان ترکی تسلط کافی نداشته باشید و همچنین حضور فیزیکی در کشور قبرس نداشته باشید، به وکیل احتیاج نیاز دارید. تنظیم وکالت نامه امری بسیار ساده است و در سریعترین زمان ممکن انجام میشود. همچنین این وکالت نامه هیچگونه خطری برای شما ندارد و فقط به منظور انجام پروسه های خرید ملک تنظیم میشود. اگر شما به مدت طولانی از قبرس دور باشید ، این وکالت نامه، وکیل شما را قادر می سازد تا از طرف شما اسناد را امضا کند. اعطای این وکالت نامه معمولاً بدون هزینه است و کلیه مراحل مهم خرید را می توان از زمان ثبت قرارداد ، قرار دادن اسناد به نام خود ، بدون نیاز به بازگشت به قبرس انجام داد.

بعد از آنکه تصمیم جدی به خرید ملک گرفتید. مبلغ 1000 پوند انگلیس را از طریق وکیل خود در ایران (با امضاء قرارداد رسمی) به کشور قبرس ارسال میکنید. این مبلغ بخشی از قیمت ملک شما میباشد. پس از این پرداخت ترتیبی داده میشود که شما بتوانید از نزدیک ملکی را که به نام شما رزرو شده است بازدید کنید و حتی در آن اقامتی کوتاه داشته باشید. شما میتوانید مابقی مبلغ قرارداد را بصورت حضوری در قبرس پرداخت کنید.

وکیل شما برای حفاظت از منافع شما قرارداد فروش تهیه می کند. اگر ملک شما یک ساختمان جدید باشد ، قرارداد فروش شامل کلیه شرایط مهم مانند تعداد قطعه ، اندازه قطعه ، قیمت ، برنامه پرداخت ، تاریخ اتمام با بندهای مجازات برای تأخیر در اتمام است. کلیه نقشه ها و مشخصات طبقه به ضمیمه قرارداد می شود تا اطمینان حاصل شود که فروشنده ملزم به انجام کارهای ساختمانی مطابق با این موارد است.

4 Comments
 1. Salmanmokhtari says

  چطور می شود خانه پیدا کرد که مالک قبلی هزینه های جانبی انرا پرداخت کرده باشد

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   در این مورد باید به دنبال املاکی ار قبرس باشید که قبل از شما به یک فرد دیگر فروخته شده است. اگر به دنبال چنین مواردی هستید با کارشناسان فروش ملک ما در تماس باشید.

 2. Salmanmokhtari says

  سلام من قصد خرید خانه برای اقامت زندگی وکار در قبرس دارم دنبال خانه دست دوم ویلای یا اپارتمان مناسب هستم که برای استارت زندگی با سه فرزند امکان اینکه بتوانم از پس هزینه ها زندگی بر بیایم
  نام سلمان مختاری
  سن ۴۶
  تحصیلات لیسانس برق
  تخصص تعمیرات دستگاه برودتی سرد خانه چیلر تعمیرات موتور خانه گرمایش وسر مایشی
  سه فرزند، ۵، ۱۱، ۱۵

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام آقا سلمان عزیز
   شما میتونید برای آشنا شدن با بهترین پروژه های موجود در قبرس شمالی و همچنین دریافت مشاوره خرید ملک در قبرس با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.