تحصیل در لیتوانی | بررسی تمام شرایط تحصیل در لیتوانی در سال 2021

0 88

تحصیل در لیتوانیمقدمه ای بر تحصیل در لیتوانی

تحصیل در لیتوانی برای هر دانشجویی می تواند یک مزیت بسیار بزرگ باشد. دانشگاه های این کشور اروپایی به واسطه ی سیاست های آموزشی خاص خود توانسته اند رتبه های عالی را در جدول بهترین دانشگاه های سطح جهان از آن خود کنند و همین امر موجب شده است که سیر صعودی پذیرش را در پی داشته باشد.

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این کشور، ضمن برخورداری از امکانات مطلوب، هزینه های بسیار کم می باشد که برای هر دانشجویی این امر بسیار حائز اهمیت می باشد. فراگیری آموزش های لازم در مقاطع تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی و زبان رسمی کشور لیتوانی برای دانشجویان فراهم شده است. تعدد دانشگاه ها در نوع دولتی و غیر دولتی باعث شده است افراد حق انتخاب بیشتری داشته باشند، به طوری که کسانی که از توانایی مالی به نسبت کمتری برخوردار باشند می توانند در دانشگاه های دولتی و همچنین افراد با تمکن مالی بالا در دانشگاه های خصوصی ادامه تحصیل بدهند. آینده ی شغلی تضمین شده به دلیل اعتبار دانشگاه از جمله دغدغه های هر فردی می تواند باشد که کشور لیتوانی این مزیت فوق العاده را دارد و دانشجویان به راحتی در سراسر جهان می توانند جذب بازار کار شوند.

تحصیل در لیتوانی در مقطع کارشناسی

آموزش عالی در مقطع کارشناسی برای تحصیل در لیتوانی حدودا به مدت سه الی چهار سال به طول خواهد انجامید. در کشور لیتوانی هم این امر به همان میزان است. البته بسته به رشته ای که افراد می خواهند در آن به فراگیری آموزش بپردازند می تواند زمان اتمام آن نیز متفاوت باشد. با عنایت به سیستم آموزشی حاکم در کشور لیتوانی رشته هایی مانند علوم انسانی و حسابداری و یا حتی رشته های مدیریتی به طور میانگین این مقطع تحصیلی سه سال به طول می انجامد. این در حالی است که برای رشته هایی مانند حوزه ی فنی و مهندسی مدت چهار سال زمان نیاز است. کلیه ی رشته های حوزه ی پزشکی، معماری و از این قبیل رشته ها مدت زمان شش سال را باید برای آن در نظر گرفت. واحد های درسی در این رشته ها کاملا متفاوت هستند. این تفاوت هم از نظر کیفی مد نظر است و هم از نظر کمی. تعداد دروس در رشته هایی که مدت زمان تحصیل زیادی را میطلبد به تبع بیشتر از سایر رشته ها می باشد.

همانطور که در کشور خودمان نیز پیش نیاز ورود به دانشگاه داشتن مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد، در کشور لیتوانی نیز این موضوع صدق می کند و فرد باید این پیش نیاز ها را داشته باشد در غیر این صورت از تحصیل و ثبت نام وی ممانعت بعمل خواهد آمد. البته سوای رعایت سلسله مراتب تحصیلی باید به نحوه ی آموزش نیز توجه داشت. در اکثریت دانشگاه های سطح کشور لیتوانی که به صورت دولتی اداره می شوند و یا تحت نظر آنها فعالیت دارند از زبان رسمی کشور خود به عنوان زبان مادر بهره می گیرند و فرد در ابتدای امر ملزم به فراگیری آن است. هرچند که موسسه های خصوصی به زبان انگلیسی تدریس می کنند، اما آنقدر شهریه بالایی دارند که اکثریت افراد که دارای تمکن مالی کمتری می باشند قادر به پرداخت آن نمی باشند و به همین دلیل راه اول را بر می گزینند. موسسه ی حقوقی دادمهر عدالت در زمینه ی مشاوره و اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان یکی از مناسب ترین راه هایی است که افراد می توانند از طریق آن اقدام کنند.

تحصیل در لیتوانی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

مطابق با آنچه که در سیستم آموزشی کشور لیتوانی آمده است برای تحصیل در لیتوانی و در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور مدت زمانی حدودا دو سال لازم است. برای مقاطع بالاتر علی الخصوص دکتری در این کشور به طور تقریبی حدودا سه الی ۴ سال زمان ضروری است. در این میان ذکر یک نکته خالی از لطف نیست و آن موضوع پایان نامه است. برای برخی از دانشگاه ها موضوع پایان نامه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است به همین دلیل قبل از انجام پذیرش به طور حتم باید موضوع پایان نامه مورد تایید آنها قرار بگیرد و پس از آن اقدام به ثبت نام کنند. بعضی دیگر از دانشگاه ها البته این شرط را برداشته و بدون در نظر گرفتن آن و ملاک قرار دادن یک سری موارد دیگر دانشجویان را پذیرش می کنند.

فراگیری علم در دانشگاه های معتبر لیتوانی برابر آنچه که در اساسنامه ی آنها آمده است در دو ترم برگزار می شود که از ماه سپتامبر شروع شده و در ماه ژوئن خاتمه می یابد. سال تحصیلی شامل فصول پاییز تا بهار است که دانشجویان به دو طریق است. یکی از آنها به صورت تمام وقت است و روش دیگر پاره وقت می باشد که دانشجویان اختیار دارند که به تناسب شرایط خود در کلاس های درس حضور یابند. البته حضور در کلاس های تمام وقت میزان بازدهی و راندمان کاری دانشجویان را بالا ببرد. یکی از مزیت های مهمی که در دانشگاه های لیتوانی به چشم می خورد اینترنت پر سرعت است که نیازمند هر دانشجوی مقاطع بالا می باشد. دسترسی به اینترنت برای جستجو در سایت های و اخذ اطلاعات لازم در زمینه های تخصصی امروزه بیش از هر مورد دیگری می تواند تاثیر گذار باشد. موسسه ی حقوقی دادمهر عدالت یکی از کاربردی ترین و آسان ترین راه برای دریافت ویزا و رسیدن به دانشگاه های معتبر در کشور لیتوانی است. چنانچه هر گونه سوالی در زمینه های تحصیلی در آن کشور دارید می توانید از طریق سایت موسسه و راه ارتباطی به جواب سوالات خود برسید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در لیتوانی

به طور کلی برای اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل در لیتوانی باید یک سری اقدامات متناسب با درخواست و قوانین کشور مبدا و مقصد را به انجام رساند تا بتوان راه را برای رسیدن به هدف پیش رو باز کرد. اولین مرحله مراجعه به سفارت کشور لیتوانی در تهران و ارائه مدارک لازمه می باشد. یکی از موضوعاتی که برای تمامی دانشجویان از اهمیت خاصی برخوردار است هزینه های مالی تحصیل است که باید گفت این امر بنا به ملیت هر فرد و نوع رشته ای که قصد ادامه ی تحصیل را دارد متفاوت می باشد.

از آنجایی که این کشور دارای سیاست های توریست پذیر است و در سیر جذب سرمایه های خارجی تلاش می کند، تحصیل در آن کشور هم با توجه به قوانین و مقررات حاکم آنچنان سخت نمی باشد و می توان در صورت تکمیل مدارک، کلیه مقاطع تحصیلی را در آنجا طی نمود.

دانشگاه های برتر این کشور بیشتر در زمینه ی پزشکی و پیراپزشکی حرف برای گفتن دارند که حتی در کشور ایران نیز سالیانه دانشجویان زیادی به به تحصیل می پذیرد.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجوی برای تحصیل در لیتوانی

برای تحصیل در لیتوانی همانطور که می دانید دریافت ویزا جز اولین اقداماتی است که باید به آن توجه شود. هر کشوری برای دریافت ویزای دانشجویی شرایط و قوانین خاص خود را دارد که به تناسب ملیت های گوناگون می تواند متفاوت باشد. دانشجویان ایرانی می توانند با مراجعه به موسسه ی حقوقی دادمهر عدالت از روند دریافت این نوع ویزا اطلاعات لازم را کسب کنند. همچنین این موسسه می تواند روند صفر تا صد دریافت ویزا را برای متقاضیان با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد به انجام برساند.

به طور کلی روند دریافت ویزای دانشجویی از ارسال مدارک هویتی آغاز و به تایید آن توسط کشور مقصد ختم می شود. سلسله مراتب تحصیلی و داشتن ریز نمرات که به طور رسمی ترجمه شده باشند جز اصلی ترین مواردی است که در این پروسه به آن توجه خواهد شد. البته کلیه مدارک مورد نیاز در قسمت های بعدی مقاله جهت اطلاع در اختیار متقاضیان قرار داده شده است که می توان به آن ها استناد نمود.

تحصیل در لیتوانی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزا برای فراگیری علم از جمله تحصیل در لیتوانی نیازمند یک سری مدارک هویتی است که بدون آنها امکان شناسایی و تایید هویت وجود ندارد. تعدادی از این مدارک عبارتند شامل موارد زیر هستند.

اولین و مهمترین موضوع داشتن گذرنامه ی معتبر است که حداقل باید شش ماه از اعتبار آن مانده باشد. فرد باید فرم های مربوط به دریافت ویزا در کشور لیتوانی را به صورت صحیح کامل کند. هر کدام از دانشگاه های مقصد فرم های مخصوص پذیرش دانشجویان سایر کشور ها را دارند که به طور حتم باید آنها را تهیه و کامل نمود.

چند قطعه تصویر پرسنلی چهره ی افراد که معمولا در سایز عکس گذرنامه تهیه می شوند. به طور حتم باید کلیه مدارک تحصیلی که در مدارس و دانشگاه های ایران موجود می باشند تهیه شوند و پس از ترجمه ی آنها در ردیف مدارک لازمه قرار داده شوند. نداشتن سابقه ی موثر کیفری و اخذ گواهی پزشکی مبنی بر اینکه فرد از سلامت جسم و روان برخوردار است. باید کلیه ی هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی به حساب بانک مقصد واریز شود و رسید پرداختی در ردیف مدارک قرار بگیرد. یکی دیگر از مدارکی که برای در اخذ ویزای کشور لیتوانی برای تحصیل مد نظر است، انگیزه ی لازم برای فراگیری آموزش در مقاطع مختلف است که باید مورد توجه قرار بگیرد. افراد باید طی یک مکاتبه انگیزه های لازم را برای حضور در کشور مقصد و آینده ی ترسیمی که در اهداف خود دارند را برای آنها تشریح کنند. نهایت امر محل سکونت است که باید در زمان ارسال مدارک مد نظر قرار بگیرد و تعیین شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.