قبرس شمالی بهتره یا جنوبی

پاسخ به سوال قبرس شمالی بهتره یا قبرس اروپایی از جنبه های مختلف

قبرس شمالی بهتره یا جنوبیپاسخ به این سوال که قبرس شمالی بهتره یا جنوبی کار خیلی آسانی نیست، زیرا افراد مختلف نظرات متفاوتی دارند و پاسخ به این سوال از دیدگاه افراد مختلف میتواند متفاوت باشد. واضح و شفاف بگویم این بستگی به این دارد که شما علاقه مند به چه چیزی هستید و کلا هدف شما از رفتن به قبرس چیست. بنابراین در این نوشته تفاوت قبرس شمالی و جنوبی را از جهات مختلف بررسی کرده ایم تا خودتان بتوانید به پاسخ سوال برسید.

در ابتدا باید گفت که کشور قبرس جزیره ای است که به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده است. قسمت شمالی آن تحت سلطه کشور ترکیه قرار دارد و به آن جمهوری ترک قبرس شمالی گفته میشود و قبرس جنوبی تحت سلطه کشور یونان قرار داشته و به آن جمهوری قبرس گفته می شود.

برای تحصیل قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید باید گفت که بدون شک قبرس شمالی بهتر است زیرا دانشگاه های بسیار زیادی دارد که همگی جزو بهترین دانشگاه های جهان میباشند و رتبه بسیار خوب و عالی در سطح بین المللی دارند، در حالی که دانشگاه های قبرس جنوبی خیلی مطرح نیستند. همچنین تحصیل در قبرس شمالی به زبان انگلیسی بوده و مدارک اکثر دانشگاه های قبرس مورد تایید کل دنیا میباشند.

قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی (پاسخ به سوال از دید گردشگران)

اگر بخواهیم از جنبه گردشگری به این پرسش پاسخ دهیم که قبرس جنوبی بهتر است یا قبرس شمالی با ید گفت که قبرس جنوبی مملو از کلیساها و آثار باستانی است ، در حالی که قبرس شمالی را می توان کشور قلعه ها و مساجد توصیف کرد. بنابراین قبرس جنوبی ممکن است مناسب کسانی باشد که دوست دارند آرامش داشته باشند و قبرس شمالی برای کوهنوردان و دوچرخه سواران جذابیت بیشتری دارد.

مقایسه قبرس شمالی و  جنوبی از نظر فرهنگی

همانطوری که گفته شد قبرس شمالی تحت سلطه کشور ترکیه میباشد و قبرس جنوبی تحت سلطه کشور یونان است. بنابراین از نظر فرهنگی:  قبرس جنوب به عنوان نتیجه مستقیم اشغال ، یونان و عمدتاً مسیحی است ، در حالی که قبرس شمال عمدتا توسط قبرسی های مسلمان ترک سنی و مهاجرانی از کشور ترکیه زندگی میکنند. پس نتیجه میگیریم از نظر فرهنگی قبرس شمالی به ایران نزدیک تر میباشد و برای زندگی صد در صد قبرس شمالی بهتر از قبرس جنوبی میباشد.

برای خرید خودرو قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی

مقایسه قیمت خودرو بین دو قبرس

با بررسی قیمت خودرو در قبرس شمالی و قبرس جنوبی به این نکته رسیدیم که قیمت خودروهای ژاپنی در قسمت شمال و جنوب جزیره تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند، اما قیمت بقیه خودروها تفاوت زیادی با هم دیگر دارند. و ذکر این نکته بسیار ضروری است که خرید خودرو در قبرس شمالی و قبرس جنوبی امری ضروری است زیرا سیستم حمل و نقل عمومی این جزیره خیلی کامل نیست.

در زیر جدولی آماده شده است که نشان میدهد قیمت خودرو در قبرس شمالی حدودا 25 درصد گران تر از قبرس جنوبی است بنابراین در پاسخ به این سوال که برای خرید خودرو قبرس جنوبی بهتر است یا قبرس شمالی باید گفت که قبرس جنوبی بهتر است.

قیمت خودرو در قبرس جنوبی

قیمت خودرو در قبرس شمالیقیمت اجناس در قبرس جنوبی بهتر است یا قبرس شمالی

مقایسه قیمت بین اجناس سوپرمارکت ها در بین دو قبرس

برای مقایسه قیمت اجناس در مارکت ها در قبرس شمالی و قبرس جنوبی یکی از روزنامه های مشهور به نام هاوادیس قیمت 119 کالای اساسی را با یکدیگر مقایسه کرده است که در این لیست مشخص شد در 84 مورد قبرس شمالی ارزان تر از قبرس جنوبی میباشد و مشخص است که باید این گونه باشد زیرا واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه است و واحد پول قبرس جنوبی یورو میباشد و این موضوع در قیمت گذاری اجناس بسیار موثر میباشد.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

کیفیت

100 %

قیمت

100 %

خدمت

100 %

توسط 01 کاربر

 • تصویر آواتار

  جمال زهرا

  سلام
  بابت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری خواستم اطلاعات بیشتری بدونم، و کدام دانشگاه رشته های مالی علی الخثوص حسابداری را داراست، و اینکه رنک این دانشگاه چیست؟ متشکرم

  فوریه 11, 2023
  • آیکون فروشگاه ریویوایکس

   موسسه حقوقی دادمهر عدالت

   نوامبر 7, 2023

   سلام جمال زهرای عزیز:
   مقطه ارشد در رشته حسابداری در دانشگاه ای بین المللی قبرس و خاور نزدیک وجود دارد .
   و رنکینگ این دانشگاه ها بین الملی حدود دو هزار
   و دانشگاه خاور نزدیک حدود یک هزار میباشد.
   موفق باشید.

در این مورد یک بازخورد بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت

دکمه بازگشت به بالا