جریمه رانندگی در قبرس شمالی

جریمه رانندگی در قبرس

کشور قبرس از جمله کشورهایی است که قوانین راهنمایی و رانندگی در آن  سخت گرفته می شود. همین علت باعث شده است در جاهای مختلف جاده های این کشور دوربین های ثبت تخلفات رانندگی به کار گذاشته شود. قیمت جریمه رانندگی در قبرس مبلغ بالایی است بنابراین به رانندگان توصیه می شود تا در حد امکان مراقب باشند.

یک هشدار مهم به نفع شما: در قبرس شمالی در حالی که در جاده رانندگی می کنید، وسایل نقلیه مقابل یا وسایل نقلیه ای که به سمت شما چشمک می زنند (نور بالا میزنند) معمولاً نشان می دهد که یک بازرسی پلیس (چرخش) در جلو وجود دارد.

هزینه جرایم مختلف رانندگی در قبرس شمالی

در جدول زیر لیست میزان جریمه در کشور قبرس را برای تخلف های گوناگون مشاهده می کنید. نحوه پرداخت جریمه های رانندگی قبرس شمالی به این صورت است که در ساعات اداری در تمامی ادارات پلیس میتوانید پرداخت کنید.

نوع تخلف میزان جریمه بر حسب لیر ترکیه
سرعت( 20 کیلومتر / ساعت اضافه از حد مجاز ) 340 لیر ترکیه
سرعت (بین  20  تا 40  کیلومتر بر ساعت اضافه از حد مجاز ) 510 لیر ترکیه
سرعت ( بیشتر از 40 کیلومتر / ساعت اضافه از حد مجاز ) 850 لیر ترکیه
رانندگی در حالت مست 1700 لیر ترکیه
پارک در محل غیر مجاز 170 لیر ترکیه
عبور از چراغ قرمز 680 لیر ترکیه
رانندگی بی دقت 1700 لیر ترکیه
نبستن کمربند ایمنی 340 لیر ترکیه

نکات مهم در مورد جریمه رانندگی در قبرس شمالی

 • اگر اقدام به اجاره خودرو در قبرس شمالی کرده اید باید بدانید که جریمه خودروهای اجاره ای در قبرس شمالی متعلق به شخصی است که در نامش در  قرارداد اجاره خودرو نوشته شده است. پرداخت و پیگیری این جرایم راهنمایی و رانندگی نیز بر عهده شخص اجاره کننده وسیله نقلیه می باشد.
 • در صورت عدم پرداخت جریمه خودروهای اجاره ای، میزان جریمه بصورت تصاعدی افزایش خواهد یافت و در مرجعه بعدی شما به کشور قبرس شمالی، در بدو ورود از شما گرفته میشود.

متداول ترین جرایم رانندگی در قبرس شمالی

رایج ترین جریمه رانندگی در قبرس شمالی، جریمه پارک در محل غیر مجاز است. اگر چنین جریمه ای دریافت کردید، باید قبل از خروج از TRNC پرداخت کنید. جریمه هایی که تا تاریخ سررسید پرداخت نشده اند به طور تصاعدی چند برابر می شوند و با اطلاع رسانی در بازدید بعدی شما از TRNC از شما دریافت خواهد شد. جریمه پارک در محل غیر مجاز توسط تیم های پلیس شهرداری محل شما نوشته شده است.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

کیفیت

100 %

قیمت

100 %

خدمت

100 %

توسط 01 کاربر

 • تصویر آواتار

  Meraj

  سلام وقت بخیر من در قبرس شمالی اپارتمان خریدم ودوسال هست که اقامت روتمدید کردم ایا شما در رابطه با اینکه بتونم در قبرس تعدادی ماشین بخرم واجاره بدم اطلاعتی دارید راجع به هزینه ها وشرایط ممنون

  جولای 20, 2019
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 8, 2023

   سلام معراج عزیز:
   برای کسب اطلاعات در مورد خرید ملک و خودرو با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

در این مورد یک بازخورد بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت

دکمه بازگشت به بالا