حقوق داخلیوکیل کیفری

وکیل قتل در تبریز

چرا وکیل قتل در تبریز؟

قتل و کشتن اشخاص دیگر یکی از جرایمی محسوب میشود که در تمامی نقاط دنیا جرم محسوب میشود و قانونگذار کشور ما نیز آن را جرم در نظر گرفته و برای ان مجازات نیز تعیین کرده است. وکیل قتل در تبریز کسی است که میتواند به مرتکب و خواهان پرونده کمک کند تا سریها از راه های قانونی به حق و حقوق خود برسند.

اگر برای پرونده های جنایی و قتل نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت بصورت مداوم پاسخگوی شما هستند. پس بدون از دست دادن وقت، هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

جالب است بدانید که موضوع پرونده های قتل و استخدام وکیل در این پرونده ها به حدی اهمیت دارد که در صورتی که مرتکب یا همان قاتل نتواند از مزایای داشتن وکیل بهره مند شود، دادگاه برای او وکیل تسخیری معین میکند.

بهترین وکیل قتل در تبریز به حدی مهارت و تجربه دارد که میتواند وکالت قتل و اولیای دم مقتول را بپذیرد و با تسلطی که بر قوانین و مراحل دادرسی کیفری دارد از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری کند. فراموش نکنید که موضوع اصلی پرونده های قتل جان انسان ها است و انتخاب یک وکیل کارکشته و حرفه ای برای چنین پرونده هایی دارای اهمیت بسیاری است.

نکات مربوط مجازات قتل در قانون مجازات اسلامی

مزایای استفاده از وکیل قتل در تبریز

توجه داشته باشید که وکیل قتل در تبریز بر تمامی مفاد قانون مجازات تسلط دارد و به خوبی می تواند مشاوره های لازم را به طرفین پرونده های مربوط به قتل ارائه دهد. حقیقت آن است که یکی از مهمترین مسائلی که در چنین پرونده هایی مطرح میشود در رابطه با مجازات قتل و انواع آن است. بنابراین در یک دسته بندی کلی با استناد به مفاد قانون مجازات اسلامی می توان به اصلی ترین این قوانین اشاره مرد:

1. مجازات قتل عمدی در صورت تقاضای ولی دم و وجود سایر شرایط مقرر در قانون، قصاص و در غیر اینصورت مطابق مواد دیگر این قانون از حیث دیه و تعزیر عمل می گردد.

2. هرگاه زن مسلمانی عمداً کشته شود، حق قصاص ثابت است لکن اگر قاتل، مرد مسلمان باشد، ولی دم باید پیش از قصاص، نصف دیه کامل را به او بپردازد و اگر قاتل، مرد غیر مسلمان باشد، بدون پرداخت چیزی قصاص می شود. در قصاص مرد غیر مسلمان به سبب قتل زن غیرمسلمان، پرداخت مابه التفاوت دیه آنها لازم است.

3. اگر یک نفر، دو یا چند نفر را عمداً به قتل برساند، اولیای دم هر یک از مقتولان میتوانند به تنهایی و بدون گرفتن رضایت اولیای مقتولان دیگر و بدون پرداخت سهمی از دیه به آنان اقدام به قصاص کنند.

4. اگر قتل در یکی از ماههای حرام (محرم، رجب، ذی القعده و ذی الحجه) یا در حرم مکه مکرمه واقع شده باشد یا قاتل در زمان یا مکان مذکور، قصاص گردد و قصاص مستلزم پرداخت فاضل دیه از سوی ولی دم به قاتل باشد، فاضل دیه تغلیظ نمی شود. همچنین دیه ای که ولی دم به دیگر اولیاء میپردازد تغلیظ نمی شود، لکن اگر قتل در زمان یا مکان مذکور باشد، دیه ای که شرکای قتل، به علت سهمشان از جنایت، حسب مورد به قصاص شونده یا ولی دم و یا به هر دو آنان می پردازند، تغلیظ می شود.

5. اگر یک نفر، دو یا چند نفر را عمداً به قتل برساند و اولیای دم همه مقتولان، خواهان قصاص باشند، قاتل بدون اینکه دیه ای بپردازد، قصاص می شود. اگر اولیای دم برخی از مقتولان، خواهان قصاص باشند و اولیای دم مقتول یا مقتولان دیگر، خواهان دیه باشند، درصورت موافقت قاتل به پرداخت دیه به آنان در مقابل گذشت از حق قصاصشان، دیه آنان از اموال قاتل پرداخت می شود و بدون موافقت قاتل، حق اخذ دیه از او و یا اموالش را ندارند.

مزایای استفاده از وکیل قتل در تبریز

وکیل قتل در تبریز نقش مهمی را در پرونده های حقوقی ایفا میکند. حضور چنین وکیلی در پرونده های قتل بسیار اهمیت دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. از مهمترین مزایای استفاده از وکیل قتل در تبریز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. مدت زمان رسیدگی به پرونده و اثبات جرم و جزئیات حقوقی مربوط به آن کاهش می یابد و در نهایت طرفین پرونده کمتر دچار اختلال و سردرگمی می گردند.

2. اگر وکیل قتل در تبریز از جانب شاکی در محاکم قانونی حضور بیابد، دیگر نیازی نیست که شخص شاکی نیز با وجود شرایط بحرانی روحی که دارد در دادگاه حضور داشته باشد. از طرفی دیگر جای هیچگونه نگرانی بابت تضییع حقوق او نخواهد بود؛ چراکه انتخاب بهترین وکیل قتل در تبریز باعث میشود تا از تمامی حقوق افراد دفاع شود.

3. اگر وکیل قتل در تبریز از جانب شاکی در روند قانونی و دادرسی حضور یابد، میتواند با ارائه ی ادله اثبات و دفاعیه های قانونی باعث تقلیل مجازات مرتکب و جلب رضایت خانواده شاکی شود.

4. هنگامی که روند دادرسی و رسیدگی به پرونده های قتل توسط وکیل کوتاهتر شود مسلما هزینه و فرصت افراد نیز کمتر دچار اتلاف خواهد شد.

ویژگی های وکیل قتل در تبریز

ویژگی های وکیل قتل در تبریز

1. وکیل قتل در تبریز از تمامی مراحل قانونی رسیدگی به پرونده های حقوقی کیفری ( به خصوص پرونده های قتل) آگاهی دارد و در این زمینه دارای تجربه است و وکالت پرونده های مختلف مربوط به قتل را در گذشته بر عهده گرفته است.

2. وکیل قتل از تمامی راه های ادله ی اثبات دعوا آگاهی دارد و به خوبی میداند که چگونه از این ادله استفاده کند تا از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری کند.

3. حساسیت پرونده های قتل در مقایسه با دیگر پرونده های حقوقی بسیار زیاد است و نیاز به وکیلی وظیفه شناس دارد که در تمامی جلسات دادگاه به موقع حاضر شود و احقاق حقوق موکلش برایش اولویت داشته باشد و کاری بر ضرر موکل خود انجام ندهد.

4. بهترین وکیل قتل در تبریز فردی است که از همان مراحل اولیه ی دادرسی تا زمانی که پرونده به مراحل حساس و پیچیده ای وارد میشود، حمایت معنوی خود را از موکلش دریغ نکند و اجازه ندهد تا او روحیه ی خود را از دست بدهد و شکست را بپذیرد.

5. وکیل قتل در تبریز با دقت فراوان، جزییات و جوانب مختلف پرونده ی حقوقی قتل را مورد بررسی قرار میدهد تا از تمامی انان برای ارائه ی دفاعیه استفاده کند.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا