رشته فیزیوتراپی قبرس

Physiotherapy and Rehabilitation


تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

رشته فیزیوتراپی جزو پر درآمد ترین رشته های دانشگاهی می باشد و در کشور ایران نیز بازار کار بسیار عالی دارد. همین ابر باعث شده است همه ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس به این کشور سفر می کنند. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های مختلف کشور قبرس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در قبرس موجود میباشد، بنابراین دانشجویان مقطع کارشناسی میتوانند پس از پایان تحصیلات خود برای تحصیل در فوق لیسانس فیزیوتراپی در قبرس اقدام کنند.

شاید این سواال در ذهن شما ایجاد شود که کدامیک از دانشگاه ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس بهتر است ؟ در پاسخ باید گفت که رتبه و اعتبار بین المللی دانشگاه های قبرس با هم متفاوت هستند و از طرفی شهریه های دانشگاه ها نیز متفاوت میباشند، بنابراین در ادامه به بررسی دانشگاه ها و شهریه رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ها می پردازیم.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

طبق تجربه ای که در طی سالیان کسب کرده ایم بیشترین دغدغه متقاضیان تحصیل در رشته فیزیوتراپی، در وحله اول رتبه و رنکینگ دانشگاه و در وحله دوم هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس میباشد. که این موارد  را بطور خلاصه در جدول زیر گردآوری می کنیم. برای آشنایی بهتر با شهریه دانشگاه های قبرس شمالی از صفحه مربوط آن در همین سایت دیدن کنید.

نام دانشگاهشهریه سالیانه دانشگاه
بدون بورسیهبورسیه 50%بورسیه 75%
دانشگاه مدیترانه شرقی15200 دلار7600 دلارندارد
دانشگاه خاور نزدیک5600 یورو2800 یوروندارد
دانشگاه بین المللی قبرس7000 یورو3300 یورو1726 یورو

شما میتوانید برای اطلاع از جدیدترین وضعیت هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس  و همچنین اخذ پذیرش رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید تا شما را بطور کامل راهنمایی کنیم.

دانشگاه های مختلف برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

 • دانشگاه بین المللی قبرس یا همان دانشگاه CIU یکی از دانشگاه هایی است که به تازگی افراد زیادی برای تحصیل به آن مراجعه میکنند. دانشگاه بین المللی قبرس در نزدیکی شهر لفکشا قرار گرفته است. هم اکنون این دانشگاه به دلیل بورسیه بالایی که دارد، بهترین گزینه برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس میباشد.
 • دانشگاه مدیترانه شرقی یا همان دانشگاه EMU بهترین دانشگاه قبرس برای تحصیل رشته فیزیوتراپی میباشد. این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه قبرس دارای امکانات فراوانی برای علاقه مندان به این رشته میباشد. تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی به زبان انگلیسی بوده و مدرک صادر شده توسط این دانشگاه در کل اتحادیه اروپا و کشورهای کانادا و آمریکا معتبر میباشد. بنابراین فارغ التحصیلان این دانشگاه میتوانند به راحتی برای کار در کشورهای اروپایی اقدام کنند.
 • دانشگاه خاور نزدیک قبرس یا همان دانشگاه NEU یکی دیگر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس میباشد. دانشکده علوم بهداشت این دانشکده امکانات فراوانی دارد. دانشگاه خاور نزدیک در پایتخت قبرس یعنی شعر لفکشا واقع شده است. مدارک صادره از این دانشگاه در کشور ترکیه و کل اتحادیه اروپا مورد تایید است. 

بازار کار رشته فیزیوتراپی در کشور ایران

فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند در دانشگاه های، درمانگاه ها و مجتمع های توانبخشی و همچنین حلال اهمر مشغول به کار شون. رشته فیزیوتراپی جزو پر درآمدترین شغل های جهان می باشد که ارتباط بسیار نزدیکی به رشته پزشکی و رشته های ورزشی دارد.البته استخدام شدن تنها راه شاغل شدن فیزیوتراپیست نیست بلکه طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ، فیزیوتراپان می توانند پس از کسب شش سال سابقه کار اقدام به تاسیس مراکز فیزیوتراپی نمایند تا بتوانند به درآمدهای بالاتری دست  یابند.

میزان درآمد فیزیوتراپان در کشورهای جهان

متوسط درآمد متخصصان فیزیوتراپی در کشورهای اروپایی سالانه چیزی درحدود 60 هزار دلار تا 80 هزار دلار می باشد که رقمی بسیار قابل توجه می باشد بطور مثال در کشور آمریکا در آمد سالانه رشته فیزیوتراپی 84 هزار دلار بوده است این میانگین طبق آمار سال 2016 توسط سازمان کار کشور آمریکا اعلام شده است.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫35 دیدگاه ها

  1. سلام مبینای عزیز
   دقیقا به همین صورت است. داشتن مدرک زبان برای تحصیل در قبرس الزامی نیست

  1. سلام ستاره عزیز
   نه برای دریافت بورسیه فیزیوتراپی قبرس با من در ارتباط باشید. ما بهترین بورسیه را برای شما فعال خواهیم کرد

  1. سلام عرفان عزیز
   شما برای تحصیل فیزیوتراپی در مقطع ارشد بایستی فارغ التحصیل کارشناسی فیزیوتراپی باشید. اما خبر خوب برای شما دارم. آنهم این است که به علت نزدیک بودن واحدهای کارشناسی رشته دبیری تربیت بدنی با کارشناسی فیزیوتراپی ، اگر بخواهید کارشناسی فیزیوتراپی بگیرید ، تعداد زیادی از واحدهای شما معادلسازی خواهد شد

  1. سلام آیدین عزیز:
   دانشگاه های خصوصی قبرس در رشته فیزیوتراپی قبرس از دانشگاه های خصوصی ترکیه از لحاظ هزینه و رتبه دانشگاهی ارجحیت دارند.
   مدارک رشته های پزشکی و پیرا پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند اما مورد تایید اتحادیه اروپا ترکیه کانادا امریکا میباشند
   موفق باشید.

 1. سلام وقتتون بخیر. من مدرک دکترای فیزیولوژی ورزش گرایش بیوشیمی و متابولیسم با معدل ۱۹.۹۰ دارم. اگر بخوام رشته فیزیوتراپی رو بخونم به نظرتون چقدر بورسیه بهم تعلق میگیره و چند واحد درسی برام معادل سازی میشه؟. سپاسگزارم

  1. سلام فریدون عزیز:
   برای رشته فیزیوتراپی در قبرس باتوجه به معدل شما در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس بورسیه 50درصد سالانه 7600 دلار ، در دانشگاه بین المللی قبرس بورسیه 75 درصد سالانه 1726 یورو و در دانشگاه خاور نزدیک قبرس بورسیه 50 درصد سالانه 3000یورو تعلق خواهد گرفت.
   در مورد معادل سازی تعداد واحد درسی بعد از اخذ پذیرش توسط دانشگاه اعلام خواهد شد .
   موفق باشید.

  1. سلام آیدای عزیز
   برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در قبرس و به شرط اینکه برای شما بورسیه 75 درصدی بگیریم، شهریه شما سالیانه 1726 یورو و هزینه های زندگی شما سالیانه 4000 یورو خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید