تجربه و تجربیات زندگی در قبرس

تجربیات زندگی در قبرس

جزیره قبرس به عنوان یکی از جزایر مدیترانه ای است که در شرق این دریا در نزدیکی کشورهای هم چون ترکیه و یونان قرار گرفته است. این کشور مقصد توریستی جذاب برای بسیاری از بازدیدکنندگان بین المللی در طول سال است که همه ساله برای بازدید از منطقه می آیند. آب و هوای معتدل، محیط امن سواحل شنی و آب های درخشان مدیترانه ای، همه و همه باعث می شوند تا تجربه‌ای دلنشین از تعطیلات ساحلی برای شما و همراهانتان رقم بخورد.

با این حال برخی افراد به قبرس به عنوان مقصدی فراتر از تعطیلات تابستانی خود می‌نگرند. مالیات کم و شرایط زندگی مناسب این کشور باعث شده تا برخی از افراد به فکر مهاجرت به قبرس باشند. در همین راستا دانستن برخی تجربیات زندگی در قبرس می تواند برای این افراد بسیار کمک کننده باشد. در این مقاله از موسسه حقوقی عدالت گستر دادمهر شما را با تجربه زندگی در قبرس، هزینه ها و شرایط زندگی در این کشور با آن‌ها مواجه خواهید شد، آشنا کنیم.

اوضاع سیاسی و اقتصادی قبرس

کشور قبرس دارای وضعیت سیاسی و اجتماعی پیچیده‌ای است. این کشور حدود ۵۰ سال گذشته پس از یک کودتای نظامی توسط دولت یونان در جنوب این کشور انجام شد و با پاسخ از کشور ترکیه از سمت شمال مواجه گردید. نتیجه این امر جدایی بخش های شمالی و جنوبی این کشور از یکدیگر بوده است. از آن زمان تاکنون کشور ترکیه بخش شمالی این منطقه را تخلیه نکرده و از آن زمان تا کنون کشور مستقل بخش شمالی قبرس توسط دولت ترکیه به رسمیت شناخته شده است. باقی جوامع جهانی حکومت بخش قبرس جنوبی را به رسمیت می شناسند. افرادی که تجربه زندگی در قبرس را داشته اند، برای گذر از بخش شمالی به جنوبی و یا بالعکس نیاز به عبور از منطقه سبز یا حائل سازمان ملل خواهند داشت.

افرادی که تجربه زندگی در قبرس شمالی داشته اند، میگویند با وجود اینکه بخش شمالی عمدتاً ترک زبان هستند، اما به زبان انگلیسی کامل دارند. در بخش جنوبی اوضاع کمی متفاوت است. در تجربیات زندگی در قبرس جنوبی افراد گزارش داده اند که زبان انگلیسی در آن منطقه نیز کارساز است. اما بخش عمده‌ای از جمعه به زبان یونانی صحبت می کنند.

تجربیات زندگی در قبرس حاکی از آن است که مردم این کشور بسیار خونگرم و مهمان نواز بوده و رفتار بسیار شایسته ای را با مهاجرین و بازدید کنندگان از کشورشان نشان می دهند.

امنیت در قبرس

امنیت در قبرس با وجود تمام مناقشات سیاسی که در گذشته وجود داشته است، در وضعیت بسیار مطلوبی بوده و امروزه کشور قبرس به عنوان امن ترین کشور دارای جمعیت زیر ۵ میلیون نفر در جهان شناخته می شود.

افرادی که تجربیات زندگی در قبرس داشته اند، تا به حال سابقه هیچگونه فعالیت های مجرمانه بر علیه توریست ها و مهاجران گزارش نکرده اند. با این حال همواره توصیه می شود که مراقب اموال شخصی خود بوده و آنها را در محل های عمومی جا نگذارید.

مالیات در قبرس

مالیات در قبرس برای شرکتها و زبان های بین المللی در سطح بسیار پایین نگه داشته شده است. این امر سبب شده تا شرکت های بین المللی تمایل به انتقال دفتر مرکزی به قبرس را داشته باشند. با این حال، در بخش مالیات های فردی تفاوت است. افرادی که شهروند یا مقیم دائم قبرس محسوب می شوند، مالیات بر درآمد فردی ۳۵ درصدی را باید پرداخت کنند.

شرایط کاری

تجربیات زندگی در قبرس حاکی از آن است که وضعیت اشتغال در سطح کشور نسبتاً مناسب است. تعداد افراد بیکار در این کشور نسبتاً کم بوده و در شرایطی، امکان کار برای مهاجرین نیز فراهم است. مهاجرین می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کرده و به دنبال پیدا کردن شغل باشند. پس از آنکه یک شغل خاص را در این کشور پیدا کردند، می‌توانند برای دریافت اجازه کار در قبرس اقدام کنند. نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که در کشور قبرس حداقل درآمد وجود نداشته و ممکن است برخی از کارفرمایان پیشنهادات بسیار کم و غیر منصفانه را برای کار ارائه دهند. همچنین میزان درآمد ها در قبرس نسبتاً پایین بوده و نباید انتظار زیادی از درآمد از طریق فعالیت شغلی در قبرس داشته باشید.

با این حال افرادی که تجربه زندگی در قبرس داشته اند، بر این موضوع واقف اند که هزینه زندگی در قبرس نسبتاً پایین بوده و درآمد افراد کفاف خرج های زندگی را می دهد.

حمل و نقل در قبرس

افرادی که تجربیات زندگی در قبرس داشته اند، معمولاً از کمبود پروازها در این کشور شاکی بوده اند. با وجود اینکه دولت بخش جنوبی پروازها به این ناحیه را غیر مجاز دانسته و در برخی موارد ممکن است که افراد وارد شده از این طریق را کشور راه ندهد، پروازها از طریق ترکیه به فرودگاه ارجان صورت می پذیرد. اگر تمایل به رفت و آمد بدون مشکل به بخش جنوبی قبرس دارید، پیشنهاد می کنیم که از طریق فرودگاه های این بخش وارد کشور شوید. از جمله این فرودگاه می توان به فرودگاه لارناکا اشاره کرد.

افرادی که تجربه و تجربیات زندگی در قبرس شمالی داشته اند، پیشنهاد می‌کنند که برای رفت و آمد در قبرس شمالی در حد امکان یک خودرو کرایه کنید. اجاره خودرو باعث میشود که با هزینه های کمتر در داخل کشور قبرس تردد کنید. اگر تمایلی به کرایه خودرو در قبرس ندارید، می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی کشور استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از اتوبوس های Dolmus که مربوط به بخش خصوصی هستند استفاده کنید. کرایه ها نسبتاً ارزان بوده و در بیشتر خطوط بین دو تا پنج لیر است. ممکن است در برخی خطوط طولانی تر کرایه حمل و نقل تا ده نیز باشد. استفاده از تاکسی های اختصاصی نیز راه دیگری برای حمل و نقل در قبرس شمالی است. حتی امکان استفاده از تاکسی های اشتراکی در مسیر های معین وجود دارد.

وضعیت بازار قبرس

افرادی که تجربیات زندگی در هر دو بخش قبرس شمالی و جنوبی را داشته اند، میگویند که قیمت ها در بخش شمالی نسبتاً ارزان تر است. با این حال در بخش شمالی به ندرت می توانید محصولات برندهای جهانی را پیدا کنید. زیرا این بخش تحت تحریم های بین المللی قرار داشته و عمده کالاهایی که در فروشگاه های این منطقه پیدا می کنید، محصول کشور کشورهای ترکیه و چین هستند. پس اگر کالایی را در بخش شمالی با برندهای معتبر جهانی دیدید، ممکن است که این محصولات تقلبی باشند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا به طور کامل شما را با تجربیات زندگی در قبرس آشنا کنیم. مهم نیست که هدف شما از حضور در کشور قبرس برای یک دوره کوتاه مدت است یا بلند مدت. این سفر برای شما می تواند تجربه ای دلنشین از زندگی مدیترانه ای باشد. در صورتی که قصد سفر یا مهاجرت به کشور قبرس دارید می توانید مشاوره های تخصصی را از کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت دریافت کنید.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “تجربه و تجربیات زندگی در قبرس” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت

دکمه بازگشت به بالا