تحصیل در مالتا | بررسی تمام شرایط تحصیل در مالتا در سال 2021

0 29

تحصیل در مالتاانتخاب مناسب‌ترین کشور جهت بورسیه تحصیلی کاری دشوار به نظر می‌رسد. باید بدانید که جهت تحصیل در هر کشوری از جمله تحصیل در مالتا بایستی در خصوص مردم، فرهنگ و غیره کشور مورد نظر تحقیقات لازم را انجام دهید. چرا که هر کشوری در کنار امتیازاتی که به شهروندان درجه یک و دو خود می‌دهد، متفاوت می‌باشد و با توجه به مجموعه شرایطی که هر کشور دارد، بهترین کشور را انتخاب کنید.

در این مقاله در خصوص تحصیل در مالتا صحبت کرده‌ایم. تا به حال نام این کشور را شنیده‌ بودید؟ تاکنون اطلاعات کلی در خصوص شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در این کشور داشته‌اید؟ در این کشور می‌توان در چه مقطعی تحصیل کرد و بورسیه مربوط به آن را دریافت کرد؟ امید است که مقاله پیشرو راهنمایی‌های لازم در خصوص تحصیل در مالتا را در اختیار شما قرار دهد. پس از مطالعه کامل مقاله و در صورت هر گونه ابهام در خصوص تحصیل در مالتا می‌توانید با مشاوران برتر مؤسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس حاصل فرمائید و جهت پاسخگویی به سؤالات خود اقدام کنید. با ما همراه باشید.

تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی

رایج‌ترین مقطعی که بسیاری از افراد می‌خواهند در آن بورسیه شوند، مقطع کارشناسی می‌باشد که کشور مالتا نیز پذیرش در آن را امکان پذیر کرده است. تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی نیز چهار سال طول می‌کشد و یکی از شرایط مورد نیاز آن داشتن مدرک معتبر دیپلم دوازده ساله‌ای است که آن را از مؤسسات مورد تأکید دانشگاه مقصد در کشور مالتا گرفته شده باشد.

باید بدانید که زبان تدریس در کشور مالتا انگلیسی یا مالتی می‌باشد، بنابراین برای تحصیل در این کشور ملزم به داشتن آیلتس 6 هستید. از طرفی اطلاع از هزینه‌های تحصیل از مسائل مهمی است که بایستی از آن اطلاع کافی داشته باشید. باید بدانید که هزینه تحصیل در مالتا در کشور مالتا چیزی حدود هزار تا شش هزار یورو در یک سال می‌باشد. البته باید بدانید که برای هزینه ذکر شده امکان بورسیه شدن از طرف دانشگاه وجود دارد که به شرح زیر است:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه والبائوم: این بورسیه مربوط به مقطع کارشناسی یا لیسانس می‌باشد که جهت کمک به دانشجویان جهت صرف هزینه‌های مربوط به پروژه‌های باستان شناسی می‌شود. مبلغ این بورسیه 1000 دلار بوده که معمولا آن را در سال‌های سه و چهار کارشناسی به دانشجویان اعطا می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی Dirk Derrick: این بورسیه نیز مربوط به مقطع کارشناسی یا لیسانس باشد که مبلغ آن نیز 1000 دلار می‌باشد. توجه داشته باشید که مهلت ثبت نام این بورسیه تا تاریخ 15 دسامبر هر سال می‎باشد.
 • بورسیه تحصیلی نسل بعدی: این بورسیه نیز مربوط به مقطع کارشناسی یا لیسانس می‌‎باشد که مبلغ آن معادل 30% از کل هزینه‌های تحصیلی می‌شود که در مقطع کارشناسی برآورد شده است. توجه داشته باشید که مهلت ثبت نام در این بورسیه نیز تا تاریخ 1 آگوست هر سال می‎باشد.

 تحصیل در مالتا در مقطع تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری)

مقطع کارشناسی ارشد نیز در کشور مالتا تحت پوشش بورسیه تحصیلی بوده و دانشگاه‌های این کشور آماده پذیرش دانشجویان بین الملل هستند. تحصیل در این مقطع در کشور مالتا معمولا 1.5 تا 2 سال طول می‌کشد. یکی از شرایط مورد نیاز جهت ورود به این مقطع داشتن مدرک معتبر کارشناسی از مؤسسه یا دانشگاه معتبر و مورد تأیید دانشگاه مقصد می‎باشد.

همانطور که در قسمت تحصیل در مقطع کارشناسی ذکر شد، زبانی که در کشور مالتا جهت تدریس واحد‌های درسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مالتی یا انگلیسی می‌باشد. البته باید توجه داشته باشید که جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک آیلتس 6.5 یا مدرکی معادل آن هستید. اطلاع از هزینه‌های مورد نیاز جهت تحصیل در این مقطع نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

باید بدانید که هزینه تحصیل در این مقطع چه برای دانشجویان بین الملل و چه برای دانشجویان اهل مالتا یکسان بوده و چیزی حدود شش تا نه هزار یورو طی یک سال می‎باشد. جالب است بدانید که این کشور در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجویان خود را جهت کاهش هزینه‌های ذکر شده  بورسیه می‌کند که به شرح زیر می‎باشند:

 • بورسیه تحصیلی MGSS_PS: این بورسیه در واقع برنامه‌ای از طرف دولت بوده و برای دانشجویانی است که مقطع کارشناسی ارشد خود را در کشور مالتا یا در سایر مؤسسات خارج از کشور می‌گذرانند. این بورسیه شامل هزینه‌های زندگی، تحصیل و غیره دانشجویان به مدت یک سال از دوره کارشناسی ارشد و تا سقف هشت هزار یورو می‎باشد.
 • بورسیه تحصیلی جایزه دو استاد: این بورسیه مختص دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان مالتی می‎باشد که جهت کاهش هزینه‌های تحصیلی این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می‎باشد. مقدار این بورسیه معادل 14.500 یورو می‎باشد.
 • بورسیه تحصیلی برنامه ممتاز: این بورسیه مختص علوم شیمی و برای دانشجویان کارشناسی ارشد می‎باشد. مبلغ این بورسیه به میزان هفت هزار یورو و برای دوره اولیه یک ساله می‎باشد. علاوه بر آن به میزان سه هزار یورو نیز جهت هزینه‌های اضافی که دانشجویان ممکن است داشته باشند، بورسیه داده می‎شود.

مقطع دکتری

در مقطع دکتری نیز دانشگاه‌های این کشور نیز آماده پذیرش دانشجویان بین المللی را دارند. باید بدانید که این مقطع حدود چهار سال طول کشیده و یکی از مدارک لازم جهت ورود به این مقطع داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبری می‎باشد که از مؤسسات و دانشگاه‌های مورد تأیید دانشگاه مقصد گرفته شده باشد.

لازم است بدانید که جهت پذیرش در مقطع دکتری به تأیید توسط سوپروایزر یا استاد راهنما نیاز دارید و پس از گرفتن این تأیید اجازه ثبت نام در دانشگاه مورد نظر را دارید. جالب است بدانید که گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در این کشور به نسبت سایر مقاطع از سهولت بیش‌تری برخوردار است و به صورت زیر می‎باشد:

 • بورسیه تحصیلی MGSS_PS: این بورسیه در اصل برنامه‌ای از طرف دولت بوده و برای دانشجویانی است که مقطع دکتری خود را در کشور مالتا یا در سایر مؤسسات خارج از کشور می‌گذرانند. این بورسیه شامل هزینه‌های زندگی، تحصیل و غیره دانشجویان به مدت یک سال از دوره دکتری و تا سقف 10.500 یورو می‎باشد.
 • بورسیه تحصیلیWILDEYE : این بورسیه مختص دانشجویان بین الملل مهندسی کنترل و سیستم و در مقطع دکتری بوده که به مدت سی ماه، مبلغ هشت هزار بورو را به این دانشجویان اعطا می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی AIA: این بورسیه شامل هزینه‌های تحصیلی و سایر هزینه‌های دانشجویان بوده که مبلغ آن به شرایط کلی دانشجو وابسته است.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در مالتا

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری را در کشور مالتا دارید و برای آن اقداماتی انجام داده‌اید، شما در دسته دانشجویان بین المللی قرار گرفته‌اید که بایستی در ابتدای راه، نامه پذیرش از دانشگاه مقصد را دریافت کنند. پس از دریافت این نامه اقدامات لازم را در خصوص اخذ ویزای تحصیلی شروع خواهید کرد.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در مالتا

گرفتن ویزای تحصیلی مالتا از مهم‌ترین مراحلی است که جهت تحصیل در کشور مالتا بایستی پشت سر بگذرانید. باید بدانید که سفارت کشور مالتا، به هیچ عنوان به درخواست‎هایی که کامل نیستند، پاسخی نمی‎دهد، بنابراین بایستی مدارک را به طور کامل ارائه دهید. لازم به ذکر است که مدت زمانی که درخواست ویزا و پروسه مربوط به آن طول می‎کشد، 1 الی 4 هفته می‎باشد که در صورت پرداخت هزینه اضافی، این مدت زمان نیز کم‌تر می‌شود.

مدارکی که بایستی جهت گرفتن ویزای تحصیلی در این کشور به همراه داشته باشید شامل موارد زیر می‎باشند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت حضوری یا غیر حضوری
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مقصد
 • ارائه گذرنامه به همراه نسخه‌های قبلی آن که دارای سه صفحه خالی با سه ماه اعتبار باشد.
 • ارائه مدارک هویتی، تولد و ازدواج
 • ارائه بیمه درمانی به میزان سی هزار یورو که تحت پوشش کل منطقه شنگن و مالتا می‎باشد.
 • اثبات داشتن معیارهای مالی مورد نیاز
 • اثبات داشتن محل اقامت

تحصیل در مالتا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

اگر متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از کشور مالتا هستید، بایستی مدارک مورد نیاز و خاصی را ارائه دهید. برای مثال شما نیازمند ارائه مدرکی مبنی بر دانش بالا در زمینه زبان مورد نیاز کشور مقصد هستید که این مدرک را بایستی با گذراندن و قبول شدن در آزمون‌های استانداردی که به صورت بین المللی برگزار می‏شود، گرفته باشید. از این آزمون‌های معتبر می‎توان به آیلتس و تافل اشاره کرد.

اگر قصد گرفتن بورسیه تحصیلی در این کشور را دارید، باید بدانید که این بورسیه حالتی کاملا رقابتی داشته و یکی از مواردی که می‎توان روی آن تحت عنوان یک امتیاز خوب حساب باز کرد، معدل بالا می‏باشد. از دیگر مزایا و امتیازاتی که شانس شما را جهت گرفتن این امتیاز بالا می‌برد می‎توان به شرکت در سمینارها و کنفرانس‌های بین المللی، مقاله چاپ شده ISI یا سایر مقالات بین المللی اشاره کرد.

با توجه به نوع دانشگاه مقصد، مدارکی که بایستی جهت اخذ بورسیه تحصیلی ارائه دهید، متفاوت می‎باشد. اما مدارکی که در کلیه دانشگاه‌های کشور مالتا مورد نیاز می‌باشد، به شرح زیر هستند:

 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه اسناد اثبات هویت متقاضی بورسیه تحصیلی
 • ارائه کلیه مدارک و سوابق تحصیلی فرد متقاضی
 • ارائه مدارک گذراندن آزمون‌های بین المللی نظیر مدارک آیلتس یا تافل
 • ارائه مقالات ISI یا مقالات بین المللی که در روزنامه‌ها یا مجلات معتبر چاپ شده‌اند.
 • عکس رنگی
 • ارائه اسناد اثبات کننده شرکت در سمینارها و کنفرانس‌های بین المللی
Leave A Reply

Your email address will not be published.