دانشگاه خاور نزدیک قبرسدانشگاه های قبرس شمالی

دانشگاه خاور نزدیک قبرس

Near East University

محوطه دانشگاه neu قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، یکی از دانشگاه های کشور قبرس شمالی است که بیشترین تنوع رشته ای را در بین دانشگاه های قبرس دارد. تمامی متقاضیان تحصیل در قبرس با هر رشته ای که مورد علاقه شان باشد میتوانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در شهر لفکشا واقع شده است و یکی از قدیمی ترین و پرسابقه ترین دانشگاه های قبرس محسوب میشود. در ادامه میتوانید در یک فایل ویدئویی با امکانات دانشگاه NEU بیشتر آشنا شوید.

نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس

موسسه حقوقی دادمهر عدالت، نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU در کشور ایران میباشد. به همین خاطر کلیه کارهای پذیرش این دانشگاه توسط این موسسه بصورت کاملا رایگان انجام خواهد شد.

گواهینامه نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس

رشته های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

رشته های تحصیلی متنوعی در دانشگاه NEU یا همان دانشگاه خاور نزدیک قبرس وجود دارد که علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه میتوانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در زیر ما لیست رشته های دانشگاه خاور نزدیک را بر اساس مقطع تحصیلی مرتب سازی کرده ایم.

تماس برای پذیرش

[vc_row][vc_column][bs-thumbnail-listing-2 columns=”3″ title=”” icon=”” hide_title=”1″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”1530″ count=”4″ post_ids=”” offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” orderby_meta_key=”” orderby_meta_value_type=”CHAR” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-active=”0″ ad-after_each=”” ad-type=”” ad-banner=”none” ad-campaign=”none” ad-count=”” ad-columns=”1″ ad-orderby=”date” ad-order=”ASC” ad-align=”left” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””][/vc_column][/vc_row]

تاریخچه دانشگاه خاور نزدیک قبرس

تاریخچه دانشگاه خاور نزدیک قبرس را با یک جمله از بنیان گذار این دانشگاه آقای دکتر سوات گونسل آغاز میکنیم که گفته است :

دانشجویان را به گونه ای تربیت کنید که سرگذشت خود را برای کشورشان بنویسند  و این دانشگاه است که باعث میشود مغز یک دانشجو به جای یک کامپیوتر معمولی مانند یک ابر رایانه باشد

این دانشگاه در سال 1988 در شهر لفکشا پایتخت قبرس شمالی تاسیس شد و از همان ابتدا با استخدام کارمندان و اعضای هیئت علمی حرفه ای فرصت های خوبی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان فراهم نمود.  در این دانشگاه بیش از 26 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور جهان برای تحصیل گرد هم آمده اند.  دانشگاه خاور نزدیک شامل 20 دانشکده بوده و  عضو اتحادیه دانشگاه های اروپایی، انجمن بین المللی دانشگاهها  در حوزه یونسكو ، انجمن بین المللی آموزش مهندسی  ، كمسیون مشترك بین المللی ، فدراسیون دانشگاه ها است. از جهان اسلام، موسسه و بنیاد ملی و بین المللی دیگر ، و علاوه بر این ، تعداد بیشتری از درخواست های عضویت مربوط به رشته های مختلف در حال انجام است.

بیمارستان پیشرفته دانشگاه خاور نزدیکدانشگاه خاور نزدیک در بسیاری از موارد جزو اولین های قبرس میباشد از جمله  :

 • اولین دانشکده پزشکی در قبرس شمالی،
 • اولین و بزرگترین دانشکده دندانپزشکی قبرس شمالی که تا سال 2019 به عنوان تنها دانشکده دندانپزشکی کل قبرس شمالی شناخته می شد. 
 • سوپر کامپیوتر که یکی از پیشرفته ترین و قدرتمندترین کامپیوتر جهان محسوب شده که  توانایی پشتیبانی از چندین تحقیق و پژوهش بین المللی را دارا میباشد.
 • بزرگترين و جامع ترين كتابخانه منطقه مديترانه شرقي با بيش از يك ميليون ماده چاپي و 115 ميليون منبع الكترونيكي 
 • بیمارستان دانشگاه خاور نزدیک که پیشرفته ترین بیمارستان تحقیق و آموزش منطقه مدیترانه شرقی است
 • دانشکده داروسازی که اولین دانشکده داروسازی در قبرس شمالی است.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس به عنوان شهری کوچک امکانات زیادی را برای رفاه حال دانشجویان خود فراهم نموده است که از جمله آنها میتوان به سالن های ورزشی، باشگاه تناسب اندام، رستوران ها و کافه تریاها، استخر سرپوشیده و اداره پست اشاره نمود که از صبح تا شب در اختیار دانشجویان قرار گرفته اند.

دانشکده های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه خاور نزدیک یا همان دانشگاه NEU دارای 20 دانشکده میباشد که طیف گسترده ای از رشته ها را شامل میشود. در زیر به بررسی دانشکده های این دانشگاه پرداخته شده است.

دانشکده آموزش آتاتورکدانشکده معماری
دانشکده علوم و هنردانشکده مهندسی عمران
دانشکده ارتباطاتدانشکده دندانپزشکی
دانشکده اقتصاد و مدیریتدانشکده مهندسی
دانشکده هنر و طراحیدانشکده علوم بهداشت
دانشکده حقوقدانشکده پزشکی
دانشکده پرستاریدانشکده آموزش از راه دور
دانشکده هنرهای نمایشیدانشکده داروسازی
دانشکده علوم ورزشیدانشکده الهیات
دانشکده توریسمدانشکده دامپزشکی

خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکاه خاور نزدیک قبرس را دارند میتوانند برای اقامت خود یکی از خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه را انتخاب کنند.  البته انتخاب خوابگاه اجباری نیست، اما تجربه نشان داده است خوابگاه بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به خانه میباشد. اگر بخواهم خیلی کوتاه و مختصر توضیح دهم باید گفت که در مورد اجاره واحد مسکونی در سطح شهر تمام هزینه های قبوض به عهده دانشجو میباشد اما در خوابگاه تمام این موارد رایگان است. در ادامه به بررسی خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک می پردازیم.

جدول هزینه خوابگاه دانشگاه خاور نزدیک قبرس

قیمت خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک

مهد کودک دانشگاه خاور نزدیک

به منظور تامین رفاه مادرانی که در حال تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس هستند، دانشگاه اقدام به تاسیس مهدکودکی مجهز برای پذیرش کودکان بین صفر تا سس و شش ماهگی نموده است. این مهدکودک به گونه ای طراحی شده است که هر گروه سنی در بخشی جداگانه نگهداری میشود.  کارکنان مهدکودک دانشگاه خاور نزدیک قبرس از بین فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری و گروه آموزش پیش دبستانی انتخاب شده و به آنها آموزش ویژه ای در زمینه مراقبت از نوزادان و کودکان داده میشود. 

تصاویری از دانشگاه خاور نزدیک قبرس

در زیر میتوانید تصاویری از دانشگاه خاور نزدیک قبرس را مشاهده کنید. این دانشگاه در محوطه بسیار بزرگی تاسیس شده است و دارای امکانات بسیار زیادی برای دانشجویان خود میباشد.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫15 دیدگاه ها

  1. سلام بله دانشگاه خاور نزدیک قبرس با توجه به شرایط کرونا، کلاسهای خود را بصورت آنلاین برگزار میکند.

 1. برای تحصیل پزشکی همراه با بورسیه از بین دانشگاه ciu و neu کدامیک از نظر رتبه و مکان بهترین هستند؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر قصد تحصیل پزشکی در قبرس را دارید، دانشگاه خاور نزدیک بهتر است. اما اگر قصد تحصیل داروسازی در قبرس را دارید دانشگاه بین المللی قبرس بهتر است

 2. با سلام.آیا دانشگاهی برای پزشکی در قبرس وجود داره که مورد تایید وزارت بهداشت و علوم باشه؟ باتشکر

  1. سلام دوست عزیز
   فعلا در لیست جدیدی که از طرف وزارت بهدتشت برای سال تحصیلی جدید منتشر شده است. هیچکدام از دانشگاه های قبرس مورد تایید نیست

 3. سلام و وقت بخیر ،
  در مورد مقطع ارشد رشته مدیریت توریسم و هتلداری(tourism and hotel management ) این دانشگاه نیز مبلغ شهریه و خوابگاه و همچنین مدارک مورد نیاز ( این بخش رو نتونستم داخل وبسایت دانشگاه پیدا کنم ) اگر ممکنه لطفا بفرمایین که به چه صورت می باشد.و اینکه الان کلاس ها به صورت حضوری هستند برای این رشته یا خیر؟

  تشکر

  1. سلام رضا عزیز، شهریه این دانشگاه برای مقطع ارشد فعلا ترمی 1030 یورو میباشد. البته میتوان بورسیه نیز گرفت که برای اطلاع از شرایط بورسیه دانشگاه خاور نزدیک با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت در تماس باشید. کلاسها نیز کلا بصورت حضوری برگزار میشود.

 4. با سلام ..سطح کیفی رشته های علوم ورزشی در چه سطحی هست ؟آیا دانشگاههای دیگری در قبرس هست که دارای رشته‌های علوم ورزشی یا تربیت بدنی باشند؟

  1. آقای محبعلی عزیز رشته تربیت بدنی علاوه بر دانشگاه خاور نزدیک قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی نیز موجود است. هر دو دانشگاه جزو بهترین دانشگاه های قبرس میباشند.

 5. سلام . کدامیک از دانشگاههای قبرس دارای رشته تحصیلی تربیت بدنی یاعلوم ورزشی هستند؟

  1. دانشگاه خاور نزدیک قبرس این رشته را در لیست رشته های خود دارد. اما زبان تحصیل در این رشته ترکی استانبولی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا