بهترین دانشگاه های قبرس

دانشگاه های مناسب برای تحصیل در قبرس کدامند ؟

در این مقاله ابتدا به معرفی دانشگاه های قبرس شمالی پرداخته و سپس اعتبار مدرک دانشگاه های قبرس را بطور کامل بررسی خواهیم کرد، تا شما بتوانید بهترین دانشگاه قبرس را برای رشته خود انتخاب کنید.

معرفی دانشگاه های قبرس شمالی

دانشگاه‌های قبرس شمالی در دهه های اخیر پیشرفت‌های بسیار زیادی در زمینه آموزش عالی و پژوهش در منطقه داشته اند. با توجه به منابع طبیعی غنی و تاریخ طولانی این منطقه، دانشگاه‌های آن اهمیت ویژه‌ای در سطح منطقه دارند.

بهترین-دانشگاه-قبرس-شمالی

سعی کنید این مقاله که در مورد بهترین دانشگاه قبرس نوشته شده است را تا آخر بخوانید. اطمینان داشته باشید که با خواندن این مقاله جواب سوالات خود را خواهید گرفت.

دانشگاه‌های قبرس شمالی به دانشجویان فرصتی برای ارتقاء دانش و تحقیقات در حوزه‌های برتر علمی می‌دهند. با وجود تیم‌های پژوهشی و ارتباط نزدیک با صنعت و سازمان‌های مختلف، دانشجویان می‌توانند در پروژه‌های پیشرفته و نوآورانه شرکت کرده و به دستاوردهای علمی و فناوری کشور خود و منطقه کمک کنند.

NOنام دانشگاهشهرتاسیس
 1Eastern Mediterranean UniversityGazimağusa1979
2Cyprus International UniversityLefkoşa1997
 3Near East UniversityLefkoşa1988
4Girne American UniversityGirne1985
 5University of KyreniaGirne2013
 6University of City IslandGazimağusa2016
7American University of CyprusLefkoşa2014
 8Anadolu University Nicosia CampusLefkoşa1982
9Arkın University of Creative Arts and DesignGirne2017
10Atatürk Teacher Training AcademyLefkoşa1937
11Cyprus Health and Social Sciences UniversityGüzelyurt2016
12Cyprus Science UniversityGirne2013
 13Cyprus Social Sciences UniversityLefkoşa2015
 14Cyprus West UniversityGazimağusa2015
 15European Leadership UniversityGazimağusa2017
16European University of LefkeLefke1989
17Final International UniversityGirne2015
 18International Business Management SchoolLefkoşa2011
19Istanbul Technical University TRNCGazimağusa2011
 20University of Mediterranean KarpasiaLefkoşa2012
21Middle East Technical University Northern Cyprus CampusGüzelyurt2005
 22Netkent Mediterranean Research and Science UniversityLefkoşa2014
 23University of the West of ScotlandLefkoşa2016

دانشگاه های قبرس شمالی مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه‌های قبرس شمالی که تحت نظارت وزارت علوم ایران قرار دارند، دارای برنامه‌های تحصیلی متنوع و کیفیت آموزشی بالا هستند. این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصتی برای تحصیل در رشته‌های مختلف از فناوری اطلاعات و مهندسی تا علوم انسانی و هنرها را ارائه می‌دهند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قبرس
گروهنام دانشگاه
خوبCyprus University of Technology
خوبUniversity of Cyprus
خوبUniversity of Nicosia
متوسطEuropean University Cyprus
متوسطNear East University
متوسطEastern Mediterranean University

در نهایت، دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم قبرس به عنوان گزینه‌هایی مناسب برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی مطرح هستند. این دانشگاه‌ها با استانداردهای بین‌المللی و تأیید وزارت علوم ایران، به دانشجویان فرصتی برای رشد و پیشرفت در مسیر تحصیلی خود می‌دهند.

بنابراین انتخاب بهترین دانشگاه قبرس برای تحصیل امری تخصصی است که نیاز به پرسش از مراجع با تجربه و کاردان دارد. در این نوشته به بررسی دانشگاه های مناسب برای تحصیل در قبرس می پردازیم.

رنکینگ دانشگاه های قبرس شمالی

رنکینگ دانشگاه های قبرس شمالی ، یکی از موضوعات مهم و مورد توجه در زمینه آموزش عالی، ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه‌ها است. رنکینگ دانشگاه های قبرس شمالی نیز به عنوان یکی از معیارهای ارزیابی کیفیت و اهمیت این دانشگاه‌ها در مقایسه با سایر موسسات آموزش عالی در منطقه و جهان مطرح است.

رنکینگ دانشگاه های قبرس شمالی

رتبه در قبرسرتبه جهانی
1Eastern Mediterranean University1400-600
2Cyprus International University2600
3Near East University3800

نام بهترین دانشگاه قبرس شمالی چیست؟

اینکه بهترین دانشگاه قبرس شمالی کدام است کاملا بستگی به هدف شما از تحصیل در قبرس و همچنین رشته مد نظر شما دارد. مثلا اگر قصد تحصیل داروسازی در قبرس را داشته باشید، دانشگاه بین المللی قبرس برای شما مناسب است. اگر قصد تحصیل توریسم در قبرس را داشته باشید، دانشگاه مدیترانه شرقی و اگر قصد تحصیل پزشکی در قبرس را داشته باشید دانشگاه خاور نزدیک برای شما مناسب است.

کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت، بهترین دانشگاه قبرس شمالی برای رشته شما را به شما پیشنهاد خواهند داد. بنابراین برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید.

اینکه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس که در شهر فاماگوستا قرار دارد و تمامی رشته های آن تا مقطع کارشناسی ارشد  مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران  می باشند، به عنوان بهترین دانشگاه قبرس شمالی شناخته میشود، انتخاب درستی نیست و انتخاب دانشگاه بایستی بر اساس هدف دانشجو باشد.

دانشگاه خاور نزدیک NEU در شهر لفکشا پایتخت قبرس شمالی قرار دارد و تمامی رشته های آن تا مقطع فوق لیسانس مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد، متقاضیان تحصیل در قبرس از کارشناسان ما در مورد تحصیل دندانپزشکی در قبرس این دانشگاه از ما سوال می کنند، باید عرض شود که این رشته فعلا مورد تایید وزارت بهداشت نبوده اما مسئولان دانشگاه در حال مذاکره برای تایید این رشته می باشند.

دانشگاه بین المللی قبرس که در نزدیکی شهر لفکشا یا همان نیکوزیا قرار دارد، یکی از دانشگاه های خوب قبرس از لحاظ رتبه و رنکینگ بین الملل بوده و دارای دانشجویان بین الملل زیادی میباشد. مدارک صادره از این دانشگاه مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه، کانادا و آمریکا میباشد.

اعتبار مدرک دانشگاه های قبرس

اعتبار مدرک دانشگاه CIU قبرس

دانشگاه بین‌المللی قبرس (CIU) از زمان تأسیس خود اهمیت زیادی برای توسعه و همکاری جهانی قائل شده است و به همین دلیل به یکی از بهترین دانشگاه های قبرس تبدیل شده است. .
CIU اعتبار برنامه های خود را از موسسات معتبر معتبر دریافت کرده است و به عضویت بسیاری از سازمان ها برای بهبود کیفیت آموزشی که ارائه می دهد، درآمده است.

MEMBERSHIPS
ecticsecbeecpr
IUSARCfipadee
nafsainqaahecis
iauico-dchrie
FUIWworld-directory-medicine

اعتبار مدرک دانشگاه EMU قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی با رعایت دقیق استانداردها و قوانین ملی و توجه ویژه به کیفیت در آموزش، اعتبار و نظارت بین المللی را پایه و اساس توسعه می داند.

این با دارا بودن اعتبارنامه ها، شناسایی و عضویت های بین المللی به عنوان بخشی از چشم انداز خود، موفقیت های چشمگیری در واحدهای مختلف دانشگاهی و اداری در این زمینه کسب کرده است. در بررسی اعتبار مدرک دانشگاه های قبرس، این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های قبرس شناخته شده است.

MEMBERSHIPS
FUIWeuaectics
adeeuk-eniciau
ico-dfipecpr
eua-cdeeurasworld-directory-medicine
taacsb

اعتبار مدرک دانشگاه NEU قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس یا همان دانشگاه نیرایست، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های قبرس، قراردادهای بین المللی بسیاری را امضا کرده است تا خیال دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه کاملا آسوده و راحت باشد.

MEMBERSHIPS
iaueuaFUIW
uk-enic

همانطوری که مشاهده فرمودید کاملا مشخص است که اعتبار مدرک دانشگاه های قبرس ، کاملا بالا بوده و افرادی که قصد تحصیل در قبرس را داشته باشند، به شرط انتخاب درست دانشگاه، آینده درخشانی را خواهند داشت.

منبع
ciu.edu.trneu.edu.tremu.edu.tr

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام محسن عزیز:
   قبل از ورود شما به دپارتمان تحصیلی خود ازمون زبان گرفته میشود اگر نمره زبان شما از حد نصاب بالاتر باشد امکان شرکت در کلاس های خود وجود دارد
   اگر کمی از حد نصاب پایین ترشما باید در کنار دروس رشته خود چند واحد زبان پاس کنید
   اگر خیلی کم باشد باید یک ترم زبان بگذرونید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

  1. سلام دوست عزیزم
   بله شما درست میفرمایید. این مورد را در سایت اصلاح کردم. ممنونم از دقت شما

دیدگاهتان را بنویسید