جریمه رانندگی در قبرس شمالی

جریمه رانندگی در قبرس

کشور قبرس از جمله کشورهایی است که قوانین راهنمایی و رانندگی در آن  سخت گرفته می شود. همین علت باعث شده است در جاهای مختلف جاده های این کشور دوربین های ثبت تخلفات رانندگی به کار گذاشته شود. قیمت جریمه رانندگی در قبرس مبلغ بالایی است بنابراین به رانندگان توصیه می شود تا در حد امکان مراقب باشند.

یک هشدار مهم به نفع شما: در قبرس شمالی در حالی که در جاده رانندگی می کنید، وسایل نقلیه مقابل یا وسایل نقلیه ای که به سمت شما چشمک می زنند (نور بالا میزنند) معمولاً نشان می دهد که یک بازرسی پلیس (چرخش) در جلو وجود دارد.

هزینه جرایم مختلف رانندگی در قبرس شمالی

در جدول زیر لیست میزان جریمه در کشور قبرس را برای تخلف های گوناگون مشاهده می کنید. نحوه پرداخت جریمه های رانندگی قبرس شمالی به این صورت است که در ساعات اداری در تمامی ادارات پلیس میتوانید پرداخت کنید.

نوع تخلفمیزان جریمه بر حسب لیر ترکیه
سرعت( 20 کیلومتر / ساعت اضافه از حد مجاز )340 لیر ترکیه
سرعت (بین  20  تا 40  کیلومتر بر ساعت اضافه از حد مجاز )510 لیر ترکیه
سرعت ( بیشتر از 40 کیلومتر / ساعت اضافه از حد مجاز )850 لیر ترکیه
رانندگی در حالت مست1700 لیر ترکیه
پارک در محل غیر مجاز170 لیر ترکیه
عبور از چراغ قرمز680 لیر ترکیه
رانندگی بی دقت1700 لیر ترکیه
نبستن کمربند ایمنی340 لیر ترکیه

نکات مهم در مورد جریمه رانندگی در قبرس شمالی

 • اگر اقدام به اجاره خودرو در قبرس شمالی کرده اید باید بدانید که جریمه خودروهای اجاره ای در قبرس شمالی متعلق به شخصی است که در نامش در  قرارداد اجاره خودرو نوشته شده است. پرداخت و پیگیری این جرایم راهنمایی و رانندگی نیز بر عهده شخص اجاره کننده وسیله نقلیه می باشد.
 • در صورت عدم پرداخت جریمه خودروهای اجاره ای، میزان جریمه بصورت تصاعدی افزایش خواهد یافت و در مرجعه بعدی شما به کشور قبرس شمالی، در بدو ورود از شما گرفته میشود.

متداول ترین جرایم رانندگی در قبرس شمالی

رایج ترین جریمه رانندگی در قبرس شمالی، جریمه پارک در محل غیر مجاز است. اگر چنین جریمه ای دریافت کردید، باید قبل از خروج از TRNC پرداخت کنید. جریمه هایی که تا تاریخ سررسید پرداخت نشده اند به طور تصاعدی چند برابر می شوند و با اطلاع رسانی در بازدید بعدی شما از TRNC از شما دریافت خواهد شد. جریمه پارک در محل غیر مجاز توسط تیم های پلیس شهرداری محل شما نوشته شده است.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر من در قبرس شمالی اپارتمان خریدم ودوسال هست که اقامت روتمدید کردم ایا شما در رابطه با اینکه بتونم در قبرس تعدادی ماشین بخرم واجاره بدم اطلاعتی دارید راجع به هزینه ها وشرایط ممنون

  1. سلام معراج عزیز:
   برای کسب اطلاعات در مورد خرید ملک و خودرو با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید