تحصیل در قبرس ( بررسی شرایط )

آشنایی با رشته های و شرایط تحصیل در قبرس

59

شرایط تحصیل در قبرس

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

همان طوری که در این سایت به صورت کامل و امع تقسیم بندی شده است. دانشگاه emu دارای تعداد زیادی دانشکده می باشد که هر دانشکده دارای چندین دپارتمان متنوع است که رشته های فراوانی را در بر میگرد و متقاضیان تحصیل در قبرس بسته به علاقه خود می توانند در رشته مورد نظر خود به تحصیل یپردازند. برای اطلاع کامل از رشته های و مقاطع تحصیلی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس به قسمت مربوطه در همین سایت که در قسمت منو قرار گرفته است مراجعه فرمایید. 

بورسیه 40% دندانپزشکی قبرس به تعداد بسیار محدود ، به جای ترمی 5800 یورو فقط 3480 یورو پرداخت کنید برای ثبت نام در  این بورسیه هر چه سریعتر با شماره واتس آپ که در بالای این سایت درج شده است در ارتباط باشید و مدارک خود را ارسال کنید.

برخی از فارغ التحصیلان موفق دانشگاه قبرس

در بسیاری از تماس هایی که از طرف متقاضیان تحصیل در قبرس با دفتر ما گرفته میشود سوال میشود که:

 • آیا مدارک دانشگاه قبرس اعتبار جهانی دارد ؟
 • آیا میتوانم بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های قبرس در کشور های اروپایی و یا حتی کانادا و آمریکا ادامه تحصیل دهم ؟ یا به کار مشغول شوم ؟

در پاسخ به سوالات اینگونه افراد باید بگویم که تخصیل در قبرس بهترین پل برای مهاجرت به اروپا و کانادا یا آمریکا است زیرا مدارک دانشگاه های قبرس در سطح عالی مورد تایید کشورهای اروپایی است. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس در امتیاز بندی سایت QS دارای امتیاز پنج ستاره بوده و رتبه بین المللی این دانشگاه در بین کل دانشگاه های جهان 600 میباشد که این بسیار عالی بوده و موجب تبدیل دانشگاه قبرس به یکی از برترین دانشگاه های جهان شده است. برای اثبات این سخن در زیر لیست برخی از افرادی را که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند را آورده ایم تا هیچگونه جای سوالی برای متقاضیان باقی نماند. لازم به ذکر است که بیشتر این افراد هم اکنون در دانشگاه های کانادا، آمریکا و آلمان به عنوان عضو هیئت علمی مشغول به کار هستند.

 

آزمون ورودی دانشگاه قبرس

نحوه پذیرش دانشگاه های قبرس بر اساس سوابق تحصیلی میباشد. این به این معنی است که هیچگونه آزمونی برای ورود به دانشگاه های کشور قبرس وجود ندارد.

تنها آزمون موجود در دانشگاه های قبرس ، ازمون تعیین سطح زبان انگلیسی میباشد که در بدو ورود به دانشگاه از دانشجویان گرفته میشود. این آزمون در واقع به عنوان آزمون ورودی نبوده  تنها یک آزمون تعیین سطح برای بررسی سطح زبان انگلیسی دانشجو میباشد. اگر دانشجویی در این آزمون تعیین سطح نمره قبولی کسب نکند مجبور به گذراندن یک یا چند واحد زبان انگلیسی به عنوان پیش نیاز خواهد بود. البته اگر دانشجویی مدرک زبان معتبر مانند آیلتس و یا تافل داشته باشد نیاز به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان نخواهد داشت.

راهنمای جامع نمره زبان دانشگاه قبرس

دانشکده های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی دارای دوازده دانشکده می باشد که در زیر لیستی از این دانشکده ها را مشاهده می کنید.

ردیفنام دانشکدهرشته های دانشکده
1دانشکده معماری 
2دانشکده علوم پایه و هنر 
3دانشکده اقتصاد و تجارت 
4دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه 
5دانشکده آموزش 
6دانشکده فنی و مهندسی 
7دانشکده حقوق و قانون 
8دانشکده جهانگردی 
9دانشکده داروسازی 
10دانشکده پزشکی 
11دانشکده دندانپزشکی 
12دانشکده علوم بهداشت 
13دانشکده دندانپزشکی 

 

رشته های دوره کارشناسی

طرای انیمیشن و بازیهای کامپیوتری،  معماری، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، طراحی آثار هنری و ارتباطات گرافیکی، مترجمی زبان، جهانگردی و توریسم، مهندسی نرم افزار، مدیریت خلاقیت، صدا و سیما، روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت عمومی، روانشناسی، علوم سیاسی ، فیزیوتراپی، کارشناسی داروسازی، تغذیه و رژیم، پرستاری، بیوتکنولوژی، مهندسی مکاترونیک، مهندسی مکانیک، ریاضیات، بازاریابی، سیستم مدیریت اطلاعات، مهندسی مدیریت، روابط بین الملل، معماری داخلی، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، مهندسی صنایع، مدیریت منابع انسانی

رشته های دوره کارشناسی ارشد

شهرسازی، مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضی، مدیریت بازاریابی، روابط بین الملل، معماری داخلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی صنایع، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی مدیریت کسب و کار، صرفه جویی مالی و انرژی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، اقتصاد، روانشناس بالینی ، علوم فرهنگ، مهندسی کامپیوتر، ارتباطات و رسانه، مهندسی عمران، شیمی، مدیریت کسب و کار و تجارت، مدیریت مالی،معماری، علوم کامپیوتر و ریاضیات

رشته های دوره دکترا

مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضیات، روابط بین الملل، مهندسی صنایع، مدیریت مالی، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، مهندسی کامپیوترف اقتصاد، ارتباطات و رسانه، مهندسی عمران، شیمی، مدیریت کسب و کار، معماری، علوم کامپیوتر و ریاضی، دکترای پیوسته داروسازی، پزشکی

شرایط تحصیل در قبرس ( دانشگاه مدیترانه شرقی )

رشته های دوره کارشناسی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس همانند سایر دانشگاه ها چهار سال بطول می انجامد. دوره های کارشناسی ارشد که معمولا تعداد 7 درس را پشت سر می گذارند به مدت دو سال بطول می انجامد. و دوره های دکترا بسته به نوع رشته از 2 تا 5 سال بطول می انجامد. دانشجویان دکترا در طول هفته یک و یا حداکثر دو روز در کلاس حضور خواهند داشت، از این رو به علت آزاد بودن وقت می توانند به عنوان استادیار در دانشکده ها مشغول شوند. برای این منظور میبایستی فرم مربوطه را تکمیل کرده و به تمامی دانشکده ها ارسال کنند تا دانشکده مربوطه دانشجو را بسته به توانمندی به کار گیرد و این برای سابقه و همچنین تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس مفید می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه قبرس

شهریه دانشگاه قبرس

هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه قبرس در قسمت هزینه ها و مخارج تحصیل در قبرس بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته است اما در این قسمت نیز بطور مختصر به بررسی شهریه مقاطع مختلف تحصیل در قبرس می پردازیم.

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس بنا به قراردادهایی که با دانشگاه های ایران به امضا رسانده است برای تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد بورسیه 50 درصدی ارایه میکند. و این شامل تمامی دانشجویان بوده و از طرف دانشگاه به تمام متقاضیان تعلق می گیرد. علت این بورسیه این است که دانشجویان ایرانی از ماده کشورهای جهان سوم برای دریافت این بورسیه استفاده میکند. همینجا ذکر این نکتع ضروری است که بسیاری از نمایندگان با ذکر اینکه این بورسیه حاصل تلاشهای آنها بوده است از دانشجویان و متقاضیان مبالغ اضافی خارج از برنامه دریافت می کنند.

شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی مابین 4000 الی 5200 دلار میباشد. دانشجویان ایرانی به علت دارا بودن بورسیه 50 درصدی نصف این رقم را پرداخت میکنند. بنابراین شهریه دانشگاه با احتساب بورسیه تحصیلی برای هر ترم مبلغی در حدود 2000 الی 2600 دلار میباشد البته بسته به نوع رشته این مبلغ میتواند متفاوت باشد. ( رشته های گروه مهندسی برای دانشجویان ایرانی 2600 دلار – فیزیوتراپی 3600 دلار  و سایر رشته های گروه کارشناسی 2000 دلار ) 

شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس برای مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 3200 دلار میباشد که با احتساب بورسیه 50 درصدی دانشجو تنها مبلغ 1500 الی 1600 دلار برای هر ترم تحصیلی پرداخت می کند که رقم بسیار مناسبی می باشد. در واقع شهریه هر درس در مقطع کارشناسی ارشد 800 دلار میباشد و این مقطع دارای 7 درس بوده و معمولا در سه الی چهار ترم به پایان می رسد.

مقطع دکترای دانشگاه EMU شامل بورسیه تحصیلی نمی باشد. اما در مقایسه با شهریه دانشگاه های ایران، هزینه های تحصیل در دانشگاه قبرس بسیار مناسب تر می باشد ، بطوریکه دانشجویان دکترا برای هر درس مبلغ 1300 دلار پرداخت می کنند و مقطع دکترا کلا شامل 8 درس میباشد.

آیا محل اقامت در این دانشگاه یا شهر فاماگوستا وجود دارد؟

خوابگاه مناسب قبرس

کسانی که ویزای تحصیلی قبرس دریافت میکنید در این دانشگاه و شهر فاماگوستا می توانید در خوابگاه های مدرن و پیشرفته، آپارتمان ها، خانه های ییلاقی و دوبلکس سکونت کنید. خوابگاه های پردیس دانشگاه از امکانات مسکونی برای 9000 دانشجو برخوردار است که هر کدام با توجه به توان مالی دانشجو، در اختیارش قرار می گیرد. به نظر ما، سکونت در خوابگاه به عنوان مکانی که تمام امکانات تکنولوژی، فرهنگی و ورزشی را در فضای امن خود ارائه می دهد، بهترین شروع برای زندگی دانشجویی است. دانشجویان در این فضا محیط مشترکی را با دانشجویان خارجی سهیم می شوند و با فرهنگ ها و ملیت های مختلف آشنا می شوند؛ این امر به سادگی، به بهبود ارتباط اجتماعی آنان با جهان کمکم می کند. در این فضا، بسیاری از دانشجویان ما دوستی هایی پایدار با هم دارند و بعد از دانشگاه هم این دوستی را ادامه می دهند. همچنین تجربه دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند نشان داده است که سکوئت در خوابگاه بسیار مقرون به صرفه تر میباشد زیرا هزینه های آب ، برق اینترنت به عهده خوابگاه میباشد که مبلغ قابل توجهی میباشند، همچنین ممکن است وسیله ای در منزل خراب شود که در اینصورت تعمیر آن به عهده دانشجو بوده و بایستی در شهر به دنبال تعمیرکار باشد، مسئله مهم تر مشکل آب گرم برای منازل شخصی میباشد که به دلیل گرانی هزینه های انرژی و نبود موتورخانه در اکثر منازل شخصی ، ساکنان آنها با مشکلات زیادی مواجه میشوند.

آیا دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس در جهان شناخته شده است؟

تمام دوره های تحصیلی این دانشگاه توسط کمیته عالی آموزشی قبرس شمالی(«یوداک»،YODAK ) و نیز کمیته عالی آموزشی ترکیه («یوک»،YOK ) معتبر شناخته شده است. از آنجا که این دانشگاه به استانداردهای ملی و کیفیت آموزش توجه بسیار دارد، برای پایدارسازی توسعه و پیشرفتش به دنبال اعتباربخشی جهانی است. بیشتر برنامه های آموزشی دانشگاه مدیترانه شرقی از سوی سازمان های مستقلی همچون ABET، ASIIN، EDEXCEL  و TEDQUAL مورد تایید قرار گرفته است.

دانشگاه مدیترانه شرقی عضو انجمن بین المللی دانشگاه ها، انجمن دانشگاه اروپایی، جامعه بین المللی دانشگاه های مدیترانه و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام است. این دانشگاه در جهت اهمیت شناخت بین المللی، اعتبار نامه ای از اعضای برجسته بین المللی دریافت کرده است. تنها دانشگاه قبرس است و از سوی ABET (هیئت علمی اعتباربخشی مهندسی و فن آوری) در زمینه مهندسی معتبر شناخته شده است.

همینطور، دانشکده معماری دانشگاه نیز از طرف سازمان MİAK دارای اعتبارنامه است. دانشکده بازرگانی و اقتصاد، دانشکده گردشگری و دانشکده رایانه و فناوری، اعتبار فیبا را دریافت کرده است. دوره معماری داخلی دانشکده معماری و آموزش زبان انگلیسی (ELT) دانشکده آموزش و پرورش، هر دو از سوی AQAS مورد تایید هستند. علاوه بر این، دانشکده مدیریت گردشگری و مهمانداری، اعتبارنامه  TEDQUAL را دریافت کرده است. همچنین سیستم های فن آوری و اطلاعات کامپیوترکه توسط دانشکده کامپیوتر و فناوری (SCT) ارائه شده، با موفقیت، روند اعتباربخشی ASIIN را طی کرده است. زبانهای خارجی و موسسه آمادگی زبان انگلیسی در این دانشگاه موفق به کسب مجوز رسمی از EDEXCEL شده اند. و در آخر، دانشکده کسب و کار دانشگاه قبرس در کنار سه دانشگاه ترکیه، عضو AACSB است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه قبرس روی این قسمت کلیک کنید.افراد متقاضی برای تحصیل در قبرس لطفا از طریق تلگرام مدارک خود را ارسال نمایند.

 

59 Comments
 1. حامد جاوید says

  سلام
  ممنون بابت این همه اطلاعات مفید که در این سایت گرداوری کردین
  تو این مطلب نوشتین که هزینه کارشناسی در دانشگاه قبرس با 50 درصد تخفیف حدود 1200 دلار برای هر ترم میشه درسته ؟
  در ضمن مدرک زبان هم برای ورود به دانشگاه لازم هست
  ممنون میشم راهنمایی کنین یا اطلاعات کاملی به ایمیل ارسال نمایید

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام دوست عزیز، نخیر شهریه های دوره های کارشناسی برای تحصیل در قبرس برای هر ترم تقریبا مبلغی بین 2000 دلار الی 2600 دلار بسته به نوع رشته و مهندسی یا غیر مهندسی بودن آن متفاوت است. شهریه ای که شما ذکر کرده اید شهریه مقطع کارشناسی ارشد می باشد

 2. ادنا خباز says

  سلام من ۳۴ ساله هستم متاهل با مدرک فوق دیپلم معماری و قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت هتلداری و دارم.
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام دوست عزیز در مورد شرایط تحصیل در قبرس برای شما پیغام گذاشته شد

 3. M.x says

  سلام.وقت بخیر
  بنده ۱۹ سالمه و قصد تحصیل رشته ی پزشکی در قبرس رو دارم.بعد دو یا سه ماه جهت اخذ مدرک زبانم اقدام خواهم کرد.
  آیا دانشگاهی در قبرس هست که مورد تایید وزارت بهداشت کشور باشه؟؟
  و اگر هست، شرایط ورود به این دانشگاه چطوریه؟؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.🙏🏻

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   در مورد شرایط دانشگاه های قبرس به شما ایمیل زدم لطفا برای دریافت راهنمایی بیشتر با من تماس بگیرید

 4. Samira says

  سلام وخسته نباشید…
  برای ارشد روابط بین الملل میشه باکارشناسی حقوق اقدام کرد؟
  واینکه زبان تدریس دانشگاه چی هست؟
  بدون مدرک زبان میشه پذیرش گرفت؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   بله میشه اقدام کرد. لطفا با شماره مندرج در بالای سایت 09144221175 تماس بگیرید تا بطور کامل راهنمایی کنم. زبان تحصیل دانشگاه هم انگلیسی است

 5. Sadaf says

  سلام من 18 سالمه و قصد تحصیل رشته پزشکی در قبرس را دارم
  میخواستم بدونم تحصیل چند سال طول میکشه؟! و تا اتمام تحصیل در قبرس میمانیم یا نه؟! چون یه جایی خوندم که بعد از 3 سال تحصیل انتقال پیدا میکنن به یکی از دانشگاه های ترکیه میخواستم بدونم درسته یا نه؟!

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   صدف خانم پزشکی دانشگاه قبرس 6 سال طول میکشه – سه سال اول را در قبرس هستید و سه سال در دانشگاه مارمارا استانبول

 6. تکتم says

  سلام
  من تمايل دارم در زمينه مديريت کسب و کار و تجارت در کارشناسی ارشد تحصيل کنم . رشته کارشناسی من فيزيک بوده و 16 سال سابقه کار دارم . آيا محدوديت سنی وجود دارد و نياز به مدرک رسمی زبان می باشد ؟
  ممنون ميشم اگر در اين زمينه راهنمايي کنيد

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   نه محدودیت سنی وجود نداره ، برای تشکیل پرونده پذیزش با ما در تماس باشید

 7. حسین رضاپور says

  با سلام سوال این است که آیا شهریه مقطع کارشناسی ارشد شامل شهریه ثابت و درس می باشد یا فقط شهریه بصورت درسی است ؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   در دانشگاه قبرس فقط شهریه درس اخذ میگردد و مبلغ کمی در حدود 100 دلار به عنوان هزینه بیمه دریافت میشود. شهریه فعلی دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد برای هر درس با احتساب بورسیه 50 درصدی چیزی در حدود 750 دلار میباشد.

 8. علی says

  سلام. وقت شما بخیر.
  احتراماً؛ بنده قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های مدیریت در مقطع دکتری را دارم. از آنجایی که بنده شاغل در یکی از مراکز دولتی هستم قصد تردد را دارم آیا نحوی تشکیل کلاس ها به گونه ای هست که بنده بتوانم بدون اقامت و با تردد تحصیل نمایم. البته با توجه به اینکه هزینه تهیه بلیط رفت و برگشت 3میلیون و اندی درمیاد آیا کلاس ها هفتگی برگزار میشه، کلا در طول ماه چند بار کلاس تشکیل میشه این موضوع در تصمیم گیری نهایی من برای تحصیل در قبرس حائز اهیمت است. ( با توجه به هزینه رفت و آمد) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. و اینکه آیا شرایط سنی هم وجود دارد؟ با سپاس

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام علی عزیز دانشجویان مقطع دکترا در دانشگاه قبرس معمولا هفته ای 1 الی 2 روز کلاس دترند و شما میتوانید مدام در حال رفت و آمد باشید اما به نظر شخصی بنده این کار زیاد عاقلانه نیست و هزینه های زیادی برای شما در بر خواهد داشت. و همچنین در دراز مدت شما را بسیار خسته و کلافه خواهد کرد.

 9. علی says

  سلام. وقت شما بخیر.
  احتراماً؛ بنده قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های مدیریت در مقطع دکتری را دارم. از آنجایی که بنده شاغل در یکی از مراکز دولتی هستم قصد تردد را دارم آیا نحوی تشکیل کلاس ها به گونه ای هست که بنده بتونم بدون اقامت و با تردد تحصیل نمایم. البته با توجه به اینکه هزینه تهیه بلیط نیز، رفت و برگشت 3میلیون و اندی درمیاد آیا کلاس ها هفتگی برگزار میشه، در طول ماه چند بار کلاس تشکیل میشه این موضوع در تصمیم گیری نهایی من برای تحصیل در قبرس حائز اهیمت است. ممنون میشم راهنمایی فرمایید. و اینکه آیا شرایط سنی هم وجود دارد؟ با سپاس

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام
   مشکلی وجود نداره ، معمولا کلاسهای مقطع دکتری بصورت هفتگی یک الی نهایتا دو روز بسته به تعداد دروس اخذ شده در ترم متفاون میباشد. شما میتوانید با اخذ یک درس در هر ترم هفتگی یکروز کلاس داشته باشید. شما میتوانید برای راهنمایی بیشتر در تلگرام پیام بدید

 10. حسن عزیزی says

  با سلام میشه من رو در مورد شرایط تحصیل در قبرس راهنمایی کنید ؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   آقای عزیزی سوال شما خیلی کلی هستش و در سایت اطلاعات کامل در مورد احصیل در کشور قبرس شمالی وجود داره ف اگر ابهامی دارید با من تماس بگیرید تا با کمال میل شما را راهنمایی کنم

 11. maryam says

  سلام خسته نباشید من لیسانس مامایی دارم و مبخوام برای فوق لیسانس مامایی اقدام کنم ، تو این دانشگاه امکانش هست ؟ ۲۳ یالمه

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام مریم عزیز
   نه متاسفانه رشته مامایی در دانشگاه قبرس ( دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ) موجود نیست.

 12. نصیر says

  با سلام ایا انتقال از دانشگاه EMU در رشته داروسازی به سایر دانشگاه های ترکیه وجود دارد یا نه لطفا شرایط مورد نظر را بفرمایید.

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   بله امکان انتقال وجود دارد اما شرط آن این است که دانشگاهی در ترکیه پیدا کنید که رشته دکترای داروسازی در آن موجود باشد چون اکثر دانشگاه های ترکیه بابت رشته داروسازی مدرک کارشناسی ارائه میکنند

 13. نصیر says

  ایا امکان انتقال در رشته داروسازی از دانشگاه EMU به سایر دانشگاه های ترکیه وجود دارد؟ لطف کنید شرایط را بفرمایید. با تشکر

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   داروسازی قبرس دوره ای شش ساله دکترای پیوسته است و دانشجو بعد از شش سال مدرک دکترا اخذ میکند. اما در ترکیه دوره های داروسازی معمولا بصورت کارشناسی – ارشد و دکترا تقسیم بندی شده اند و با سیستم قبرس و ایران تفاوت دارند

 14. Shaghayegh says

  سلام وقتتون بخیر
  من قصد تحصیل رشته داروسازی دارم میخواستم لطف کنین بگین هزینه تحصیل و مدت تحصیل چقدر طول میکشه
  و بنده ارشد میکروبیولوژی هستم و چه مدارکی لازم است ممنون میشم پاسخ بدین..

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام شقایق عزیز
   هزینه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه قبرس بابت هر ترم 8000 دلار است اما برای ایرانی ها امکان استفاده از بورسیه 50 درضدی وجود دارد. و در واقع شهریه داروسازی قبرس ترمی 4000 دلار میباشد و رشته داروسازی در دو حالت در دانشگاه قبرس وجود دارد. کارشناسی داروسازی قبرس که رشته ای پنج ساله است و دکترا پیوسته داروسازی قبرس که رشته ای شش ساله است.

 15. Kazemi says

  سلام.من دیپلم ریاضی دارم اما میخوام پزشکی بخونم.چرا 3سال دوم رو باید به ترکیه منتقل شد ؟
  2.هزینه هر ترم پزشکی؟
  3.مورد قبول ایران هست چون در سایت های دیگه قبرس جزو کشورهای مورد قبول ایران نیامده
  4.دانشجو های مقطع کارشناسی هم اجازه کار در این کشور رو دارند؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام آقای کاظمی عزیز
   رشته پزشکی دانشگاه قبرس قراردادی مشترک با دانشگاه مرمره استانبول است و به همین دلیل سه سال در قبرس مشغول به تحصیل خواهید بود و سه سال در ترکیه و در واقع واحدهای کلینیکال را در دانشگاه ترکیه خواهید گذراند. هزینه پزشکی قبرس بابت هر ترم 10 هزار دلار میباشد و مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست ( تاریخ اردیبهشت 98 ) اما ممکن است در آینده مورد تایید قرار بگیرد. اما رشته پزشکی این دانشگاه مورد تایید کل اروپا و همچنین کشورهای کانادا و آمریکا میباشد. دانشجوهایی که در دانشگاه قبرس مشغول به تحصیل هستند اجازه کار پاره وقت بصورت 20 ساعت در هفته را دارند.

   1. Amin says

    سلام و درود وقت بخیر. بنده 36 سال سن دارم و میخا هم داروسازی بخونم. آیا امکان تحصیل بنده درقبرس وجود دارد. متشکرم.

    1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

     سلام امین عزیز
     نه متاسفانه سن شما برای تحصیل در رشته داروسازی بیشتر از حد مجاز دانشگاه است ( سن زیر 26 سال برای دانشگاه مدیترانه شرقی و شرط سن زیر 30 سال برای دانشگاه های دیگر).

 16. Manijeh says

  سلام من 31 ساله لیسانس گرافیک و 5 سال سابقه کار مرتبط با رشته ام را دارم الان میتونم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی تحصیل کنم یا چه در رشته ای میتونم ادامه تحصیل بدم؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام منیژه عزیز
   بله شما میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد در رشته گزافیک در دانشگاه قبرس ادامه تحصیل دهید. البته در رشته زبان انگلیسی دانشگاه قبرس هم امکان ادامه تحصیل خواهید داشت و یکسری واحدها به عنوان پیش نیاز خواهید گذراند. در صورت تمایل برای پذیزش دانشگاه قبرس با من در تماس باشید

 17. sara says

  سلام وخسته نباشید مدرک داروسازی قبرس مورد قبول ایران نیست؟کدام کشورها تایید می کنند؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   مدرک داروسازی قبرس را کل اروپا و کشورهای کانادا و آمریکا قبول دارند اما فعلا از لیست وزارت بهداشت ایران خارج شده است.

 18. ساناز says

  آیا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود داره؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   بله ساناز خانم دانشگاه قبرس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی 50 درصدی ارائه میده برای راهنمایی بیشتر با من در تماس باشید

 19. سارا says

  روزتون بخیر
  پسر من امسال سال دوازدهم رشته ریاضی هست و امسال دیپلم میگیره اگه بخواد مهندسی کامپیوتر بخونه با توجه ب اینکه اگه دانشگاه نره تا مهر ماه تو ایران مشمول سربازی میشه اگه بخواد قبرس ادامه تحصیل بده شروع سال تحصیلیش از کی میشه و اگر فاصله بیفته باید چیکار کنه .
  ی سوال دیگه هم داشتم من ۴۲ سالمه و پیام نور کارشناسی پیوسته حسابداری خوندم ولی ترم اخر رها کردم ورفتم مدرک موسسه عالی آزاد گرفتم آیا برای من امکان ادامه تحصیل هست ؟ با توجه ب اینکه درحال حاضر مدرک دانشگاهی ندارم .
  ممنون میشم جواب بدید

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   لطفا با من تماس بگیرید
   ۰۹۱۴۴۲۲۱۱۷۵

 20. rozhina barzegar says

  سلام خسته نباشید.ببخشید من خودم دانشجوی پزشکی تو emuام.من میتونم برای داروسازی اپلای کنم دوباره از اول؟چون که میدونید که تغییر دپارتمان نمیتونم بدم از پزشکی به دارو.ی پذیرش هم پارسال از داروسازی داشتم با 50درصد بورس میتونم اون رو الان هم ری نیو کنم ؟هزینه پزشکی ی دفعه خیلی گرون شد.دندانپزشکی چی ؟تا اونجا که میدونم پارسال ایرانی نگرفت.امسال شرایط تغییر کرده؟پروفشنسی رو هم 75 گرفتم.

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام روژینای عزیز
   بله شما میتوانید تغییر رشته دهید و بجای پزشکی قبرس به رشته داروسازی قبرس بروید. رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی هم فقط 30% انگلیسی بوده و بقیه این رشته به زبان ترکی برگزار میش.د. به نظر بنده رشته دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس انتخاب خوبی است و موسسه ما بورسیه های خوبی برای این رشته دارد. در صورت تمایل برای دریافت پذیرش با من در تماس باشید.

 21. Sadaf says

  سلام وقتتون بخیر
  من اگر اذر امسال بخوام بیام خوابگاه میتونم بگیرم؟! و اینکه اذر ماه ازمون تعیین سطح زبان برگزار میشه و اگر نمره قبولی کسب نکردم میتونم همون موقع برم کلاس؟! و برای تحصیل در دانشگاه اونجا باید پولی در بانک ایران سپرده داشته باشم یا نه؟!

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام صدف عزیز
   بله شما میتوانید در آواخر دی ماه در آزمون ربان مربوط به ترم بهمن شرکت کرده و امکان گرفتن خوابگاه هم دارید. اگر نمره قبولی کسب نکردید معلوم است که نمیتوانید سر کلاس بروید و بایستی دوره زبان دانشگاه را پشت سر بگذارید.برای ورود به قبرس نیازی به گردش مالی، تمکن مالی و سپرده در ایران ندارید. برای دریافت برکه پذیرش میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 22. آریایی says

  سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید راجع به رشته های data science و یا هر زمینه در مورد کامپیوتر می شه لطفا راهنمایی بفرمایید. من لیسانس فناوری اطلاعات و ارشد نرم افزار هستم. ,سطح زبان که لازم دارد هم لطفا بفرمایید.

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام و وقت بخیر
   شما میتوانید در این رشته ادامه تحصیل دهید. سطح ربانی که لازم دارید در حد زبان پیش دانشگاهی کافی است. اگر قصد ادامه تحصیل در قبرس را دارید با من در تماس باشید.

 23. نصر says

  سلام وقتتون بخیر من مدرک کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری دارم و میخواستم بدونم امکان تحصیل دکتری در این رشته در قبرس شمالی هست؟ و اینکه در حین درس خوندن امکان کار کردن نیز دارم؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام نفیسه خانم
   بله امکان تحصیل شما در کشور قبرس و در رشته مورد نظر خودتان وجود دارد. لطفا برای دریافت راهنمایی بیشتر باما در تماس باشید.

 24. نادر says

  سلام و عرض ادب ایا داروسازی دانشگاه مدیترانه شرفی از لیست تاییدی وزارت بهداشت خارج شده ؟ آیا دانشگاه قبرس (UCY) که مورد تایید وزارت بهداشت هست رشته داروسازی داره ؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام آقا نادر عزیز
   بله دانشگاه های قبرس شمالی 2 سال هستش که از لیست وزارت بهداشت خارج شده اند و علت آن مشکلات دلار در ایران بود. دانشگاهی که شما میفرمایید در قبرس جنوبی قرار گرفته و رشته های دندانپزشکی و پزشکی را دارد اما شهریه آن بالاست و در حدود 27500 دلار برای یکسال است. اگر شما در دانشگاه های قبرس شمالی تحصیل کنید راه های بسیاری برای به تایید رساندن مدرک شما وجود دارد. مثل ادامه تحصیل در یک دانشگاه موجود در لیست وزارت بهداشت

  2. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام نادر عزیز
   بله داروسازی قبرس که در کشور قبرس شمالی و در دانشگاه مدیترانه شرقی برگزار میشد از تایید خارج شده است. شهریه دانشگاه مذکور شما بسیار گران است بطور مثال شهریه رشته پزشکی آن در حدود 27000 دلار برای یکسال است.

 25. حسین says

  با سلام و تشکر از توضیحات خوب شما
  من ارشد آلودگی محیط زیست دارم. 48 ساله، میخوام دکتری، جامعه شناسی محیط زیست بخونم آیا در دانشگاههای قبرس شمالی امکان ادامه تحصیل دارم؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام حسین عزیز
   بله امکان ادامه تحصیل شما در رشته مورد علاقه وجود دارد و شرایط سنی شما نیز برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشکل ساز نیست. اگر قصد اخذ پذیرش از دانشگاه قبرس را دارید با من در تماس باشید.

 26. masoud says

  با سلام و خسته نباشید
  من 30 سالمه
  خواستم بدونم برای رشته پرستاری دانشگاه قبرس محدودیت سنی وجود داره یا خیر ؟
  و مدرک زبان انگلیسی ندارم
  و اینکه شهریه پرستاری در هر ترم چقد میشه ؟
  و آیا این بورسیه ک فرمودید شامل همه ایرانی ها میشه یا خیر ؟
  متشکرم

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام مسعود عزیز
   سن شما برای شروع مقطع کارشناسی در مرز قرار دارد اما تمام سعی خود را برای گرفتن پذیرش شما خواهیم کرد. با ما در تماس باشید.

 27. Reza says

  با سلام.دندان قبرس نيز مانند داروسازي بدون نياز به مدرك زبان است(اموزش توسط دانشگاه) ؟؟ مورد تايي اروپا براي كار كردن ميباشد؟؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام رضا
   بله بودن مدرک زیان امکان اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی قبرس وجود دارد. اگر چنانچه قصد تحصیل در قبرس را دارید با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را رهنمایی کنم. اتفاقا بورسیه های خوبی برای رشته دندانپزشکی داریم.

 28. سحر says

  سلام بابت اطلاعات خوبتون ممنونم برای تحصیل در رشته داروسازی مقطع دکترا دوسال اخر رو که باید کار کنند خود دانشگاه معرفی میکنه به جاهای دیگه ایا میشه به کشور های دیگه رفت؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی says

   سلام سحر خانم عزیز
   دوره کارآموزی رشته داروسازی را بایستی در یکی از داروخانه های کشور قبرس مشغول به کار شوید که معمولا تمام داروخانه های شهر به راحتی قبول میکنند و در پایان برگه کار آموزی شما توسط صاحب داروخانه تکمیل خواهد شد.

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.