تحصیل در سنگاپور | بررسی تمام شرایط تحصیل در سنگاپور در سال 2021

0 133

تحصیل در سنگاپورمقدمه ای بر تحصیل در سنگاپور

آیا تا به حال در مورد تحصیل در سنگاپور فکر کرده اید؟ امروزه بحث مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور به موضوعی جذاب و پرطرفدار تبدیل شده است به طوری که بیشتر افراد ترجیح می دهند تا ادامه تحصیل خود را در یک کشور خوب با سطح علمی بالا ادامه دهند. اگر شما به عنوان متقاضی ادامه تحصیل می خواهید یک کشور با پتانسیل تحصیلی گسترده را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید قطعا سنگاپور یک کشور لوکس و گران قیمت با دانشگاه های عالی می باشد. نظام آموزشی این کشور در سال های اخیر دستخوش تغییرات مثبتی شده است و این تغییرات متقاضیان را در سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور کشانده است.

نظام آموزشی کشور سنگاپور همانند نظام آموزشی بریتانیا می باشد و تمرکز آن بر روی منابع است و رشته های تحصیلی زیادی را پوشش می دهد و هدف از این سیاست ها ارتقای وضعیت فرهنگی و اقتصادی این کشور است. اگر شما هم مانند سایر افرادی که ویزای تحصیلی سنگاپور را گرفته اند بخواهید تحصیل خود را در این کشور ادامه دهید باید با توجه به مقطعی که هستید مدارک و شرایط لازم را داشته باشید که در زیر به تفکیک مقاطع اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهیم.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی با شرایط خاصی همراه است. تحصیل در این مقطع با توجه به رشته متقاضی حدود ۴ سال به طول می انجامد. اگر بخواهید از هزینه دقیق این مقطع اطلاع پیدا کنید می توانید به موسسه حقوقی دادمهر عدالت مراجعه کنید. دانشجو می تواند با کار نیمه وقت بخشی از هزینه های زندگی را تامین کند که میزان کار برای یک دانشجوی لیسانس چیزی حدود ۱۰ تا ۱۶ ساعت در هفته می باشد.

متقاضی برای هر دانشگاهی که بخواهد پذیرش شود باید به صورت آنلاین درخواست خود را در سایت دانشگاه مربوطه ثبت نماید. دانشجو برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه های سنگاپور نیاز به آخرین مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات دارد.

برای ورود به مقطع کارشناسی در سرزمین سنگاپور متقاضی باید مدرک آیلتس ۶ را داشته باشد و تمام مدارک درخواستی را به همراه ترجمه ارسال نماید. برخی از رشته های نیاز به گذراندن پیش نیاز دارند به طور مثال اگر متقاضی در مقطع لیسانس بخواهد در رشته های مدیریت بازرگانی، حقوق و پزشکی پذیرش شود باید ابتدا در کالج های این کشور پیش نیازهای این رشته ها را بگذراند.

زبان تدریسی رشته های کارشناسی انگلیسی یا تلفیقی از انگلیسی و یک زبان دیگر است. اما حتما متقاضی باید مدرک زبان آیلتس یا تافل بسته به شرایط دانشگاه درخواستی را داشته باشد. اگر فرد سطح علمی بالایی داشته باشد برخی از دانشگاه های این کشور به صورت رایگان بورسیه می شوند و مهارت و توانایی های آن ها مشخص و پرورش داده می شوند.

تحصیل در سنگاپور در مقطع تحصیلات تکمیلی( کارشناسی ارشد و دکتری)

متقاضیانی که به دنبال ادامه دادن تحصیل در سنگاپور در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند باید آمادگی علمی بالایی داشته باشند تا بتوانند در دانشگاه های این کشور تحصیل خود را ادامه دهند. در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته ای که شما انتخاب می کنید بین ۳ الی ۵ سال زمان نیاز دارد تا فرد این دوره را بگذراند. البته لازم به ذکر است اگر رشته مورد نظر پیش نیاز داشته باشد مدت زمان بیشتری برای اتمام این مقطع نیاز است.

به طور کلی هزینه تحصیل در این مقطع در کشور سنگاپور تا حدودی بالاست و دانشجو می تواند ۲۰ الی ۲۵ ساعت در هفته کار کند تا بتواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را جبران کند. دانشگاه های این کشور در سال دو بار در ماه های آگوست و ژانویه دانشجو ارشد پذیرش می کنند و هر دانشگاه زمان خاصی را برای پذیرش اختصاص می دهد تا در صورت موافقت با ویزای تحصیلی به موقع در دانشگاه حضور پیدا کند.

ظرفیت دانشگاه ها در هر دو دوره به صورت واضح مشخص می شود و افرادی شانس بیشتر برای قبولی دارند که رزومه بهتری داشته باشند.

برخی از دانشگاه های این کشور از متقاضی مدرک GRE درخواست می کنند پس طبیعتا شانس پذیرش با افرادی خواهد بود که این مدرک را دارند. متقاضی باید مدرک لیسانس معتبر و مدرک زبان آیلتس ۶.۵ را برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهد.

اما شرایط پذیرش در مقطع دکتری در کشور سنگاپور تا حدودی متفاوت تر است. هر دانشجویی که بخواهد در دانشگاه های معتبر و به نام این کشور پذیرش شود باید دارای مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته ی درخواستی را ارائه کند.

هر دانشجویی که بخواهد وارد مقطع دکتری شود باید آزمون های GATE و GMAT را بگذراند و این آزمون و مصاحبه برای ورود به مقطع پی اچ دی الزامی می باشد. همچنین لازمه ی پذیرش در این مقطع داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل می باشد که در بعضی از دانشگاه ها متقاضی باید آزمون زبان انگلیسی مالزی را نیز پشت سر بگذراند.

با توجه به رشته تحصیلی فرد و استعدادی که دارد این دوره سه تا پنج سال زمان می برد.

دوره دکتری شامل دوره های اجباری ، روش های تحقیق و موضوعات خاصی می باشد و بیشتر تحصیل بر پایه ی پژوهش خواهد بود پس هرچه دانشجو تسلط کافی بر زبان داشته باشد موفق تر خواهد بود. همه ی دانشگاه های این کشور آزمون ورودی ندارند و هرچه دانشجو از رتبه پژوهشی بالایی برخوردار باشد در اولویت پذیرش خواهد بود.

هرچه دانشجو در مقطع دکتری بتواند تز بهتری داشته باشد و دفاعیه موفقی داشته باشد بهتر خواهد بود. اگر دانشجو پی اچ دی بتواند رویکرد دقیق و درستی داشته باشد اهمیت بالایی خواهد داشت و دولت به متقاضی حقوق خواهد داد. دانشجو در مقطع دکتری در این کشور می تواند ۲۵ تا ۳۰ ساعت کار کند.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور که یک کشور ثروتمند می باشد و از مستعمرات بریتانیا می باشد در سال های اخیر بسیار رونق پیدا کرده است. رشد اقتصادی و توسعه یافتگی بالای این کشور باعث شده است که متقاضیان در سراسر دنیا بخصوص در کشور ایران خواهان اخذ ویزای دانشجویی این کشور هستند.

اگر دانشجو بتواند ویزای دانشجویی این کشور زیبا را بدست بیاورد در واقع به یک فرصت عالی دست یافته است. سطح آموزشی بالا و اقتصاد قوی تحصیل در این کشور را برای متقاضیان به یک فرصت رویایی تبدیل کرده است. دانشجو می تواند ابتدا برای پذیرش در دانشگاه مورد علاقه ی خود ثبت نام کند و پس از قبول شدن درخواست فرد می تواند برای ویزای دانشجویی اقدام کند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت شما متقاضیان عزیز را در تمام مراحل ثبت نام و اخذ ویزا راهنمایی می کند.

ویزای دانشجویی کشور سنگاپور باید پس از بررسی های لازم و تکمیل مدارک توسط اداره مهاجرتی این کشور یا ICA تایید شود. برای پذیرش در دانشگاه دانشجو می تواند پس از تکمیل مدارک در چندین دانشگاه ثبت نام کند و از هر دانشگاهی که موفق به اخذ پذیرش شد به دنبال اخذ ویزای دانشجویی هم باشد، مدارک و روند اخذ ویزا از طریق ثبت نام آنلاین Solar ارسال می شود و اگر موفق به اخذ ویزا شود اقامت این کشور را هم دریافت می کند.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در سنگاپور

برای تحصیل در سنگاپور اگر ویزای دانشجویی را دریافت کنیو در واقع این ویزا به عنوان “پاس” معرفی می شود پاس دانشجویی تفاوتی با پاس محصلی ندارد. اگر در یک دانشگاه کشور سنگاپور یا یک موسسه اموزش با درخواست پذیرش شما موافقت شده باشد می توانید برای اخذ پاس دانشجویی هم مراحل را طی کنید. ویزا هم شرایط و مراحل مختص به خود را دارد و به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.

همانطور که گفته شد در سال دو بار دانشگاه ها دانشجو پذیرش می کنند و دانشجو می بایست یک ماه قبل از اینکه دوره جدید شروع شود درخواست اخذ ویزای دانشجویی را ثبت کرده باشد و ثبت درخواست ویزا منوط بر قبول درخواست پذیرش از دانشگاه می باشد که بعد از این مراحل متقاضی درخواست خود را به Pass-through SOLAR جهت دریافت ویزا ارسال می کند و در درخواست، اطلاعاتی از قبیل اطلاعات هویتی نظیر نام، تاریخ تولد، جنسیت و ملیت دانشجو و اطلاعات مربوط به دوره و تاریخ شروع و پایان دوره و شماره مرجع درخواست SOLAR را به صورت اینترنتی وارد می کند.

اگر فرد برای تحصیلات تکمیلی درخواست ویزای دانشجویی سنگاپور کند و با درخواست موافقت شود می تواند از دانشگاه پذیرش شده متقاضی درخواست پاسپورت خانوادگی کنند و دانشجو خودش برای خانواده خود درخواست ویزای ورود به این کشور زیبا را داشته باشد.

دانشجویان در این کشور می توانند در ایام تعطیلات بدون محدودیت تمام وقت کار کنند و اگر فرد بخواهد بعد از پایان تحصیلات در این کشور کار کند باید درخواست کار و اخذ مجوز دهد.

تحصیل در سنگاپور و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

برای اینکه به رویای تحصیل در سنگاپور دست پیدا کنید لازم است که برای اخذ ویزا مدارکی را داشته باشید و ان ها را ارسال کنید . این مدارک شامل موارد زیر می باشد.برای اینکه تمام مدارک را به درستی و طبق آخرین تغییرات دانشگاه های این کشور جمع آوری کنید می توانید از مشاورین موسسه حقوقی دادمهر عدالت کمک بخواهید. در زیر به طور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزا را بیان می کنیم.

گذرنامه معتبر

فرم های درخواست تحصیلی که شامل فرم ICA 16 و فرم V36

نامه پذیرش و درخواست دانشگاه

دو عکس پاسپورتی

صورت حساب بانکی مبنی بر تمکن مالی متقاضی

دریافت سپرده ثابت

در صورت لزوم ارائه نامه وام بانکی

مدارک تحصیلی

مدارک و نمرات آزمون های TOEFL، GRE، یا GMAT

Leave A Reply

Your email address will not be published.