شرایط تحصیل در کشور قبرس

آشنایی با رشته های و شرایط تحصیل در قبرس

8
[تعداد: 4    میانگین: 5/5]
شرایط تحصیل در کشور قبرس
شرایط تحصیل در کشور قبرس

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

همان طوری که در این سایت به صورت کامل و امع تقسیم بندی شده است. دانشگاه emu دارای تعداد زیادی دانشکده می باشد که هر دانشکده دارای چندین دپارتمان متنوع است که رشته های فراوانی را در بر میگرد و متقاضیان تحصیل در قبرس بسته به علاقه خود می توانند در رشته مورد نظر خود به تحصیل یپردازند. برای اطلاع کامل از رشته های و مقاطع تحصیلی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس به قسمت مربوطه در همین سایت که در قسمت منو قرار گرفته است مراجعه فرمایید. 

دانشکده های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی دارای دوازده دانشکده می باشد که در زیر لیستی از این دانشکده ها را مشاهده می کنید.

ردیف نام دانشکده تعداد رشته ها
۱ دانشکده معماری  
۲ دانشکده علوم پایه و هنر  
۳ دانشکده اقتصاد و تجارت  
۴ دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه  
۵ دانشکده آموزش  
۶ دانشکده فنی و مهندسی  
۷ دانشکده حقوق و قانون  
۸ دانشکده جهانگردی  
۹ دانشکده داروسازی  
۱۰ دانشکده پزشکی  
۱۱ دانشکده دندانپزشکی  
۱۲ دانشکده علوم بهداشت  

 

رشته های دوره کارشناسی

طرای انیمیشن و بازیهای کامپیوتری،  معماری، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، طراحی آثار هنری و ارتباطات گرافیکی، مترجمی زبان، جهانگردی و توریسم، مهندسی نرم افزار، مدیریت خلاقیت، صدا و سیما، روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت عمومی، روانشناسی، علوم سیاسی ، فیزیوتراپی، کارشناسی داروسازی، تغذیه و رژیم، پرستاری، بیوتکنولوژی، مهندسی مکاترونیک، مهندسی مکانیک، ریاضیات، بازاریابی، سیستم مدیریت اطلاعات، مهندسی مدیریت، روابط بین الملل، معماری داخلی، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، مهندسی صنایع، مدیریت منابع انسانی

رشته های دوره کارشناسی ارشد

شهرسازی، مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضی، مدیریت بازاریابی، روابط بین الملل، معماری داخلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی صنایع، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی مدیریت کسب و کار، صرفه جویی مالی و انرژی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، اقتصاد، روانشناس بالینی ، علوم فرهنگ، مهندسی کامپیوتر، ارتباطات و رسانه، مهندسی عمران، شیمی، مدیریت کسب و کار و تجارت، مدیریت مالی،معماری، علوم کامپیوتر و ریاضیات

رشته های دوره دکترا

مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضیات، روابط بین الملل، مهندسی صنایع، مدیریت مالی، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، مهندسی کامپیوترف اقتصاد، ارتباطات و رسانه، مهندسی عمران، شیمی، مدیریت کسب و کار، معماری، علوم کامپیوتر و ریاضی، دکترای پیوسته داروسازی، پزشکی

شرایط تحصیل در رشته های دانشگاه قبرس

رشته های دوره کارشناسی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس همانند سایر دانشگاه ها چهار سال بطول می انجامد. دوره های کارشناسی ارشد که معمولا تعداد ۷ درس را پشت سر می گذارند به مدت دو سال بطول می انجامد. و دوره های دکترا بسته به نوع رشته از ۲ تا ۵ سال بطول می انجامد. دانشجویان دکترا در طول هفته یک و یا حداکثر دو روز در کلاس حضور خواهند داشت، از این رو به علت آزاد بودن وقت می توانند به عنوان استادیار در دانشکده ها مشغول شوند. برای این منظور میبایستی فرم مربوطه را تکمیل کرده و به تمامی دانشکده ها ارسال کنند تا دانشکده مربوطه دانشجو را بسته به توانمندی به کار گیرد و این برای سابقه و همچنین تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس مفید می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه قبرس

شهریه دانشگاه قبرس
شهریه دانشگاه قبرس

هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه قبرس در قسمت هزینه ها و مخارج تحصیل در قبرس بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته است اما در این قسمت نیز بطور مختصر به بررسی شهریه مقاطع مختلف تحصیل در قبرس می پردازیم.

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس بنا به قراردادهایی که با دانشگاه های ایران به امضا رسانده است برای تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد بورسیه ۵۰ درصدی ارایه میکند. و این شامل تمامی دانشجویان بوده و از طرف دانشگاه به تمام متقاضیان تعلق می گیرد. علت این بورسیه این است که دانشجویان ایرانی از ماده کشورهای جهان سوم برای دریافت این بورسیه استفاده میکند. همینجا ذکر این نکتع ضروری است که بسیاری از نمایندگان با ذکر اینکه این بورسیه حاصل تلاشهای آنها بوده است از دانشجویان و متقاضیان مبالغ اضافی خارج از برنامه دریافت می کنند.

شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی مابین ۴۰۰۰ الی ۵۲۰۰ دلار میباشد که دانشجویان ایرانی به علت دارا بودن بورسیه ۵۰ درصدی نصف این رقم را پرداخت میکنند. بنابراین شهریه دانشگاه با احتساب بورسیه تحصیلی برای هر ترم مبلغی در حدود ۲۰۰۰ الی ۲۶۰۰ دلار میباشد البته بسته به نوع رشته این مبلغ میتواند متفاوت باشد. ( رشته های گروه مهندسی برای دانشجویان ایرانی ۲۶۰۰ دلار – فیزیوتراپی ۳۶۰۰ دلار  و سایر رشته های گروه کارشناسی ۲۰۰۰ دلار ) 

شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس برای مقطع کارشناسی ارشد مبلغ ۳۲۰۰ دلار میباشد که با احتساب بورسیه ۵۰ درصدی دانشجو تنها مبلغ ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ دلار برای هر ترم تحصیلی پرداخت می کند که رقم بسیار مناسبی می باشد. در واقع شهریه هر درس در مقطع کارشناسی ارشد ۸۰۰ دلار میباشد و این مقطع دارای ۷ درس بوده و معمولا در سه الی چهار ترم به پایان می رسد.

مقطع دکترای دانشگاه EMU شامل بورسیه تحصیلی نمی باشد. اما در مقایسه با شهریه دانشگاه های ایران، هزینه های تحصیل در دانشگاه قبرس بسیار مناسب تر می باشد ، بطوریکه دانشجویان دکترا برای هر درس مبلغ ۱۳۰۰ دلار پرداخت می کنند و مقطع دکترا کلا شامل ۸ درس میباشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه قبرس روی این قسمت کلیک کنید.افراد متقاضی برای تحصیل در قبرس لطفا از طریق تلگرام مدارک خود را ارسال نمایند.

 

8 Comments
 1. حامد جاوید says

  سلام
  ممنون بابت این همه اطلاعات مفید که در این سایت گرداوری کردین
  تو این مطلب نوشتین که هزینه کارشناسی در دانشگاه قبرس با ۵۰ درصد تخفیف حدود ۱۲۰۰ دلار برای هر ترم میشه درسته ؟
  در ضمن مدرک زبان هم برای ورود به دانشگاه لازم هست
  ممنون میشم راهنمایی کنین یا اطلاعات کاملی به ایمیل ارسال نمایید

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام دوست عزیز، نخیر شهریه های دوره های کارشناسی برای تحصیل در قبرس برای هر ترم تقریبا مبلغی بین ۲۰۰۰ دلار الی ۲۶۰۰ دلار بسته به نوع رشته و مهندسی یا غیر مهندسی بودن آن متفاوت است. شهریه ای که شما ذکر کرده اید شهریه مقطع کارشناسی ارشد می باشد

 2. ادنا خباز says

  سلام من ۳۴ ساله هستم متاهل با مدرک فوق دیپلم معماری و قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت هتلداری و دارم.
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام دوست عزیز در مورد شرایط تحصیل در قبرس برای شما پیغام گذاشته شد

 3. M.x says

  سلام.وقت بخیر
  بنده ۱۹ سالمه و قصد تحصیل رشته ی پزشکی در قبرس رو دارم.بعد دو یا سه ماه جهت اخذ مدرک زبانم اقدام خواهم کرد.
  آیا دانشگاهی در قبرس هست که مورد تایید وزارت بهداشت کشور باشه؟؟
  و اگر هست، شرایط ورود به این دانشگاه چطوریه؟؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.🙏🏻

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   در مورد شرایط دانشگاه های قبرس به شما ایمیل زدم لطفا برای دریافت راهنمایی بیشتر با من تماس بگیرید

 4. Samira says

  سلام وخسته نباشید…
  برای ارشد روابط بین الملل میشه باکارشناسی حقوق اقدام کرد؟
  واینکه زبان تدریس دانشگاه چی هست؟
  بدون مدرک زبان میشه پذیرش گرفت؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   بله میشه اقدام کرد. لطفا با شماره مندرج در بالای سایت ۰۹۱۴۴۲۲۱۱۷۵ تماس بگیرید تا بطور کامل راهنمایی کنم. زبان تحصیل دانشگاه هم انگلیسی است

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.