تحصیل پزشکی در قبرس

آشتایی با شرایط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس

خبر بسیار مهم : بورسیه پزشکی قبرس در دانشگاه بین المللی قبرس CIU افزایش یافته است. این دانشگاه جدیدا دانشجویان را تا 50 درصد بورسیه میکند. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، برای اخذ پذیرش با کارشناسان ما تماس بگیرید.  ما بابت اخذ بورسیه و پذیرش، هیچگونه هزینه ای از شما دریافت نخواهیم کرد. 

برای تحصیل پزشکی در قبرس کدام دانشگاه بهتر است؟

کشور قبرس شمالی دانشگاه های زیادی دارد که اکثر آنها رشته پزشکی را در لیست رشته های خود دارند. بنابراین برای تحصیل پزشکی در قبرس گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد که میتواند انتخاب یک دانشگاه از بین چندین دانشگاه را برای شما سخت و دشوار کند.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان نماینده رسمی دانشگاه قبرس در ایران و تنها موسسه ای که با تمام دانشگاه های قبرس در ارتباط است، شما را در این امر مهم مشاوره و راهنمایی میکند تا بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در قبرس را انتخاب کنید. در زیر لیست سه دانشگاه برتر قبرس که رشته پزشکی را در لیست رشته های خود دارند را معرفی می کنیم. طول این رشته در تمام دانشگاه های کشور قبرس شش سال میباشد و مدرک آن معادل (دکترای پزشکی عمومی میباشد)، بنابراین فارغ التحصیلان میتوانند پس از پایان دوران تحصیل خود برای ادامه تحصیل در دوره تخصص در کشور های اروپایی اقدام کنند.

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس

در ابتدا باید عرض کنم که اگر چنانچه به دنبال تحصیل در رشته پزشکی با بورسیه هستید، باید برای پذیرش در دانشگاه خاور نزدیک و یا دانشگاه CIU اقدام کنید، زیرا دانشگاه مدیترانه شرقی برای این رشته هیچگونه بورسیه ای ارائه نمیدهد. در حالت کلی و برای راحتی شما جدولی را آماده کرده ایم که در آن هزینه تحصیل پزشکی در قبرس در دانشگاه های مختلف این کشور و بورسیه ای که میتوان برای آنها اخذ کرد را نوشته ایم.

نام دانشگاه شهریه ترم بدون بورسیه بورسیه شهریه ترم با بورسیه
دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) 10000 دلار ندارد 10000 دلار
دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) 6600 یورو 50% 3300 یورو
دانشگاه خاور نزدیک (NEU) 6200 یورو 40% 3780 یورو

دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید ایران

در پاسخ به این سوال که آیا پزشکی قبرس مورد تایید ایران است؟ یا خیر. باید گفت که رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. اما مورد تایید کل دنیا از جمله اتحادیه اروپا، کانادا، آمریکا و ترکیه میباشد. فارغ التحصیلان میتوانند در تمام کشورهای دنیا مشغول به کار شوند.

نکته مهم! برای اینکه مدرک اخذ شده از دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید ایران قرار بگیرد باید بعد از اتمام تحصیل پرشکی در قبرس،  در یک مقطع بالاتر در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ادامه تحصیل دهید و مدرک تخصص اخذ کنید.

تحصیل پزشکی (دانشگاه مدیترانه شرقی)

شرایط پذیرش رشته پزشکی EMU ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 16 میباشد. رشته پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس رشته است مشترک با یکی از دانشگاه های رتبه برتر کشور ترکیه به نام دانشگاه مارمارا که در شهر استانبول واقع شده است. در واقع دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی را دارند باید سه سال اول را به تحصیل در قبرس، و در دانشگاه مدیترانه شرقی مشغول هستند و سپس واحد های عملی را در دانشکده پزشکی دانشگاه مارمارا به تحصیل می پردازند. در پایان مدرکی مشترک از طرف دانشگاه مارمارا و دانشگاه مدیترانه شرقی صادر خواهد شد. برای ورود به وب سایت اصلی دانشگاه مدیترانه شرقی برای مطالعه دروس رشته پزشکی کلیک کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، از جمله دانشگاه هایی است که برای تحصیل رشته پزشکی بسیار مناسب میباشد. رتبه و رنکینگ این دانشگاه از دانشگاه مدیترانه شرقی پایین تر بوده، اما این دانشگاه سابقه ای دیرینه در تدریس علوم پزشکی دارد.  افرادی که قصد تحصیل پزشکی در این دانشگاه را دارند، تمام دوران تحصیل خود را در قبرس خواهند بود زیرا بیمارستان این دانشگاه امکانات لازم برای اجرای واحدهای عملی این رشته را دارد.

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه NEU را دارید می توانید هزینه های این دانشگاه را در ادامه این مطلب مشاهده کنید. برای ورود به وب سایت دانشکده پزشکی این دانشگاه کلیک کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک

تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس، از جمله دانشگاه هایی است که برای تحصیل رشته پزشکی بسیار مناسب میباشد. رتبه و رنکینگ این دانشگاه از دانشگاه مدیترانه شرقی و همچنین دانشگاه خاور نزدیک پایین تر بوده، اما این دانشگاه سابقه ای دیرینه در تدریس علوم پزشکی دارد و خبر خوب این که یکی از معاونان بلندپایه این دانشگاه جناب اقای دکتر هاشم پور ایرانی میباشند.  افرادی که قصد تحصیل پزشکی در این دانشگاه را دارند، تمام دوران تحصیل خود را در قبرس خواهند بود زیرا بیمارستان این دانشگاه امکانات لازم برای اجرای واحدهای عملی این رشته را دارد.اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه ciu را دارید می توانید هزینه های این دانشگاه را در ادامه این مطلب مشاهده کنید. برای مشاهده وب سایت دانشکده پزشکی این دانشگاه کلیک کنید.

تحصیل پزشکی در CIU دانشگاه

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.
12 نظرات
 1. نگین صفراوغلی می گوید

  با سلام و وقت بخیر ببخشید مدرک مشترکی که برای پزشکی از دانشگاه emuقبرس و مامارا ی ترکیه صادر میشه مورد تایید وزارت بهداشت هست یا نه؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی می گوید

   سلام نگین خانم عزیز
   نه فعلا دانشگاه مارمارا و همچنین دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مورد تایید نیستند

 2. نازیلا می گوید

  سلام وقتتون بخیر . این دانشگاه هایی و فرمودبد شرط سنی هم دارند ؟؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی می گوید

   سلام نازیلا عزیز
   دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس یا همان دانشگاه EMU برای پزشکی شرط سنی دارد. ولی بقیه دانشگاه های قبرس شرط سنی ندارند و با هر سنی میتوان اقدام کرد. من حتی برای دانشجوی 45 ساله هم پذیرش گرفته ام.

 3. faegheh می گوید

  سلام دانشگاهemuموردتاییدوزارت بهداشت ایران است؟

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   سلام فائقه عزیز، نه در حال حاضر هیچکدام از دانشگاه های قبرس شمالی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند.

 4. مهرآفرین احمدی پارسا می گوید

  سلام وقتتون بخیر من فوق لیسانس روانشناسی بالینی ام لیسانسم هم همین رشته بوده حالا میخوام یرای پزشکی اقدام کنم و29سالمه میشه لطف کنید راهنماییم کنید آیا اونجا لیسانس و فوق لیسانسم بکارم میاد یا خیر باید دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی داشته باشم؟
  و اولویتم هم دانشگاه Emuهست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   سلام مهرآفرین عزیز
   شما میتوانید برای تحصیل پزشکی در قبرس اقدام کنید. در مورد سوال دوم شما باید گفت که مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد شما را میتوان معادلسازی کرد. به احتمال قوی تعداد زیادی از درس های شما تطبیق خواهد خورد. این به این معنی است که دیگر نیازی نیست در دانشگاه قبرس این درس ها را بگذرانید.

 5. سروش می گوید

  سلام. بنده 32 ساله هستم، دیپلم نظام قدیم دارم، آیا دانشگاه قبرس با دیپلم مجدد تجربی را بگیریم پذیرش دانشجو برای پزشکی دارند؟

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   سلام سروش عزیز
   شما نیار به دریافت دیپلم مجدد ندارید. با همان دیپلم نظام قدیم میتوانید برای تحصیل پزشکی در قبرس اقدام کنید. در صورت تمایل مدارک خود را از طریق واتس آپ برای ما ارسال کنید.

 6. پیمان می گوید

  سلام حتما باید دیپلم تجربی باشه؟

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   سلام پیمان عزیز نه نیازی به داشتن دیپلم تجربی نیست. برای تحصیل پزشکی در قبرس با دیپلم ریاضی هم میتوان اقدام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.