تحصیل در آفریقای جنوبی | بررسی تمام شرایط آفریقای جنوبی در سال 2021

0 44

تحصیل در آفریقای جنوبیمقدمه ای بر تحصیل در آفریقای جنوبی

 تحصیل در آفریقای جنوبی به علت دارا بودن زیر ساخت های مناسب و بالا بودن استاندارد های آموزشی در سطح جهان مورد توجه بسیاری از افراد است. دانشگاه های سطح بالا جهت تحصیل در آفریقای جنوبی وجود دارند که از نظر امکانات آموزشی و سطح علمی، جزو برترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. تحصیل در آفریقای جنوبی شرایطی دارد و باید مراحل مشخصی را طی کنید تا بتوانید تحصیل در آفریقای جنوبی را تجربه کنید. زبان رسمی کشور آفریقای جنوبی، آفریقایی و انگلیسی می باشد و برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، نیاز به مدرک معتبر انگلیسی و دادن آزمون آیلتس دارید که درجه و نمره این مدرک زبان با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر متفاوت می باشد. کشور آفریقای جنوبی در سال های اخیر سرمایه گذاری بالایی در زمینه مسائل آموزشی به خصوص مسائل علمی و دانشگاهی انجام داده است، به طوری که از سال 2013 میزان 19.7 درصد از بودجه کل کشور را به آموزش و پرورش اختصاص داده اند که رقم بالایی محسوب می شود و این مسئله خود نشان دهنده اهمیت و تاکید سیاست مداران و اساتید دانشگاهی کشور آفریقای جنوبی بر آموزش عالی است. از سال 2014 آفریقای جنوبی چهارمین مقصد محبوب بسیاری از افرادی است که به دنبال مدرک بین المللی هستند که از کشور های مختلفی از جمله فرانسه، انگلیس و ایالات متحده آمریکا متقاضی دارند. مسئولیت آموزش و تحصیل در آفریقای جنوبی به دو صورت مقدماتی و پیشرفته توسط وزارت آموزش عالی و آموزش( DHET) صورت می گیرد.DBE   به حوزه مربوط به مقاطع پایین تحصیلی که شامل مقاطع ابتدایی تا دیپلم هست، می پردازد. هم چنین DHET به مسائل و تحصیل در آفریقای جنوبی در حوزه دانشگاه و بزرگسالان می پردازد. در واقع سیستم DBE وظیفه نگهداری و پشتیبانی در زمینه آموزش و پرورش از شهروندان کشور آفریقای جنوبی را بر عهده دارد و بخشی از تحصیل در آفریقای جنوبی را که به یادگیری دائمی  شهروندان این کشور ختم می شود بر عهده دارد. موسسه حقوقی دادمهر عدالت که در زمینه اخذ ویزا و مهاجرت، هم چنین تحصیل در کشور های مختلف خارجی از جمله اروپا و آفریقای جنوبی و اعزام دانشجو به خارج تخصص دارد، می تواند به شما کمک کند.

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی

تحصیل در آفریقای جنوبی در دوره کارشناسی 4 سال طول می کشد و دانشجو در این مدت باید بتواند دروس و واحد های ارائه شده توسط دانشگاه را پاس کند. برای تحصیل در آفریقای جنوبی و اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور نیازمند مدارک و شرایطی هستید که عبارت اند از:

 • ارائه مدرک تحصیلی قبلی ( دیپلم و پیش دانشگاهی)
 • داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6
 • دروس به صورت انگلیسی ارائه می شوند

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی نیازمند ریز نمرات و سابقه مدراک قبلی یعنی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هست. هم چنین داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6، از الزامات تحصیل در دوره کارشناسی می باشد. یکی از شرایط مهم دیگر این است که تمامی دروس در دوره کارشناسی به صورت زبان انگلیسی ارائه می شوند و تسلط بر زبان انگلیسی از مهم ترین مسائل می باشد. در دوره کارشناسی رشته های متنوعی با گرایش های گوناگون وجود دارند. در آفریقای جنوبی 23 دانشگاه دولتی وجود دارد که 11 دانشگاه آن به صورت سنتی یا کلاسیک هستند که به صورت نظری یا تئوریک بر روی رشته های مختلف کار می کنند و 12 دانشگاه دیگر به صورت فنی و عملیاتی به ارائه دروس می پردازند و واحد های عملی را در این دانشگاه ها می گذرانند. مدیریت بین المللی لجستیک، طراحی مد، مدیریت گردشگری، تجارت و زبان بین المللی و بسیاری از رشته های مطرح دیگر وجود دارند که در مقطع کارشناسی ارائه می شوند. اگر بخواهیم به هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی در دوره کارشناسی اشاره کنیم می توانیم چنین بیان کنیم که در طول یک سال متناسب با رشته تحصیلی مورد نظر حدود 3000 تا 12000 دلار هزینه دارد. از دانشگاه های بسیار مطرح آفریقای جنوبی که در زمینه کارشناسی نیز مطرح می باشد دانشگاه کیپ تاون می باشد که جزو 200 دانشگاه برتر جهان می باشد و بهترین امکانات و زیر ساخت ها را از نظر فنی و علمی و ساختاری دارد.

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

بعد از سپری کردن دوره کارشناسی، مقاطع بعدی مربوط به تحصیلات تکمیلی می باشد که دوره کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی در دوره کارشناسی ارشد و دکتری شامل موارد ذیل هستند:

 • داشتن مدرک دوره کارشناسی همراه با ریز نمرات
 • داشتن مدرک آیلتس با حداقل 6.5 برای دوره کارشناسی ارشد
 • داشتن مدرک آیلتس با حداقل 7 برای دوره دکتری

دوره کارشناسی ارشد با توجه به رشته مورد نظر حدود 2 تا 3 سال طول می کشد. دانشجویان دوره کارشناسی یا افراد فارغ التحصیل در دوره کارشناسی با داشتن مدرک زبان آیلتس که نمره آن باید حداقل 6.5 باشد می توانید اقدام به اخذ پذیرش کنند. از مهم ترین دلایل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در این کشور این است که می توانید به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید و در طول این مدت شغل مورد نظر خود را بیایید. تحصیل در آفریقای جنوبی در دوره کارشناسی ارشد شرایط بسیار مناسبی را برای دوره دکتری فراهم می کند که سکوی پرتابی برای کسب درجه های بالای علمی از بهترین دانشگاه های جهان می باشد. هم چنین به علت طی کردن پایان نامه با استاد مورد نظر احتمال پذیرش در دوره دکتری بالا می باشد.

تحصیل در آفریقای جنوبی در دوره دکتری 2 تا 2.5 سال طول می کشد. دانشجویان دوره دکتری برای تامین نیاز های مالی خود به RA یا TA سفارش و درخواست می زنند. قابل ذکر است که RA  یا TA کمک هزینه ای می باشد که از طرف اساتید راهنما برای دانشجویان دکتری یا ارشد داده می شود. در صورت تایید دانشجو توسط استاد مربوطه، بخشی از حقوق ماهیانه استاد برای دانشجو در نظر گرفته می شود که این حقوق توسط سازمان های تحقیقاتی برای اساتید در نظر گرفته می شود که قسمتی از این حقوق برای دانشجویان اختصاص می یابد.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در آفریقای جنوبی

 ویزای دانشجویی برای تحصیل در آفریقای جنوبی شرایطی دارد که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

 • داشتن پیشنهاد از طرف دانشگاه برای انجام دوره های عملی
 • رضایت نامه موسسات آموزشی
 • گواهی تمکن مالی
 • داشتن بیمه درمانی
 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 30 روز و دو صفحه خالی

برای داشتن ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی داشتن پیشنهادی از طرف دانشگاه برای طی کردن دوره های عملی می باشد. شما باید نامه یا پذیرش لازم را از سمت دانشگاه مربوطه داشته باشید. هم چنین رضایت نامه موسسه آموزشی مورد نظر نیز از شروط داشتن ویزای تحصیلی است. برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی، داشتن مدرک زبان با نمره 6 برای دوره کارشناسی، نمره 6.5 برای کارشناسی ارشد و نمره 7 برای دوره دکتری الزامی می باشد. هم چنین ذکر این نکته نیز مهم می باشد که دانشجو باید هزینه های زندگی در آفریقا و محل اقامت و هزینه های تحصیلی، هم چنین بیمه پزشکی و پاسپورت معتبر نیز باید داشته باشد تا ویزای تحصیلی برای این شخص صادر گردد.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در آفریقای جنوبی

روند دریافت ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی به صورت ذیل است:

 • تایید کردن محل تحصیل توسط دانشگاه
 • پر کردن فرم های اداری مربوطه جهت دریافت ویزای تحصیلی
 • قرار ملاقات با سفارت آفریقا و انجام مصاحبه
 • ارائه اسناد مربوطه و پرداخت هزینه های لازم
 • منتطر ماندن تا تایید نهایی و صدور ویزای تحصیلی

ابتدا باید دانشگاه مورد نظرتان محل تحصیل شما را تایید کند. سپس فرم های اداری لازم را جهت صدور ویزا باید پر کنید و به کنسول گری آفریقا بدهید. پس از پر کردن فرم ها و بررسی سفارت ، قرار ملاقات با نماینده سفارت صادر می شود و مصاحبه لازم صورت می گیرد. سپس اسنادی که برای تحصیل در آفریقای جنوبی و دریافت ویزا لازم است را تحویل داده و هزینه های مورد نظر را پرداخت می کنید. در نهایت اینکه منتظر می مانید تا از طرف سفارت تاییدیه یا رد ویزای تحصیلی شما صادر گردد.

تحصیل در آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

 خلاصه ای از شرایط و نحوه تحصیل در آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه سو پیشینه از طرف کشور مبدا
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه درمانی در طول مدت اقامت

برای تحصیل در آفریقای جنوبی باید پاسپورت معتبر و چند قطعه عکس رنگی پاسپورت، تکمن مالی و دارایی مالی مکفی جهت هزینه های دانشگاه و زندگی در کشور آفریقا، دریافت دعوت نامه یا نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، تاییدیه دانشگاه مورد نظر، داشتن بیمه درمانی در طول مدت اقامت و ارائه سو پیشینه از طرف کشور مبدا جزو الزامات می باشد. هم چنین با تحصیل در آفریقای جنوبی می توانید از بهترین دانشگاه های جهان بهره مند می شوید که استاندارد های بالای آموزشی را نیز دارند. این نکته را فراموش نکنید که برای اقامت و تحصیل در آفریقای جنوبی حتما از موسسات معتبر و مشاورین متخصص راهنمایی های لازم را بگیرید، زیرا  اخذ پذیرش فرایندهای پیچیده خود را دارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.