پرومیس آیومید آدکولا | دانشجوی داروسازی ایتالیا

Promise Ayomide Adekola

پرومیس آیومید آدکولا، یک دانشجوی برجسته CIU میباشد که در سن 20 سالگی به موفقیت چشمگیر دریافت سه مدرک دست یافت و خود را به عنوان یکی از اعضای ارزشمند خانواده CIU معرفی کرد. پرومیس آیومید آدکولا در 19 سالگی، با موفقیت مدرک دوگانه CIU-Tor Vergata Mpharm را گرفت. با این حال، سفر تحصیلی او به آنجا ختم نشد. او با تشنگی به دانش، یک سال تحصیلی دیگر را در دانشگاه بین المللی قبرس آغاز کرد و فداکاری استثنایی از خود نشان داد و مدرک Dpharm خود را از دانشگاه بین المللی قبرس دریافت کرد.
در سن 20 سالگی، او اکنون با افتخار دارای سه مدرک تحصیلی در زمینه داروسازی میباشد. ما خانواده CIU از صمیم قلب تبریک می گوییم و برای او آرزوی موفقیت روزافزون در تمام تلاش های آینده اش را داریم.

داستان چالش های پرومیس آیومید آدکولا

می توانید از خودتان و مدرسه تان بگویید؟

اسم من Promise Ayomide Adekola است. من در دانشگاه رم تور ورگاتا و دانشگاه بین المللی قبرس تحصیل کردم و مدرک کارشناسی ارشد دوگانه داروسازی را از هر دو موسسه دریافت کردم. من به تازگی دکترای خود را در دانشگاه بین المللی قبرس به پایان رساندم.

چه چیزی باعث تصمیم شما برای تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه قبرس شد؟

در دوران تحصیلات دبیرستانی، به یک دوره آموزشی مرتبط با سلامت علاقه مند بودم، اما در مورد برخورد با آسیب های باز و مشاهده بیمارانی که درد داشتند، مردد بودم. داروخانه راهی برای کمک به مردم در عین اجتناب از آن موقعیت ها به نظر می رسید. من انتخاب کردم که آن را دنبال کنم. والدین من به دلیل محیط دوستانه، شهریه مقرون به صرفه و تحصیل با کیفیت، تحصیل در قبرس را توصیه کردند. این فرصتی بود که از پذیرفتن آن پشیمان نیستم.

Promise Ayomide Adekola

تجربیات و چالش های پیش روی تحصیل در خارج از کشور چیست؟

یکی از چالش هایی که با آن مواجه شدم، مشکل زبان بود، اما در دوران مدرسه ترکی یاد گرفتم که به من کمک کرد تا بر این مشکل غلبه کنم. علاوه بر این، شروع دانشگاه در سنین پایین و پیدا کردن شرکت مناسب چالش‌هایی بود، اما در نهایت دوستان حامی پیدا کردم که به موفقیت و رشد شخصی من کمک کردند. تحصیل در خارج از کشور تجربه فوق العاده ای بوده است. من با مردم کشورهای مختلف آشنا شده ام، فرهنگ های مختلف را یاد گرفته ام و تحصیلات عالی را در دانشگاه بین المللی قبرس دریافت کرده ام. این دانشگاه دارای مشارکت های جهانی ارزشمندی است که حتی به من فرصت تحصیل در ایتالیا را داد.

چه عواملی باعث موفقیت شما می شود تا دیگران از شما یاد بگیرند؟

اولاً، من دستاوردهای خود را به لطف خدا نسبت می دهم، زیرا در دوران دانشجویی با حواس پرتی و دلسردی مواجه بودم. قاطعیت، مدیریت زمان مناسب و سخت کوشی نیز در کمک به موفقیت من بسیار مهم بودند. روی درس خواندن تمرکز کردم، از حواس پرتی های غیرضروری دوری کردم و هدفم سربلندی والدین و خدا بود.

قدم بعدی شما بعد از این موفقیت بزرگ چیست؟

برنامه آینده من این است که دکترای داروسازی را دنبال کنم و علاقه ام به تدریس را برآورده کنم.

چگونه می خواهید سهمیه خود را به کشور خود، نیجریه، کمک کنید؟

من آرزو دارم به تحقیق و توسعه در نیجریه کمک کنم، یک داروخانه محلی ایجاد کنم، و جامعه خود را در مورد سبک زندگی سالم، استفاده صحیح از داروها و پیشگیری از بیماری ها آموزش دهم.

دیدگاه شما در مورد دانشجویان، پزشکان و اساتید نیجریه ای که کشور را ترک کرده و به خارج از کشور مهاجرت می کنند چیست؟

خوب، همه چیز به در دسترس بودن آموزش با کیفیت بستگی دارد. اگر دانش و تجربه عملی کافی در دسترس باشد، مردم قطعا اقامت را انتخاب می کنند. با این حال، به دلیل کمبود این فرصت ها، بسیاری از افراد ترجیح می دهند ترک کنند. بهتر است افراد در کشور خود بمانند، اما نبود فرصت های شغلی، ناامنی و مسائل دیگر بسیاری را مجبور به ترک کشور می کند. دولت نیجریه باید رسیدگی به این مشکلات را در اولویت قرار دهد و موضوع مهاجرت حل خواهد شد.

 

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید