هزینه زندگی در قبرس شمالی

محاسبه هزینه زندگی در قبرس شمالی 2022

هزینه خورد و خوراک در قبرس


محاسبه هزینه زندگی در قبرس شمالی یکی از اصلی ترین سوالات متقاضیان تحصیل در قبرس و خانواده های آنها میباشد. قیمت اجناس در قبرس شمالی بسیار نزدیک به هزینه ها در ایران می باشد. علت این امر این است که واحد پولی این کشور لیر ترکیه بوده که از نظر قیمت به واحد پولی کشور ما نزدیک می باشد.

هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه زندگی در قبرس شمالی بستگی به سلیقه غذایی هر کس می تواند کم و یا زیاد شود. البته اگر علاقه زیادی به غذاهای ایرانی دارید تعداد زیادی رستوران در قبرس وجود دارد که توسط ایرانیان قبرس شمالی مدیریت میشوند، برای آشنایی با آنها می توانید به صفحه ایرانیان قبرس مراجعه کنید. در ادامه به بررسی قیمت اجناس در قبرس شمالی میپردازیم.

قیمت اجناس در قبرس شمالی

برای اینکه با جزئیات هزینه زندگی در قبرس شمالی، آشنا شوید، برای شما لیستی از قیمت اجناس در قبرس (قیمت مواد غذایی در قبرس شمالی) تهیه کرده ایم که تقریبا قیمت مصرفی تمام مایحتاج زندگی در قبرس را شامل میشود.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]قیمت های درج شده در لیست زیر در تاریخ 18 مهر ماه سال 1401 بروزرسانی شده است.[/box]

قیمت میوه در قبرس شمالی

انگورپرتغاللیموترش
45 لیر ترکیه19.50 لیر ترکیه9.90 لیر ترکیه
آناناسگلابیانار
45 لیر ترکیه35 لیر ترکیه19.50 لیر ترکیه
نارنگیبهموز
19.50 لیر ترکیه32.50 لیر ترکیه32.50 لیر ترکیه
هلوگربپ فروتآواکادو
39 لیر ترکیه16 لیر ترکیه26.50 لیر ترکیه
سیب قرمزسیب سبزکیوی
22.90 لیر ترکیه22.90 لیر ترکیه39 لیر ترکیه

قیمت سبزیجات در قبرس شمالی

خیارفلفل دلمه ایکدو
19.50 لیر ترکیه19.50 لیر ترکیه12.90 لیر ترکیه
کرفسگوجه فرنگیزنجبیل
11.50 لیر ترکیه20 لیر ترکیه59 لیر ترکیه
هویجسیب زمینیتربچه
12.90 لیر ترکیه23.90 لیر ترکیه8.90 لیر ترکیه
پیازفلفلبادمجان
12.90 لیر ترکیه29.50 لیر ترکیه8.90 لیر ترکیه
کلم قرمزکلم برگگل کلم
15.90 لیر ترکیه15.90 لیر ترکیه19.50 لیر ترکیه

قیمت گوشت قرمز در قبرس شمالی

شیشلیک برهگوشت گاوسینه گاو
250 لیر ترکیه210 لیر ترکیه186 لیر ترکیه
گوشت گاوگوشت گاو ویژهتافل گاو
225 لیر ترکیه206 لیر ترکیه350 لیر ترکیه
فیله سیخ شدهبره چرخ کردهسوجوک نیم کیلو
310 لیر ترکیه274 لیر ترکیه89.25 لیر ترکیه

قیمت گوشت مرغ در قبرس شمالی

ران مرغساق ران مرغفیله سینه مرغ
60 لیر ترکیه72 لیر ترکیه80 لیر ترکیه

قیمت لبنیات در قبرس شمالی

شیر پاکتیشیر بطریشیر سویا
23 لیر ترکیه21 لیر ترکیه52.50 لیر ترکیه
پنیر سفید 700 گرمپنیر مثلثی 150 گرمپنیر گودا 150 گرم
105 لیر ترکیه29 لیر ترکیه42 لیر ترکیه
ماست چکیدهدوغ
57.75 لیر ترکیه25.75 لیر ترکیه

آشنایی با غذا و نوشیدنی در قبرس (دانشجویی)

کباب آدانا از جمله غذاهای ترک است که توسط دانشجویان قبرسی مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل شبیه بودن طعم و مزه آن به کباب کوبیده به ذائقه ایرانی نزدیک بوده و بسیار زیاد توسط دانشجویان ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد. این غذا به دو صورت لقمه ای و همراه با برنج سرو می شود و قیمت آن چیزی حدود 17 الی 20 لیر ترکیه میباشد.

کباب دونر یا همان کباب ترک از دیگر غذاهای با قیمت مناسب است که توسط دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرد. این غذا در رستوران های کشور قبرس به وفور یافت می شود و در دو نوع دونر مرغ  ( تاووک دونر ) و دونر گوشت ( ات دونر ) موجود می باشد. قیمت این غذا به همراه نوشیدنی دوغ حدودا 15 الی 20 لیر ترکیه میباشد.

دونر کباب قبرس

کوفته اکمک غذایی است شبیه به کتلت ولی با گشوت خالص پخته می شود و کاملا مورد پسند ذائقه دانشجویان ایرانی میباشد و از طرفی قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. قیمت این غذا که اکثرا به صورت ساندویچی سرو میشود چیزی در حدود 12 الی 18 لیر در رستوران های مختلف متفاوت میباشد

کوفته کبابسوپ که در زبان ترکیه به آن چوربا گفته می شود غذایی مناسب برای وعده غذایی شام میباشد. سوپ های ترکیه به علت موادی که دارد ، غذایی مفصل محسوب میشود و معمولا برعکس کشور ایران که سوپ به عنوان پیش غذا استفاده میشود در کشور ترکیه و قبرس به عنوان وعده غذایی کامل سرو می شود. انواع سوپ های ترکی ( چوربا ) در کشور قبرس موجود است از جمله سوپ عدس قرمز ( مرجیمک چورباسی ) ، سوپ دوغ ( یایلا چورباسی ) که غذایی شبیه آش دوغ ایرانی است، سوپ عدس فلفلی ( ایزوگلین چورباسی ) و … قیمت یک پرس سوپ به همراه نان بین 6 الی 12 لیر ترکیه میباشد.

در زیر ویدئویی گذاشته ایم که یکی از دوستان به سوپرمارکت های سطح شهر رفته و از قیمت نوشیدنی های غیرالکلی برای شما ویدئویی تهیه کرده است. اگر علاقه دارید به همراه غذا نوشیدنی میل کنید می توانید با دیدن ویدئوی زیر با قیمت نوشیدنی در قبرس آشنا شوید. این ویدئو  از یوتوب برداشته شده است که آدرس آن را اینجا قرارداده ایم. کلیک کنید

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫6 دیدگاه ها

 1. کارم سراشپزی ایرانیه ایا میتونم اونجا کار پیدا کنم البته اگه برای شروع کار وورود به این کشور میتونم با پنجاه میلیون یه اپارتما قسطی بگیرم وایا کاری پیدا میکنم که هزینه های زندگی واقساطم وپر کنم.لطفا راهنمایی کنید.تشکر

  1. سلام محمد عزیز:
   امکان خرید ملک با پنجاه میلیون وجود ندارد اما با حرفه سراشپزی امکان پرداخت هزینه ها وجود دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

  2. سلام محمد عزیز:
   امکان خرید ملک با پنجاه میلیون وجود ندارد اما با حرفه سراشپزی امکان پرداخت هزینه ها وجود دارد.

   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید