تحصیل در سوئیس | بررسی تمام شرایط تحصیل در سوئیس در سال 2021

0 26

تحصیل در سوئیستحصیل در بهترین شرایط، از خواسته‌های بسیاری از افراد است. بسیاری از افراد با تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان، بهترین شرایط تحصیلی و آینده‌ای روشن را برای خود فراهم می‌آورند. تحصیل در سوئیس یکی از خواسته‌های بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در کشورهای خارجی بوده و می‌توان گفت که مراکز آموزشی و تحصیلی کشور سوئیس، از جمله گزینه‌های منتخب بسیاری از افراد برای زندگی بوده است. کشور سوئیس که از جمله کشورهای عضو اتحادیه شنگن می‌باشد، دارای مدارس و دانشگاه‌هایی است که در سطح جهان بسیار معتبر بوده و از بهترین شرایط برای تحصیل افراد برخوردار هستند. افرادی که خواستار تحصیل در سوئیس هستند، باید شرایط مشخصی را در نظر داشته و یک سری مراحل تقریبا پیچیده و خاص را پشت سر بگذارند تا موفق به تحصیل در این کشور و در نهایت اخذ اقامت آن شوند. در اولین گام برای تحصیل در سوئیس، لازم است که برای مهاجرت و ورود به این کشور اجازه داشته باشید و بدین ترتیب باید گواهی ورود به کشور سوئیس را از طریق گذراندن یک سری مراحل از سفارت کشور سوئیس اخذ نمایید. از این طریق مسیر تحصیل در این کشور برای شما هموارتر خواهد شد. شما می‌توانید برای تحصیل خود و یا فرزندتان در کشور سوئیس و در مقاطع مختلف تحصیلی مثل پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان و همچنین مقاطع تحصیلی دانشگاهی اقدام کرده و مجوز تحصیل دریافت نمایید. مهم‌ترین مزیت تحصیل در کشور سوئیس، اعتبار بالا و سطح کیفیت بسیار خوب و برتر مراکز تحصیلی و آموزشی این کشور است. علاوه بر آن علاقمندان به تحصیل در این کشور، می‌توانند در حین گذراندن دوران تحصیل خود برای کار در این کشور نیز اقدام کنند. کشور سوئیس از شرایط رفاهی و امنیتی بسیار خوبی برای زندگی برخوردار بوده و در نتیجه می‌توان گفت که زندگی در این کشور در حین تحصیل، یکی زندگی پر از رفاه و آسایش خواهد بود.

تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی

از بیشترین تقاضاها برای تحصیل در سوئیس، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی است. از مهم‌ترین شرایط تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی، داشتن مدرک دیپلم با نمره‌ای بالا و رزومه‌ی تحصیلی پربار است؛ افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های این کشور هستند، لازم است که برای تحصیل خود در دانشگاه‌های این کشور یک مدرک دیپلم با نمره‌ای مناسب و کافی را تحویل بدهند. برای تحصیل در سوئیس در مقاطع دانشگاهی، لازم است که به اعلانات و اطلاعیه‌هایی که توسط ستاد اصلی آموزش در کشورهای اروپایی یعنی بولونیا ارائه می‌شوند توجه داشته باشید و بر طلق این اعلانات عمل کنید.‌ دانشجویان برای تکمیل تحصیلات خود در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس، باید یک دوره تحصیلی سه ساله را پشت سر بگذارند و پس از آن موفق به کسب مدرک لیسانس از طرف دانشگاه‌های معتبر این کشور خواهند شد. دانشجویانی که در دانشگاه‌های سوئیس تحصیل می‌کنند در صورتی که به کار در حین تحصیل علاقمند باشند، امکان کار در این کشور را به مدت 10 ساعت در هفته و در حین تحصیل خود خواهند داشت. افراد متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئیس، می‌توانند به زبان‌های فرانسوی و یا آلمانی و ایتالیایی در دانشگاه‌های معتبر و بزرگ این کشور تحصیل کنند. متقاضیان می‌توانند در کشور سوئیس، به تحصیل در رشته هایی متنوع بپردازند؛ رشته‌های علم مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی و… . با توجه به رقابت تنگاتنگ برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، داشتن رزومه تحصیلی منتخب و برتر یکی از مواردی است که می‌تواند تحصیل شما در مقاطع دانشگاهی کشور سوئیس را تضمین کند.

تحصیل در سوئیس در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

در این قسمت به بررسی جزئیات مرتبط با تحصیل در سوئیس در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) می‌پردازیم.

  • مهم‌ترین شرط برای افراد در جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس، داشتن مدرک لیسانس معتبر با نمره‌ای بالا و مناسب است. افرادی که مشتاق به تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد هستند، لازم است که برای تحصیل در این مقطع تحصیلی مجاز شده و در نهایت طی یک مدت زمان 1.5 الی 2 ساله به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند. دانشجویانی که در دانشگاه‌های سوئیس تحصیل می‌کنند در صورتی که به کار در حین تحصیل علاقمند باشند، امکان کار در این کشور را به مدت 20 ساعت در هفته و در حین تحصیل خود خواهند داشت. افراد در پایان دوره تحصیلی خود در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک معتبر را از جانب وزارت علوم آموزشی کشور سوئیس دریافت خواهند کرد. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، باید به زبان انگلیسی تسلط باشند.
  • افرادی که مشتاق به تحصیل در سوئیس در مقطع دکتری هستند، لازم است که مدرک معتبر کارشناسی ارشد با نمره‌ای بالا را ارائه دهند. افراد متقاضی برای تحصیل در این مقطع دانشگاهی، می‌توانند از طریق اخذ بورسیه اقدام‌ کرده و با پرداخت شهریه‌ای بسیار مناسب به تحصیل در این مقطع بپردازند. دوره‌های تحصیلی در مقطع دکتری در کشور سوئیس، به صورت دوره‌های برای انجام پروژه‌های علمی و تحقیقاتی برگزار می‌شوند. افراد متقاضی برای اخذ بورسیه تحصیلی دکتری، باید یک رزومه تحصیلی بسیار عالی ارائه دهند که در آن مواردی متنوع از انجام پروژه‌های علمی پژوهشی و تحقیقاتی وجود داشته باشد. افرادی که مشتاق به تحصیل در کشور سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد هستند، لازم است که برای تحصیل در این مقطع تحصیلی مجاز شده و در نهایت طی یک مدت زمان 3 الی 4 ساله به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند. دانشجویانی که در دانشگاه‌های سوئیس تحصیل می‌کنند در صورتی که به کار در حین تحصیل علاقمند باشند، امکان کار در این کشور را به مدت 20 ساعت در هفته و در حین تحصیل خود خواهند داشت.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئیس

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئیس این است که افراد در صورت موفقیت در پروسه دریافت این نوع ویزا، می‌توانند خیلی آسان موفق به اخذ اقامت دائم در کشورهای اروپایی شوند. تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور سوئیس یعنی دانشگاه‌های ژنو و برن، می‌تواند افراد را در مسیری درخشان و پر از موفقیت در آینده قرار دهد. به طور ولی برای تحصیل در سوئیس و اخذ ویزا دانشجویی این کشور، مسیری نسبتا سخت پیش روی شما خواهد بود و لازم است در یک رقابت پیچیده قرار گیرید. به همین دلیل مهم‌ترین مورد برای موفقیت شما در جهت اخذ ویزا دانشجویی این کشور، داشتن رزومه تحصیلی بسیار پربار از لحاظ علمی است. علاوه بر آن با ارائه دادن پروژه‌ها و مقالات علمی منتخب و برگزیده، سطح موفقیت خود را برای اخذ ویزا دانشگاهی این کشور بالا خواهید برد. با اخذ ویزا تحصیل در کشور سوئیس، می‌توانید در حین تحصیل خود در این کشور کار کنید و هزینه‌های لازم را برای تحصیل و زندگی در این کشور تامین کنید.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئیس

موضوع مهم دیگری که لازم است تحت بررسی قرار گیرد، شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئیس است. با توجه به این که قصد تحصیل در کدام یک از مقاطع دانشگاهی کشور سوئیس را دارید، شرایط پیش روی شما برای تحصیل در این کشور متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن هر یک از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی که در این کشور وجود دارند، شرایطی مختلف را برای پذیرش متقاضیان جهت تحصیل تعیین کرده‌اند. از جمله مهم‌ترین شروط برای تحصیل در سوئیس در مقاطع دانشگاهی، ارائه مدرک زبان معتبر آیلتس با نمره‌ای بالا و مناسب است؛ حداقل نمره این مدرک باید برابر با 6.5 باشد. علاوه بر آن متقاضیان برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور سوئیس، باید مدارک تحصیلی معتبر لیسانس و فوق لیسانس خود را که از دانشگاه‌های برتر و معتبر جهانی دریافت کرده‌اند، در هنگام صدور درخواست برای اخذ ویزا ارائه نمایند. در نهایت با ارائه یک رزومه تحصیلی پربار از لحاظ علمی و پژوهشی، مسیر شما برای اخذ ویزا تحصیلی کشور سوئیس هموارتر خواهد شد.

تحصیل در سوئیس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

با اخذ پذیرش از جانب مراکز تحصیلی کشور سوئیس و دریافت مجوز برای تحصیل در این کشور، احتمال صدور ویزا تحصیلی برای شما بالاتر خواهد رفت و مسیر همواری برای اخذ ویزا و سرانجام تحصیل در سوئیس پیش روی شما قرار خواهد گرفت. اما برای این که شانس خود جهت تحصیل در سوئیس و دریافت ویزا تحصیلی این کشور را بالا ببرید، باید مدارکی کامل و معتبر را ارائه دهید. در این صورت روند کار با سرعتی بالاتر پیش خواهد رفت و شما در زمانی سریع‌تر به آرزوی خود برای تحصیل در کشور سوئیس خواهید رسید. در این قسمت به بررسی مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل در سوئیس می‌پردازیم.

  • مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزا، فرمی است که برای ثبت درخواست اخذ ویزا باید تکمیل شده و تحویل داده شود
  • ارائه تعدادی مشخص از عکس‌های مناسب پاسپورت، از جمله مدارک مهم دیگری است که لازم است ارائه شود
  • ارائه‌ی پاسپورتی با اعتباری کافی و برابر با حداقل 90 روز
  • ارائه یک انگیزه نامه مناسب برای تحصیل در کشور سوئیس
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه یک نامه پذیرش از جانب سوپروایزر خود
  • ارائه گواهی مبنی بر پرداخت هزینه‌ها و مبلغ مورد نیاز برای ثبت درخواست اخذ ویزا تحصیلی سوئیس

باید بدانید که رویه تحصیل شما در کشور سوئیس در صورت تکمیل بودن مدارک و پرونده‌ی تحصیلی ارائه شده توسط شما، با موفقیت بالاتری پیش خواهد رفت. به عبارت دیگر در صورت وجود هرگونه نقص در پرونده تحصیلی شما و یا مدارکی که برای اخذ ویزا تحصیلی ارائه می‌دهید، ممکن است در نهایت موفق به اخذ ویزا نشوید.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت، ارائه دهنده‌ی خدماتی بسیار متنوع به متقاضیان در جهت آگاهی از کلیه قوانین و شرایط مورد نیاز جهت خرید ملک در کشور فرانسه و اخذ اقامت این کشور می‌باشد و اطلاعات کلی در جهت اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک در این کشور را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.