دانشگاه خاور نزدیک قبرس

Near East University

محوطه دانشگاه neu قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، یکی از دانشگاه های کشور قبرس شمالی است که بیشترین تنوع رشته ای را در بین دانشگاه های قبرس دارد. تمامی متقاضیان تحصیل در قبرس با هر رشته ای که مورد علاقه شان باشد میتوانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در شهر لفکشا واقع شده است و یکی از قدیمی ترین و پرسابقه ترین دانشگاه های قبرس محسوب میشود. در ادامه میتوانید در یک فایل ویدئویی با امکانات دانشگاه NEU بیشتر آشنا شوید.

نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس

موسسه حقوقی دادمهر عدالت، نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU در کشور ایران میباشد. به همین خاطر کلیه کارهای پذیرش این دانشگاه توسط این موسسه بصورت کاملا رایگان انجام خواهد شد.

گواهینامه نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس

رشته های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

رشته های تحصیلی متنوعی در دانشگاه NEU یا همان دانشگاه خاور نزدیک قبرس وجود دارد که علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه میتوانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در زیر ما لیست رشته های دانشگاه خاور نزدیک را بر اساس مقطع تحصیلی مرتب سازی کرده ایم.

تماس برای پذیرش

[vc_row][vc_column][bs-thumbnail-listing-2 columns=”3″ title=”” icon=”” hide_title=”1″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”1530″ count=”4″ post_ids=”” offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” orderby_meta_key=”” orderby_meta_value_type=”CHAR” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-active=”0″ ad-after_each=”” ad-type=”” ad-banner=”none” ad-campaign=”none” ad-count=”” ad-columns=”1″ ad-orderby=”date” ad-order=”ASC” ad-align=”left” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””][/vc_column][/vc_row]

تاریخچه دانشگاه خاور نزدیک قبرس

تاریخچه دانشگاه خاور نزدیک قبرس را با یک جمله از بنیان گذار این دانشگاه آقای دکتر سوات گونسل آغاز میکنیم که گفته است :

دانشجویان را به گونه ای تربیت کنید که سرگذشت خود را برای کشورشان بنویسند  و این دانشگاه است که باعث میشود مغز یک دانشجو به جای یک کامپیوتر معمولی مانند یک ابر رایانه باشد

این دانشگاه در سال 1988 در شهر لفکشا پایتخت قبرس شمالی تاسیس شد و از همان ابتدا با استخدام کارمندان و اعضای هیئت علمی حرفه ای فرصت های خوبی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان فراهم نمود.  در این دانشگاه بیش از 26 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور جهان برای تحصیل گرد هم آمده اند.  دانشگاه خاور نزدیک شامل 20 دانشکده بوده و  عضو اتحادیه دانشگاه های اروپایی، انجمن بین المللی دانشگاهها  در حوزه یونسكو ، انجمن بین المللی آموزش مهندسی  ، كمسیون مشترك بین المللی ، فدراسیون دانشگاه ها است. از جهان اسلام، موسسه و بنیاد ملی و بین المللی دیگر ، و علاوه بر این ، تعداد بیشتری از درخواست های عضویت مربوط به رشته های مختلف در حال انجام است.

بیمارستان پیشرفته دانشگاه خاور نزدیکدانشگاه خاور نزدیک در بسیاری از موارد جزو اولین های قبرس میباشد از جمله  :

 • اولین دانشکده پزشکی در قبرس شمالی،
 • اولین و بزرگترین دانشکده دندانپزشکی قبرس شمالی که تا سال 2019 به عنوان تنها دانشکده دندانپزشکی کل قبرس شمالی شناخته می شد. 
 • سوپر کامپیوتر که یکی از پیشرفته ترین و قدرتمندترین کامپیوتر جهان محسوب شده که  توانایی پشتیبانی از چندین تحقیق و پژوهش بین المللی را دارا میباشد.
 • بزرگترين و جامع ترين كتابخانه منطقه مديترانه شرقي با بيش از يك ميليون ماده چاپي و 115 ميليون منبع الكترونيكي 
 • بیمارستان دانشگاه خاور نزدیک که پیشرفته ترین بیمارستان تحقیق و آموزش منطقه مدیترانه شرقی است
 • دانشکده داروسازی که اولین دانشکده داروسازی در قبرس شمالی است.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس به عنوان شهری کوچک امکانات زیادی را برای رفاه حال دانشجویان خود فراهم نموده است که از جمله آنها میتوان به سالن های ورزشی، باشگاه تناسب اندام، رستوران ها و کافه تریاها، استخر سرپوشیده و اداره پست اشاره نمود که از صبح تا شب در اختیار دانشجویان قرار گرفته اند.

دانشکده های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه خاور نزدیک یا همان دانشگاه NEU دارای 20 دانشکده میباشد که طیف گسترده ای از رشته ها را شامل میشود. در زیر به بررسی دانشکده های این دانشگاه پرداخته شده است.

دانشکده آموزش آتاتورکدانشکده معماری
دانشکده علوم و هنردانشکده مهندسی عمران
دانشکده ارتباطاتدانشکده دندانپزشکی
دانشکده اقتصاد و مدیریتدانشکده مهندسی
دانشکده هنر و طراحیدانشکده علوم بهداشت
دانشکده حقوقدانشکده پزشکی
دانشکده پرستاریدانشکده آموزش از راه دور
دانشکده هنرهای نمایشیدانشکده داروسازی
دانشکده علوم ورزشیدانشکده الهیات
دانشکده توریسمدانشکده دامپزشکی

خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکاه خاور نزدیک قبرس را دارند میتوانند برای اقامت خود یکی از خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه را انتخاب کنند.  البته انتخاب خوابگاه اجباری نیست، اما تجربه نشان داده است خوابگاه بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به خانه میباشد. اگر بخواهم خیلی کوتاه و مختصر توضیح دهم باید گفت که در مورد اجاره واحد مسکونی در سطح شهر تمام هزینه های قبوض به عهده دانشجو میباشد اما در خوابگاه تمام این موارد رایگان است. در ادامه به بررسی خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک می پردازیم.

جدول هزینه خوابگاه دانشگاه خاور نزدیک قبرس

قیمت خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک

مهد کودک دانشگاه خاور نزدیک

به منظور تامین رفاه مادرانی که در حال تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس هستند، دانشگاه اقدام به تاسیس مهدکودکی مجهز برای پذیرش کودکان بین صفر تا سس و شش ماهگی نموده است. این مهدکودک به گونه ای طراحی شده است که هر گروه سنی در بخشی جداگانه نگهداری میشود.  کارکنان مهدکودک دانشگاه خاور نزدیک قبرس از بین فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری و گروه آموزش پیش دبستانی انتخاب شده و به آنها آموزش ویژه ای در زمینه مراقبت از نوزادان و کودکان داده میشود. 

تصاویری از دانشگاه خاور نزدیک قبرس

در زیر میتوانید تصاویری از دانشگاه خاور نزدیک قبرس را مشاهده کنید. این دانشگاه در محوطه بسیار بزرگی تاسیس شده است و دارای امکانات بسیار زیادی برای دانشجویان خود میباشد.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

کیفیت

100%

قیمت

100%

خدمت

100%

توسط 09 کاربر

 • تصویر آواتار

  زیبا

  سلام وقت بخیر
  آیا دانشگاه neu مورد تایید اروپا و یوک هست؟

  می 22, 2023
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   ژوئن 26, 2023

   سلام زیبای عزیز
   بله کاملا مورد تایید است

 • تصویر آواتار

  hadis

  سلام شرایط دریافت بورسیه ۷۵ درصد دندان پزشکی چیه؟

  آوریل 30, 2023
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   ژوئن 26, 2023

   سلام حدیث عزیز
   دانشگاه خاور نزدیک در رشته دندانپزشکی بورسیه 75 درصدی ندارد.

 • تصویر آواتار

  سودا

  سلام وقتتون بخیر
  شهریه رشته دندانپزشکی با بورسیه چقدر میشه؟

  جولای 10, 2022
 • تصویر آواتار

  محمود محبعلی

  سلام . کدامیک از دانشگاههای قبرس دارای رشته تحصیلی تربیت بدنی یاعلوم ورزشی هستند؟

  نوامبر 8, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 21, 2021

   دانشگاه خاور نزدیک قبرس این رشته را در لیست رشته های خود دارد. اما زبان تحصیل در این رشته ترکی استانبولی میباشد.

 • تصویر آواتار

  محمودمحبعلی

  با سلام ..سطح کیفی رشته های علوم ورزشی در چه سطحی هست ؟آیا دانشگاههای دیگری در قبرس هست که دارای رشته‌های علوم ورزشی یا تربیت بدنی باشند؟

  سپتامبر 30, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 21, 2021

   آقای محبعلی عزیز رشته تربیت بدنی علاوه بر دانشگاه خاور نزدیک قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی نیز موجود است. هر دو دانشگاه جزو بهترین دانشگاه های قبرس میباشند.

 • تصویر آواتار

  رضا

  سلام و وقت بخیر ،
  در مورد مقطع ارشد رشته مدیریت توریسم و هتلداری(tourism and hotel management ) این دانشگاه نیز مبلغ شهریه و خوابگاه و همچنین مدارک مورد نیاز ( این بخش رو نتونستم داخل وبسایت دانشگاه پیدا کنم ) اگر ممکنه لطفا بفرمایین که به چه صورت می باشد.و اینکه الان کلاس ها به صورت حضوری هستند برای این رشته یا خیر؟

  تشکر

  آگوست 8, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 21, 2021

   سلام رضا عزیز، شهریه این دانشگاه برای مقطع ارشد فعلا ترمی 1030 یورو میباشد. البته میتوان بورسیه نیز گرفت که برای اطلاع از شرایط بورسیه دانشگاه خاور نزدیک با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت در تماس باشید. کلاسها نیز کلا بصورت حضوری برگزار میشود.

 • تصویر آواتار

  پارمیدا

  سلام راسته که میگن neu کایرنیا هم شعبه داره؟مگه میشه؟؟

  جولای 22, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 21, 2021

   سلام، بله دانشگاه گیرنه زیر مجموعه دانشگاه خاور نزدیک میباشد.

 • تصویر آواتار

  علی

  با سلام.آیا دانشگاهی برای پزشکی در قبرس وجود داره که مورد تایید وزارت بهداشت و علوم باشه؟ باتشکر

  می 22, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   می 28, 2021

   سلام دوست عزیز
   فعلا در لیست جدیدی که از طرف وزارت بهدتشت برای سال تحصیلی جدید منتشر شده است. هیچکدام از دانشگاه های قبرس مورد تایید نیست

 • تصویر آواتار

  ریحانه

  برای تحصیل پزشکی همراه با بورسیه از بین دانشگاه ciu و neu کدامیک از نظر رتبه و مکان بهترین هستند؟

  می 17, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   می 28, 2021

   سلام دوست عزیز
   اگر قصد تحصیل پزشکی در قبرس را دارید، دانشگاه خاور نزدیک بهتر است. اما اگر قصد تحصیل داروسازی در قبرس را دارید دانشگاه بین المللی قبرس بهتر است

 • تصویر آواتار

  امین

  باسلام.
  آیا دانشگاه خاور نزدیک، پذیرش دانشجو بصورت غیرحضوری هم داره؟

  ژانویه 9, 2021
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   فوریه 27, 2021

   سلام بله دانشگاه خاور نزدیک قبرس با توجه به شرایط کرونا، کلاسهای خود را بصورت آنلاین برگزار میکند.

در این مورد یک بازخورد بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت

دکمه بازگشت به بالا