تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرستحصیل دندانپزشکی در قبرس

اگر قصد تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی را دارید باید گفت گه تحصیل دندانپزشکی در قبرس یکی از بهترین گزینه ها است،هر سه دانشگاه مطرح قبرس، یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)، دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) و دانشگاه خاور نزدیک (NEU) دارای دانشکده دندانپزشکی میباشند. شهریه هر کدام از این دانشگاه ها و بورسیه هایی که ارائه میدهند متفاوت است، در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی بصورت یک دوره پنج سال برگزار می شود که در پایان به دانشجویان مدرک دکترای جراحی دندانپزشکی یا همان DDS اعظا می شود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

در جدولی بصورت ساده و مختصر هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی و بورسیه دندانپزشکی قبرس در دانشکده های مختلف را ذکر می کنیم. دانشگاه های خوب قبرس برای رشته دندانپزشکی و بورسیه هایی که ارائه میدهند عبارتند از :

دانشگاهشهریه ترم بدون بورسیهبورسیهشهریه ترم با بورسیه
دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)9000 دلار
%307596 دلار
دانشگاه بین المللی قبرس (CIU)5500 یورو
%50
2750 یورو
دانشگاه خاور نزدیک (NEU)6200 یورو

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی بسیار آسان است و تقریبا بیشتر افراد با هر شرایطی میتوانند اقدام به تحصیل در این رشته کنند.

 • برای دریافت بهترین بورسیه دندانپزشکی در قبرسف تنها کافیست معدل دیپلم شما بالای 15 باشد.
 • شرط سنی برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی وجود نداردف اما برخی از دانشگاه های قبرس افراد بالای 30 سال را پذیرش نمی کنند.

دانشگاه های دندانپزشکی قبرس

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بین المللی قبرس در سال تحصیلی 2019-2020 با رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی و با اعضای هیئت علمی متخصص، مجرب، ملی و بین المللی خود، شروع به کار کرد. دانشجویان پس از گذراندن دوره 5 ساله دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس، می توانند به عنوان دندانپزشکان، مجهز و متعهد به ارزش های اخلاقی فارغ التحصیل شوند.

به جرات میتوان گفت تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس بهترین گزینه برای تحصیل در این رشته میباشد. زیرا دانشگاه بین المللی قبرس دارای رتبه و رنکینگ عالی بوده و مدارک صادره از این دانشگاه در درجه عالی، مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه ، کانادا و آمریکا میباشد.

دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه CIU

طبق تجربه ای که در سالهای گذشته کسب کرده ام. دانشگاه CIU بیشترین حمایت ها را از دانشجویان ایرانی نسبت به سایر دانشگاه های قبرس داشته است. شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس بسیار مناسب بوده و برای دانشجویان ممتاز بورسیه ویژه ای در نظر گرفته شده است.

دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه CIU در حال آموزش

دانش آموزان با دانش و تکنیک های دندانپزشکی در زمینه های آموزشی مجهز به فناوری پیشرفته و دستگاه های نوآورانه آموزش خواهند دید. در سه سال اول تحصیل، دانشجویان دروس پایه دندانپزشکی را می گذرانند و در سال های چهارم و پنجم، آموزش علوم بالینی نظری و کاربردی را در مرکز تحقیقات و کاربرد سلامت دهان و دندان در داخل دانشگاه می بینند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس (NEU)، یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته دندانپزشکی میباشد. دانشکده دندانپزشکی در این دانشگاه، با سابقه ترین و مجهزترین دانشکده دندانپزشکی در کشور قبرس میباشد. در زیر با یک فیلم کوتاه شما را با این دانشکده بیشتر آشنا میکنیم.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، برای متقاضیان رشته دندانپزشکی که معدل آنها بالای 15 باشد، بورسیه 40% ارائه میدهد. اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه را دارید، کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت، آماده ارائه راهنمایی های لازم در این زمینه و همچنین اخذ پذیرش بصورت رایگان میباشند. پس بطور خلاصه مطالب بالا در جدول زیر خلاصه میشود.

همچنین جزئیات دروس و کاتالوگ دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس (NEU) را میتوانید در لینک های زیر دانلود کنید. لازم به ذکر است در این کاتالوگ ترم بندی مربوط به این دانشگاه نیز آورده شده است.

کاتالوگ دندانپزشکی دانشگاه NEU قبرسمدت دورهنوع مدرک
دانلود کاتالوگپنج ساله
DDS

در ادامه شما را به کمک مستندات با امکانات دانشکده دندان پزشکی دانشگاه NEU قبرس بیشتر آشنا می کنیم. تا کاملا اطمینان پیدا کنید که این دانشگاه یکی از بهترین ها برای علاقمندان به تحصیل در رشته دندان پزشکی میباشد.

دانشکده-دندانپزشکی-NEU

در ادامه تصویری از لابراتوار پیشرفته رادیولوژی دهان و دندان دانشگاه NEU را مشاهده می کنید، که مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های رادیولوژی دهان و دندان میباشد. دانشجویان رشته دندانپزشکی این دانشگاه میتوانند در حین تحصیل از تمام امکانات این لابراتور دز جهت افزایش سطح علمی خود استفاده کنند.

لابراتوار-رادیولوژی-دندان-NEU

آزمایشگاه-دندانپزشکی-دانشگاه-خاور-نزدیک

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس (ٍEMU)، یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای تحصیل دندانپزشکی میباشد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی، یکی از جدیدترین دانشکده های دندانپزشکی در این کشور میباشد که امکانات بسیار خوبی را برای علاقمندان تحصیل در این رشته فراهم کرده است.

ساختمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشکده دندانپزشکی EMU که فارغ التحصیلانی را با پیشرفته ترین و بین المللی ترین استانداردهای دانش و مهارت های دندانپزشکی با عضویت در ADEE تربیت می کند، میزبان آزمایشگاه های پیش بالینی دندانپزشکی پروتز (پروتز) و پیش بالینی ریشه دندان (پر کردن و درمان کانال ریشه) است.

امکانات پیشرفته آموزشی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

علاوه بر این، دانشکده دارای یک پلی کلینیک، اتاق اطفال (دندانپزشکی اطفال)، اتاق عمل و اتاق رادیوگرافی پری اپیکال (توموگرافی سفالومتریک و فیلمبرداری پانورامیک) است که به عموم مردم خدمات ارائه می دهد. در عین حال، اتاق ویژه، که در آن جراحی، اشعه ایکس و سایر مداخلات را می توان در یک صندلی انجام داد و راحتی شهروندان معلول و سالمند را تضمین میکند، همه این امکانات در ساختمان مدرن و فناورانه دانشکده دندانپزشکی EMU واقع شده است.

امکانات پیشرفته آموزشی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس به دو صورت آموزش میبینند. بصورت عملی و با استفاده از ربات که تصاویر آن را در بالا مشاهده کردید. همچنین دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه بصورت عملی و با استفاده از بیمار واقعی نیز آموزش های لازم را به دانشجویان خود ارائه میدهد.

دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

در ادامه فیلمی جامع از امکانات دانشکده دندانپزشکی دانشگاه EMU را مشاهده میکنید. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در قبرس را دارید، این دانشگاه یکی از بهترین گزینه ها میباشد. تنها مشکل این دانشگاه شهریه های بالای آن نسبت به دانشگاه های بین المللی قبرس و دانشگاه خاور نزدیک میباشد.

[aparat id=’xUTSg’]

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)  در قالب یک برنامه آموزشی مشترک و با همکاری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم بهداشتی (SBU) انجام خواهد شد.

رشته دندانپزشکی توسط دانشگاه EMU در قبرس شمالی در مرحله پیش بالینی (سال اول و دوم) انجام می شود و توسط دانشگاه SBU در یک دوره پنج ساله تکمیل می شود که طی آن مراحل بالینی (3-5 سال) انجام می شود. در استانبول. زبان تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه 30% انگلیسی و 70% ترکی است. در مدتی که دانشجویان در دنشگاه مدیترانه شرقی مشغول به تحصیل هستند، این فرصت را خواهند داشت که زبان ترکی را بیاموزند زیرا برای ارتباط دندانپزشک و بیمار در مرحله بالینی ضروری است.

دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی عضو اتحادیه دندانپزشکان اروپا میباشد. بنابراین مدارک دانشجویان این دانشکده بعد از فارغ التحصیلی در سطح اروپا بدون آزمون مورد تایید میباشد.

بهترین دانشگاه دندانپزشکی قبرس شمالی

انتخاب بهترین دانشگاه دندانپزشکی قبرس شمالی، بستگی به هدف شما دارد. به خاطر همین بهتر است بصورت کامل از مشاوره های رایگان دفتر مرکزی دانشگاه های قبرس در ایران استفاده کنید. اما در حالت کلی اگر از نظر مالی مشکلی ندارید، دانشگاه خاور نزدیک قبرس به خاطر امکانات دانشکده دندانپزشکی، بهترین دانشگاه به منظور تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی محسوب می شود.

در ادامه در یک جدول دانشگاه های قبرس شمالی را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به ترتیب رتبه جهانی و امکانات دانشگاه لیست میکنیم.

ردیفدانشگاهرتبه در قبرسرتبه جهانی
1دانشگاه خاور نزدیک (NEU)1601-800
2دانشگاه بین المللی قبرس (CIU)3401-600
3دانشگاه مدیترانه شرقی (ٍEMU)2601-800

اعتبار مدرک دندانپزشکی قبرس

دانشگاه های دندانپزشکی در قبرس شمالی دارای اعتبار بالایی در سطح بین الملل میباشند و مدارک صادره از آنها در سطح عالی مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه، کانادا و آمریکا میباشند. ادامه برای اثبات اعتبار مدرک دندانپزشکی قبرس میتوانید از سایت های مرجه بازدید بفرمایید.

مورد تایید انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپالینک
وزارت علوم ترکیه YOKلینک
وزارت علوم قبرس شمالی YODAKلینک
وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایرانلینک

دانشگاه دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران

در پاسخ به این سوال که آیا دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران است؟ یا خیر. باید گفت که رشته دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. اما مورد تایید کل دنیا از جمله اتحادیه اروپا، کانادا، آمریکا و ترکیه میباشد. فارغ التحصیلان میتوانند در تمام کشورهای دنیا مشغول به کار شوند.

نکته مهم! برای اینکه مدرک اخذ شده از دانشگاه دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران قرار بگیرد باید بعد از اتمام تحصیل دندانپرشکی در قبرس،  در یک مقطع بالاتر در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ادامه تحصیل دهید و مدرک تخصص اخذ کنید.

دوره تخصص دندانپزشکی در قبرس شمالی

برخی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی قبرس شمالیف اقدام به برگزاری دوره تخصص دندانپزشکی در قبرس شمالی میکنند. دوره های تخصص دندانپزشکی یک دوره سه ساله میباشد که دانشجو در این سه سال، اقدام به گذراندن هشت واحد درسی کرده و به دنبال آن اقدام به گذراندن دوره های عملی میکنند.

دانشگاه هایی که اقدام به برگزاری دوره های تخصصی دندانپزشکی در قبرس شمالی میکنند عبارتند از دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه خاور نزدیک که هر دو این  دانشگاه ها، بورسیه تحصیلی قبرس را برای این دوره در نظر گرفته اند.

لازم به ذکر است که برترین رشته برای گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی در قبرس شمالی، دوره تخصص ایمپلنت میباشد که بسیار پرطرفدار است. برای اخذ پذیرش از این رشته نیاز به قبولی از آزمون ورودی نیست و تنها با داشتن مدرک دندانپزشکی عمومی میتوان اقدام به اخذ پذیرش کرد.

شرایط کار دندانپزشکی در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی، جمعیت بسیار اندکی دارد و شرایط کار دندانپزشکی در قبرس شمالی مناسب نیست. بیشتر افرادی که برای تحصیل در قبرس اقدام میکنند، از این کشور به عنوان سکوی پرتاب برای مهاجرت به سمت کشورهای بزرگتر استفاده میکنند. درآمد دندانپزشکی در این کشور به علت تعداد کم مراجعه کنندگان رقم زیادی نمیباشد.

شرایط کار دندانپزشکی در قبرس شمالی

تحصیل دندانپزشکی در قبرس با دادمهر عدالت

موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان بزرگترین کارگزار رسمی دانشگاه های قبرس در ایران تا کنون موفق به اخذ پذیرش دندانپزشکی برای بیش از پانصد دانشجو شده است. در زیر نمونه های برخی از پرونده های موفق دریافت پذیرش دندانپزشکی در قبرس شمالی را مشاهده می‌کنید که توسط کارشناسان رسمی ما، با بهترین بورسیه اخذ شده است.

منبع
ciu.edu.trTimes Higher EducationadeeYOK

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫32 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر این معدل که فرمودید منظور معدل کل دیپلم هست یا معدل کتبی نهایی؟

  1. سلام نازنین عزیز
   برای تحصیل در قبرس معدل مورد نظر ما ف معدل کل میباشد. معدل کتبی ملاک نیست

 2. سلام. ممکنه بفرمایید ددلاین پذیرش دندانپزشکی در این دانشگاه برای ترم پاییز 2023 و ترم بعدش چه زمانهایی هست؟

  1. سلام سعیده عزیز:
   رشته دندانپزشکی در دو ترم مهر و بهمن ارائه میشود و اخرین مهلت ثبت نام تا اوایل مهر ماه و اواسط بهمن ماه میباشد .
   موفق باشید.

  1. سلام ملیکای عزیز:
   با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.
   02191010510
   موفق باشید.

 3. سلام ، من میخوام تو دانشگاه kstu در قبرس دندانپزشکی بخونم اما مثل اینکه این دانگشاه مورد تایید ایران نیست و طبق تحقیقاتم دانشگاه Emu در قبرس مورد تایید ایران هست میخواستم بدونم ایا این دانشگاه بورسیه ۱۰۰ درصد داره ؟ چون kstu داره ،میخوام بدونم میشه که بورسیه ۱۰۰ درد شد تو دانشگاه emu یعنی مبلغ کمتر از مبلغی که باید در طی اون چند سال به دانشگاه بدیم و اول بدیم بهشون و بتونیم بدونه پرداخت هیزینه دیگه ای اونجا بخونیم ؟

  1. سلام آوای عزیز:
   برای تحصیل در دندانپزشکی در قبرس دانشگاه های بهتری وجود دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا