تحصیل پزشکی در قبرس

آشتایی با شرایط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس

2 2,393

برای تحصیل پزشکی در قبرس کدام دانشگاه بهتر است؟

کشور قبرس شمالی دانشگاه های زیادی دارد که اکثر آنها رشته پزشکی را در لیست رشته های خود دارند. بنابراین برای تحصیل پزشکی در قبرس گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد که میتواند انتخاب یک دانشگاه از بین چندین دانشگاه را برای شما سخت و دشوار کند.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان نماینده رسمی دانشگاه قبرس در ایران و تنها موسسه ای که با تمام دانشگاه های قبرس در ارتباط است، شما را در این امر مهم مشاوره و راهنمایی میکند تا بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در قبرس را انتخاب کنید. در زیر لیست سه دانشگاه برتر قبرس که رشته پزشکی را در لیست رشته های خود دارند را معرفی می کنیم. طول این رشته در تمام دانشگاه های کشور قبرس شش سال میباشد و مدرک آن معادل (دکترای پزشکی عمومی میباشد)، بنابراین فارغ التحصیلان میتوانند پس از پایان دوران تحصیل خود برای ادامه تحصیل در دوره تخصص در کشور های اروپایی اقدام کنند.

در ابتدا باید عرض کنم که اگر چنانچه به دنبال تحصیل در رشته پزشکی با بورسیه هستید، باید برای پذیرش در دانشگاه خاور نزدیک و یا دانشگاه CIU اقدام کنید، زیرا دانشگاه مدیترانه شرقی برای این رشته هیچگونه بورسیه ای ارائه نمیدهد. در حالت کلی و برای راحتی شما جدولی را آماده کرده ایم که در آن شهریه رشته پزشکی در دانشگاه های مختلف این کشور و بورسیه ای که میتوان برای آنها اخذ کرد را نوشته ایم.

نام دانشگاه شهریه عادی هر ترم میزان بورسیه شهریه هر ترم با بورسیه
دانشگاه مدیترانه شرقی 10000 دلار ندارد 10000 دلار
دانشگاه خاور نزدیک 6200 یورو 40% 3780 یورو
دانشگاه بین المللی قبرس 6250 یورو 50% 3125 یورو

تحصیل پزشکی (دانشگاه مدیترانه شرقی)

شرایط پذیرش رشته پزشکی EMU ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 16 میباشد. رشته پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس رشته است مشترک با یکی از دانشگاه های رتبه برتر کشور ترکیه به نام دانشگاه مارمارا که در شهر استانبول واقع شده است. در واقع دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی را دارند باید سه سال اول را به تحصیل در قبرس، و در دانشگاه مدیترانه شرقی مشغول هستند و سپس واحد های عملی را در دانشکده پزشکی دانشگاه مارمارا به تحصیل می پردازند. در پایان مدرکی مشترک از طرف دانشگاه مارمارا و دانشگاه مدیترانه شرقی صادر خواهد شد. برای ورود به وب سایت اصلی دانشگاه مدیترانه شرقی برای مطالعه دروس رشته پزشکی کلیک کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، از جمله دانشگاه هایی است که برای تحصیل رشته پزشکی بسیار مناسب میباشد. رتبه و رنکینگ این دانشگاه از دانشگاه مدیترانه شرقی پایین تر بوده، اما این دانشگاه سابقه ای دیرینه در تدریس علوم پزشکی دارد.  افرادی که قصد تحصیل پزشکی در این دانشگاه را دارند، تمام دوران تحصیل خود را در قبرس خواهند بود زیرا بیمارستان این دانشگاه امکانات لازم برای اجرای واحدهای عملی این رشته را دارد. اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه NEU را دارید می توانید هزینه های این دانشگاه را در ادامه این مطلب مشاهده کنید. برای ورود به وب سایت دانشکده پزشکی این دانشگاه کلیک کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک

تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس، از جمله دانشگاه هایی است که برای تحصیل رشته پزشکی بسیار مناسب میباشد. رتبه و رنکینگ این دانشگاه از دانشگاه مدیترانه شرقی و همچنین دانشگاه خاور نزدیک پایین تر بوده، اما این دانشگاه سابقه ای دیرینه در تدریس علوم پزشکی دارد و خبر خوب این که یکی از معاونان بلندپایه این دانشگاه جناب اقای دکتر هاشم پور ایرانی میباشند.  افرادی که قصد تحصیل پزشکی در این دانشگاه را دارند، تمام دوران تحصیل خود را در قبرس خواهند بود زیرا بیمارستان این دانشگاه امکانات لازم برای اجرای واحدهای عملی این رشته را دارد.اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه ciu را دارید می توانید هزینه های این دانشگاه را در ادامه این مطلب مشاهده کنید. برای مشاهده وب سایت دانشکده پزشکی این دانشگاه کلیک کنید.

تحصیل پزشکی در CIU دانشگاه

هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های مختلف

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی هر ترم 10.000 دلار میباشد و هیچگونه بورسیه ای ندارد.
هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک هر ترم 6700 یورو میباشد و امکان استفاده از بورسیه 40% به شرط آنکه معدل دانشجو بالای 15 باشد وجود دارد.
هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس ترمی 6000 یورو میباشد و امکان دریافت بورسیه تحصیل در قبرس وجود دارد.
اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. نگین صفراوغلی می گوید

  با سلام و وقت بخیر ببخشید مدرک مشترکی که برای پزشکی از دانشگاه emuقبرس و مامارا ی ترکیه صادر میشه مورد تایید وزارت بهداشت هست یا نه؟

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی می گوید

   سلام نگین خانم عزیز
   نه فعلا دانشگاه مارمارا و همچنین دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مورد تایید نیستند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.