تحصیل در سوئد | بررسی شرایط تحصیل در سوئد در سال 2021

0 164

تحصیل در سوئدتحصیل در سوئد و بررسی آن

چنانچه تحصیل در سوئد را انتخاب کنید، خود را در کشوری خواهید دید که جذابیت­های تحصیلی آن بسیار زیاد و بی­نظیر می­باشد. کشور سوئد، به دلیل احساس عدالت و انصاف اجتماعی شناخته شده است که دارای بالاترین سطح برابری ثروت، کمترین شکاف‌های حقوق و دستمزد جنسیتی در جهان، مراقبت‌های بهداشتی یکسان با بودجه عمومی ‌برای همه افراد است. زیبایی چشمگیر اروپای شمالی و شهریه رایگان دانشجویان اتحادیه اروپا را نیز می­توانید به نقاط قوت تحصیل در این کشور اروپایی اضافه کنید.

جمعیت دانشجویان بین­المللی برای تحصیل در سوئد به طور مداوم در حال افزایش است و در چند سال گذشته دانشگاه‌ها به شدت درگیر جذب آنها شده­اند. علی رغم این واقعیت که کشور سوئد، هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA را در سال 2011 تعیین کرده است‌، این کشور اخیراً شاهد افزایش دانشجویان بین­المللی بوده است. این دانشجویان، به دلیل استانداردهای علمی‌ در سطح جهانی که به آنها امکان می‌دهد از فرصت‌های شغلی مهیج پس از فارغ­التحصیلی برخوردار شوند‌، جذب دانشگاه‌های سوئد می‌شوند.

دانشگاه‌ها در سوئد نیز پیشرفت کرده و این کشور در رتبه­بندی یکی از نوآورترین کشورها قرار گرفته است. بدین ترتیب‌، برنامه‌های درسی در سوئد، متمرکز بر کمک به دانش‌آموزان در توسعه مهارت‌های نرم مانند تفکر انتقادی و خلاق است.

دانشجویان چینی اکثریت جمعیت دانشجویان بین­المللی را در سوئد تشکیل می‌دهند. طبق University World News‌، “در حال حاضر‌، 826 دانشجوی چینی در برنامه‌های این کشور ثبت نام کرده­اند که در مقایسه با سال قبل 18٪ افزایش یافته است.” آیا شما علاقه­مند به تحصیل در سوئد، این کشور زیبا در شمال اروپا هستید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌های سوئد‌، نحوه دریافت ویزا دانشجویی‌، شهریه و سایر موارد‌، لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در سوئد در مدارس

تحصیل در سوئد برای کودکان بین 6 تا 15 سال اجباری است. سال تحصیلی در سوئد از اواسط / اواخر ماه اوت تا اوایل / اواسط ژوئن ادامه دارد. تعطیلات کریسمس از اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه، سال تحصیلی سوئد را به دو دوره تقسیم می­کند. پیش دبستانی برای خانواده‌های کم درآمد رایگان است و با سقف قیمت برای همه خانواده‌ها یارانه پرداخت می‌شود. کودکان در شش سالگی کلاس اجباری پیش دبستانی (förskoleklass) را شروع می‌کنند که به عنوان یک مرحله گذار بین مدارس پیش دبستانی و مدارس جامع عمل می‌کند.

کودکان بین 7 تا 15 سال در مدرسه جامعی تحصیل می‌کنند که طیف گسترده­ای از موضوعات در آن مطالعه می‌شود. همه دانش‌آموزان به استثنای انتخاب‌های مختلف زبان، موضوعات یکسانی را مطالعه می‌کنند. اکثر مدارس به صورت دولتی اداره می‌شوند‌، اما مدارس خصوصی نیز وجود دارد که به عنوان مدارس مستقل شناخته می‌شوند. تقریباً همه دانش‌آموزان در مدارس متوسطه 3 ساله ادامه تحصیل می‌دهند که اکثر دانش‌آموزان از بین 18 برنامه ملی، برنامه­های ‌حرفه‌ای و برخی دیگر مقدماتی را انتخاب می‌کنند.

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی

سیستم آموزش عالی برای تحصیل در سوئد‌ با بقیه اروپا از طریق فرایند بولونیا سازگار است‌، که مدارک به 3 دوره‌، سطح پایه‌، پیشرفته و دکترا تقسیم می‌شوند. دانشگاه‌ها،  برای شهروندان سوئدی و همچنین برای شهروندان کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، شهریه­ای ندارند و کمک به دانشجویان از طریق دولت فراهم می­شود.

برای پذیرفته شدن در یک برنامه سطح پایه به منظور تحصیل در سوئد‌، دانشجو باید تحصیلات خود را در سطح gymnasieskola یا معادل آن به پایان برساند. مدارکی که می‌توان در سطح پایه بدست آورد عبارتند از:

دیپلم آموزش عالی (högskoleexamen)‌، 2 سال‌

آموزش عالی درجه لیسانس (kandidatexamen)‌، 3 سال‌

آموزش عالی سطح پیشرفته (avancerad nivå)

قبل از پذیرش در یک برنامه آموزش عالی برای تحصیل در سوئد‌، همه متقاضیان باید حداقل مهارت در زبان سوئدی و انگلیسی را داشته باشند. برای متقاضیان بین­المللی‌، آزمون سوئدی ضروری است و آزمون انگلیسی نیز به عنوان یک زبان خارجی یا اولین گواهی کمبریج ممکن استفاده شود.

آزمون استعداد تحصیلی سوئدی (Högskoleprovet) یک آزمون استاندارد است که به عنوان یکی از ابزارهای پذیرش در آموزش عالی برای تحصیل در سوئد مورد استفاده قرار می‌گیرد. خود آزمون به یک قسمت ریاضی و یک قسمت کلامی ‌تقسیم شده است که هر دو شامل 4 زیر مجموعه است‌، در مجموع 160 سوال چند گزینه­ای. به غیر از آزمون درک مطلب انگلیسی زبان‌، همه بخش‌ها به زبان سوئدی گرفته می‌شوند. برای اخذ پذیرش در دوره‌ها یا برنامه‌ها با استفاده از دانشجویان SweSAT باید به طور مستقل واجد شرایط باشید.

تحصیل در سوئد در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

برای پذیرفته شدن در یک برنامه در سطح پیشرفته‌، دانشجو باید مدرک سه ساله سوئدی را در سطح پایه یا برخی از مدارک مربوطه را از کشور دیگر کسب کرده باشد. مدارکی که در سطح پیشرفته می‌توان بدست آورد عبارتند از:

مدرک کارشناسی ارشد (یک سال) (magisterexamen)‌، 1 سال‌، 60 اعتبار

آموزش عالی مدرک کارشناسی ارشد (masterexamen)‌، 2 سال‌، 120 اعتبار

آموزش عالی در هر دو درجه برای تحصیل در سوئد نیاز به تکمیل پایان نامه دارند. درجه کارشناسی ارشد (دو سال) یک مدرک جدید در نظر گرفته شده است که از نزدیک با ادامه تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی مرتبط باشد.

برای پذیرفته شدن در یک برنامه در مقطع دکترا‌، دانشجو باید مدرک سوئدی را در سطح پیشرفته گرفته باشد یا مدرک حداقل چهار سال تحصیل تمام وقت را با حداقل یک سال در سطح پیشرفته یا دانش معادل آن را از کشور دیگر گذرانده باشد. مدارکی که می‌توان در مقطع دکترا کسب کرد عبارتند از:

درجه لیسانس (licentiatexamen)‌، 2 سال‌، 120 اعتبار

آموزش عالی درجه دکترای (PhD‌، doktorsexamen)‌، 4 سال‌، 240 اعتبار

سیستم درجه بندی مورد استفاده بین دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف برای تحصیل در سوئد متفاوت است. در حال حاضر پنج سیستم مختلف در حال استفاده است. دو سیستم متداول مقیاس هفت درجه­ای (A – F‌، Fx)‌، و مقیاس سه درجه­ای VG‌، G‌، U می­باشد.

تحصیل در سوئد و معرفی دانشگاه­های برتر

همانطور که از کشوری با اقتصاد مبتنی بر علم و فناوری انتظار دارید‌، تحصیل در سوئد انتخاب خوبی از نظر دانشگاه‌های برتر است. این کشور در QS World University Rankings® 2018 هشت دانشگاه عالی دارد که همه در 350 رتبه برتر هستند.

پنج مورد دانشگاه برتر در سوئد عبارتند از: دانشگاه لوند، KTH‌، دانشگاه اوپسالا، دانشگاه تکنولوژی چالمرز، دانشگاه استکهلم، دانشگاه گوتنبرگ. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با این دانشگاه­های برتر برای تحصیل در سوئد بیشتر آشنا شوید.

دانشگاه لوند، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های شمال اروپا است و در رده 78 مشترک جهان قرار دارد. دانشجویان با تعداد بالغ بر 42000 نفر‌، تقریباً نیمی ‌از جمعیت شهر لوند را تشکیل می‌دهند که 20٪ آنها از خارج سوئد هستند. این دانشگاه هم در تحقیقات و هم در برنامه‌های تبادل دانشجو مانند اراسموس با 600 دانشگاه در بیش از 70 کشور جهان همکاری می‌کند.

انستیتوی فناوری سلطنتی KTH، بزرگترین‌، قدیمی‌ترین و بین­المللی ترین دانشگاه پلی تکنیک سوئد است و یکی از بهترین‌ها در اروپا محسوب می‌شود که در استکهلم‌، پایتخت این کشور واقع شده است و در حال حاضر رتبه 98 مشترک جهان را دارد‌، یک سوم آموزش تحقیق و مهندسی سوئد را ارائه می‌دهد و به طور مداوم به عنوان یکی از 40 دانشگاه برتر در رشته‌های مهندسی و فناوری می­باشد.

دانشگاه اوپسالا در سال 1477 تاسیس شد‌، قدیمی‌ترین دانشگاه برای تحصیل در سوئد و در تمام کشورهای شمال اروپا است. در رتبه­بندی QS World University Rankings 2018 رتبه 112 را دارد و 43،591 دانشجو در آن ثبت نام کرده است. سابقه طولانی تحصیلات معتبر این دانشگاه باعث شده است که عضو گروه Coimbra Group (انجمنی از موسسات دیرینه با استاندارد بین­المللی بالا) باشد.

دانشگاه صنعتی چالمرز که در گوتنبرگ واقع شده است‌، یکی دیگر از دانشگاههای پلی تکنیک بسیار قوی برای تحصیل در سوئد است که در بین 100 رشته برتر مهندسی و فناوری و در کل جهان در رتبه 133 قرار دارد. بیش از یک سوم دانشجویانی که در برنامه‌های کارشناسی ارشد در Chalmers ثبت نام کرده­اند، بین­المللی هستند‌، که ممکن است علت آن، تدریس تمام دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی باشد.

دانشگاه استکهلم، دانشگاه ایالتی پایتخت سوئد است و در حال حاضر در رتبه 195 مشترک جهان قرار دارد. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اسکاندیناوی است که بیش از 70،000 دانشجو را در چهار دانشکده آموزش می‌دهد. دانشگاه استکهلم برنامه‌های زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد و در حال حاضر در لیست 100 دانشگاه برتر جهان برای هنر و علوم انسانی قرار دارد.

از دیگر دانشگاه‌های دارای رتبه بین­المللی برای تحصیل در سوئد می‌توان به دانشگاه گوتنبرگ (رتبه 283 مشترک)‌، دانشگاه Linköping (287 مشترک) و دانشگاه Umeå (338) اشاره کرد. علاوه بر این‌، تعدادی از موسسات معتبر تخصصی از جمله موسسه کارولینسکا با تمرکز پزشکی در سوئد قرار دارد. یکی دیگر از موسسات تخصصی‌، دانشکده اقتصاد استکهلم است که طیف وسیعی از مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد و دارای شبکه ای بیش از 20،000 فارغ­التحصیل در سراسر جهان است.

درخواست ویزا دانشجویی برای تحصیل در سوئد

شرایط ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئد بسته به اینکه شما از یک کشور اتحادیه اروپا باشید یا نه، متفاوت است. چنانچه از اتباع اتحادیه اروپا و سوئیس هستید، شما نیازی به اخذ ویزا ندارید .تا زمانی که از یک کشور شمال اروپا نباشید‌، باید ظرف سه ماه از ورود خود در اداره مهاجرت سوئد ثبت نام کنید. این کار را می‌توان به صورت حضوری‌، از طریق پست یا آنلاین انجام داد (توجه داشته باشید که شهرداری استکهلم سولنا مقررات کمی‌ متفاوت دارد).

شما باید اثبات کنید که در یک دوره تحصیل در سوئد پذیرفته شده­اید‌، نشان دهید که بودجه کافی برای تأمین اقامت خود و ارائه مدارکی مبنی بر کسب بیمه درمانی برای دریافت گواهینامه ثبت نام خود دارید. اتباع سوئیس همچنین باید مجوز اقامت ویژه­ای دریافت کنند که برای این کار نیز باید روال مشابهی دنبال شود. اگر اهل اتحادیه اروپا / EEA نیستید، برای تحصیل در سوئد نیاز به اجازه اقامت دارید که می‌توانید آن را از سفارت محلی خود دریافت کنید.

هزینه تقاضای مجوزهای اقامت دانشجویی و مجوز جستجوی کار پس از اتمام تحصیل در سوئد 1000 کرون (117 دلار آمریکا) است. در حال حاضر‌، شما علاوه بر هزینه‌های خود‌، حداقل 10 ماه برای هر سال اقامت خود باید ماهیانه 8،010 کرون (حدود 940 دلار آمریکا) داشته باشید (اولین قسط آن باید قبل از دریافت هزینه خود پرداخت شود). در زمان درخواست اولیه باید پول کافی برای کل دوره تحصیل داشته باشید. در صورت دریافت اقامتگاه یا غذا بصورت رایگان یا بورسیه تحصیلی مبلغ مورد نیاز کاهش می‌یابد. علاوه بر این، شما باید سالانه مجوز خود را نیز تمدید کنید.

روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئد

در این بخش از مقاله، نحوه درخواست ویزا دانشجویی برای تحصیل در سوئد آورده شده است:

اولین قدم شما برای درخواست ویزا دانشجویی جهت تحصیل در سوئد، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر است‌، زیرا برای تکمیل درخواست ویزا به آن احتیاج دارید. فقط در صورتی می‌توانید برای ویزا دانشجویی اقدام کنید که برنامه شما تمام وقت باشد. ویزا دانشجویی در سوئد “اجازه اقامت برای تحصیل” نیز نامیده می‌شود. اگر برنامه شما کمتر از سه ماه است‌، باید برای ویزای اقامت کوتاه مدت درخواست دهید. اگر برنامه شما بیش از شش ماه طول می­کشد‌، ویزایی که واجد شرایط آن هستید، ویزای طولانی مدت از نوع D است

برای دریافت تأیید ویزای دانشجویی سوئد‌، باید هزینه شهریه ترم اول را پرداخت کنید و مدرک پرداخت را ارائه دهید. شما همچنین باید اثبات توانایی مالی خود در پرداخت هزینه کل دوره مانند بیانیه بانکی یا نامه بورس را نشان دهید. اعتبار گذرنامه خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما در زمان درخواست ویزا برای تحصیل در سوئد، حداقل شش ماه اعتبار دارد. بررسی کنید آیا به بیمه درمانی نیاز دارید یا خیر. اگر مدت زمان برنامه تحصیلی شما کمتر از یک سال باشد‌، شما باید پوشش جامع بیمه درمانی داشته باشید. برای درخواست ویزای دانشجویی جهت تحصیل در سوئد می‌توانید بصورت آنلاین اقدام کنید.

هنگامی‌ که مدارک خود را تهیه کردید‌، می‌توانید از طریق وب سایت آژانس مهاجرت سوئد درخواست آنلاین ویزای دانشجویی خود را انجام دهید. همچنین، می‌توانید اسناد لازم را همراه با درخواست خود بارگذاری و ارسال کنید. اگر قادر به درخواست آنلاین نیستید‌، باید فرم “درخواست بار اول برای اجازه اقامت” را پر کنید و آن را به همراه مدارک پشتیبانی به سفارت یا سر کنسولگری سوئد در کشور محل اقامت خود ارسال کنید. شما باید درخواست خود را حداقل سه ماه قبل از شروع برنامه تحصیل در سوئد ارسال کنید. سپس، منتظر تصمیم نهایی باشید. هنگامی‌ که D-day فرا می‌رسد‌، معمولاً از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود كه آیا سفارت تصمیم گرفته است ویزای دانشجویی به شما اعطا كند یا خیر. برای گرفتن تأیید‌، باید گذرنامه خود را به سفارت یا سر کنسولگری کل بیاورید. با این حال‌، وب سایت بیان می‌کند که برخی از سفارتخانه‌ها یا سر کنسولگری‌ها تصمیم­گیری کرده و کارت اجازه اقامت را از طریق پست ارسال می‌کنند. ویزا ورود خود را دریافت کنید. پس از دریافت ویزای دانشجویی‌، به ویزای ورودی احتیاج دارید که به شما امکان سفر به سوئد را بدهد که به کشور شما بستگی دارد.

تحصیل در سوئد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی جهت تحصیل در سوئد عبارت است از :

  • ارائه رسیدی مبنی بر پرداخت هزینه درخواست اقامت به مبلغ 145 یورو
  • کپی صفحات گذرنامه شما با اطلاعات شخصی، مدت اعتبار و اجازه زندگی در کشور دیگر
  • نامه پذیرش از دانشگاه در یک دوره تمام وقت (اگر برای مدرک دکترا اقدام کرده­اید، طول دوره باید مشخص شود).
  • اثبات داشتن پوشش جامع بیمه درمانی برای تحصیل در سوئد (اگر تحصیل شما کمتر از یک سال طول بکشد).
  • اظهارنامه بانکی بیانگر داشتن حمایت مالی (حداقل 840 یا 165 یورو در ماه در صورت دریافت غذا و محل اقامت رایگان)

هزینه های تحصیل در سوئد

هزینه‌های تحصیلات عالی سالانه در سوئد بسته به دانشگاه و برنامه شما متفاوت است. هزینه‌های تحصیل در سوئد از تقریباً 80،000 کرون در سال (تقریباً 8،300 یورو یا 9،200 دلار از اکتبر 2016) تا 130،000 کرون (یا تقریباً 13،000 یورو یا 14،600 دلار از اکتبر 2016) است. همه دانش‌آموزان در سوئد نیاز به خرید کتاب درسی خود دارند و به طور متوسط ​​750 کرون در ماه برای این منظور هزینه می‌کنند.

هزینه تحصیل در سوئدسایر هزینه‌های تحصیل در سوئد برای دانشجویان معمولاً با پرداخت حق عضویت اندك به اتحادیه دانشجویی محل فراهم می­شود که امکان دسترسی به فعالیت‌های مختلف و تخفیف‌های دانشجویی به شما می­دهد. هزینه‌ها از 50-350 کرون در هر ترم بسته به واحد صنفی متغیر است. هزینه‌های زندگی به محل تحصیل شما بستگی دارد (شهرهای بزرگ عموماً گران­ترند)، اما تقریباً 8000 کرون در ماه شامل اجاره یا 925 دلار / 830 یورو از اکتبر 2016 است. هزینه مراقبت‌های بهداشتی برای دانشجویان بین­المللی بسته به اینکه شما یک شهروند اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس هستید یا نه و همچنین مدت زمان تحصیل در سوئد متفاوت است.

تحصیل در سوئد به همراه بورسیه تحصیلی

دانشجویان سوئدی هنگام تحصیل در سوئد، می­توانند از شورای ملی دانشجویی (CSN) کمک بگیرند. CSN یک مقام دولت سوئد است که برای تحصیل کمک مالی می‌فرستد که شامل وام و کمک هزینه برای دانشجویانی است که در سوئد یا خارج از آن، در کشور دیگری تحصیل می‌کنند. از ترم پاییز 2011‌، تحصیلات عالی فقط برای شهروندان سوئدی‌، اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس رایگان است.

بورسیه-تحصیلی-در-سوئدسوئد تا سال 2010 یکی از معدود کشورهای اروپا بوده است که تحصیل در آن به صورت رایگان بود. سپس، دولت سوئد قانونی را تصویب کرده که هزینه تحصیل دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را با برنامه‌های بورس تحصیلی تکمیل می‌کند. تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌های سوئد هنوز بورسیه تحصیلی را به صورت معافیت از پرداخت شهریه برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. بورس تحصیلی دولت سوئد برای دانشجویان بین المللی، دانشجویان واجد شرایط از کشورهای منتخب را هدف قرار می‌دهد و برای تحصیلات دوره کارشناسی ارشد تمام وقت در سوئد اهدا می‌شود که هزینه شهریه‌، هزینه‌های زندگی و بیمه را پوشش می‌دهد.

بورس‌های تحصیلی برنامه Visby تعدادی بورس تحصیل در سوئد برای دوره‌های کارشناسی ارشد به صورت کامل به دانشجویان ارمنستان‌، آذربایجان‌، بلاروس‌، گرجستان‌، مولداوی‌، روسیه و اوکراین ارائه می‌دهد. این بورس تحصیلی شهریه‌، هزینه‌های زندگی 9000 کرون در ماه‌، بیمه و کمک هزینه سفر یک بار معادل 5000 کرون را شامل می‌شود.

برنامه بورس تحصیلی BTH برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که نیاز به پرداخت شهریه برای تحصیلات دانشگاهی سوئد دارند‌، در دسترس است. این برنامه بورس تحصیلی بخشی از هزینه‌های تحصیل در سوئد (50%) را پوشش می‌دهد.

بورس تحصیلی IPOET برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA که ملزم به پرداخت شهریه هستند و متقاضی برنامه‌های کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه چالمرز هستند‌، آزاد است که کمک هزینه برای تحصیل در سوئد، 75٪ شهریه است.

هر ساله‌، دانشگاه Halmstad تعدادی بورس تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس ارائه می‌دهد که ملزم به پرداخت شهریه هستند. این بورس‌های تحصیلی برای برنامه‌های کارشناسی ارشد در هر زمینه تحصیل در سوئد ارائه شده است. بورسیه دانشگاه25 Halmstad ٪ یا 50٪ شهریه را پوشش می‌دهد.

برنامه بورس تحصیلی جهانی دانشگاه کارلستاد برای جذب دانشجویان برتر از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA  (و سوئیس) است که برای تحصیل در سوئد مجبور به پرداخت شهریه هستند. این بورس‌ تحصیلی 25٪‌، 50٪‌، 75٪ یا 100٪ شهریه را پوشش می‌دهد.

بورسیه کارشناسی ارشد جهانی Karolinska Institute، تعداد انگشت شماری بورسیه هزینه تحصیل در سوئد را به دانشجویان ممتازی که از هر ترم پاییز در یکی از برنامه‌های کارشناسی ارشد جهانی پذیرفته شده­اند‌، ارائه می‌دهد. این بورس تحصیلی فقط هزینه شهریه (و نه هزینه‌های زندگی) در سطح کارشناسی ارشد را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های دانشگاه کریستین به شهروندان کشوری خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا اعطا می‌شود که برای تحصیل در سوئد، باید شهریه پرداخت کنند. در صورت اعطای بورس تحصیلی‌، کمک هزینه شامل کاهش کامل یا جزئی شهریه می­باشد.

کار حین تحصیل در سوئد

اگر می‌خواهید هنگام تحصیل در سوئد شروع به کار کنید‌، خبرهای خوبی وجود دارد. برخلاف بسیاری از کشورهای جهان‌، در صورت داشتن اجازه اقامت (ویزای دانشجویی) مجاز به کار هنگام تحصیل در سوئد هستید. این همان چیزی است که شما نیاز دارید. اگر از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA هستید‌، حتی پس از اتمام دوره تحصیلات خود می‌توانید برای کار در سوئد اقامت داشته باشید. در غیر اینصورت‌، باید با اداره مهاجرت تماس بگیرید‌، که می‌تواند به شما کمک کند تا درخواست ویزا خود را تمدید کنید و اطلاعات دیگری را که ممکن است لازم داشته باشید به شما ارائه می‌دهد. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای یافتن شغل نیمه وقت در سوئد مشکل دارند که به چند دلیل است‌، اول اینکه بیشتر مشاغل نیمه وقت شما را مجبور می‌کند سوئدی صحبت کنید. این مورد برای هر شغلی صدق نمی‌کند‌، اما قطعاً در بیشتر مشاغل، وجود دارد. یافتن مشاغل افرادی که به زبانهای دیگر صحبت می‌کنند مدتی طول می‌کشد و شما باید در این مورد تعمق داشته باشید.

کار حین تحصیل در سوئدبرنامه‌های کاری در دانشگاه، می­تواند فرصت‌هایی را برای شما فراهم کنند تا مشاغل مناسبی را پیدا ‌کنید‌. همچنین، ممکن است منابع محلی در اطراف دانشگاه شما وجود داشته باشد. اگر برای شرایط شما قابل استفاده باشد‌، دانشگاه شما می‌تواند اطلاعات بیشتری در این باره به شما ارائه دهد. یافتن شغل مناسب شما ممکن است مدتی طول بکشد‌، به خصوص اگر در یک منطقه پرجمعیت از کشور سوئد زندگی می‌کنید.

قبل از ورود به سوئد برای شما پس انداز و / یا در دسترس بودن پول بسیار مهم است‌، زیرا قبل از تأیید ویزا دانشجویی برای تحصیل در سوئد باید مدارک مالی خود را نشان دهید. فقط تلاش خود را انجام دهید و سعی کنید در اسرع وقت پس از پذیرش در دانشگاه و شروع تأمین اعتبار خود‌، کار پیدا کنید. هرچه زودتر شروع کنید‌، شغل بیشتری پیدا خواهید کرد که بتواند به شما در حفظ و پایداری مالی در حین اتمام دوره تحصیل در سوئد کمک کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.