تحصیل در لهستان | بررسی تمام شرایط تحصیل در لهستان در سال 2021

0

تحصیل در لهستانمقدمه ای بر تحصیل در لهستان

لهستان یکی از کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان برای ادامه تحصیلات دانشجویی می باشد و همچنین با توجه شرایط ایده آل آن بسیاری از ایرانیان آن را برای ادامه تحصیل و مهاجرت انتخاب می نمایند، علاوه بر دانشگاه های بین المللی در این کشور، مناظر و طبیعت این کشور بسیار بکر می باشد و از لحاظ فرهنگ غنی اروپایی در سطح بالایی قرار دارد. تحصیل در لهستان مانند کشورهای  دیگر از جهان دارای قوانین و شرایطی می باشد که در این مقاله به طور کامل برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند، شرح داده می شود تا بتوانند با آگاهی کامل برای تحصیل در لهستان اقدام نمایند. کشور لهستان با توجه به داشتن ظرفیت های بالا، توانایی و قابلیت پذیرش دانشجویان مختلف را در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، در همه رشته ها را دارا می باشد، هر کدام از این رشته ها برای پذیرش شرایط ویژه خود را دارند که این شرایط در دانشگاه های مختلف این کشور ممکن است متفاوت باشد. باید توجه داشته باشید که بیش از 9 دانشگاه کشور لهستان در بین 1000 دانشگاه برتر جهان دسته بندی شده اند و قدیمی ترین دانشگاه های این کشور که دانشگاه Jagiellonian نام دارد در رنکینگ بین المللی جز 500 دانشگاه برتر بین المللی جهان قرار گرفته است. بهترین دانشگاه های موسیقی، هنر و علوم نمایشی در این کشور قرار دارند که پذیرای دانشجویان بین المللی از تمام جهان می باشند. تحصیل در کشور اروپایی لهستان با 39 میلیون نفر جمعیت و فرهنگ های متنوع آن می تواند به پیشرفت هر دانشجویی کمک کند. در این رابطه موسسه حقوقی دادمهر عدالت با داشتن تجربه چندین ساله در زمینه مهاجرت های تحصیلی از بهترین گزینه ها برای کمک به شما می باشد.

تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی

یکی از بهترین فرصت ها برای تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی کشور لهستان است که با مهاجرت تحصیلی به این کشور می توانید با فرهنگ زندگی اروپایی آشنا شوید و خود را برای زندگی در سایر کشورهای اروپایی آماده نمایید، تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی هر ساله متقاضیان بسیار زیادی دارد، زیرا هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان می باشد و علاوه بر آن کیفیت دانشگاه های بین المللی این کشور بالا است. رشته های کارشناسی متنوعی از جمله: ریاضیات، کامپیوتر، اقتصاد، فیزیک و غیره در این کشور در سطح بین المللی برای دانشجویان متقاضی وجود دارد. لهستان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دارای سیستم آموزشی قدیمی و غنی می باشد و توانسته است که سیستم آموزشی خود را در سطح بین الملل در رنکینگ های بالا قرار دهد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید ابتدا درخواست خود را برای دانشگاه مورد نظر خود در لهستان ارسال نمایید و منتظر باشید تا پس از بررسی شرایط شما، نامه پذیرش از دانشگاه برای شما ارسال شود و پس از آن برای مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. تحصیل در کشور لهستان در مقطع کارشناسی معمولا به زبان انگلیسی است و معمولا این دوره 3 تا 4 سال طول می کشد. بعد از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی، شرایطی از طرف دولت لهستان و همچنین دانشگاه در اختیار شما قرار داده می شود که به راحتی بتوانید در این کشور شاغل شوید و اقامت دائم خود را دریافت نمایید، به همین دلیل روز به روز بر تعداد متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور لهستان افزوده می شود.

تحصیل در لهستان در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور لهستان معمولا یک تا دو سال است که بستگی به استعداد و زرنگی دانشجو دارد. مدارکی که برای پذیرش کارشناسی ارشد در کشور لهستان لازم است عبارتند از: مدرک زبان  آیلتس 6، سوابق تحصیلی مدرسه همراه با مدرک کارشناسی، مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی، توصیه نامه از اساتید دوران کارشناسی و همچنین، گواهی اثبات استطاعت مالی که باید توسط یکی از بانک های ایرانی تایید شود. افراد توجه داشته باشند که بعد از اخذ پذیرش در مقطع ارشد در کشور لهستان، مستلزم به پرداخت شهریه می باشند. تحصیل در لهستان در مقطع دکتری یکی از بهترین فرصت ها محسوب می شود زیرا تحصیلات تکمیلی این کشور در اکثر دانشگاه ها بسیار مورد توجه است. تحصیل در مقطع دکتری در کشور لهستان به دو صورت بورسیه ای و پرداخت هزینه صورت می گیرد، دانشجویانی که بورسیه دکتری کشور لهستان را کسب می نمایند، از هزینه های جانبی مانند هزینه های خرج و مخارج روزمره، هزینه های کمک تحصیلی و حقوق تحصیلی دکتری برخوردار می باشند، ولی دانشجویانی که شهریه پرداز هستند معمولا از این کمک هزینه ها بهره مند نمی شوند، بلکه باید شهریه دانشگاه را نیز پرداخت نمایند.

برای بورسیه تحصیل در لهستان در مقطع دکتری، باید مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل بالای 17، نمره زبان آیلتس بالای 5/6، مقالات علمی و کتاب های نگارشی را برای استاد مشاور مورد نظر ارسال نمایید تا بعد از بررسی دعوت نامه برای شما ارسال شود و بتوانید برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمایید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در لهستان

افرادی که اهل کشور آمریکا و کشورهای اروپایی می باشند برای اقامت تحصیلی در کشور لهستان نیازی به ویزا ندارند و می توانند به راحتی اقامت موقت خود را دریافت نمایند ولی افرادی که از دیگر کشورها و همچنین ایران قصد مهاجرت تحصیلی به کشور لهستان را دارند باید برای گرفتن ویزا اقدام نمایند، در این رابطه افراد می توانند به سفارت یا کنسولگری لهستان در کشور خود مراجعه نمایند. توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی شما فقط سه ماه اعتبار دارد و بعد از مراجعه به کشور لهستان باید برای گرفتن اقامت موقت اقدام نمایید تا بتوانید تحصیل در لهستان را آغاز کنید. برای گرفتن ویزا لهستان و مراحل آن می توانید به موسسه حقوقی دادمهر عدالت مراجعه کرده یا تماس حاصل فرمایید تا شما را در این رابطه راهنمایی کنند.

 شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در لهستان

از شرایط لازم برای تحصیل در لهستان داشتن مدارک معتبر و قابل تایید توسط دانشگاه های بین المللی لهستان است، و مهمترین عمل بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه های لهستان در مقطع های مختلف، داشتن ویزای دانشجویی یا همان ویزای تحصیلی است که برای ورود به لهستان لازم است و بدون آن نمی توانید به این کشور وارد شوید. هر فردی برای دریافت ویزای دانشجویی برای کشور لهستان باید شرایط ویژه و اختصاصی که توسط این کشور تعیین شده است را داشته باشد تا بتواند در سریع ترین زمان ویزای تحصیلی خود را دریافت کند. علاوه بر مدارکی تحصیلی، مدرک زبان و پذیرشی که از طرف دانشگاه مورد نیاز دریافت کرده اید، باید چند عدد فرم را از سایت دانشگاه به صورت آنلاین دریافت کنید و آنها را تکمیل نمایید و همراه خود به سفارت ببرید تا بتوانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. در واقع فرد زمانی می تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی لهستان اقدام نماید که تمام مدارک مورد نیاز دانشگاه را آماده کرده باشد و هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشد.

تحصیل در لهستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

به طور معمول برای تحصیل در لهستان باید ویزای تحصیلی دریافت کنید تا بعد از ورود با این کشور برای دریافت اقامت موقت اقدام کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان باید از سفارت لهستان وقت بگیرید و در زمان معین شده به آنجا مراجعه نمایید و تمام مدارک مورد نیاز دانشگاه که برای گرفتن پذیرش لازم است و به زبان انگلیسی ترجمه شده است را به همراه خود داشته باشید، نیازی به ترجمه مدارک به زبان لهستانی نمی باشد. از جمله مدارکی که باید در سفارت ارائه دهید، عبارتند از:

  • فرم رویداد، که باید توسط متقاضی تکمیل و امضا شده باشد.
  • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
  • در صورت داشتن ویزا در گذشته، باید کپی آن را به سفارت تحویل دهید.
  • یک قطعه عکس پرسنلی همراه با اصل کارت ملی و شناسنامه همراه با اصل ترجمه شده آنها
  • داشتن بیمه نامه مسافرتی به ارزش 3000 یورو و همچنین داشتن 60 یورو پول نقد که لازم می باشد.
  • همراه داشتن اصل دعوت نامه دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید همراه با بلیطی که برای پرواز رزرو کرده اید.
  • ترجمه تمام ریز نمرات دوران مدرسه و همچنین ترجمه مدارک تحصیلی و مدرک زبان

در صورت به همراه داشتن تمام این مدارک، در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای تحصیلی شما آماده می شود و می توانید خود را برای تحصیل در لهستان آماده کنید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت با داشتن تجربه و مهارت کافی در زمینه مهاجرت های تحصیلی می تواند تا آخرین مرحله مهاجرت تحصیلی در کنار شما باشد و این راه را برای شما آسان نماید. با شماره های که در سایت موسسه حقوقی دادمهر عدالت وجود دارد می توانید تماس حاصل فرمایید تا تمام مراحل صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به لهستان را برای شما شرح دهند. مشاوران و کارشناسان ما در این موسسه با داشتن تجربه های چندین ساله در این رابطه به خوبی می توانند گره ها و مشکلات مهاجرتی شما را از سر راه بردارند و این اطمینان خاطر را برای شما ایجاد کنند تا با خیالی راحت ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و اقدام به مهاجرت نمایید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.