شهریه دانشگاه های قبرس شمالی

شهریه دانشگاه قبرسهزینه تحصیل در قبرس شمالی

شهریه دانشگاه های قبرس بسته به رشته ها و نوع بورسیه که برای متقاضیان اخذ می گردد مبالغ مختلفی می باشد. به طور مثال شهریه تحصیل پزشکی در قبرس متفاوت با شهریه تحصیل داروسازی در قبرس می باشد. این شهریه ها هر سال تغییر می کند در زیر لیست شهریه تحصیل در قبرس طبق جدیدتربن لیست دریافتی از دانشگاه های مدیترانه شرقی قبرس، دانشگاه خاور نزدیک قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس آورده شده است.

تمامی دانشگاه های قبرس برای رشته های مقطع کارشناسی به دانشجویان ایرانی بورسیه 50 درصدی ارائه می دهند. در واقع از تمام دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی تنها نصف شهریه دریافت می شود. در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکترا، دانشجویانی که معدل آخرین مقطع تحصیلی آنها بالای 14 باشد موفق به دریافت بورسیه های 50 درصدی میشوند.

بسیاری از نمایندگان دانشگاه قبرس از این موضوع سو استفاده می کنند و بابت این بورسیه 50 درصدی از دانشجویان و متقاضیان هزینه های اضافه دریافت می کنند . در حالیکه این بورسیه 50 درصدی در مقطع کارشناسی به علت جهان سوم بودن کشور ایران و در مقاطع بالاتر به خاطر معدل دانشجو داده میشود و این بورسیه بدون استثناء به تمام متقاضیان ایرانی تعلق می گیرد.

شهریه دانشگاه ciu قبرس

شهریه دانشگاه بین المللی قبرس نسبت به سایر دانشگاه های قبرس شمالی، بسیار مناسب میباشد. زیرا این دانشگاه بورسیه های ویژه ای را به دانشجویان ایرانی اعطا میکند. در جدول زیر شهریه دانشگاه ciu قبرس را برای رشته های مختلف بررسی میکنیم.

شهریه سالانه دانشگاه CIU قبرس
مقطع شهریهشهریه با بورسیه 50%شهریه با بورسیه 75%
کارشناسی7000 یورو3100 یورو1726 یورو
کارشناسی ارشد2400 یورو1200 یورو
دکترا4800 یورو2400 یورو
داروسازی8800 یورو4400 یورو2226 یورو
پزشکی13200 یورو6600 یورو
دندانپزشکی11000 یورو5500 یورو

شرایط بورسیه 75 درصدی دانشگاه CIU

دانشگاه بین المللی قبرس که یکی از بهترین دانشگاه های قبرس به حساب می آید برای دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین دانشجویان مقطع دکترای داروسازی که معدل دیپلم و یا پیش دانشگاهی آنها بالای 15 باشدف بورسیه 75 درصدی ارائه میدهد.

مراقب سو استفاده برخی از نمایندگان دانشگاه باشید. زیرا ممکن است به خاطر دریافت بورسیه 75 درصدی از شما هزینه های اضافی دریافت کنند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت، تمام مراحل دریافت بورسیه از دانشگاه های قبرس را بصورت کاملا رایگان برای شما انجام خواهد داد.

شهریه رشته های پزشکی و پیراپزشکی

شهریه رشته های داروسازی ، پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه  را در جدول زیر مشاهد می کنید.

نام رشتهشهریه بدون بورسیهشهریه با بورسیه 50 درصدشهریه با بورسیه 75 درصد
رشته داروسازی ( دانشگاه EMU)
16000 دلار
8800 دلار
رشته داروسازی (دانشگاه CIU)8800 یورو4400 یورو2226 یورو
رشته داروسازی (دانشگاه NEU)4765 یورو
رشته دندانپزشکی ( دانشگاه EMU)9200 دلار
رشته دندانپزشکی (دانشگاه CIU)11000 یورو5500 یورو
رشته دندانپزشکی (دانشگاه NEU)12400 یورو
رشته پزشکی ( دانشگاه EMU)20000 دلار14000 دلار
رشته پزشکی (دانشگاه CIU)13200 یورو6600 یورو
رشته پزشکی (دانشگاه NEU)13400 یورو
رشته پیراپزشکی ( دانشگاه EMU)7500 دلار3800 دلار
رشته پیراپزشکی (دانشگاه CIU)3500 یورو1726 یورو850 یورو
رشته پیراپزشکی (دانشگاه NEU)6400 یورو3190 یورو
 • به علت اینکه رشته های پزشکی و دندان پزشکی بصورت مشترک برگزار می شوند شامل بورسیه نمیشوند. منظور از مشترک این است که رشته پزشکی تماما در دانشگاه قبرس برگزار نمیشود و رشته ای است که سه سال آن در دانشگاه قبرس و سه سال در دانشگاه مرمره استانبول و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد. به عبارتی تنها دانشگاه قبرس در مسئله شهریه این رشته ها تصمیم گیرنده نیست و به این رشته های بورسیه تعلق نمی گیرد.

شهریه رشته های مقطع کارشناسی

شهریه رشته های مقطع کارشناسی بسته به نوع رشته متفاوت میباشد. مثلا شهریه رشته های پیرا پزشکی متفاوت تر از شهریه رشته های زیر گروه ریاضی و انسانی می باشد. در جدول زیر شهریه برخی از رشته های پر طرفدار دانشگاه مدیترانه شرقی را ذکر می کنیم. تمامی شهریه هایی که در جدول زیر آمده است با احتساب بورسیه 50 درصدی میباشد. زیرا این بورسیه شامل حال تمام دانشجویان می باشد.

نام رشتهشهریه بدون بورسیهشهریه با بورسیه 50 درصد شهریه با بورسیه 75 درصد 
رشته های کارشناسی غیر مهندسی (دانشگاه EMU)4400 دلار2200 دلار
رشته های کارشناسی مهندسی ( دانشگاه EMU)5600 دلار2800 دلار
رشته های کارشناسی (دانشگاه CIU)3500 یورو1726 یورو850 یورو
رشته های کارشناسی (دانشگاه NEU)2800 یورو1400 یورو

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل 7 درس میباشد و در هر ترم دو الی سه واحد درسی ارائه میشود،البته لازم به ذکر است که برخی از رشته ها تعداد دروس بیشتری دارند. مثلا رشته MBA، در حدود 11 درس دارد. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان دو واحد درسی محسوب می شود.

نام رشتهشهریه هر درس بدون بورسیهشهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های کارشناسی ارشد ( دانشگاه EMU)1600 دلار800 دلار
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه CIU)350 یورو175 یورو
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه NEU)350 یورو175 یورو

شهریه رشته های مقطع دکترا

شهریه رشته های مقطع دکترا، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع دکترا شامل 8 درس میباشد و در هر ترم 1 الی سه واحد درسی ارائه میشود. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان یک واحد درسی محسوب می شود. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس برای رشته های مقطع دکترا بورسیه ندارد و شهریه ها بطور کامل دریافت می شود. اما دیگر دانشگاه های قبرس برای افرادی که معدل مقطع کارشناسی ارشد آنها بالای 14 باشد، تا 50 درصد بورسیه ارائه میدهد.

نام رشتهشهریه هر درس بدون بورسیهشهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های دکترا ( دانشگاه EMU)1300 دلار
رشته های دکترا (دانشگاه CIU)700 یورو350 یورو
رشته های دکترا (دانشگاه NEU)700 یورو350 یورو
 • نکته ویژه : دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ( به ویژه دکترا ) می توانند از شانس استادیاری در دانشگاه بهره مند شوند. در صورتی که دانشجویی به عنوان استادیار تمام وقت در دانشگاه مشغول به کار شود تمام شهریه او اط طرف دانشگاه پرداخت میشود و چنانچه به عنوان استادیار نیمه وقت در دانشگاه مشغول به کار شود نصف شهریه او پرداخت می شود. به منظور بهره مندی از این فرصت ها دانشجویان می بایست فرم مربوط به استادیاری را تکمیل کرده و به دانشکده های مختلف دانشگاه ارسال کنند تا در صورت نیاز به عنوان استادیار آموزشی و یا اداری جذب دانشگاه شوند.

در این مقاله هزینه تحصیل در قبرس شمالی را بصورت کامل بررسی کردیم. همانطوری که مشاهده فرمودید، شهریه دانشگاه های قبرس شامل بورسیه میشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان کارگزاری رسمی دانشگاه های قبرس در ایران تماس بگیرید.

 

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫64 دیدگاه ها

 1. سلام .دخترم را برای تحصیل در رشته داروسازی می‌خوام بفرستم قبرس تا حدودی با مراحل پذیرش آگاه هستم ..میخواستم بدونم بعد از فرستادن مدارک و پذیرش در دانشگاه ..۱۰۰۰ یورو را به چه حسابی باید واریز کنیم چطوری میشه اطمینان کرد و این مبلغ را واریز. کرد ؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما میتوانید مبلغ شهریه را در دفتر مرکزی دانشگاه در ایران پرداخت کنید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان کارگزار رسمی دانشگاه های قبرس در ایران این خدمات را برای شما انجام میدهد. مبلغ شهریه حتما باید به حساب رسمی دانشگاه واریز شود. شهریه را به حساب افراد متفرقه واریز نکنید.

 2. سلام وقت بخیر
  من بیست سالمه و‌ دیپلم تجربی دارم میخوام رشته دندانپزشکی رو در یک دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت بخونم حتما ولی شهریه ها اکثرن بالای 25هزار دلارن امکانش نیست که از بورسیه استفاده کنم؟یا اگر در یک دانشگاه غیر تایید بخونم برای برگشت به ایران با دادن یک آزمون مشکل حل میشه؟؟ اگر دانشگاه تایید برم بعد از چهار ترم امکان گرفتن انتقالی به یکی از دانشگاه های ایران هست؟؟

  1. سلام سنای عزیز:
   در صورتی امکان کار و ادامه تحصیل در ایران وجود دارد که شما بعد از 2سال تحصیل در قبرس یا اتمام مقطع تحصیلی در قبرس تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های کشورهای مورد تایید ایران ادامه دهید .
   و ازمونی برای رفع این مشکل وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر باکارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

 3. با درود سلام روز بخیر استاد محترم خوبی سلامتی استاد محترم افرادی که دوماه پیش مدارک خودرا بخاطر پذیرش فرستاده بودبرگه پذیرش اونا تا الان نامده چه وقت میاید ممنون

  1. سلام الماس عزیز:
   کارشناسان ما از طریق واتساپ با شما در ارتباط خواهند بود.
   موفق باشید.

  1. سلام ساحل عزیز:
   رشته ادبیات انگلیسی در دانشگاه خاور نزدیک ارائه میشود که ما میتوانیم برای شما بورسیه 50درصد با شهریه سالانه 3000یورو اخذ کنیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

 4. سلام و و قت بخیر من برای دانشگاه بین المللی قبرس ثبت تام کردم و شهریه ترم اولم رو هم ریختم ولی من میخواستم یک ترم یا دو ترم 7کالج زبان بگذرونم ک متوجه این وضوع شدم ک هزینه های کالج زبان بورس نمیشن و مبلغ زیادی رو باید بابتشون برداخت کنیم میخواستم راجب این موضوع راهنمایی کنید ممنون.

  1. سلام ثنای عزیز:
   بله کالج زبان در دانشگاه بین المللی قبرس شامل بورسیه نمیشود و در صورت انصراف مبلغی عودت داده نمیشود.
   موفق باشید.

  1. سلام افروز عزیز:
   بله دانشگاه مدیترانه شرقی رشته فیزیوتراپی دارد که اگر معدل شما بالای 15 باشد ما میتوانیم برای شما بورسیه50درصد اخذ نمائیم.
   موفق باشید.

 5. سلام خسته نباشید ، از کارمندان ایرانی دانشگاه های قبرس درباره ی پرداخت شهریه سوال شد گفتن که شهریه ی ترم اول باید در ایران پرداخت بشه درسته؟ و اینکه از صرافی باید اقدام بشه و شماره ی صرافی رو دادن. برای پرداخت که شهریه ی Emu ارشد ۱۵۰۰ دلار و Ciu رو 450 یورو اعلام کردن با بورسیه ۵۰ درصد درسته این مطلبی که فرمودن؟ و اینکه میگن بلیط برگشت هم باید داشته باشیم وگرنه ممکنه دیپورت بشیم

  1. سلام رهای عزیز:
   شهریه های تحصیل در دانشگاههای قبرس در مقطع ارشد بدین صورت میباشد:
   دانشگاه مدیترانه شرقی هر ترم 2 درس 1850دلار
   دانشگاه بین المللی قبرس هر ترم 6 درس 1200یورو
   دانشگاه خاور نزدیک هر ترم 3 درس 1050 یورو میباشد. و اینکه بله شهریه ترم اول باید ایران پرداخت بشه و از طریق صرافی اقدام بشود. و طبق قانون جدید باید بلیط برگشت نیز داشته باشید.
   موفق باشید.

 6. سلام آقای صدقیانی وقت بخیر
  من ارشد مهندسی صنایع هستم میخوام انصراف بدم و برای ارشد آی تی یا MBA اقدام کنم
  مدرک زبانم ندارم بنظرتون چقدر امکان داره بنده رو بپذیرند؟؟

  1. سلام عطای عزیز
   کارهای پذیرش شما را بصورت تضمینی انجام خواهم داد
   با من در ارتباط باشید.

  1. سلام سارای عزیز:
   شهریه تحصیل در دانشگاه قبرس برای پزشکی با توجه به معدل شما 50 درصد در دانشگاه بین المللی قبرس 6600 سالانه میباشد . و بورسیه 100 برای این رشته ارائه نمیشود .
   اگر مدرک زبان نداشتید خود دانشگاه از شما آزمون زبان خواهد گرفت و باتوجه به نمره اکتسابی شما چند درس پیش نیاز زبان یا ترم زبان به شما ارائه خواهد شد.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید