آب و هوای قبرس شمالی

Northern Cyprus weather

آب-و-هوای-قبرس-شمالی

آب و هوای قبرس متعلق به منطقه تحت سلطه آب و هوای مدیترانه ای است. در طول سال، دما معمولاً از 6 درجه سانتیگراد تا 33 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت کمتر از 2 درجه سانتیگراد یا بالاتر از 37 درجه سانتیگراد است. بنابراین میانگین دمای سالانه جزیره به طور کلی حدود 20 درجه سانتیگراد است.

متوسط دمای هوای قبرس شمالی

متوسط-دمای-هوای-قبرس-شمالی

متوسط دمای هوای قبرس شمالی
روزشب
January15 درجه7 درجه
February16 درجه8 درجه
March18 درجه10 درجه
April22 درجه13 درجه
May25 درجه16 درجه
June28 درجه20 درجه
July31 درجه23 درجه
August32 درجه24 درجه
September30 درجه22 درجه
October27 درجه17 درجه
November22 درجه12 درجه
December17 درجه9 درجه

آب و هوای تعطیلات در قبرس شمالی در ژانویه

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۱ دی تا ۱۱ بهمنJanuary (جَنیوئری)

تعطیلات زمستانی در ژانویه در قبرس شمالی برای کسانی که در جستجوی تابش خورشید در زمستان هستند، با میانگین روزانه ۵ ساعت آفتاب، بسیار مطلوب است. دمای روزانه در این ماه به طور متوسط حدود ۱۴ درجه سانتیگراد می‌باشد و در شب‌ها به حدود ۵ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، که هنوز هم به مراتب گرم‌تر از دمای انگلستان است.

آب و هوای قبرس شمالی در فوریه

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۲ بهمن تا ۱۰ اسفندFebruary (فِبریوئری)

تعطیلات در قبرس شمالی در ماه فوریه به طور متوسط حدود 6 ساعت آفتابی در روز، با دمای بالا در حدود 15 درجه سانتیگراد و دمای پایین تقریباً 5 درجه سانتیگراد در شب است. در این زمان از سال می توان انتظار بارش باران را داشت.

دما در قبرس شمالی در ماه مارس

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۱ اسفند تا ۱۲ فروردینMarch (مارچ)

تعطیلات ماه مارس در قبرس شمالی حدود 7 ساعت آفتابی در روز با دمای تا 18 درجه سانتیگراد و دمای پایین حدود 7 درجه سانتیگراد ارائه می دهد. انتظار رگبارهای بهاری را داشته باشید، اما در این بین دوره‌های آفتابی خوبی نیز وجود دارد.

آب و هوا در قبرس در ماه آوریل

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۳ فروردین تا ۱۱ اردیبهشتApril (اِیپریل)

تعطیلات عید پاک در قبرس شمالی دماهای خوبی را ارائه می دهد، با دمای بالا به طور متوسط 22 درجه سانتیگراد و کمترین دمای آن 9 درجه سانتیگراد در شب. انتظار می رود تا 9 ساعت آفتابی در روز باشد.

تعطیلات قبرس شمالی در ماه مه

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۲ اردیبهشت تا ۱۱ خردادMay (مِی)

ماه می بهترین زمان برای بازدید از قبرس شمالی برای کسانی است که آن را خیلی گرم دوست ندارند. دمای بالای 28 درجه سانتی‌گراد، بهترین زمان برای لذت بردن از نور خورشید است، با حداقل دمای 14 درجه سانتی‌گراد و حدود 10 ساعت آفتابی در روز.

آب و هوای ژوئن در قبرس شمالی

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۲ خرداد تا ۱۰ تیرJune (جون)

ژوئن همچنین زمان خوبی برای لذت بردن از تعطیلات در قبرس شمالی است، با 12 ساعت آفتابی در روز و دمای بالای 30 درجه سانتیگراد و کمترین دمای آن 19 درجه سانتیگراد در شب.

آب و هوای قبرس شمالی در ماه جولای چگونه است؟

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۱ تیر تا ۱۰ مردادJuly (جولای)

تعطیلات تابستانی در قبرس شمالی به معنای یک چیز است، گرم، گرم، گرم! در ماه جولای دمای حدود 38 درجه سانتیگراد در طول روز، تا 21 درجه سانتیگراد در شب، با 12 ساعت آفتاب دوست داشتنی در روز – مناسب برای آفتاب جویان است.

آب و هوا در قبرس شمالی اوت

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۱ مرداد تا ۱۰ شهریورAugust (آگِست)

ماه آگوست دمایی مشابه با جولای دارد و میانگین دما در روز در قبرس شمالی به 34 درجه سانتیگراد و در شب به حدود 21 درجه سانتیگراد می رسد. با میانگین 12 ساعت آفتاب در روز، زمان مناسبی برای استراحت در اطراف استخر است

آب و هوای قبرس شمالی در سپتامبر

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۱ شهریور تا ۹ مهرSeptember (سِپتِمبِر)

سپتامبر یک ماه محبوب برای تعطیلات قبرس شمالی است، با دمای حدود 31 درجه سانتیگراد در روز (تا حدود 26 درجه سانتیگراد در پایان ماه کاهش می یابد) و کمترین دما در شب 18 درجه سانتیگراد است. انتظار می رود حدود 10 ساعت آفتابی در روز باشد

دمای قبرس شمالی در ماه اکتبر

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۰ مهر تا ۱۰ آبانOctober (آکتوبِر)

اکتبر یکی دیگر از ماه‌های محبوب در قبرس شمالی برای تعطیلات است و بسیاری از زوج‌ها اینجا را انتخاب می‌کنند زیرا دمای هوا در روز ۲۶ درجه سانتی‌گراد و در شب ۱۴ درجه سانتی‌گراد است. به طور متوسط 8 ساعت آفتاب در روز، اکتبر را به یک ماه عالی برای بازدید تبدیل می کند

تعطیلات در قبرس شمالی در ماه نوامبر

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۱ آبان تا ۱۰ آذرNovember (نُوِمبِر)

تعطیلات نوامبر قبرس شمالی دمایی در حدود 21 درجه سانتیگراد در روز و 10 درجه سانتیگراد در شب دارد. قبرس شمالی با حدود 7 ساعت آفتاب در روز، برای یک گریز پاییزی با سرد شدن انگلستان ایده آل است.

تعطیلات زمستانی قبرس شمالی در ماه دسامبر

معادل به شمسیماه میلادی (2024)
۱۱ آذر تا ۱۱ دیDecember (دیسِمبِر)

قبرس در ماه دسامبر آب و هوای زمستانی معتدلی را تجربه می‌کند و این ویژگی آن را به مقصدی ایده‌آل برای افرادی که به دنبال فرار از زمستان سرد بریتانیا هستند، بدل می‌سازد. میانگین دما در این ماه در طول روز حدود ۱۶ درجه سانتیگراد (۶۱ درجه فارنهایت) و در شب به ۷ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، که این وضعیت را برای فعالیت‌های بیرونی دلپذیر می‌نماید. افزون بر این، مناظر طبیعی در این زمان از سال به طرز شگفت‌انگیزی سبز هستند و تضاد خوشایندی با تصور رایج از زمستان ارائه می‌دهند.

متوسط-آب-و-هوای-قبرس-شمالی-در-دسامبر

اگر از علاقه‌مندان به فعالیت‌های ساحلی هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید آب‌های مدیترانه در اطراف قبرس در ماه دسامبر نسبتاً گرم باقی می‌مانند. میانگین دمای آب حدود ۱۹ درجه سانتی‌گراد (۶۶ درجه فارنهایت) است.

اگرچه این دما ممکن است برای شنا مناسب نباشد، اما فرصتی عالی برای غرق شدن در آفتاب زمستانی در ساحل فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید از یک پیک نیک دلپذیر لذت ببرید و از محیط آرام و دل‌نشین ساحلی بهره‌مند شوید.

تغییرات آب و هوای قبرس در طول سال

دما-و-بارش-در-قبرس-شمالی

تغییرات آب و هوایی در طول سال
روزشبروزهای بارانیروزهای برفی
January15 درجه7 درجه150
February16 درجه8 درجه50
March18 درجه10 درجه100
April22 درجه13 درجه80
May25 درجه16 درجه110
June28 درجه20 درجه30
July31 درجه23 درجه00
August32 درجه24 درجه00
September30 درجه22 درجه20
October27 درجه17 درجه50
November22 درجه12 درجه70
December17 درجه9 درجه90

حقایق اب و هوای قبرس شمالی

گرم ترین دمای ثبت شده در قبرس شمالی چقدر بوده است؟
گرم ترین ماه: آگوست 2010 (میانگین دما: 31℃ 88℉)
سردترین دمای ثبت شده در قبرس شمالی چقدر بوده است؟
سردترین ماه: دسامبر 2007 (میانگین دما: 1℃ 34℉)
کدام ماه در قبرس شمالی مرطوب ترین ماه بود؟
مرطوب ترین ماه: ژانویه 1981
گرم ترین سال در قبرس شمالی چه زمانی بوده است؟
گرم ترین سال: 2010 (میانگین دما: 22℃ 71℉)
سردترین سال در قبرس شمالی چه سالی بوده است؟
سردترین سال: 2011 (میانگین دما: 18℃ 64℉)

بهترین زمان برای سفر به قبرس

بهترین زمان آب و هوای قبرس شمالی برای سفر به این کشور و بازدید از ویرانه های یونانی و رومی و همچنین صومعه های بیزانس دوره ها بهار و پاییز و به ویژه از اواسط آوریل تا اواسط ماه مه و از اواسط اکتبر تا اواسط است. نوامبر ، هنگامی که می توانید درجه حرارت روز را در حدود 20/25 درجه سانتیگراد (68/77 درجه فارنهایت) ، با شب های خنک ، گاهی اوقات کمی سرد در دشت نیکوزیا مشاهده کنید.

با این حال ، گاهی اوقات ، باران می بارد. بهار توصیه می شود زیرا روزهای طولانی تری دارد و همچنین به دلیل طبیعت در این دوره در حال شکوفایی است. با انتخاب این دو دوره ، می توانید از گرمای تابستان دوری کنید ، و این خصوصاً در مورد دشت نیکوزیا ، جایی که گرما اغلب شدید است ، صدق می کند. برای تعطیلات ساحل ، می توانید از اواسط ماه مه تا اواسط اکتبر بروید ، حتی اگر ، همانطور که قبلاً گفته شد ، در ماه مه هنوز دریا خنک است.

میتوانید برای مشاهده آنلاین آب و هوای قبرس رو لینک کلیک کنید تا علاوه بر مشاهده وضعیت آب و هوای فعلی، از آب و هوای روزهای آینده نیز مطلع شوید.

منبع
cyprusparadise

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید