شهریه تحصیل در دانشگاه قبرس

شهریه دانشگاه قبرسهزینه تحصیل در قبرس شمالی

شهریه دانشگاه های قبرس بسته به رشته ها و نوع بورسیه که برای متقاضیان اخذ می گردد مبالغ مختلفی می باشد. به طور مثال شهریه تحصیل پزشکی در قبرس متفاوت با شهریه تحصیل داروسازی در قبرس می باشد. این شهریه ها هر سال تغییر می کند در زیر لیست شهریه تحصیل در قبرس طبق جدیدتربن لیست دریافتی از دانشگاه های مدیترانه شرقی قبرس، دانشگاه خاور نزدیک قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس آورده شده است.

تمامی دانشگاه های قبرس برای رشته های مقطع کارشناسی به دانشجویان ایرانی بورسیه 50 درصدی ارائه می دهند. در واقع از تمام دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی تنها نصف شهریه دریافت می شود. در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکترا، دانشجویانی که معدل آخرین مقطع تحصیلی آنها بالای 14 باشد موفق به دریافت بورسیه های 50 درصدی میشوند.

بسیاری از نمایندگان دانشگاه قبرس از این موضوع سو استفاده می کنند و بابت این بورسیه 50 درصدی از دانشجویان و متقاضیان هزینه های اضافه دریافت می کنند . در حالیکه این بورسیه 50 درصدی در مقطع کارشناسی به علت جهان سوم بودن کشور ایران و در مقاطع بالاتر به خاطر معدل دانشجو داده میشود و این بورسیه بدون استثناء به تمام متقاضیان ایرانی تعلق می گیرد.

شرایط بورسیه 75 درصدی دانشگاه قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس که یکی از بهترین دانشگاه های قبرس به حساب می آید برای دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین دانشجویان مقطع دکترای داروسازی که معدل دیپلم و یا پیش دانشگاهی آنها بالای 15 باشدف بورسیه 75 درصدی ارائه میدهد.

مراقب سو استفاده برخی از نمایندگان دانشگاه باشید. زیرا ممکن است به خاطر دریافت بورسیه 75 درصدی از شما هزینه های اضافی دریافت کنند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت، تمام مراحل دریافت بورسیه از دانشگاه های قبرس را بصورت کاملا رایگان برای شما انجام خواهد داد.

شهریه رشته های پزشکی و پیراپزشکی

شهریه رشته های داروسازی ، پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه  را در جدول زیر مشاهد می کنید.

نام رشته شهریه بدون بورسیه شهریه با بورسیه 50 درصد شهریه با بورسیه 75 درصد
رشته داروسازی ( دانشگاه EMU)
8000 دلار
4000 دلار
رشته داروسازی (دانشگاه CIU) 4400 یورو 2200 یورو 1100 یورو
رشته داروسازی (دانشگاه NEU) 2800 یورو 1400 یورو
رشته دندانپزشکی ( دانشگاه EMU) 9200 دلار
رشته دندانپزشکی (دانشگاه CIU) 5500 یورو 2750 یورو
رشته دندانپزشکی (دانشگاه NEU) 5800 یورو 3480 یورو
رشته پزشکی ( دانشگاه EMU) 10000 دلار
رشته پزشکی (دانشگاه CIU) 6600 یورو 3300 یورو
رشته پزشکی (دانشگاه NEU) 6300 یورو 3780 یورو
رشته پیراپزشکی ( دانشگاه EMU) 7500 دلار 3800 دلار
رشته پیراپزشکی (دانشگاه CIU) 3500 یورو 1726 یورو 850 یورو
رشته پیراپزشکی (دانشگاه NEU) 2800 یورو 1400 یورو
 • به علت اینکه رشته های پزشکی و دندان پزشکی بصورت مشترک برگزار می شوند شامل بورسیه نمیشوند. منظور از مشترک این است که رشته پزشکی تماما در دانشگاه قبرس برگزار نمیشود و رشته ای است که سه سال آن در دانشگاه قبرس و سه سال در دانشگاه مرمره استانبول و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد. به عبارتی تنها دانشگاه قبرس در مسئله شهریه این رشته ها تصمیم گیرنده نیست و به این رشته های بورسیه تعلق نمی گیرد.

شهریه رشته های مقطع کارشناسی

شهریه رشته های مقطع کارشناسی بسته به نوع رشته متفاوت میباشد. مثلا شهریه رشته های پیرا پزشکی متفاوت تر از شهریه رشته های زیر گروه ریاضی و انسانی می باشد. در جدول زیر شهریه برخی از رشته های پر طرفدار دانشگاه مدیترانه شرقی را ذکر می کنیم. تمامی شهریه هایی که در جدول زیر آمده است با احتساب بورسیه 50 درصدی میباشد. زیرا این بورسیه شامل حال تمام دانشجویان می باشد.

نام رشته شهریه بدون بورسیه شهریه با بورسیه 50 درصد  شهریه با بورسیه 75 درصد 
رشته های کارشناسی غیر مهندسی (دانشگاه EMU) 4400 دلار 2200 دلار
رشته های کارشناسی مهندسی ( دانشگاه EMU) 5600 دلار 2800 دلار
رشته های کارشناسی (دانشگاه CIU) 3500 یورو 1726 یورو 850 یورو
رشته های کارشناسی (دانشگاه NEU) 2800 یورو 1400 یورو

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل 7 درس میباشد و در هر ترم دو الی سه واحد درسی ارائه میشود،البته لازم به ذکر است که برخی از رشته ها تعداد دروس بیشتری دارند. مثلا رشته MBA، در حدود 11 درس دارد. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان دو واحد درسی محسوب می شود.

نام رشته شهریه هر درس بدون بورسیه شهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های کارشناسی ارشد ( دانشگاه EMU) 1600 دلار 800 دلار
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه CIU) 350 یورو 175 یورو
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه NEU) 350 یورو 175 یورو

شهریه رشته های مقطع دکترا

شهریه رشته های مقطع دکترا، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع دکترا شامل 8 درس میباشد و در هر ترم 1 الی سه واحد درسی ارائه میشود. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان یک واحد درسی محسوب می شود. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس برای رشته های مقطع دکترا بورسیه ندارد و شهریه ها بطور کامل دریافت می شود. اما دیگر دانشگاه های قبرس برای افرادی که معدل مقطع کارشناسی ارشد آنها بالای 14 باشد، تا 50 درصد بورسیه ارائه میدهد.

نام رشته شهریه هر درس بدون بورسیه شهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های دکترا ( دانشگاه EMU) 1300 دلار
رشته های دکترا (دانشگاه CIU) 700 یورو 350 یورو
رشته های دکترا (دانشگاه NEU) 700 یورو 350 یورو
 • نکته ویژه : دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ( به ویژه دکترا ) می توانند از شانس استادیاری در دانشگاه بهره مند شوند. در صورتی که دانشجویی به عنوان استادیار تمام وقت در دانشگاه مشغول به کار شود تمام شهریه او اط طرف دانشگاه پرداخت میشود و چنانچه به عنوان استادیار نیمه وقت در دانشگاه مشغول به کار شود نصف شهریه او پرداخت می شود. به منظور بهره مندی از این فرصت ها دانشجویان می بایست فرم مربوط به استادیاری را تکمیل کرده و به دانشکده های مختلف دانشگاه ارسال کنند تا در صورت نیاز به عنوان استادیار آموزشی و یا اداری جذب دانشگاه شوند.

 

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

کیفیت

100 %

قیمت

100 %

خدمت

100 %

توسط 28 کاربر

 • تصویر آواتار

  سارا

  سلام خسته نباشید من میخوام پزشکی رو در دانشگاه قبرس بخونم در چه صورت میتونم بورسیه ۱۰۰ درصد بگیرم معدلمم ۱۸ است و در ورزش هم مقام دارم ولی زبان بلد نیستم باید چکار کنم؟

  سپتامبر 10, 2023
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 6, 2023

   سلام سارای عزیز:
   شهریه تحصیل در دانشگاه قبرس برای پزشکی با توجه به معدل شما 50 درصد در دانشگاه بین المللی قبرس 6600 سالانه میباشد . و بورسیه 100 برای این رشته ارائه نمیشود .
   اگر مدرک زبان نداشتید خود دانشگاه از شما آزمون زبان خواهد گرفت و باتوجه به نمره اکتسابی شما چند درس پیش نیاز زبان یا ترم زبان به شما ارائه خواهد شد.
   موفق باشید.

 • تصویر آواتار

  عطا

  سلام آقای صدقیانی وقت بخیر
  من ارشد مهندسی صنایع هستم میخوام انصراف بدم و برای ارشد آی تی یا MBA اقدام کنم
  مدرک زبانم ندارم بنظرتون چقدر امکان داره بنده رو بپذیرند؟؟

  ژوئن 10, 2023
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   ژوئن 26, 2023

   سلام عطای عزیز
   کارهای پذیرش شما را بصورت تضمینی انجام خواهم داد
   با من در ارتباط باشید.

 • تصویر آواتار

  رها

  سلام خسته نباشید ، از کارمندان ایرانی دانشگاه های قبرس درباره ی پرداخت شهریه سوال شد گفتن که شهریه ی ترم اول باید در ایران پرداخت بشه درسته؟ و اینکه از صرافی باید اقدام بشه و شماره ی صرافی رو دادن. برای پرداخت که شهریه ی Emu ارشد ۱۵۰۰ دلار و Ciu رو 450 یورو اعلام کردن با بورسیه ۵۰ درصد درسته این مطلبی که فرمودن؟ و اینکه میگن بلیط برگشت هم باید داشته باشیم وگرنه ممکنه دیپورت بشیم

  فوریه 14, 2023
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 7, 2023

   سلام رهای عزیز:
   شهریه های تحصیل در دانشگاههای قبرس در مقطع ارشد بدین صورت میباشد:
   دانشگاه مدیترانه شرقی هر ترم 2 درس 1850دلار
   دانشگاه بین المللی قبرس هر ترم 6 درس 1200یورو
   دانشگاه خاور نزدیک هر ترم 3 درس 1050 یورو میباشد. و اینکه بله شهریه ترم اول باید ایران پرداخت بشه و از طریق صرافی اقدام بشود. و طبق قانون جدید باید بلیط برگشت نیز داشته باشید.
   موفق باشید.

 • تصویر آواتار

  افروز

  سلام دانشگاه emu رشته فیزیوتراپی داره !¿
  آیا خوابگاه داره ?
  شرط پذیرشش چیه

  آگوست 29, 2022
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 7, 2023

   سلام افروز عزیز:
   بله دانشگاه مدیترانه شرقی رشته فیزیوتراپی دارد که اگر معدل شما بالای 15 باشد ما میتوانیم برای شما بورسیه50درصد اخذ نمائیم.
   موفق باشید.

 • تصویر آواتار

  ثنا

  سلام و و قت بخیر من برای دانشگاه بین المللی قبرس ثبت تام کردم و شهریه ترم اولم رو هم ریختم ولی من میخواستم یک ترم یا دو ترم 7کالج زبان بگذرونم ک متوجه این وضوع شدم ک هزینه های کالج زبان بورس نمیشن و مبلغ زیادی رو باید بابتشون برداخت کنیم میخواستم راجب این موضوع راهنمایی کنید ممنون.

  آگوست 16, 2022
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 7, 2023

   سلام ثنای عزیز:
   بله کالج زبان در دانشگاه بین المللی قبرس شامل بورسیه نمیشود و در صورت انصراف مبلغی عودت داده نمیشود.
   موفق باشید.

 • تصویر آواتار

  ساحل

  سلام ، هزینه هایی که با ۵۰٪ تخفیف نوشتید سالیانه هست یا ترمی!؟
  و اینکه رشته ادبیات انگلیسی‌هم تدریس میشه شهریه‌اش حدود چقد میشه؟

  جولای 8, 2022
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 8, 2023

   سلام ساحل عزیز:
   رشته ادبیات انگلیسی در دانشگاه خاور نزدیک ارائه میشود که ما میتوانیم برای شما بورسیه 50درصد با شهریه سالانه 3000یورو اخذ کنیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

 • تصویر آواتار

  الماس امیری

  با درود سلام روز بخیر استاد محترم خوبی سلامتی استاد محترم افرادی که دوماه پیش مدارک خودرا بخاطر پذیرش فرستاده بودبرگه پذیرش اونا تا الان نامده چه وقت میاید ممنون

  جولای 8, 2022
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 8, 2023

   سلام الماس عزیز:
   کارشناسان ما از طریق واتساپ با شما در ارتباط خواهند بود.
   موفق باشید.

 • تصویر آواتار

  sana

  سلام وقت بخیر
  من بیست سالمه و‌ دیپلم تجربی دارم میخوام رشته دندانپزشکی رو در یک دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت بخونم حتما ولی شهریه ها اکثرن بالای 25هزار دلارن امکانش نیست که از بورسیه استفاده کنم؟یا اگر در یک دانشگاه غیر تایید بخونم برای برگشت به ایران با دادن یک آزمون مشکل حل میشه؟؟ اگر دانشگاه تایید برم بعد از چهار ترم امکان گرفتن انتقالی به یکی از دانشگاه های ایران هست؟؟

  ژوئن 16, 2022
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 8, 2023

   سلام سنای عزیز:
   در صورتی امکان کار و ادامه تحصیل در ایران وجود دارد که شما بعد از 2سال تحصیل در قبرس یا اتمام مقطع تحصیلی در قبرس تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های کشورهای مورد تایید ایران ادامه دهید .
   و ازمونی برای رفع این مشکل وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر باکارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

 • تصویر آواتار

  شهره

  سلام .دخترم را برای تحصیل در رشته داروسازی می‌خوام بفرستم قبرس تا حدودی با مراحل پذیرش آگاه هستم ..میخواستم بدونم بعد از فرستادن مدارک و پذیرش در دانشگاه ..۱۰۰۰ یورو را به چه حسابی باید واریز کنیم چطوری میشه اطمینان کرد و این مبلغ را واریز. کرد ؟؟؟؟

  سپتامبر 5, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 21, 2021

   سلام دوست عزیز
   شما میتوانید مبلغ شهریه را در دفتر مرکزی دانشگاه در ایران پرداخت کنید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان کارگزار رسمی دانشگاه های قبرس در ایران این خدمات را برای شما انجام میدهد. مبلغ شهریه حتما باید به حساب رسمی دانشگاه واریز شود. شهریه را به حساب افراد متفرقه واریز نکنید.

 • تصویر آواتار

  س

  با سلام اگر دانشگاه ایران برای دکترا خودش 50درصد بورسیه کنه دکترای معماری ترمی چقدر میشه ؟ وایا میتوان فامیل درجه 1 هم با خود اورد وخونه کرایه کرد درطوا دوره دکترا؟

  سپتامبر 5, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 22, 2021

   با سلام من سوال شما را دقیق متوجه نشدم. اما شهریه تحصیل در دانشگاه قبرس برای مقطع دکترا حدودا ترمی 1000 یورو میباشد. شما میتوانید در طول تحصیل در قبرس، اعضای خانواده را با خود به همراه داشته باشید.

در این مورد یک بازخورد بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت

دکمه بازگشت به بالا