تحصیل روانشناسی در قبرس

بررسی دقیق رشته روانشناسی در دانشگاه های قبرس

تحصیل روانشناسی در قبرس

در این مقاله به بررسی تحصیل روانشناسی در قبرس خواهیم پرداخت. روانشناسی یک رشته کاربردی است که به مطالعه علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی انسان می پردازد و برای افرادی که مشتاق برای کنکاش چرایی و چگونگی رفتار و اعمال انسان ها هستند بسیار مناسب است. رشته روانشناسی گرایشهای متعددی دارد که هرکدام برای حل مجموعه ای از مشکلات جامعه ای از افراد خاص، اختصاص پیدا کرده است، از جمله روانشناسی عمومی که به شناخت مسائل روانشناسی و چگونگی علل رفتار انسان و … می پردازد. روانشناسی بالینی که در تشخیص و درمان مشکلات رفتاری مثل اضطراب ، بیماریهای ذهنی و … به کار میرود. روانشناسی مشاورره ای که به افراد برای گذر از مشکلات و موقعیت های پر اضطراب و هیجانی زندگی تمرکز دارد.

موقعیت شغلی فارغ التحصیلان روانشناسی

فارغ التحصیلان رشته روانشناسی قبرس میتوانند در مراکز ترک اعتیاد، مشاوره، آموزشگاه های کنکور، بهزیستی، بیمارستان ها و همچنین سرای سالمندان به کارهای درمانی و مشاوره ای بپردازند و یا خودشان اقدام به تاسیس مرکز روانشناسی نمایند. از آنجائیکه رشته روانشناسی یک علم فراگیر جهانی به حساب می آید، روز به روز به علاقمندان به تحصیل در ابن رشته در خارج از کشور افزوده میشودف چرا که مطالعه رفتار انسان ها در جوامع و فرهنگ های مختلف همواره جذاب بوده است.

گرایشهای رشته روانشناسی در قبرس

کشورر قبرس شمالی در دانشگاه های مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در گرایشهای روانشناسی مشاوره ای و عمومی اقدام به پذیرش دانشجو میکند که در یک جدول به بررسی شهریه این رشته ها میپردازیم.

نام دانشگاه نام رشته شهریه هر ترم
CIU
کارشناسی روانشناسی عمومی 850 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی 600 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی مشاوره ای 600 یورو
NEU
کارشناسی روانشناسی عمومی 1500 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی 1050 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی مشاوره ای 1050 یورو
دکترا روانشناسی مشاوره ای 2000 یورو
EMU
کارشناسی روانشناسی عمومی 2300 دلار
کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی 1850 دلار
اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.