شهریه دانشگاه های قبرس شمالی

شهریه دانشگاه قبرسهزینه تحصیل در قبرس شمالی

شهریه دانشگاه های قبرس بسته به رشته ها و نوع بورسیه که برای متقاضیان اخذ می گردد مبالغ مختلفی می باشد. به طور مثال شهریه تحصیل پزشکی در قبرس متفاوت با شهریه تحصیل داروسازی در قبرس می باشد. این شهریه ها هر سال تغییر می کند در زیر لیست شهریه تحصیل در قبرس طبق جدیدتربن لیست دریافتی از دانشگاه های مدیترانه شرقی قبرس، دانشگاه خاور نزدیک قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس آورده شده است.

تمامی دانشگاه های قبرس برای رشته های مقطع کارشناسی به دانشجویان ایرانی بورسیه 50 درصدی ارائه می دهند. در واقع از تمام دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی تنها نصف شهریه دریافت می شود. در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکترا، دانشجویانی که معدل آخرین مقطع تحصیلی آنها بالای 14 باشد موفق به دریافت بورسیه های 50 درصدی میشوند.

بسیاری از نمایندگان دانشگاه قبرس از این موضوع سو استفاده می کنند و بابت این بورسیه 50 درصدی از دانشجویان و متقاضیان هزینه های اضافه دریافت می کنند . در حالیکه این بورسیه 50 درصدی در مقطع کارشناسی به علت جهان سوم بودن کشور ایران و در مقاطع بالاتر به خاطر معدل دانشجو داده میشود و این بورسیه بدون استثناء به تمام متقاضیان ایرانی تعلق می گیرد.

شهریه دانشگاه ciu قبرس

شهریه دانشگاه بین المللی قبرس نسبت به سایر دانشگاه های قبرس شمالی، بسیار مناسب میباشد. زیرا این دانشگاه بورسیه های ویژه ای را به دانشجویان ایرانی اعطا میکند. در جدول زیر شهریه دانشگاه ciu قبرس را برای رشته های مختلف بررسی میکنیم.

شهریه سالانه دانشگاه CIU قبرس
مقطع شهریهشهریه با بورسیه 50%شهریه با بورسیه 75%
کارشناسی7000 یورو3100 یورو1726 یورو
کارشناسی ارشد2400 یورو1200 یورو
دکترا4800 یورو2400 یورو
داروسازی8800 یورو4400 یورو2226 یورو
پزشکی13200 یورو6600 یورو
دندانپزشکی11000 یورو5500 یورو

شرایط بورسیه 75 درصدی دانشگاه CIU

دانشگاه بین المللی قبرس که یکی از بهترین دانشگاه های قبرس به حساب می آید برای دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین دانشجویان مقطع دکترای داروسازی که معدل دیپلم و یا پیش دانشگاهی آنها بالای 15 باشدف بورسیه 75 درصدی ارائه میدهد.

مراقب سو استفاده برخی از نمایندگان دانشگاه باشید. زیرا ممکن است به خاطر دریافت بورسیه 75 درصدی از شما هزینه های اضافی دریافت کنند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت، تمام مراحل دریافت بورسیه از دانشگاه های قبرس را بصورت کاملا رایگان برای شما انجام خواهد داد.

شهریه رشته های پزشکی و پیراپزشکی

شهریه رشته های داروسازی ، پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه  را در جدول زیر مشاهد می کنید.

نام رشتهشهریه بدون بورسیهشهریه با بورسیه 50 درصدشهریه با بورسیه 75 درصد
رشته داروسازی ( دانشگاه EMU)
16000 دلار
8800 دلار
رشته داروسازی (دانشگاه CIU)8800 یورو4400 یورو2226 یورو
رشته داروسازی (دانشگاه NEU)4765 یورو
رشته دندانپزشکی ( دانشگاه EMU)9200 دلار
رشته دندانپزشکی (دانشگاه CIU)11000 یورو5500 یورو
رشته دندانپزشکی (دانشگاه NEU)12400 یورو
رشته پزشکی ( دانشگاه EMU)20000 دلار14000 دلار
رشته پزشکی (دانشگاه CIU)13200 یورو6600 یورو
رشته پزشکی (دانشگاه NEU)13400 یورو
رشته پیراپزشکی ( دانشگاه EMU)7500 دلار3800 دلار
رشته پیراپزشکی (دانشگاه CIU)3500 یورو1726 یورو850 یورو
رشته پیراپزشکی (دانشگاه NEU)6400 یورو3190 یورو
 • به علت اینکه رشته های پزشکی و دندان پزشکی بصورت مشترک برگزار می شوند شامل بورسیه نمیشوند. منظور از مشترک این است که رشته پزشکی تماما در دانشگاه قبرس برگزار نمیشود و رشته ای است که سه سال آن در دانشگاه قبرس و سه سال در دانشگاه مرمره استانبول و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد. به عبارتی تنها دانشگاه قبرس در مسئله شهریه این رشته ها تصمیم گیرنده نیست و به این رشته های بورسیه تعلق نمی گیرد.

شهریه رشته های مقطع کارشناسی

شهریه رشته های مقطع کارشناسی بسته به نوع رشته متفاوت میباشد. مثلا شهریه رشته های پیرا پزشکی متفاوت تر از شهریه رشته های زیر گروه ریاضی و انسانی می باشد. در جدول زیر شهریه برخی از رشته های پر طرفدار دانشگاه مدیترانه شرقی را ذکر می کنیم. تمامی شهریه هایی که در جدول زیر آمده است با احتساب بورسیه 50 درصدی میباشد. زیرا این بورسیه شامل حال تمام دانشجویان می باشد.

نام رشتهشهریه بدون بورسیهشهریه با بورسیه 50 درصد شهریه با بورسیه 75 درصد 
رشته های کارشناسی غیر مهندسی (دانشگاه EMU)4400 دلار2200 دلار
رشته های کارشناسی مهندسی ( دانشگاه EMU)5600 دلار2800 دلار
رشته های کارشناسی (دانشگاه CIU)3500 یورو1726 یورو850 یورو
رشته های کارشناسی (دانشگاه NEU)2800 یورو1400 یورو

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل 7 درس میباشد و در هر ترم دو الی سه واحد درسی ارائه میشود،البته لازم به ذکر است که برخی از رشته ها تعداد دروس بیشتری دارند. مثلا رشته MBA، در حدود 11 درس دارد. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان دو واحد درسی محسوب می شود.

نام رشتهشهریه هر درس بدون بورسیهشهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های کارشناسی ارشد ( دانشگاه EMU)1600 دلار800 دلار
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه CIU)350 یورو175 یورو
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه NEU)350 یورو175 یورو

شهریه رشته های مقطع دکترا

شهریه رشته های مقطع دکترا، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع دکترا شامل 8 درس میباشد و در هر ترم 1 الی سه واحد درسی ارائه میشود. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان یک واحد درسی محسوب می شود. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس برای رشته های مقطع دکترا بورسیه ندارد و شهریه ها بطور کامل دریافت می شود. اما دیگر دانشگاه های قبرس برای افرادی که معدل مقطع کارشناسی ارشد آنها بالای 14 باشد، تا 50 درصد بورسیه ارائه میدهد.

نام رشتهشهریه هر درس بدون بورسیهشهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های دکترا ( دانشگاه EMU)1300 دلار
رشته های دکترا (دانشگاه CIU)700 یورو350 یورو
رشته های دکترا (دانشگاه NEU)700 یورو350 یورو
 • نکته ویژه : دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ( به ویژه دکترا ) می توانند از شانس استادیاری در دانشگاه بهره مند شوند. در صورتی که دانشجویی به عنوان استادیار تمام وقت در دانشگاه مشغول به کار شود تمام شهریه او اط طرف دانشگاه پرداخت میشود و چنانچه به عنوان استادیار نیمه وقت در دانشگاه مشغول به کار شود نصف شهریه او پرداخت می شود. به منظور بهره مندی از این فرصت ها دانشجویان می بایست فرم مربوط به استادیاری را تکمیل کرده و به دانشکده های مختلف دانشگاه ارسال کنند تا در صورت نیاز به عنوان استادیار آموزشی و یا اداری جذب دانشگاه شوند.

در این مقاله هزینه تحصیل در قبرس شمالی را بصورت کامل بررسی کردیم. همانطوری که مشاهده فرمودید، شهریه دانشگاه های قبرس شامل بورسیه میشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان کارگزاری رسمی دانشگاه های قبرس در ایران تماس بگیرید.

 

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫64 دیدگاه ها

 1. سلام، وقت بخیر
  رشته جامعه شناسی محیط زیست برای مقطع دکتری در کدامیک دانشگاههای قبرس هست؟ آیا مدرک مورد تایید وزارت علوم هستش؟ آیا کارشناس ارشد محیط زیست/ آلودگیهای محیط زیست می تواند در این رشته ادامه تحصیل بدهد؟ هزینه سالیانه چقدر؟ ممنون

  1. سلام حسین عزیز:
   رشته جامعه شناسی محیط زیست وجود ندارد اما مهندسی محیط زیست وجود دارد .
   مورد تایید وزارت علوم ایران نیست اما مورد تایید اتحادیه اروپا کانادا ترکیه و آمریکا میباشد.
   ما میتونیم برای شما در مقطع دکتری از دانشگاه بین المللی 50درصد بورسیه اخذ کنیم که شهریه هر ترم 1000یورو میباشد .
   بله امکان انتخاب این رشته بعد از مدرک کارشناسی وجود دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید

 2. سلام جناب صدقیانی : کارشناسی ارشد کشاورزی خوندم با معدل ۱۷/۶۷ از دانشگاه ازاد ایا امکانش هست داروسازی یا دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی ثبت نام کنم? محدودیت سنی نداره? مدرکش مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست?

  1. سلام میثم عزیز:
   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی سن شما باید کمتر از 30سال و معدل دیپلم بالای15و برای تحصیل در رشته داروسازی شرط سنی وجود ندارد و معدل دیپلم بالای15 نیاز هست
   مدرک دانشگاه های قبرس مورد تایید ایران نیست اما مورد تایید اتحادیه اروپا ترکیه کانادا و امریکا میباشد میتوانید مقطع بالاتر خود را در یکی از دانشگاه های کشورهای مورد تایید ایران اخذ کنید سپس در ایران مشغول به کار شوید .
   موفق باشید.

  1. سلام مجید عزیز :
   هیچ یک مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمیباشند اما مورد تایید اتحادیه اروپا ترکیه کانادا و امریکا میباشدو شرط سنی وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

 3. سلام این که نوشتین ۳ سال داخل قبرس میخونیم دندان پزشکی رو و ۳ سال در علوم پزشکی ایران میشه خوند . الان که دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران نیست چطور میتونیم بقشو ایران بخونیم ؟

  1. بله فرمایش شما کاملا صحیح است و این برنامه بعد از خروج دانشگاه های قبرس از لیست وزارت بهداشت ایران فعلا به حالت معلق در آمده است

  1. سلام رویای عزیز:
   تحصیل در دانشگاه های قبرس ،رشته تحصیلی بستگی به علاقه و هدف دخترشما داره اما کمترین شهریه شامل رشته فیزیوتراپی و پرستاری و تغذیه و رژیم درمانی میشود که میتونیم از دانشگاه بین المللی 75درصد بورسیه با شهریه سالانه 1726یورو اخذ کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

  1. سلام کاویان عزیز :
   برای هر دانشگاهی قبل از ورورد شما به دپارتمان تحصیلی خود ازمون زبان گرفته میشود
   ما میتونیم براتون از دانشگاه بین المللی 75درصد بورسیه باشهریه سالانه2200یورو اخذ کنیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

  1. سلام صبای عزیز
   شهریه داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس CIU با احتساب بورسیه 75 درصدی ترمی میشود 1100 یورو. اگر اطلاعات بیشتر و به روزتری در این مورد لازم داری میتونی به صفحه مربوط به تحصیل داروسازی در قبرس مراجعه کنی.

  1. سلام آقا پویای عزیز، بله دارد. شهریه تحصیل در این رشته با احتساب بورسیه 50 درصدی 2200 دلار میباشد.

  1. سلام عرفان عزیز:
   رشته تربیت بدنی در مقطع ارشد در دانشگاه های قبرس وجود ندارد.
   موفق باشید.

  1. با سلام من سوال شما را دقیق متوجه نشدم. اما شهریه تحصیل در دانشگاه قبرس برای مقطع دکترا حدودا ترمی 1000 یورو میباشد. شما میتوانید در طول تحصیل در قبرس، اعضای خانواده را با خود به همراه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید