تحصیل در نروژ | بررسی شرایط تحصیل در نروژ در سال 2021

Study in Norway

0 538

تحصیل در نروژتحصیل در نروژ و بررسی آن

با بیش از 15000 تبعه خارجی ثبت نام کرده در دانشگاه­های مختلف، تنوع یکی از نقاط قوت اصلی سیستم آموزشی تحصیل در نروژ است که بسیار مورد احترام است. پس از پذیرش برای تحصیل در نروژ‌، دوره‌های آموزشی‌ معمولا از ماه آگوست شروع ‌می‌شود. دانشگاه­ها مهلت درخواست خود را بین اول دسامبر (سال قبل) و 15 مارس تعیین ‌می‌کنند‌، اگر چه برخی از مدارس ممکن است مهلت “پیش صلاحیت” داشته باشند. اگر ‌می‌خواهید برای دریافت مدرک خود به نروژ بیایید‌، تحقیقات خود را زود انجام دهید تا مطمئن شوید تاریخ درخواست را از دست نمی‌دهید.پذیرش تحصیلی و رس‌می‌توسط دانشگاه‌ها‌ تعیین ‌می‌شود.

اگر قصد دارید برای دریافت مدرک تحصیلی خود در نروژ اقدام کنید‌، ممکن است مجبور شوید ثابت کنید که تحصیلات آکادمیک قبلی شما، دارای حداقل یک و نیم سال تحصیل در یک موضوع مرتبط است.

برای تحصیل در دانشگاه‌ها‌ی دولتی نروژ عموما نیازی به پرداخت شهریه ندارید. برای عضویت در انجمن دانشجویی نیاز به پرداخت هزینه‌ است، همچنین، در پایان ترم تحصیلی، هزینه آزمون‌ها‌ را نیز باید پرداخت ‌‌کنید. این هزینه‌ها‌ مزایای بسیاری از جمله خدمات بهداشتی دانشگاه‌، مشاوره‌، دسترسی به امکانات ورزشی و همچنین کاهش قیمت حمل و نقل عمو‌می ‌و فعالیت‌ها‌ی فرهنگی را به همراه دارد. دانشگاههای خصوصی نیز که از طرف دولت تأمین نمی‌شوند‌، حق شارژ شهریه را اغلب به اندازه سایر کشورها در اروپا برای خود محفوظ ‌می‌دانند. اما دانشجویان ‌بین‌المللی برای تحصیل در نروژ، هرگز مبلغی بیشتر از دانشجویان متولد نروژ پرداخت نخواهند کرد.

اما اگر چه ‌می‌توانید در نروژ بدون شهریه تحصیل کنید‌، این بدان معنا نیست که زندگی دانشجویی در این کشور اسکاندیناوی ارزان است. در حقیقت‌، وقتی صحبت از هزینه‌ها‌ی زندگی ‌می‌شود‌، نروژ در بین گران­ترین کشورهای اروپا قرار دارد و این ممکن است پول پس انداز شده برای شهریه را جبران کند.

جدا از کیفیت آموزش‌، تحصیل در نروژ تجربه­ای بی نظیر را برای دوستداران طبیعت ارائه ‌می‌دهد. اگر علاقمند به تحصیل در نروژ هستید‌، برای کسب اطلاعات در مورد دانشگاه‌ها‌ی برتر نروژ‌، شهرهای معروف دانشجویی و نحوه شروع کار لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

تحصیل در نروژ در مدارس

سیستم آموزشی مدارس برای تحصیل در نروژ را می­توان به سه قسمت مدرسه ابتدایی (6 تا 13 ساله)، مدرسه راهنمایی (سن 16-16) و دبیرستان متوسطه (16-19 ساله) تقسیم کرد. سطح Barneskole و Ungdomsskole اجباری است و معمولا Grunnskole نامیده می­شود. در واقع، دبستان و دبیرستان برای همه کودکان 6 تا 16 ساله اجباری است. قبل از سال 1997، تحصیلات اجباری در نروژ از 7 سالگی آغاز شد. دانش­آموزان معمولا وقتی وارد دبیرستان می­شوند باید مدرسه را تغییر دهند.

تحصیل در مدارس نروژتحصیل در نروژ در سال اول دبستان بدین صورت است که دانش­ آموزان بیشتر وقت خود را به بازی­های آموزشی و یادگیری ساختارهای اجتماعی، الفبا، جمع و تفریق اولیه و مهارت­های اساسی انگلیسی می­پردازند. در کلاسهای 2-7، آنها به ریاضیات، انگلیسی، علوم، دین (با تمرکز نه تنها در مسیحیت بلکه در تمام ادیان دیگر)، زیبایی شناسی و موسیقی، همراه با جغرافیا، تاریخ و مطالعات اجتماعی در کلاس پنجم مشغول هستند. در این سطح هیچ نمره رسمی داده نمی­شود. بلکه یک آزمون مقدماتی وجود دارد که به معلم اطلاع می­دهد که آیا دانش آموز بالاتر از حد متوسط ​​است یا در مدرسه به کمک نیاز دارد.

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی

کشور نروژ با ثبت نام در فرآیند بولونیا تلاش کرده است تا با سیستم‌ آموزش عالی اروپا مطابقت داشته باشد. با استفاده از این سیستم آموزشی، مدارک ارائه شده به دانشجویان در دانشگاه‌ها‌ی نروژ، در سراسر جهان معتبر است. دوره‌ها‌ی کارشناسی در دانشگاه‌ها‌ی نروژ سه سال طول ‌می‌کشد‌، این در حالی است که دوره‌ها‌ی کارشناسی ارشد دو سال و مدرک دکترا حداقل به سه سال زمان نیاز دارد. شما همچنین ‌می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد درجه یک را انتخاب کنید که به شما اجازه ‌می‌دهد تا لیسانس و کارشناسی ارشد خود را در یک برنامه مداوم و به مدت پنج سال ترکیب کنید. این برنامه اغلب برای رشته‌ها‌ی معماری‌، مدیریت بازرگانی‌، مهندسی‌، دندانپزشکی و حقوق ارائه ‌می‌شود. با  تحصیل در نروژ، ‌می‌توانید یک برنامه سنتی دارای جهت گیری حرفه­ای در اسکاندیناوی را نیز انتخاب کنید‌، که از سیستم بولونیا معاف است و شامل شش سال تحصیل و موضوعاتی مانند پزشکی‌، دامپزشکی، روانشناسی و الهیات می­باشد.

تحصیل مقطع کارشناسی در نروژاگر قصد دارید تا زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیل در نروژ انتخاب کنید، خوب است بدانید که ‌ بیش از 200 برنامه کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی تدریس ‌می‌شوند‌. همچنین، بسیاری از برنامه‌ها‌ی کارشناسی نیز به زبان انگلیسی آموزش داده می­شوند.‌ به عنوان مثال‌، برنامه‌ها‌ی زبان انگلیسی ارائه شده در دانشگاه اسلو شامل دروس علوم انسانی‌، علوم اجتماعی‌، حقوق‌، الهیات‌، ریاضیات و علوم طبیعی‌، آموزش‌، پزشکی‌، دندانپزشکی‌، انرژی‌، توسعه‌، مطالعات جنسیتی و “نروژی برای دانشگاهیان” است که نیازی به هیچ دانش قبلی زبان نروژی ندارند.

تحصیل در نروژ در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

سیستم مراجعه به دانشگاه‌ها‌ی نروژ کاملا ساده است. برای پذیرش در دوره‌ها‌ی تحصیلات تکمیلی‌، باید گواهینامه پذیرش عمو‌می‌ دانشگاه را کسب کرده باشید که ‌می‌توانید با اتمام دوره متوسطه آن را به دست آورید. دانشجویان ‌بین‌المللی ‌می‌توانند با استفاده از لیست GSU مخصوص کشور‌، بفهمند که آیا مدارک خارجی آنها شناخته شده است یا خیر. در عوض ‌می‌توانید از طریق قانون 23/5 برای دانشگاه‌ها‌ی نروژ اقدام کنید، که برای انجام این کار شما باید بالای 23 سال داشته باشید. علاوه بر این، شما به 5 سال تحصیلات ترکیبی و سابقه کار نیاز دارید و باید امتحانات خود را در چندین موضوع اصلی (از جمله نروژی‌، ریاضیات‌، علوم ‌طبیعی، انگلیسی و مطالعات اجتماعی) گذرانیده باشید.

تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در نروژبعضی از درجات بسته به برنامه درسی (همچنین ریاضیات و فیزیک برای مهندسی) ممکن است نیاز به مدارک خاصی داشته باشند. به خاطر داشته باشید که هر دوره و دانشگاه شرایط پذیرش خاص خود را دارد. هنگام درخواست برای برنامه‌ها‌یی که به زبان انگلیسی تدریس ‌می‌شوند‌، باید مستقیما و به صورت جداگانه در هر موسسه­ای که به آن علاقه دارید، اقدام کنید. شما باید یک فرم درخواست را پر کنید‌، که معمولا در وب سایت موسسه در دسترس است.

به طور معمول دانشگاه‌ها‌ی دولتی در سطح تحصیلات تکمیلی‌، نیز شهریه ‌می‌گیرند. لازم به یادآوری است که هزینه‌ها‌ی زندگی در نروژ به طور قابل توجهی بیشتر از سایر کشورهاست و شما باید هزینه‌ها‌یی از جمله مسکن‌، کتاب‌، غذا و مسافرت را در طی تحصیل در نروژ تأمین کنید.

تحصیل در نروژ و معرفی دانشگاه­های برتر

تحصیلات عالیه در نروژ متشکل از دانشگاه­های دولتی و خصوصی است. برخی از آنها تخصصی‌، برخی جامع و برخی به عنوان “کالج‌ها‌ی دانشگاهی” شناخته ‌می‌شوند. عمدتا در ارائه آموزش برای مقطع کارشناسی، طیف وسیعی از موضوعات بیشتر مبتنی بر حرفه خاصی هستند. چهار دانشگاه بزرگ دولتی برای تحصیل در نروژ در رتبه بندی QS World University Rankings® 2019‌، حضور دارند که شامل دانشگاه اسلو (رتبه 135 جهانی)‌، دانشگاه برگن (171 امین)‌، دانشگاه علم و صنعت نروژ (363 مشترک) و دانشگاه ترومسو قطب شمال نروژ (369 مشترک) است.

دانشگاه های برتر نروژیکی از قدیمی­ترین موسسات آموزشی برای تحصیل در نروژ، دانشگاه اسلو تاسیس شده در سال 1811 می­باشد که دارای تقریبا 30،000 دانشجو و حدود 4600 کارمند است. این دانشگاه دارنده چهار جایزه نوبل می­باشد که بیانگر کیفیت بالای آموزشی و تحقیقاتی آن است.

دانشگاه برگن، با داشتن دانشکده بهداشت برای دانشجویان دندانپزشکی، پزشکی در نزدیکی دانشگاه­ هاوکلند می­باشد. علوم طبیعی، هنر و قانون و … از دیگر برنامه­های آموزشی است که در این دانشگاه تدریس می­شود. دانشگاه برگن به طور پیچیده­ای در چارچوب جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی شهر قرار گرفته است.

دانشگاه علوم و فناوری نروژ

همانطور که از نام دانشگاه علوم و فناوری نروژ مشخص است، NTNU ، مرکزی برای آموزش و تحقیقات فن آوری در نروژ، با پایه­ ای محکم در علوم طبیعی است. این دانشگاه با تخصص گسترده در رشته­ های کلاسیک علوم انسانی، علوم اجتماعی و نیز پزشکی در هم آمیخته است. در همین زمان، NTNU گسترده­ترین آموزش را در زمینه­های هنری شامل موسیقی، هنرهای تجسمی و معماری ارائه می­دهد. کارکنان دانشگاه NTNU در پروژه­های مختلف با محققان در سراسر جهان همکاری می­کنند. این دانشگاه، با تجارت، صنعت ملی و بین المللی و همچنین مقامات عمومی نروژ نیز کار می­کند. کارکنان تحقیقاتی این دانشگاه هر ساله در حدود 2000 پروژه تحقیق و توسعه را به اتمام می­رسانند. علاوه بر این، سالانه 20-30 کنفرانس علمی در این دانشگاه برگزار می­شود. کارمندان NTNU برای از بین بردن شکاف بین دانشگاه و صنعت، با دو بنیاد تحقیقاتی، گروه SINTEF و Allforsk همکاری نزدیک دارند. این دانشگاه با کلیه شرکت­های پیشرو صنعتی نروژ توافق نامه همکاری رسمی دارد. دانشگاه علوم و فناوری نروژ، قراردادهای R&D و برنامه­های آموزشی مختلفی را با طیف وسیعی از شرکت­های بین المللی از جمله ABB ، Alcatel ، BP Amoco ، Deminex ، ElfTotalFina ، Shell و Verbundnetz Gas منعقد کرده است.

دانشگاه قطب شمال نروژ

UiT، شمالی­ترین دانشگاه جهان است و دارای 16 650 دانشجو و 3500 کارمند است. دانشگاه قطب شمال به توسعه دانش بنیان در سطح منطقه­ای، ملی و بین المللی کمک می­کند. اهمیت جهانی این دانشگاه روز به روز در حال افزایش است. تغییرات آب و هوایی، بهره برداری از منابع قطب شمال و تهدیدات زیست محیطی موضوعاتی هستند که از اهمیت و نگرانی جهانی زیادی برخوردار هستند و دانشگاه UiT علاقه خاصی به این امر دارد. در دانشگاه قطب شمال نروژ، شما می­توانید مسائل جهانی را از نزدیک مشاهده کنید. طبیعت وحشی، وجود نورهای متفاوت، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی متنوع و برخوداری از زندگی چند فرهنگ را می­توان در قسمت­های شمالی نروژ مشاهده کرد. UiT، یک دانشگاه کلاسیک با طیف گسترده­ای از رشته­هاست و بسیاری از مراکز تحقیقاتی و برنامه­های مطالعاتی آن منعکس کننده ویژگی خاص قطب شمال نروژ می­باشد.

درخواست ویزا دانشجویی برای تحصیل در نروژ

مراحل اصلی درخواست ویزا دانشجویی برای تحصیل در نروژ برای دانشجویان ایرانی به شرح زیر است:

در ابتدا شما باید درخواست خود را در پورتال برنامه UDI ثبت کنید و سفارت نروژ را در ابوظبی، امارات متحده عربی انتخاب کنید. مدارک درخواست و بیومتریک خود را به مرکز درخواست ویزا در تهران تحویل بدهید. به دلیل شرایط موجود در کشور خود، ممکن است برای تحصیل در سطوح پایین­تر از استادی، اجازه اقامت دشوار باشد. دانشجویان ایرانی ممکن است در طی مراحل درخواست ویزا مجبور به ارائه بیومتریک باشند. منظور از بیومتریک یک عامل شناسایی اضافی مانند اثر انگشت و یا عکس شماست که به منظور اهداف امنیتی از آنها استفاده می­شود. همچنین، در طول جریان درخواست باید در مصاحبه ویزا نیز شرکت کنید. اجازه اقامت برای از زمان شروع تحصیل در نروژ تا مدت دوره معتبر است. برای اینکه بتوانید در کل دوره تحصیلات خود در نروژ بمانید، ممکن است لازم باشد هر ساله ویزا خود را تمدید کنید. اگر می­خواهید پس از اتمام دوره تحصیلی خود در نروژ اقامت داشته باشید، باید از طریق دفتر مهاجرت برای ویزا متفاوت یا تمدید ویزا اقدام کنید.

ویزای تحصیلی نروژروند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در نروژ

یکی از مهمترین مواردی که هنگام درخواست ویزا برای تحصیل در نروژ، باید اثبات کنید، تامین هزینه­های خود  در طول تحصیل در این کشور اروپایی است. در واقع، آنها از شمادرخواست می­کنند تا ثابت کنید که پول کافی (12211 EUR / سال) برای زندگی در نروژ، از طریق منبع خارجی یا از قبل در حساب بانکی خود دارید. دانشجویان ایرانی نیازی به اثبات مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی برای تحصیل در نروژ در یک دانشگاه بین المللی را ندارند. اما این مهارت­های زبانی تضمین می­کند که شما می­توانید در کلاس­های خود موفق شوید. دانشجویان ایرانی قبل از ورود به نروژ نیازی به انجام تست پزشکی ندارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزا تحصیلی در نروژ به وب سایت مهاجرت این کشور مراجعه کنید.

تحصیل در نروژ و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت دانشجویی جهت تحصیل در نروژ به شرح زیر است:

 • کارت بیمه سلامت اروپا (اگر اهل اتحادیه اروپا / EEA هستید)
 • گذرنامه و کپی از تمام صفحات استفاده شده از گذرنامه
 • نامه درج شده از پورتال درخواست ویزا
 • دو عکس اخیر به اندازه گذرنامه
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست (470 یورو)
 • تأیید پذیرش در یک برنامه تمام وقت در یک موسسه آموزشی مورد تایید نروژ، که نام شما، دوره و سطح مدرک، و همچنین طول دوره را ذکر می­کند.
 • اثبات اینكه بودجه كافی برای حمایت مالی از زندگی دانشجویی خود دارید كه حداقل 11600 یورو در سال را نشان می دهد
 • قرارداد اجاره یا اثبات اینکه شما محلی برای اقامت در نروژ دارید. همچنین، باید جستجوی محل اقامت را شروع کنید، زیرا تقاضا برای گزینه­های مسکن به ویژه در روستاهای دانشجویی یا شهرهای کوچک زیاد است.
 • چک لیست UDI پر شده و امضا شده
 • لیست کامل اسناد
 • لازم به ذکر است که داشتن اجازه اقامت برای تحصیل در نروژ، تابع ملیت شماست، بنابراین به شما توصیه می­شود که تمامی موارد را به خوبی چک کنید تا دچار مشکل نشوید.

هزینه­ های تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ یک تجربه شگفت انگیز و در عین حال دارای ارزش بالایی است که در نهایت منجر به کسب یک درجه علمی‌ ارزشمند برای CV تحصیلی شما خواهد شد. نروژ کشوری است که تحصیلات عالی را به سطح ‌بین‌المللی ویژه­ای ‌رسانده است. اکثر دانشگاه‌ها‌ی دولتی از دانشجویان ‌بین‌المللی برای تحصیل در نروژ، هزینه تحصیلی دریافت نمی­کنند. این مسئله برای تمام دوره‌ها‌ی لیسانس‌، برنامه‌ها‌ی کارشناسی ارشد و مقطع دکترا و همچنین دانشجویان تمام کشورها (صرف نظر از عضو بودن یا نبودن در اتحادیه اروپا / EEA) صدق می­کند. فقط هزینه اتحادیه دانشجویی وجود دارد که باید به طور کامل پرداخت شود‌، که بین 30 – 60 EUR در هر ترم است. لازم به ذکر است که شهریه دانشگاه‌ها‌ی خصوصی به شرح زیر می­باشد:

رشته های مقطع کارشناسی رشته های مقطع کارشناسی ارشد
7000 الی 9000 یورو (سالیانه) 19000 یورو (سالیانه)

هزینه تحصیل در نروژ

هزینه های زندگی در نروژ

برای دانشجویان ‌بین‌المللی تحصیل در نروژ، هزینه‌ها‌ی زندگی شامل محل سکونت‌، خرید کتاب و سایر لوازم موردنیاز برای مطالعه‌، غذا و آب و برق است. اگر چه هزینه‌ها‌ی زندگی در هر ماه ‌میتواند بالاتر از متوسط سایر کشورهای اروپایی باشد‌، اما هنوز هم تحصیل در نروژ، یکی از بهترین‌ گزینه­ها در بین کشورهای شمال اروپاست.

هزینه ­های زندگی هنگام تحصیل در نروژ، به طور متوسط ​​800 تا 1400 یورو در ماه می­باشد. این در حالی است که هزینه­ها در سایر شهرهای بزرگ ‌این کشور حتی می‌تواند بیشتر نیز باشد.

هزینه مسکن و خوابگاه در نروژ

در حدود 36٪ از کل هزینه‌ها‌ی تحصیل در نروژ، هزینه مودنیاز برای اسکان دانشجویان است. محبوب­ترین گزینه‌ها‌ی مسکن دانشجویی، به صورت اجاره یا اشتراک آپارتمان است. به طور کلی، در هر جایی باید بین 300 تا 700 یورو در ماه پرداخت کنید. با توجه به فاصله شما با مرکز شهر، و همچنین اینکه تنها زندگی ‌می‌کنید یا با دانشجویان دیگر، قیمت‌ها‌ بسیار متفاوت است.

به هنگام تحصیل در نروژ، معمولا باید بین 250 تا 400 یورو در ماه برای غذا صرف ‌كنید. با یادگیری نحوه آشپزی و خرید از فروشگاه‌ها‌ی دارای تخفیف یا سوپرمارکت‌ها‌ی قابل دسترسی مانند Rema 1000‌، Rimi‌، Kiwi‌، Bunnpris‌، Meny‌، Ultra و Ica ‌شما می‌توانید مقداری پس انداز کنید. اگر قصد یک عصرانه دارید‌، 20 یورو در یک رستوران ارزان قیمت و 70 یورو در یک جای رده متوسط ​​برای یک وعده غذایی دو نفره هزینه خواهید کرد. اگر شما هم ‌می‌خواهید نوشیدنی سبک بنوشید‌، باید بیشتر از 4 یورو هزینه کنید.

هزینه حمل و نقل در نروژ

41٪ دانشجویان از وسایل حمل و نقل عمو‌می و تخفیف‌ها‌ی ارائه شده توسط کارت دانشجویی تحصیل در نروژ استفاده ‌می‌کنند. هزینه کل کارت حمل و نقل ماهانه بین 55 تا 72 یورو است. در ادامه سایر گزینه‌ها‌ی حمل و نقل نیز آورده شده است:

تاکسی: بین 1.5 تا 10 یورو در هر کیلومتر اجاره دوچرخه: بین 12 تا 25 یورو در روز

سایر هزینه های زندگی در نروژ

هزینه‌ها‌ی اضافی در طول تحصیل در نروژ بدین صورت است که، برای دوره‌ها‌ و تحقیقات خود به حدود 50 یورو در ماه برای کتاب‌، مجله و سایر موارد نیاز خواهید داشت. اما ‌می‌توانید برای صرفه­جویی در هزینه‌ها‌‌، کتاب­های دست دوم را از کتابخانه‌ها‌ و فروشگاه­های دست دوم خریداری کنید. برای فعالیت‌ها‌ی اجتماعی‌، باید حدود 50 تا 120 یورو در ماه آماده کنید. برای بررسی سایر قیمت‌ها‌ و هزینه‌ها‌ در نروژ ‌می‌توانید از وب سایت Numbeo نیز استفاده کنید.

تحصیل در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی

در صورت نیاز به کمک مالی‌، بورسیه‌ها‌ی تحصیلی و طرح‌ها‌ی وام دانشجویی مختلف برای دانشجویان داخلی و ‌بین‌المللی در دسترس است. مطمئن شوید که آیا بودجه تحصیل در نروژ از منابع مختلف در کشور خود نیز موجود است یا خیر‌، تا اطمینان حاصل کنید که از طیف کاملی از گزینه‌ها‌یی که برای شما اعمال ‌می‌شود، آگاهی دارید.

کار حین تحصیل در نروژ

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا به منظور دستیابی به شغل پاره وقت، همزمان با تحصیل در نروژ، به مجوز کار احتیاج دارند و بدین منظور باید بیانیه­ای از موسسه خود ارائه دهند. این نامه اجازه ‌می‌دهد که چنانچه کار کردن بر تحصیل دانشجویان تأثیر نگذارد، انجام آن بلامانع است. همچنین، نامه­ای از طرف کارفرمایی پیشنهاد دهنده کار دانشجو لازم است. دانشجویان داخل اتحادیه اروپا به اجازه کار احتیاج ندارند‌، زیرا این مجوز به همراه اجازه اقامت به آنها داده ‌می‌شود. در هر دو مورد‌، دانشجویان مجاز به کار کردن حداکثر 20 ساعت در طول مدت ترم و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات می­باشند.

کار حین تحصیل در نروژ

موسسه حقوقی دادمهر عدالت با سابقه بسیار بالا در زمینه ارائه خدمات تحصیلی در خارج از کشور در انواع مختلف کشورهای اروپایی و آسیایی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات و نیاز های شما عزیزان در زمینه مهاجرت و تحصیل در این کشورها می ‌باشد و با کادری حرفه ‌ای و کار آزموده در خدمت شما می باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.