دانشگاه خاور نزدیک قبرس

Near East University

محوطه دانشگاه neu قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، یکی از دانشگاه های کشور قبرس شمالی است که بیشترین تنوع رشته ای را در بین دانشگاه های قبرس دارد. تمامی متقاضیان تحصیل در قبرس با هر رشته ای که مورد علاقه شان باشد میتوانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در شهر لفکشا واقع شده است و یکی از قدیمی ترین و پرسابقه ترین دانشگاه های قبرس محسوب میشود. در ادامه میتوانید در یک فایل ویدئویی با امکانات دانشگاه NEU بیشتر آشنا شوید.

دوستان عزیزم به علت تایید شدن دانشگاه خاور نزدیک توسط وزارت بهداشت ایران و سو استفاده بسیاری از افراد از این خبر لازم به ذکر است مدارک خود را به هیچ عنوان برای افراد متفرقه ارسال نفرمایید. زیرا قبل از ثبت نام بایستی مدارک شما در سایت وزارت بهداشت بارگزاری شود و کد تاییدیه گرفته شود که متاسفانه افراد متفرقه اینکار را انجام نمیدهند. ما به عنوان دفتر رسمی دانشگاه خاور نزدیک در ایران تمامی خدمات پذیرش و بورسیه شما را بصورت رایگان انجام میدهیم.

نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس

موسسه حقوقی دادمهر عدالت، نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU در کشور ایران میباشد. به همین خاطر کلیه کارهای پذیرش این دانشگاه توسط این موسسه بصورت کاملا رایگان انجام خواهد شد.

گواهینامه نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس

رشته های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

رشته های تحصیلی متنوعی در دانشگاه NEU یا همان دانشگاه خاور نزدیک قبرس وجود دارد که علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه میتوانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در زیر ما لیست رشته های دانشگاه خاور نزدیک را بر اساس مقطع تحصیلی مرتب سازی کرده ایم.

تماس برای پذیرش

تاریخچه دانشگاه خاور نزدیک قبرس

تاریخچه دانشگاه خاور نزدیک قبرس را با یک جمله از بنیان گذار این دانشگاه آقای دکتر سوات گونسل آغاز میکنیم که گفته است :

دانشجویان را به گونه ای تربیت کنید که سرگذشت خود را برای کشورشان بنویسند  و این دانشگاه است که باعث میشود مغز یک دانشجو به جای یک کامپیوتر معمولی مانند یک ابر رایانه باشد

این دانشگاه در سال 1988 در شهر لفکشا پایتخت قبرس شمالی تاسیس شد و از همان ابتدا با استخدام کارمندان و اعضای هیئت علمی حرفه ای فرصت های خوبی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان فراهم نمود.  در این دانشگاه بیش از 26 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور جهان برای تحصیل گرد هم آمده اند.  دانشگاه خاور نزدیک شامل 20 دانشکده بوده و  عضو اتحادیه دانشگاه های اروپایی، انجمن بین المللی دانشگاهها  در حوزه یونسكو ، انجمن بین المللی آموزش مهندسی  ، كمسیون مشترك بین المللی ، فدراسیون دانشگاه ها است. از جهان اسلام، موسسه و بنیاد ملی و بین المللی دیگر ، و علاوه بر این ، تعداد بیشتری از درخواست های عضویت مربوط به رشته های مختلف در حال انجام است.

بیمارستان پیشرفته دانشگاه خاور نزدیکدانشگاه خاور نزدیک در بسیاری از موارد جزو اولین های قبرس میباشد از جمله  :

 • اولین دانشکده پزشکی در قبرس شمالی،
 • اولین و بزرگترین دانشکده دندانپزشکی قبرس شمالی که تا سال 2019 به عنوان تنها دانشکده دندانپزشکی کل قبرس شمالی شناخته می شد. 
 • سوپر کامپیوتر که یکی از پیشرفته ترین و قدرتمندترین کامپیوتر جهان محسوب شده که  توانایی پشتیبانی از چندین تحقیق و پژوهش بین المللی را دارا میباشد.
 • بزرگترين و جامع ترين كتابخانه منطقه مديترانه شرقي با بيش از يك ميليون ماده چاپي و 115 ميليون منبع الكترونيكي 
 • بیمارستان دانشگاه خاور نزدیک که پیشرفته ترین بیمارستان تحقیق و آموزش منطقه مدیترانه شرقی است
 • دانشکده داروسازی که اولین دانشکده داروسازی در قبرس شمالی است.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس به عنوان شهری کوچک امکانات زیادی را برای رفاه حال دانشجویان خود فراهم نموده است که از جمله آنها میتوان به سالن های ورزشی، باشگاه تناسب اندام، رستوران ها و کافه تریاها، استخر سرپوشیده و اداره پست اشاره نمود که از صبح تا شب در اختیار دانشجویان قرار گرفته اند.

دانشکده های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه خاور نزدیک یا همان دانشگاه NEU دارای 20 دانشکده میباشد که طیف گسترده ای از رشته ها را شامل میشود. در زیر به بررسی دانشکده های این دانشگاه پرداخته شده است.

دانشکده آموزش آتاتورکدانشکده معماری
دانشکده علوم و هنردانشکده مهندسی عمران
دانشکده ارتباطاتدانشکده دندانپزشکی
دانشکده اقتصاد و مدیریتدانشکده مهندسی
دانشکده هنر و طراحیدانشکده علوم بهداشت
دانشکده حقوقدانشکده پزشکی
دانشکده پرستاریدانشکده آموزش از راه دور
دانشکده هنرهای نمایشیدانشکده داروسازی
دانشکده علوم ورزشیدانشکده الهیات
دانشکده توریسمدانشکده دامپزشکی

خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکاه خاور نزدیک قبرس را دارند میتوانند برای اقامت خود یکی از خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه را انتخاب کنند.  البته انتخاب خوابگاه اجباری نیست، اما تجربه نشان داده است خوابگاه بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به خانه میباشد. اگر بخواهم خیلی کوتاه و مختصر توضیح دهم باید گفت که در مورد اجاره واحد مسکونی در سطح شهر تمام هزینه های قبوض به عهده دانشجو میباشد اما در خوابگاه تمام این موارد رایگان است. در ادامه به بررسی خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک می پردازیم.

جدول هزینه خوابگاه دانشگاه خاور نزدیک قبرس

قیمت خوابگاه های دانشگاه خاور نزدیک

مهد کودک دانشگاه خاور نزدیک

به منظور تامین رفاه مادرانی که در حال تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس هستند، دانشگاه اقدام به تاسیس مهدکودکی مجهز برای پذیرش کودکان بین صفر تا سس و شش ماهگی نموده است. این مهدکودک به گونه ای طراحی شده است که هر گروه سنی در بخشی جداگانه نگهداری میشود.  کارکنان مهدکودک دانشگاه خاور نزدیک قبرس از بین فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری و گروه آموزش پیش دبستانی انتخاب شده و به آنها آموزش ویژه ای در زمینه مراقبت از نوزادان و کودکان داده میشود. 

تصاویری از دانشگاه خاور نزدیک قبرس

در زیر میتوانید تصاویری از دانشگاه خاور نزدیک قبرس را مشاهده کنید. این دانشگاه در محوطه بسیار بزرگی تاسیس شده است و دارای امکانات بسیار زیادی برای دانشجویان خود میباشد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫43 دیدگاه ها

  1. سلام مریم عزیز:
   تحصیل در رشته دامپزشکی در دانشگاه خاور نزدیک ما میتوانیم برای شما بورسیه 50درصدباشهریه سالانه2300یورو اخذ کنیم .
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

  1. سلام همای عزیز:
   شما میتوانید رشته گرافیک را در دانشگاه بین المللی شروع کنید که ما میتوانیم برای شما 75درصد بورسیه اخذ کنیم .
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

  1. سلام فاطمه ی عزیز:
   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه خاور نزدیک شما بایستی ممعدل بالای 15داشته باشید و ما میتوانیم برای شما 40درصد بورسیه با شهریه سالانه 7500یورو اخذ کنیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط باشید.
   موفق باشید.

  1. سلامbigg عزیز:
   برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته پرستاری دانشگاه بین المللی قبرس پیشنهاد میشود.
   موفق باشید.

 1. سلام، وقتتون بخیر.
  من قصد تحصیل در رشته فیزیوتراپی داشتم،اما دانشگاه های قبرس مورد تائید وزارت بهداشت نیست
  بهترین راهکاری که میتونید پیشنهاد کنید چی هست؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام نیکی عزیز :
   شما میتوانید بعد از اخذ مدرک از دانشگاه قبرس مقطع بالاتر را در دانشگاه های مورد تایید ایران تحصیل کرده و از این طریق به ایران برگردید.
   موفق باشید.

 2. با ابلاغ سلام و تقدیم صمیمانه ترین احترامات توام با آرزوی بهترینها برای شما و خانواده گرانقدر و با عرض پوزش از مزاحمت حاصله
  لطفا بفرمایید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در بین دانشگاههایی که درصدی از شهریه را بورس میدهند کدامیک مناسبتر است و ایا قطعا پس از ۵ سال مدرک دندانپزشکی میدهند یا کارشناسی
  مزید امتنان است قبول زحمت فرموده شهریه متعلقه و هزینه معمول جاری زندگی دانشجویی حدودا چند دلار میباشد.
  بسیار سپاسگزارم

  1. سلام غلامرضای عزیز:
   برای رشته دندانپزشکی در قبرس انشگاه بین المللی پیشنهاد میشود و بعد از اتمام 5 سال مدرک دکتری ارائه میشود .
   موفق باشید.

  1. سلام جابر عزیز:
   برای تحصیل رشته حسابداری یا مدیریت مالی در قبرس از نظر مقرون به صرفه بودن و رتبه دانشگاه بین المللی قبرس پیشنهاد میشود.
   موفق باشید.

  1. سلام سلینای عزیز:
   دانشگاه خاور نزدیک قبرس خوابگاه متعلق به خود دارد .
   موفق باشید.

  1. سلام حدیث عزیز
   دانشگاه خاور نزدیک در رشته دندانپزشکی بورسیه 75 درصدی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید