ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی

ثبت نمایندگی برندهای خارجی

آیا قصد دارید انعطاف و توان رقابتی شرکت خود را از طریق فعالیت در قبرس شمالی تقویت کنید و برای این منظور به یک راه سریع و ساده نیاز دارید؟ ثبت یک شاخه از شرکت خارجی در قبرس شمالی، شما را از تمام مزایای قانونی ثبت شرکت در قبرس شمالی بهره‌مند خواهد ساخت! فرآیند ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی آسان، بدون پیچ و خم اداری بوده و در نهایت سرعت و بدون فوت وقت، شرکت شما را به سمت فرصت طلایی پیشرفت سوق می‌دهد. فضای تجاری و اداری قبرس شمالی عالی است و مزایای زیادی برای فعالان اقتصادی و صاحبان کسب‌وکارها به ارمغان می‌آورد. از مزایای مختلفی در پرداخت مالیات تا بسیاری از مزایای دیگر که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به‌خاطر حضور در یک فضای پویا، نصیب شرکت شما خواهد شد. اما اگر در مورد مزایای این کار تردید دارید یا کنجکاو هستید، شما را به مطالعه ادامه متن دعوت می‌کنیم.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت، آماده ارائه خدمات حقوقی اعم از خرید ملک در قبرس شمالی و ثبت شرکت و برند در قبرس شمالی به هموطنان عزیز میباشد. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید.

قبرس شمالی؛ سرزمین فرصت‌ها برای سرمایه‌داران و صاحبان شرکت‌ها

در سال‌های اخیر، تعداد شرکت‌های خارجی که اقدام به ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی کرده و این فرصت را ارزشمند تلقی می‌کنند، به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بسیاری از سرمایه‌گذاران موفق خارجی، تحت عناوین مختلفی در تلاش هستند تا شانس خود را برای رشد بیشتر و سریع‌تر در قبرس شمالی از طریق ثبت شاخه جدید شرکت خود، امتحان کنند. همین موضوع باعث شده تا در یک رابطه متقابل و دوسویه، بیش از پیش فضای اقتصادی و تجاری قبرس شمالی شکوفا شده و رشد بیشتری را تجربه کند. مراد ما از شرکت‌های خارجی، شرکت‌هایی هستند که پیش‌تر در خارج از قبرس شمالی افتتاح شده و شروع به کار کرده‌اند اما در حال حاضر در صدد افتتاح شعبه در این جزیره هستند. این شرکت‌ها ممکن است تحت عناوین مختلفی قصد فعالیت تجاری و اقتصادی در قبرس شمالی را داشته باشند و شرایط مختلفی برای پذیرش درخواست‌ها در نظر گرفته شده است.

دو پیش‌شرط در مسیر ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی

یکی از این شرایط که باید به آن دقت داشت، این است که چنانچه بیش از 49 درصد شرکت خارجی، در تملک یک شهروند قبرس شمالی نباشد، برای ثبت شرکت و شعبه، به اجازه رسمی وزارت اقتصاد و همچنین کابینه دولت قبرس شمالی نیاز است. پس از اخذ این مجوز و عبور آن از مراحل رسمی و اداری، شرکت خارجی این امکان را دارد تا با مراجعه به اداره ثبت رسمی قبرس شمالی، شرکت خود را ثبت کند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی باید در قالب لیر ترکیه فراهم شود؛ حداقل میزان سرمایه‌گذاری باید ارزشی برابر با 100 هزار دلار آمریکا داشته باشد.

اسناد مورد نیاز برای ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی

تمام اسنادی که برای ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی نیاز دارید، باید از سوی مقامات و مراجع قانونی مربوط به کشور مبدأ، یعنی کشوری که شرکت در آن برای اولین بار ثبت شده، به تأیید رسیده و از اعتبار قانونی برخوردار باشند. مدارک مورد نیاز بعد از تکمیل، باید به نماینده دیپلماتیک یا کنسولی قبرس شمالی در کشور مبدأ، در صورت وجود، تحویل شوند. اما چنانچه قبرس شمالی در کشور مبدأ مرکز دیپلماتیک، سفارتخانه یا کنسولگری نداشته باشد، این کار از طریق سفارت ترکیه انجام می‌شود. تمام مدارک مورد نیاز باید به شکل رسمی تحویل سفارت شده و به تأیید کارمندان مربوطه برسد. همچنین، اسناد باید معتبر به تمبر و همچنین تمبر گواهی بین‌المللی به آن‌ها الصاق شده و ظرف مدت 1 ماه از تاریخ ثبت درخواست تأسیس، به اداره ثبت رسمی قبرس شمالی تحویل شوند.

اسناد ثبت برند خارجی در قبرس شمالیلیست اسناد مورد نیاز برای ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی

  • اعلامیه رسمی ثبت شرکت
  • اساسنامه مصوب
  • قوانین و مقررات جانبی مصوب در شرکت
  • آدرس دقیق یک شخص حقیقی یا حقوقی مقیم قبرس شمالی، به منظور دریافت نامه‌های فیزیکی و اطلاعیه‌های اداره ثبت رسمی در اسرع وقت
  • آدرس و مشخصات کامل سهامداران به همراه تعداد سهام، نوع سهام و ارزش آن‌ها
  • یک سند معتبر اخذ شده از اتاق بازرگانی کشور مبدأ که نشان‌دهنده فعالیت شرکت در آن کشور باشد.
  • گواهی عدم سوء پیشینه صادره از کشور مبدأ برای تمام اعضای شرکت و سهامداران
  • گواهی یا سند قانونی دال بر تصمیم قطعی و رسمی هیئت مدیره برای افتتاح و ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی
  • چنانچه مدیریت هیئت مدیره شرکت بر عهده یک شخص حقیقی است، باید تمام جزئیات مربوط به هویت او از جمله نام، نام خانوادگی، آدرس محل سکونت، آدرس محل کار، ملیت و وضعیت تابعیت او ارائه شده و مورد تأیید واقع شوند.
  • اطلاعات مندرج در مورد پیشین، باید در رابطه با مدیر عامل و اشخاص حقیقی عضو هیئت مدیره نیز به اداره ثبت رسمی قبرس شمالی ارائه شوند.

به‌علاوه، تا پیش از تأیید این مدارک و ثبت نهایی در اداره ثبت رسمی قبرس شمالی، شرکت‌های خارجی حق خرید و تملک املاک و دارایی در جزیره را ندارند و پس از ثبت در قبرس شمالی به طور رسمی، اجازه مالکیت اموال غیر منقول را خواهند یافت.

لغو امتیاز ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی

چنانچه تحت هر شرایطی، یک شرکت خارجی پس از ثبت شرکت در قبرس شمالی، از ادامه فعالیت در این کشور منصرف شود، مؤظف است این موضوع را به طور رسمی به اطلاع اداره ثبت رسمی این کشور برساند. پس از آن تاریخ، شرکت خارجی در قبال تسلیم گزارش فعالیت، ترازنامه و سایر مستندات قانونی فعالیت سالانه یا فصلی، تکلیفی ندارد. هرچند اگر شرکت خارجی این اعلام را به‌موقع انجام نداده و خود اداره ثبت رسمی قبرس شمالی بر مبنای مستندات قانونی چنین برداشتی داشته باشد که شرکت فعال نیست، خود رأساً امکان لغو امتیاز ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی را دارد. در نظر داشته باشید که شرکت‌های خارجی مکلف هستند تا به صورت دوره‌ای(سالانه یا فصلی) گزارش مالی دقیقی از وضعیت کسب‌وکار خود به دولت ارائه دهند؛ عدم تسلیم این گزارش می‌تواند به منزله لغو امتیاز باشد.

تعهد در قبال ارائه گزارش پس از ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی

این الزامی است که یک شرکت خارجی فعال و صاحب امتیاز ثبت شرکت در قبرس شمالی، به طور رسمی بر مبنای مستندات محل یا محل‌های فعالیت خود را شفاف سازد. البته محل فعالیت شرکت تنها نکته‌ای نیست که باید به طور رسمی به اطلاع مراجع دولتی قبرس شمالی برسد. باید وضعیت سهام، مالکان، اوراق رسمی، نام رسمی شرکت و محل استقرار اموال جدید، به طور مداوم و مستمر به اطلاع دولت برسد.

تسهیلات و تمهیدات ارائه شده پس از ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی

گزارش‌های فوق فقط به جهت اطلاع‌رسانی و نظارت نیستند. دولت قبرس شمالی، همواره آپشن‌ها و امکان‌های مختلفی را برای یاری رساندن به شرکت‌ها به جهت افزایش رونق اقتصادی در جزیره مد نظر دارد. بخش اعظم این اطلاعات برای امکان‌سنجی ارائه وام، اوراق قرضه، سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیر مستقیم مورد پایش قرار می‌گیرند. به طور نرمال شرکت‌های فعال، موفق و دارای پویایی کافی، می‌توانند در مدت زمان سه ماه از جذب سرمایه بهره‌مند شوند و این یک امکان عالی است. با ثبت نمایندگی برند خارجی در قبرس شمالی می‌توانید تحت عناوین مختلفی شانس خود را برای اخذ این دست وام‌ها و جذب سرمایه امتحان کنید.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید