تحصیل در کره جنوبی | بررسی تمام شرایط تحصیل در کره جنوبی در سال 2021

0

تحصیل در کره جنوبیمقدمه‌ای بر تحصیل در کره جنوبی

کشور کره جنوبی دانشگاه‌های شناخته شده و معتبری دارد که اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید، بهتر است اطلاعات عمومی خود را در مورد این کشور بالا ببرید. پایتخت این کشور سئول می‌باشد که به جرأت می‌توان گفت که از پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای صنعتی در دنیا می‌باشد. جالب است بدانید که در سال‌های اخیر این کشور از لحاظ علمی پیشرفت‌ شگرفی داشته که این موضوع اهمیت تحصیل در این کشور را بالا برده است.

به سه دلیل تحصیل در این کشور طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. اولین دلیل را می‌توان تغییر دادن زبان تدریس به انگلیسی دانست. دومین دلیل صنعتی شدن کشور کره جنوبی بوده و سومین دلیل را نیز به علت هزینه پایین‌تر تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی می‌باشد. باید بدانید که تحصیل در کشور کره جنوبی رقابتی بوده و بایستی شرایط لازم را داشته باشید.

در مقاله پیشرو در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کشور کره جنوبی صحبت کرده‌ایم. در ادامه مقاله نیز به ویزای تحصیلی و شرایط گرفتن آن پرداخته‌ایم. در انتها نیز در خصوص مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا صحبت کرده‌ایم. پس از مطالعه کامل مقاله، اگر سؤالی در خصوص تحصیل در کره جنوبی داشتید، می‌توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس حاصل فرمائید. با ما همراه باشید.

 تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی

اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور کره جنوبی تحصیل کنید، باید بدانید که مقطع کارشناسی یا لیسانس در این کشور سه تا چهار سال به طول می‌انجامد. در خصوص زبانی که در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شود، باید بدانید که به هر دو زبان کره‌ای و انگلیسی دروس را تدریس می‌کنند. البته لازم به ذکر است که در اکثر دانشگاه‌های این کشور، دروس در مقطع لیسانس به زبان رسمی خود این کشور یعنی زبان کره‌ای تدریس می‌شود. بنابراین بایستی پیش از اقدام برای گرفتن بورسیه، تحقیقات خود را در این زمینه کامل کنید.

کلیه دانشجویان در مقطع لیسانس تمام واحدهای درسی را به هر دو صورت عملی و نظری می‌گذرانند و در رشته‌های مهندسی و فنی تدریس بیش‌تر به صورت عملی است. رشته‌های تحصیلی که در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شوند، از تنوع زیادی برخوردار هستند و این موضوع به شما انتخاب زیادی داده، به نحوی که امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در کلیه رشته‌های علوم پایه، فنی و مهندسی و حتی هنر را به وجود آورده است.

یکی از برنامه‌های مهم تحصیلی در کشور کره جنوبی که در مقطع کارشناسی یا لیسانس به آن می‌پردازند، تست و سنجش توانایی کالج اسکولاستیک می‌باشد که این تست از پنج بخش اصلی تشکیل شده که شامل ریاضی، علوم طبیعی، زبان کره‌ای، زبان انگلیسی و سؤالات منتخب از دروس علوم اجتماعی می‌باشد. از نکات مهمی که باید بدانید این است که جهت تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های این کشور بایستی مدرک زبان انگلیسی خود را که می‌تواند مدرک تافل 80 یا آیلتس 5.5 باشد را ارائه دهید.

اگر تصمیم قطعی خود را در زمینه تحصیل در کشور کره جنوبی گرفته‌اید، باید در خصوص هزینه‌های تحصیلی احتمالی نیز اطلاعات کافی داشته باشید. باید بدانید که دانشگاه‌های این کشور بسته به نوع و رتبه‌ای که دارند، دارای شهریه‌های متفاوتی هستند که به طور میانگین سالانه این مقدار می‌تواند 5 الی 10 هزار به دلار آمریکا باشد. علاوه بر آن باید بدانید که جهت تحصیل در این کشور بایستی برای اخذ اقامت و دریافت ویزای تحصیلی از ماه‌ها پیش اقدام کنید.

اگر چه در مقطع لیسانس یا کارشناسی پذیرش افراد به صورت بورسیه از کشورهای دیگر به سختی صورت می‌گیرد به نحوی که حتی می‌تواند غیرممکن نیز باشد، اما شما با مشاوره گرفتن از کارشناسان برتر مؤسسه حقوقی دادمهر عدالت می‌توانید در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود تحصیل کنید.

 تحصیل در کره جنوبی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری را در کشور کره جنوبی دارید، این بخش از مقاله را از دست ندهید. باید بدانید که تنوع رشته‌های تحصیلی در این مقطع به دلیل صنایع زیادی که وجود دارد، بسیار بوده که این خود دلیلی بر میزان جذب بیش‌تر دانشجو در این مقطع تحصیلی می‌باشد.

باید بدانید که دوره کارشناسی ارشد در کشور کره جنوبی دو سال بوده که بعد از این دو سال وارد دوره دفاع می‌شوید که با حضور 5 استاد پایان نامه خود را ارائه می‌دهید. پس از گذراندن این مرحله دانشجویان می‌توانند به طور داوطلبانه در دوره یک ساله‌ای که دانشگاه برای مدیریت کسب و کار برای آن‌ها برگزار می‌کند، شرکت کنند.

از آن جایی که در سی درصد دانشگاه‌های مقطع کارشناسی ارشد این کشور، به زبان انگلیسی دروس را تدریس می‌کنند، شما موظف به ارائه مدرک آیلتس 6.5 خواهید بود. خوب است بدانید که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور کره جنوبی چیزی معادل شش تا هجده هزار به دلار آمریکا می‌باشد.

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه‌های کشور کره جنوبی را دارید، باید بدانید که هزینه تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های دولتی معادل دو تا چهار هزار دلار و در دانشگاه‌های خصوصی چهار تا هفت هزار دلار متفاوت می‌باشد. طول این دوره نیز حدوداّ دو تا سه سال بوده که به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و شما را ملزم به داشتن آیلتس حداقل 7 و همچنین داشتن یک رزومه پژوهشی قوی می‌کند.

لازم به ذکر است که جهت پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه‌های کره جنوبی بایستی دو یا سه مقاله تحقیقاتی ISI، مدارک و شرح انگیزه خود از تحصیل و توصیه نامه از طرف دو استاد دانشگاه کارشناسی ارشد خود ارائه دهید. باید بدانید که تحصیل در مقطع دکتری از سه مرحله تشکیل شده که این مراحل بسته به سطح دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، نیاز به گذراندن سی و شش واحد درسی و یا تکمیل آموزش تحقیقاتی دارید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در کره جنوبی

اگر می‌خواهید ویزای تحصیلی در کشوری مانند کره جنوبی را دریافت کنید، مجرد یا متأهل بودن شما بسیار اهمیت دارد. اگر متأهل باشید باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر سن فرزند شما کم‌تر از بیست سال است، می‌توانید جهت اخذ پذیرش برای آن‌ها اقدام کنید. به چنین ویزایی، ویزای همراه گفته می‌شود که برای گرفتن چنین ویزایی به مدارک زیر نیاز دارید:

 • عکس مخصوص سایز پاسپورت
 • پاسپورت معتبری که مدت زمان اقامت شخص و همراه آن را تعیین کرده باشد.
 • فرم F3 جهت درخواست ویزای همراه و تکمیل نمودن آن
 • اسناد ازدواج و سایر مدارک هویتی مورد نیاز
 • اطمینان بخشی به مسئول مربوطه جهت اثبات تأمین مالی شخص و همراه او از طریق تهیه نامه تأیید شده از طرف حساب بانکی که جهت آگاهی از این مقدار می‌توانید با مشاوران مؤسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس حاصل فرمائید.

 شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در کره جنوبی

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری را در کشور کره جنوبی دارید و برای آن اقداماتی انجام داده‌اید، شما در دسته دانشجویان بین المللی قرار گرفته‌اید که بایستی در ابتدای راه، نامه پذیرش از دانشگاه مقصد را دریافت کنند. پس از دریافت این نامه اقدامات لازم را در خصوص اخذ ویزای تحصیلی شروع خواهید کرد.

نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در صورت نداشتن ویزای تحصیلی جریمه می‌شوید. از طرفی باید جهت اخذ کارت اقامت خارجیان که دانشگاه مورد نظر برای گرفتن آن به شما کمک می‌کند نیز اقدام کنید چرا که اعتبار این کارت مانند کارت شناسایی می‌باشد.

اگر تایم کافی جهت اخذ ویزای تحصیلی را ندارید، می‌توانید از ویزای کوتاه مدت waiver استفاده کنید که به وسیله آن می‌توانید در دوره‌های کوتاه 90 روزه نظیر ترم تابستانی یا دوره‌های زبان شرکت کنید. اگر تحصیل شما بیش از 90 روز بود، باید ویزای D2 یا ویزای تحصیلی را دریافت کنید که نیاز شما را برای کل دوره تحصیلی برطرف می‌کند. البته باید بدانید که جهت گرفتن این ویزا بایستی نامه پذیرش از طرف دانشگاه را دریافت کنید که جهت دریافت این نامه بایستی شهریه دو ترم ده هفته‌ای را به طور کامل پرداخت نمایید.

 تحصیل در کره جنوبی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور کره جنوبی یا ویزای D2 بایستی مدارک مختلفی را تهیه کنید تا بتوانید با موفقیت این مرحله را پشت سر بگذارید. این مدارک به شرح زیر می‌باشند:

 1. ارائه فرم درخواست مربوط به ویزای تحصیلی و تکمیل آن
 2. ارائه پاسپورت معتبر
 3. پرداخت کامل هزینه مربوط به ویزای تحصیلی
 4. ارائه یک قطعه عکس با سایز مشخص شده
 5. ارائه گواهی رسمی و معتبر در خصوص پذیرش از طرف رئیس دانشگاه مورد نظر
 6. ارائه نامه پذیرش و قبولی در دانشگاه مورد نظر
 7. ارائه گواهی معتبر یا آخرین مدرک تحصیلی
 8. ارائه گواهی بورسیه یا صورت حساب بانکی
 9. ارائه ریز نمرات و مدارک تحصیلی کامل و ترجمه شده
 10. ارائه انگیزه نامه
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه مدارک کامل هویتی

مدارک اضافی با توجه به دانشگاه و نوع رشته انتخابی شما نیز به شرح زیر می‌باشند:

 1. ارائه ضمانت نامه امنیت شخصی
 2. ارائه موضوع تحقیق و طرح کلی

از این که مقاله را تا انتها مطالعه کردید از شما تشکر می‌کنیم و امیدواریم این مقاله کمکی هر چند کوچک در جهت رسیدن شما به خواسته‌ها و آرزوهایتان باشد. در صورت داشتن هر گونه سؤال یا ابهام در خصوص تحصیل در کره جنوبی می‌توانید با مشاوران و کارشناسان مؤسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس حاصل فرمائید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.