تحصیل در فیلیپین | بررسی تمام شرایط تحصیل در فیلیپین در سال 2021

0 1,341

تحصیل در فیلیپیندر جنوب شرق آسیا کشوری تشکیل شده از تعدادی جزیره وجود دارد. پوشش جنگلی بیشترین پوششی است که در نیمی از این جزیره مهاجرت می‌کنید. در سال‌های اخیر تحصیل در فیلیپین و دریافت ویزای دانشجویی این کشور بسیار رایج شده است و دانشجویان زیادی اقدام به اخذ اقامت فیلیپین برای تحصیل کرده‌اند. این جزیره تا سال‌ها  تحت مستعمره اسپانیا و آمریکا بوده است و زبان رسمی آن انگلیسی و فیلیپینی است. برای پذیرش دانشگاه می‌توانید از موسسه حقوقی دادمهر عدالت کمک بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان پرونده مهاجرتی شما بررسی شود.

مقدمه‌ای بر تحصیل در فیلیپین

مهاجرت تحصیلی دغدغه بسیاری از جوانان بعد از به اتمام رساندن دوره متوسطه یا کارشناسی در ایران است. کشورهای زیادی برای ادامه تحصیل وجود دارند اما در برخی از موارد ممکن است شرایط پذیرش و تحصیل در آنجا فراهم نباشد. تحصیل در فیلیپین این روزها بسیار رایج شده است و متقاضی برای دریافت ویزای دانشجویی برای این کشور نیز افزایش پیدا کرده است. شما می‌توانید با توجه به علاقه خود در هر رشته‌ای که تمایل دارید تحصیل کنید. رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته‌ها در تمامی دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شود. کافی است برای مهاجرت اقدام کنید تا آینده خود را هر چه سریع‌تر بسیازید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت با داشتن مجرب‌ترین وکلا در زمینه اعزام دانشجو به شما کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر اقامت فیلیپین را دریافت و در این کشور تحصیل کنید.

تحصیل در فیلیپین در مقطع کارشناسی

در صورتی که بعد از به پایان رساندن دوره متوسطه قصد مهاجرت و ادامه تحصیل را دارید و رشته انتخابی شما غیر پزشکی است. در ابتدا باید مدارک و دیپلم خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید تا مدارک شما بررسی و تایید شود. تحصیل در فیلیپین در دوره کارشناسی به 4 سال زمان نیاز دارد. در دو سال ابتدایی این مقطع دانشجو باید 632 واحد عمومی را پاس کند و در دو سال آخر درس‌های مرتبط با رشته تحصیلی را بخواند. در برخی از رشته‌ها این عدد ممکن است کمی متفاوت باشد برای مثال رشته مهندسی داری 266 واحد است اما رشته‌های هنری برای تمام کردن به 5 سال زمان نیاز دارند.

تحصیل در فیلیپین در مقطع کارشناسی و دکتری

از دیگر دوره‌هایی که می‌توانید اقدام به دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در فیلیپین کنید، مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است. برای پذیرش از دانشگاه‌های فیلیپین در صورتی که کارشناسی را در این کشور نخوانده باشید و مدرک خود را از ایران گرفته باشید، لازم تمامی مدارک درسی را به همراه مدرک زبان برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های فیلیپین دو ساله است و در پایان سال تحصیلی باید پایان‌نامه ارائه کنید. همچنین برای پذیرش در هر یک از رشته‌های کارشناسی ارشد باید در یک آزمون ورودی مهم شرکت کنید و بعد از قبولی در آن پذیرش دانشگاه را بگیرید.

برای تحصیل در مقطع دکتری در این کشور دانشجو باید مدرک کارشناسی ارشد به همراه آیلتس با نمره بالاتر از 7 داشته باشد. در این مقطع دانشجو باید یک طرح پژوهشی را انتخاب کند و بر روی آن تحقیق کند. این دوره بعد از 5 سال آماده می‌شود و دانشجو باید طرح خود را به عنوان دفاعیه معرفی کند. برخی از رشته‌ها همانند کشاورزی در دوره دکتری به 4 سال زمان نیاز دارند.

دانشگاه‌های فیلیپین برای تحصیل

شاید تصور کنید تحصیل در فیلیپین کار اشتباهی باشد. اما باید بدانید دانشگاه‌های این کشور جز بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند و رنک جهانی بسیار خوبی دارند.  میزان تقاضا برای پذیرش در دانشگاه‌های فیلیپین بسیار زیاد است. در صورتی که قصد دریافت اقامت و فیلیپین و ویزای دانشجویی را دارید باید در ابتدا مدارک و رزومه قابل قبولی داشته باشید تا بتوانید تاییدیه تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها را به دست آورید. برای پذیرش همچنین در وب سایت رسمی دانشگاه رشته مورد نظر خود را جستجو کنید تا متوجه شوید، دانشگاه مد نظر رشته شما را دارد یا خیر. در ادامه با تعدادی از دانشگاه‌های معروف این کشور آماده می‌شویم.

 • دانشگاه لوس بانوس
 • دانشگاه دلاساله فیلیپین
 • دانشگاه مانیلا
 • دانشگاه فنی فیلیپین
 • دانشگاه سانتو توماس فیلیپین
 • دانشگاه آنتو مانیلا
 • دانشگاه دیلیمان فیلیپین
 • دانشگاه سیستم فیلیپین

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فیلیپین

از نکات بسیار مهمی که باید در هنگام مهاجرت تحصیلی و انتخاب کشور در نظر گرفت، هزینه‌های دانشگاه و زندگی است. تحصیل در فیلیپین همانند دیگر کشورها داری هزینه‌هایی است که باید توان پرداخت آن‌ها را داشته باشید، در غیر این صورت ویزای دانشجویی به شما داده نخواهد شد. این هزینه‌ها برای دانشجویان خارجی معمولا بین 130000 الی 320000 پزوی فیلیپین است. بدون شک مبلغ سالانه برای هر یک از رشته‌ها و هر یک از مقاطع از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است. از دیگر هزینه‌هایی که باید در طی تحصیل خود بدهید می‌توان به بیمه و خوابگاه اشاره کرد. این مبلغ برای دانشجویانی که ساکن شهرهای اتحادیه اروپا نیستند تقریبا نزدیک به 130000 پزو است. در صورتی که تمایلی به زندگی در خوابگاه نداشته باشید می‌توانید خانه‌های خصوصی اجاره کنید که در این صورت هزینه‌های شما ممکن است چند برابر شود.

تحصیل رایگان به کمک بورسیه

یکی از مزیت‌های تحصیل در فیلیپین بدون شک امکان بورسیه شدن در دانشگاه‌های این کشور است. ماهیانه دانشجویان بسیاری اقدام به ارسال درخواست بورسیه برای دانشگاه‌های فیلیپین می‌کنند  اما تمها می‌تواند 25 درصد از بورسیه را بگیریند که شامل هزینه‌های شهریه، مقاله نویسی، سفرهای داخلی و خارجی، بیمه، خرید کتاب و … می‌شود. اما در صورتی که شرایط و نمرات بهتری داشته باشید می‌توانید درصد بیشتری را در بورسیه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری برای خود بگرید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در فیلیپین

دریافت ویزای دانشجویی دومین مرحله از کار شما برای تحصیل در فیلیپین است. زمانی که توانستید پذیرش را در رشته مورد نظر بگیرید، باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و با در دست داشتن مدارک اقدام به دریافت ویزا و اقامت فیلیپین کنید. مراحل و شرایط دریافت ویزا دراند سال گذشته تغییر پیدا کرده است و کوچک‌ترین اشتباهی می‌توانید پرونده شما را رد کند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت با به کارگیری از بهترین مشاوران و وکلای مهاجرت به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن ویزا و اقامت خود را در فیلیپین یا سایر کشورها بگیرید.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در فیلیپین

برای تحصیل در فیلیپین ابتدا باید، رشته و دانشگاه خود را انتخاب کنید بعد از آن باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. در صورتی که آزمون را قبول شدید، مدارک شما باید به تایید رئیس دانشگاه برسد. بعد از انجام تمامی این مراحل باید مدارک مورد نیاز را به سفارت ببرید تا ویزای دانشجویی شما صادر شود. مراحل دریافت اقامت ممکن است کمی سخت و دشوار باشید به همین دلیل بهتر است از وکلای مجرب موسسه حقوقی دادمهر عدالت در زمینه اعزام دانشجو کمک بگیرید تا بدون کوچک‌ترین مشکلی پرونده شما تایید شود.

مزایای تحصیل در فیلیپین

 • تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه
 • دانشگاه‌ها مورد تایید وزرات علوم و بهداشت هستند
 • عدم نیاز به شرط سنی و معدل برای تحصیل در فیلیپین
 • دارا بودن بهترین امکانات و سیستم‌های دانشگاه
 • بهترین سیستم آموزش عالی در آسیا
 • کم بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی

تحصیل در فیلیپین و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی به همراه تاییدیه مدارک از دادگستری و امور خارجه
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
 • ترجمه کردن مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و گذرنامه
 • رزرو هتل
 • اثبات تمکن مالی
 • فرم ثبت‌نام در دانشگاه
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه‌های پزشکی

امکان کار کردن در هنگام تحصیل

همانطور که گفتیم تحصیل در فیلیپین مزایای بسیار زیادی دارد از دیگر مزایای آن می‌توان به امکان کار کردن دانشجویان در طی دوره تحصیلی اشاره کرد. زمانی که شما توانستید ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید، دولت به شما یک کار دانشجویی پاره وقت می‌دهد اما لازمه آن تسلط نسبی به زبان فیلیپینی است. در بسیاری از مواقع می‌توانید در حوزه ویراستاری نیز مشغول به کار شوید. این کشور سرانه مطالعه بالایی دارد در نتیجه این شغل می تواند بسیار پر درآمد باشد. لازم به ذکر است اجازه کار در هفته متناسب با مقطع تحصیلی شما است. برای مثال در صورتی که دانشجوی کارشناسی باشید به مدت  ساعت در هفته اجازه کار دارید.

بیمه دانشجویان در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین به شما این امکان را می‌دهد تا از بیمه مخصوص دانشجویان این کشور نیز استفاده کنید. از جمله مزایای این بیمه می‌توان به فراهم کردم بیمه توسط دانشگاه برای درمان‌های متوسط و کوچک، قرار گرفتن تحت پوشش تکمیلی و استفاده از خدمات آن، چکاپ کامل هر 6 ماه یک‌بار، در صورت داشتن بیماری خاص امکان درمان وجود دارد، امکان خرید فریم عینک و همچنین کمک هزینه دندانپزشکی برای دانشجویان ممتاز اشاره کرد.

دریافت اقامت و ویزای دانشجویی با کمک موسسه حقوقی دادمهر عدالت

تحصیل در فیلیپین همانطور که گفتیم شرایط مخصوص خودش را دارد که عدم داشتن هر یک از آن‌ها می‌تواند شما را برای دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در این کشور دچار مشکل کند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت با داشتن بهترین وکیل‌ها و تسلط به قوانین مهاجرتی فیلیپین در اسرع وقت پرونده شما را بررسی می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته خود برای تحصیل و دریافت اقامت فیلیپین برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان این موسسه در ارتباط باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.