تحصیل روانشناسی عمومی در قبرس

GENERAL PSYCHOLOGY

تحصیل روانشناسی در قبرس

در این مقاله به بررسی تحصیل روانشناسی در قبرس خواهیم پرداخت. روانشناسی یک رشته کاربردی است که به مطالعه علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی انسان می پردازد و برای افرادی که مشتاق برای کنکاش چرایی و چگونگی رفتار و اعمال انسان ها هستند بسیار مناسب است. رشته روانشناسی گرایشهای متعددی دارد که هرکدام برای حل مجموعه ای از مشکلات جامعه ای از افراد خاص، اختصاص پیدا کرده است، از جمله روانشناسی عمومی که به شناخت مسائل روانشناسی و چگونگی علل رفتار انسان و … می پردازد. روانشناسی بالینی که در تشخیص و درمان مشکلات رفتاری مثل اضطراب ، بیماریهای ذهنی و … به کار میرود. روانشناسی مشاورره ای که به افراد برای گذر از مشکلات و موقعیت های پر اضطراب و هیجانی زندگی تمرکز دارد.

موقعیت شغلی فارغ التحصیلان روانشناسی

فارغ التحصیلان رشته روانشناسی قبرس میتوانند در مراکز ترک اعتیاد، مشاوره، آموزشگاه های کنکور، بهزیستی، بیمارستان ها و همچنین سرای سالمندان به کارهای درمانی و مشاوره ای بپردازند و یا خودشان اقدام به تاسیس مرکز روانشناسی نمایند. از آنجائیکه رشته روانشناسی یک علم فراگیر جهانی به حساب می آید، روز به روز به علاقمندان به تحصیل در ابن رشته در خارج از کشور افزوده میشودف چرا که مطالعه رفتار انسان ها در جوامع و فرهنگ های مختلف همواره جذاب بوده است.

گرایشهای رشته روانشناسی در قبرس

کشورر قبرس شمالی در دانشگاه های مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در گرایشهای روانشناسی مشاوره ای و عمومی اقدام به پذیرش دانشجو میکند که در یک جدول به بررسی شهریه این رشته ها میپردازیم.

نام دانشگاهنام رشتهشهریه هر ترم
CIU
کارشناسی روانشناسی عمومی850 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی600 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی مشاوره ای600 یورو
NEU
کارشناسی روانشناسی عمومی1500 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی1050 یورو
کارشناسی ارشد روانشناسی مشاوره ای1050 یورو
دکترا روانشناسی مشاوره ای2000 یورو
EMU
کارشناسی روانشناسی عمومی2300 دلار
کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی1850 دلار

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید