تحصیل در اوکراین | بررسی تمام شرایط تحصیل در اوکراین در سال 2021

0

تحصیل در اوکراینمقدمه ای بر تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین امروزه بسیار مورد توجه متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی قرار دارد، این کشور که در اروپای شرقی واقع شده است، دارای دانشگاه های بین المللی با تراز بالا در رنکینگ بین المللی می باشد و همچنین هزینه زندگی و تحصیل در این کشور، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین است. در این مقاله قصد داریم بررسی تمام شرایط تحصیل در اوکراین را برای متقاضیان ایرانی انجام دهیم تا با آگاهی کامل برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین اقدام نمایند. کشور اوکراین دارای دانشگاه های بین المللی است که در تمام مقاطع تحصیلی از جمله: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، به متقاضیان خود در سراسر جهان پذیرش می دهد. از جمله شرایطی که باعث شده است متقاضیان تحصیل در اوکراین هر ساله افزایش چشمگیری داشته باشد، فرآیند ساده گرفتن پذیرش برای تحصیل در این کشور می باشد. تدریس در دانشگاه های بین المللی اوکراین به زبان انگلیسی است و اکثر آنها مورد تایید وزارت علوم کشور ایران می باشند، بنابراین بهترین فرصت برای مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی محسوب می شود. موسسه حقوقی دادمهر عدالت، با داشتن تجربه چندین ساله در رابطه با مهاجرت تحصیلی و کارشناسان و مشاوران با تجربه، می تواند از اولین قدم برای پذیرش تحصیلی در کشور اوکراین، تا قدم نهایی و گرفتن ویزا و اقامت در کنار شما باشد و اطمینان داشته باشید که تمام کارهای پذیرش شما به موقع و سریع انجام می شود.

از عواملی که باعث می شود، تحصیل در اوکراین متقاضیان بسیاری داشته باشد می توان به: پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور، پیدا کردن شغل متناسب با رشته تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی، مدرک بین المللی معتبر، دانشگاه هایی با آموزش های عالی و با کیفیت، امکان ادامه تحصیل با زبان انگلیسی و مزیت های بسیاری دیگر که باعث ترغیب افراد برای تحصیل در این کشور می شود.

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی

برای گذراندن دوران کارشناسی در کشور اوکراین، شما باید مدرک دیپلم معتبر داشته باشید، و آن را ترجمه کنید، تدریس در مقطع کارشناسی در دانشگاه های اوکراین به زبان روسی و اوکراینی تدریس می شود و این دوره معمولا 4 سال طول می کشد، دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی هستند باید مدرک زبان پادفک را داشته باشند، که در اوکراین این فرصت در اختیار دانشجویان قرار داده می شود تا در دوره های زبان پادفک شرکت کنند و این مدرک را دریافت نمایند. طبق برنامه آموزشی دانشگاه های اوکراین، هر فرد در یک سال کارشناسی می تواند 60 واحد درسی را پاس نماید و در طول چهار سال حتما باید 180 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارد تا بتواند فارغ التحصیل شود. پس از اتمام دوران 4 ساله دانشجویان در کشور اوکراین، فرصت های شغلی مطابق با مدرک در اختیار افراد قرار داده می شود تا به راحتی بتوانند برای خود کار پیدا کنند.

تحصیل در اوکراین در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور اوکراین 2 ساله می باشد و افرادی که قصد دارند بورسیه خود را از دانشگاه های معتبر بین المللی در کشورهای تراز بالا دریافت کنید می توانند در دانشگاه های اوکراین کارشناسی ارشد خود را بگذرانند، برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه ها، باید ابتدا با توجه مدرک زبان، نوع دانشگاه خود را مشخص نمایید، زیرا دانشگاه هایی که در کشور اوکراین به زبان انگلیسی تدریس می کنند، مدرک آیلتس با نمره 5/6 را برای افراد متقاضی ملزم کرده اند. ولی توجه داشته باشید که در برخی از دانشگاه های کشور اوکراین مقطع کارشناسی ارشد با زبان اوکراینی و روسی نیز تدریس می شود که متقاضی با توجه به توانایی خود، نوع زبان را انتخاب می کند، در واقع برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه ها داشتن مدرک زبان پادفک ضروری می باشد، که این زبان به صورت یک دوره 9 ماهه در اوکراین به متقاضیان آموزش داده می شود. تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد، این شانس را به افراد می دهد که بتوانند در بهترین دانشگاه های جهان، مقطع دکتری خود را به صورت بورسیه سپری کنند، بنابراین می تواند یک فرصت استثنایی باشد.

تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری شرایطی مشابه با سایر کشورهای اروپایی دارد، افراد برای گرفتن پذیرش می توانند در ماه سپتامبر اقدام به فرستادن مدارک و مقاله های خود کنند تا بتوانند از اساتید دانشگاه مورد نظر پذیرش دریافت نمایند. داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر و همچنین مدرک آیلتس با نمره 5/6 برای گرفتن پذیرش دکتری در کشور اوکراین الزامی می باشند، همچنین متقاضیان ایرانی حتما باید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی نمایند، که در این زمینه، موسسه حقوقی دادمهر عدالت می تواند برای شما بسیار کمک کننده و موثر باشد، در واقع تمام مراحل اخذ ویزا را در سریع ترین زمان ممکن با اطمینان کامل برای شما انجام می دهد.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در اوکراین

برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور اوکراین حتما باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش را دریافت کرده باشید و تمامی مدارک مورد نیاز خود را ترجمه نمایید و سپس برای دریافت ویزا به سفارت کشور اوکراین مراجعه نمایید و فرم های مربوطه را تکمیل و امضا کنید تا مراحل گرفتن ویزای تحصیلی شما به درستی و به موقع انجام شود. در واقع چند نوع ویزای تحصیلی برای اوکراین وجود دارد که شما مختار هستید برای گرفتن هر کدام اقدام نمایید، تفاوت این ویزا ها در تعداد ورود و خروج از اوکراین و همچنین اعتبار آنها می باشد. در واقع فرد بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه اوکراین، 21 روز فرصت دارد که ویزای تحصیلی خود را از سفارت اوکراین دریافت کرده و برای مهاجرت تحصیلی اقدام کند، با وجود موسسه حقوقی دادمهر عدالت، نگرانی برای گرفتن ویزا نداشته باشید. تمام مراحل گرفتن پذیرش و تحصیل در اوکراین با ویزای تحصیلی را به کارشناسان موسسه ما بسپارید تا اسرع وقت برای مهاجرت آماده باشید.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در اوکراین

با توجه به هزینه های پایین تحصیل در اوکراین، متقاضیان بسیار زیادی برای تحصیل در این کشور از سراسر جهان هر ساله برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام می کنند. شرایطی که برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور وجود دارد مشابه سایر کشورهای اروپایی می باشد. برای دریافت ویزا تحصیلی اوکراین ابتدا باید پذیرش خود را از دانشگاه مورد نظر در اوکراین دریافت نمایید و اصل آن را همراه با تمام مدارک مورد نیاز به سفارت اوکراین ببرید تا بتوانید ویزا تحصیلی خود را دریافت کنید. با توجه به درخواست شما، ویزا می تواند برای یک بار ورود به اوکراین، دو بار یا چند بار ورود به این کشور صادر شود. برای دریافت ویزا از سفارت اوکراین نیاز به هزینه ای در حدود 6500 دلار می باشد که این هزینه در صورت انجام سریع مراحل اخذ ویزا ممکن است افزایش پیدا کند، در کل به مدت 3 هفته اخذ ویزا ممکن است طول بکشد.

تحصیل در اوکراین و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

اوکراین از جمله کشورهای اروپای شرقی است که بعد از روسیه وسیع ترین کشور اروپایی می باشد، هزینه تحصیل در این کشور در تمام مقاطع نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است، تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان های اوکراینی، روسی و انگلیسی انجام می شود. برای تحصیل در اوکراین اولین قدم انتخاب دانشگاه مورد نظر و فرستان مقالات و مدرک زبان برای این دانشگاه می باشد، که در صورت مناسب بودن مدارک شما، نامه پذیرش دانشگاه برای ایمیل شما ارسال می شود. سپس باید برای گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین اقدام نمایید که مراحل ان به ترتیب در زیر آمده است:

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، باید آن را پرینت گرفته و همراه با سایر مدارک از جمله: مدارک تحصیلی مورد نیاز و متناسب با مقطع تحصیلی درخواست شده شما که به زبان انگلیسی ترجمه شده اند، مدرک زبان ایلتس با نمره 5/6، فرم های مربوط به دانشگاه که توسط شما تکمیل و امضا شده باشند و همچنین نامه استاد راهنما مبنی بر توانایی های شما در یک حیطه خاص مربوط به رشته تحصیلی خودتان را به سفارت اوکراین تحویل دهید تا زمان مصاحبه به شما اعلام شود.

در زمان مصاحبه باید مدارکی را دال بر توانایی پرداخت هزینه ها زندگی در کشور اوکراین و تمکن مالی خود در این زمینه را تحویل دهید، همچنین میزان هزینه اولیه زندگی در این کشور را با خود به همراه داشته باشید، که این موارد جز الزامات برای گرفتن ویزا تحصیلی اوکراین به شمار می آیند.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت، سالیان زیادی است که کار خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی دانشجویان ایرانی آغاز کرده است، و تمام مراحل پذیرش و اخذ ویزا را همراه با متقاضیان پیش می برد. برای افرادی که با کارهای پذیرش و اخذ ویزا آشنایی ندارند، انجام دادن این کارها می تواند بسیار مشکل باشد، در صورتی که می توانید با تماس یا مراجعه به موسسه ما، تمام مراحل را در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی پشت سر بگذارید. کارشناسان ما با داشتن تجربه چندین ساله در این زمینه به شما کمک می کنند تا بدون کوچکترین مشکل تمام مراحل اخذ ویزا شما انجام شود و هیچ دغدغه و استرسی به به شما تحمیل نشود. می توانید با اطمینان و خیال راحت تمام کارهای خود را به ما بسپارید ما تا آخرین مراحل در کنار شما می مانیم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.