دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس

افرادی که به دنبال دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس هستند، باید بدانند که در کشور ایران دو وزارت خانه اقدام به انتشار لیست دانشگاه های مورد تایید میکنند. که به شرح زیر است.

1- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مسئول رسیدگی به رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی است. مثلا فردی که میخواهد رشته هایی مانند، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را بخواند بایستی دانشگاه مورد نظر او در لیست وزارت بهداشت ایران باشد.

2- وزرارت علوم، تحقیقات و فناوری که مسئول رسیدگی به رشته های گروه علوم و مهندسی میباشد. مثلا فردی که میخواهد رشته هایی مانند مهندسی کامپیوتر، معماری، روانشناسی و غیره را بخواند بایستی دانشگاه مورد نظر او در لیست وزارت علوم ایران باشد. پس برای بررسی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قبرس ، صفحه مربوط به آن را بررسی کنید.

دانشگاه علوم پزشکی ایران با خاور نزدیک قبرس

در حال حاضر نام هیچکدام از دانشگاه های قبرس در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس نیست. البته در نیمه دوم سال تحصیلی 2024-2023 یکی از دانشگاه های قبرس به نام دانشگاه خاور نزدیک قبرس در لیست وزارت بهداست قرار گرفت که بعدها به علت عدم پایبندی دانشگاه به تعهداتف این دانشگاه از لیست وزارت بهداشت خارج شد.

برای دانلود لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کلیک کنید.

دانلود لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

منبع
وزارت بهداشت ایران

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام و وقت بخیر ببخشید مدرک پزشکی که مشترک صادر میشه از دانشگاه مدیترانه ی شرقی و مارمارای ترکیه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هست یا نه؟؟

 2. با سلام
  سوالم اینه …
  ک آیا مدرکی که از قبرس گرفته میشه (به طور مثال عمران) ایران قبول داره ؟
  چون من میخوام برم قبرس و بعد از اینکه مدرکم رو گرفتم برای کار بیام ایران آیا قبول داره یا خیر
  ممنون میشم کمکم کنید !..

  1. سلام حسام عزیز:
   دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران فقط در رشته مهندسی از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس میباشد .
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید