تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل داروسازی در دانشگاه های قبرس

درباره داروسازی قبرس | هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

رشته داروسازی بطور کلی دو حالت دارد، رشته کارشناسی داروسازی که یک دوره پنج ساله است و رشته دکترای داروسازی که یک دوره شش ساله است، بیشتر افرادی که برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی اقدام میکنند خواهان تحصیل در رشته دکترای داروسازی میباشند. 

رشته دکترای داروسازی در دو دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس موجود میباشد. هر دو این دانشگاه بورسیه های خوبی برای دانشجویان ایرانی ارائه میدهند.در جدول زیر هزینه تحصیل داروسازی در قبرس را بطور کامل بررسی کرده ایم.

نام دانشگاه شهریه بدون بورسیه بورسیه 50 درصدی بورسیه 75 درصدی
دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) 8000 دلار 4000 دلار – 
دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) 4400 یورو 2200 یورو 1100 یورو
دانشگاه خاور نزدیک قبرس (NEU) 2800 یورو 1400 یورو

همانطوری که مشاهده میکنید با دریافت بورسیه 75 درصدی در رشته داروسازی قبرس شهریه شما به شدت کاهش پیدا میکند و بابت هر ترم فقط و فقط 1100 یورو به دانشگاه پرداخت خواهید کرد. پس برای اطلاع از شرایط این بورسیه فوق العاده با ما در تماس باشید.

خبری خوش برای متقاضیان تحصیل در قبرس، رشته داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس و همچنین دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، ترکیه و کاناد میباشد (تا سال 2017 مورد تایید ایران نیر بوده است اما بعد از این تاریخ از تایید خارج شده است) ولی کلیه دانشجویان فارغ التحصیل از رشته داروسازی قبرس میتوانند در آینده با مدرک دریافتی از این دانشگاه در تمام کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا به فعالیت بپردازند.

اعتبار مدرک داروسازی قبرس

دانشگاه های قبرس یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در رشته داروسازی میباشند، زیرا سیستم آموزشی داروسازی در این کشور Pharm.D میباشد و در فارغ التحصیلان رشته داروسازی قبرس مدرک دکترا دریافت میکنند، در حالیکه اکثر دانشگاه های دنیا برای فارغ التحصیلان رشته داروسازی مدرک کارشناسی و گاها کارشناسی ارشد ارائه میدهند.

در مورد اعتبار مدرک داروسازی قبرس باید گفت، طبق اسناد زیر مدارک صادره از دانشگاه های قبرس مورد تایید YOK (وزارت علوم ترکیه)، اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا میباشد. اولین سند برگرفته از سایت وزارت علوم ترکیه میباشد و نشان دهنده این است که مدارک صادره از دانشگاه های قبرس مورد تایید این کشور میباشند.

اعتبار مدرک داروسازی قبرس در ترکیه

دومین سند در مورد اعتبار مدرک داروسازی قبرس، برگرفته از سایت معروف آنابین میباشد که این سایت مربوط به وزارت علوم آلمان بوده و لیست دانشگاه های مورد تایید سراسر جهان در آن ثبت شده است. همانطوری که مشاهده میکیند دانشگاه های ممتاز قبرس در رتبه بندی این سایت +H میباشند.

تکذیب یک دروغ بزرگ

برنامه شش ساله داروسازی قبرس خود شامل دو برنامه می باشد یکی برنامه شش سال در قبرس و دیگری برنامه سه سال در قبرس و سه سال در ایران، اما توجه کنید که طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان این برنامه صرفا برای دانشجویان غیر ایرانی می باشد و دانشجویان ایرانی فقط می توانند در برنامه شش سال در قبرس شرکت کنند. اما متاسفانه برخی از نمایندگان به دروغ و برای منافع خود قول انتقال به ایران را به متقاضیان می دهند . اما دقت کنید که چنین چیزی وجود خارجی ندارد.

شرایط پذیرش رشته داروسازی

به علت پرطرفدار بودن رشته داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس مخصوصا در بین ایرانیان، دانشگاه ها از این امتیاز استفاده کرده و هر ترم تنها به دانشجویان ممتاز پذیرش صادر می کند. برای تحصیل در قبرس در رشته داروسازی می بایست فارغ التحصیل پیش دانشگاهی یا فارغ التحصیل سیستم نظام جدید ( دهم، یازدهم، دوازدهم) باشید اما رشته تحصیلی شما در دوره دبیرستان اهمیتی ندارد. متقاضیان می توانند تصویر مدارک خود را از طریق واتس آپ برای ما ارسال کنند تا در کم ترین زمان ممکن برگه پذیرش صادر شود.

تحصیل داروسازی در قبرس –  مدارک لازم برای اخذ پذیرش

 1. تصویر مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم
 2. تصویر ریزنمرات پیش دانشگاهی و دیپلم
 3. تصویر پاسپورت
 4. یک قطعه عکس

تمامی مدارک را خیلی آسوده از طریق واتس آپ برای ما ارسال کنید تا در کم ترین زمان ممکن مراحل پذیرش شما را آغاز کنیم.

دانشکده داروسازی قبرس
دانشکده داروسازی قبرس

دانشکده داروسازی قبرس دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه های کشور قبرس رشته داروسازی را در سال تحصیلی 2012-2011 کار خود را با دو رشته کارشناسی داروسازی که دوره ای 5 ساله بوده و متشکل از 10 ترم و همچنین رشته دکترای پیوسته داروسازی که دوره ای 6 ساله متشکل از 12 ترم شروع نمود.

اهداف دانشکده داروسازی قبرس را می توان بصورت خلاصه  عبارتند از:

 • تربیت متخصصان داروسازی مجرب که دارای اخلاق حرفه ای بوده و تخصص خود را در سطح بین الملل به اشتراک بگذارند تا بتوانند به عنوان مشاوران سلامت برای جامعه باشند و در هر زمان به دنبال آخرین تکنولوژی ها و پیشرفت ها در رشته داروسازی باشند.
 • یکی از مهم ترین اهداف دانشکده داروسازی قبرس کمک و حمایت از تحقیقات و پژوهش ها در زمینه رشته داروسازی در سطح جهانی و منطقه ای می باشد.
 • تربیت دانشجویانی و داروسازانی که از دانش خود به نفع جامعه اشان استفاده می کنند.
 • تبدیل شدن دانشکده داروسازی قبرس به بهترین و مجهزترین دانشکده داروسازی در سطح منطقه و بین الملل که برای تحقق این هدف دانشکده ای مجهز به تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است تا دانشجویان در آن به پیشرفت های چشم گیر دست یابند.
 • هدف دانشکده داروسازی قبرس رشد افرادی در سطح عالی است که از لحاظ شخصیتی با معیارهای جهانی شغل داروسازی و روحیه کار گروهی سازگار هستند.

از جمله افتخارات دانشکده داروسازی این است که اولین دانشکده داروسازی عضو فدراسیون بین المللی داروسازی در جزیره قبرس بوده و همچنین دومین دانشکده داروسازی در بین تمامی دانشکده های داروسازی کشور ترکیه می باشد.

دانشکده های داروسازی در کشور قبرس دارای آزمایشگاهی مجهز به آخرین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه علوم دارویی که از جمله امکانات موجود در این دانشکده میت وان به دستگاه های پیشرفته اشعه ماوراء بنفش، دستگاه های همگن ساز، دستگاه گرنالانور، دستگاه انحلال، انکوباتورو میکروسکوپ های پیشرفته و همچنین باغ گیاهان دارویی برای آشنایی دانشجویان با گیاهان دارویی ساخته شده است.

داروسازی قبرس
داروسازی قبرس

امکانات آزمایشگاه مجهز و پیشرفته دانشکده داروسازی قبرس برای تحقیقاتی در سطح بالا بسیار مناسب می باشد و از زمان تاسیس این دانشکده که مدت زمان زیادی نیست، در حدود 50 مقاله در مجلات مشهور به چاپ رسانیده است.

دانشکده داروسازی قبرس دانشکده ای است که از 26 کشور جهان دانشجو داشته و در رشته های موجود در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. از این رو محیط این دانشکده تبدیل به محیطی بین المللی شده است و به دانشجویان شانس رو در رویی با یک فضای بین المللی را میدهد. همه ساله در دانشکده داروسازی قبرس روز 14 می که روز داروسازی می باشد جشن گرفته شده و کنفرانسی در زمینه داروسازی برگزار می شود که هر سال مهمانی از بزرگان صنایع داروسازی برای دانشجویان سخنرانی کرده و تجربیات ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند که برای آینده کاری آنها بسیار مفید خواهد بود. در تصویر زیر نمونه ای از پوسترهای ای کنفرانس ها را مشاهده میکنید.

روز داروسازی قبرس

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.
10 نظرات
 1. مهیا می گوید

  سلام وقت بخیر
  ایا امکان انتقال دانشجو داروسازی از دانشگاه مدیترانه به دانشگاه های دولتی استانبول هست؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی می گوید

   سلام مهیا خانم عزیز
   امکان انتقال از دانشگاه های خصوصی قبرس به دانشگاه های خصوصی ترکیه در رشته داروسازی وجود دارد. اگر بخواهید به دانشگاه های دولتی ترکیه وارد شوید، بعد از قبولی از آزمون YOS یا SAT میتوانید واحدهایی که در رشته داروسازی قبرس خوانده اید را به ترکیه منتقل کنید.

  2. آیدا می گوید

   سلام شمادانشجوی داروسازی درمدیترانه هستید؟؟

   1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

    سلام ایدا عزیز
    نه من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس هستم.

 2. علیرضا می گوید

  سلام. لطفا شرایط بورسیه 70 درصدی داروسازی رو بگید. ممنون

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   سلام علیرضا جان
   شرایط دریافت بورسیه 75 درصدی ( تحصیل داروسازی در قبرس) این است که معدل دیپلم و یا پیش دانشگاهی شما بالای 15 باشد.

 3. علیرضا می گوید

  سلام
  من با معدل کل 17/5 امکان دریافت بورس 75 درصد رو دارم؟

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   بله شما میتوانید از بورسه 75 درصدی داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس استفاده کنید. برای دریافت بورسیه میتوانید مدارک خود را برای من ارسال کنید.

 4. کسری افروخته می گوید

  سلام و عرض ادب
  مدرک داروسازی مورد تایید ایران میباشد؟

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   مورد تایید ایران نیست. اما در سطح عالی مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه و کانادا و آمریکا میباشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.