تحصیل در لتونی | بررسی تمام شرایط تحصیل در لتونی در سال 2021

0

تحصیل در لتونی - لاتویاکشور لتونی یکی از کشورهای مطلوب برای مهاجرت تحصیلی معرفی شده است. یکی از مسائلی که در تحصیل در لتونی مورد توجه واقع شده است هزینه های این کشور می باشد که پایین می باشد. این کشور دربردارنده موسسات آموزش عالی و دانشگاه های توسعه یافته و نوین در اروپا می باشد. دانشگاه های کشور لتونی افزار های آموزشی بسیار توسعه یافته ای را با هزینه کاملا مناسب و مقرون به صرفه در دسترس دانشجویان قرار می دهد. موسسات آموزش عالی در این کشو حاوی دانشگاه ها، دانشکده های هنر، مدارس فنی و کالج می باشد. در این کشور می توان در مقاطع گوناگون به تحصیل پرداخت اما به یاد داشته باشید که بایستی برای هر دانشگاه شروط ضروری و عمده برای پذیرش را مورد ارزیابی قرار دهید تا برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور در لتونی شانس بیشتری داشته باشید.

کشور لتونی در بخش شمالی اروپا قرار گرفته است و جزء انجمن اروپا و پیمان ناتو است که حاوی توسعه یافته ترین و متعدد ترین نظام آموزشی می باشد. دانشگاه های این کشور ابزار های آموزشی و رفاهی بسیار مطلوبی را با هزینه های مقرون به صرفه و مطلوب در دسترس دانشجویان قرار می دهد و گواهی نامه دانشگاهی این کشور از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار است.‌اشخاص علاقمند به تحصیل در کشور لتونی که موفق به اخذ گواهی نامه دانشگاهی لتونی می شوند معمولا آینده کاری عالی دارند و در هر کشوری مخصوصا کشور های اروپایی به آسانی می توانند شغل مطلوبی پیدا نمایند. در مراکز آموزشی این کشور رشته های تحصیلی خیلی زیاد و متعددی وجود دارد و دانشجویان می توانند به راحتی در رشته مورد نظر خود به تحصیل بپردازند. تحصیل در لاتویا به زبان انگلیسی یا روسی و در برخی از دانشگاه ها به زبان آلمانی یا اسکاندیناوی مقدور  است.

شما عزیزان می توانید به هدف ارزیابی شرایط خویش برای تحصیل در این کشور در انواع رشته های متنوع با مشاورین موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس حاصل نموده و به صورت رایگان از مشاوره های این موسسه برخوردار شد. و نیز می توانید با در سایت معتبر این موسسع سوالات خود را مطرح کرده و در حداقل زمان ممکن پاسخ خود را  دریافت نمود‌.

تحصیل در لتونی در مقطع کارشناسی

تحصیل در لتونی در مقطع کارشناسی در رشته متنوع اعم پزشکی یا غیر پزشکی در دانشگاه های متنوع معمولا به زبان انگلیسی مقدور است. دانشجویانی که از کشور ایران مبادرت به تحصیل در این مقطع می نمایند بایستی دست کم گواهینامه دیپلم داشته باشند. نمره مورد نظر برای ورود به دانشگاه های این کشور و امکان تحصیل در لاتویا ۱۲ و در بعضی دیگر از دانشگاه ها دست کم ۱۵ می باشد. مسئله حائز اهمیت آن است که هم اکنون دانشجویان احتیاجی به طی نمودن آزمون ورودی برای تحصیل در رشته های پزشکی این کشور را ندارند و متقاضیان می توانند بی واسطه و با عرضه اسناد و مدارک لازم و ضروری قبولی خود را در رشته مورد نظر اخذ کنند. دست کم نمره مورد نظر برای لیسانس ، آیلتس ۵.۵ می باشد که برابر تافل ۷۲ است. بهتر است بدانید که با توجه به شرایطی گاهی احتمال مبادرت بدون نیاز به گواهی زبان و فقط با طی نمودن آزمون زبان آنلاین دانشگاه مد نظر نیز وجود دارد. شهریه تحصیل در لتونی در مقطع کارشناسی با ملاحظه به رشته مورد نظر کاملا متغیر است. مسئله حائز اهمیت دیگر این است که اگر دانشجو بتواند در اولین سال تحصیل خود جزء ۱۰٪ نفرلت برتر دانشگاه های این کشور باشد از تخفیف ۱۰۰٪ شهریه اسکولارشیپ می تواند برخوردار شود.

تحصیل در لتونی در مقطع تحصیلات تکمیلی( کارشناسی ارشد و دکتری)

تحصیل در لتونی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و لیتوانیایی مقدور است. مراکز آموزشی و دانشگاه های بسیاری در این کشور موجود می باشند که درخواست کنندگان تحصیل در اروپا می توانند این دانشگاه ها را انتخاب نمایند. آغاز ترم های مراکز آموزشی در این کشور معمولا در ماه های سپتامبر و ژوئن می باشد. رشته هایی نظیر ادبیات، بینایی سنجی، ادبیات و زبان شناسی در کشور لتونی من جمله رشته های پرطرفدار در میان دیگر رشته های عرضه شده در  این مراکز آموزشی می باشد. متقاضیان به جهت تحصیل در کشور لتونی در مقطع کارشناسی ارشد می توانند گواهی زبان آیلتس ۶.۵  و یا گواهی نامه نظیر آن مانند تافل و   PTE یکسان عرضه نمایند. در بعضی دانشگاه ها پس از فرستادن تقاضای اولیه، گواهینامه، اعمال امتحانات آنلاین زبان، اطلاعات، مورد قبول بودن برآیند مصاحبه، اسناد و مدارک دانشجو کاملا مورد ارزیابی قرار می گیرد که این فرایند و مراحل تقریبا ۱ ماه زمان لازم دارد.

جهت تحصیل در لتونی در مقطع دکتری  به زبان انگلیسی، متقاضیان به راحتی می توانند بدون هیچ محدودیت سنی در رشته های متعددی مبادرت به تحصیل نمایند. در مجموع برای ادامه تحصیل در این مقطع مطلوب است که متقاضی پژوهشنامه های علمی ارائه نموده و حداکثر سطح زبان آنها بایستی ۶.۵ باشد. دانشگاه های این کشور رشته های متعددی را با هزینه هایی مقرون به صرفه عرضه می نمایند که دانشجوها می توانند با عرضه اسناد و مدارک مورد نظر و همچنین با حضور در جلسه ای که توسط استاد راهنما برگزار می شود پذیرش خود را اخذ نمایند. در حقیقت می توان بیان کرد که این شرایط در کشور های اندکی موجود است که شخص امکان اخذ مدرکی موثق از دانشگاه ها و مراکز آموزشی اتحادیه های اروپا با حداقل هزینه ممکن را داشته باشد. متقاضیان برای دریافت پذیرش تحصیل در لتونی در مقطع دکتری احتیاج به عرضه پژوهشات و تحقیقات علمی، توصیه نامه ها ، ریز نمرات و اسناد و گواهینامه دوره کارشناسی ارشد خود خواهند داشت.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در لتونی

ویزای دانشجویی برای تحصیل در لتونی یکی از اقسام ویزاهای غیر مهاجرتی این کشور می باشد که گونه ای اقامت موقت به شمار می آید. ویزای تحصیلی امکان اقامت از سوی کشور لتونی به متقاضی قبول شده در دانشگاه این کشور را خواهد داد. با اخذ ویزای تحصیلی اجازه ادامه تحصیل، کار و اقامت در این کشور برای متقاضیان مهیا می شود.اشخاصی که دارنده این گونه ویزا می باشند می توانند به مدت زمان مشخصی در لتونی زندگی کنند و در یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه ها به ادامه تحصیل بپردازند . اخذ ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل  در این کشور برای متقاضیان کاملا ضروری است این گونه ویزا را اشخاص بالای چهار سال، می توانند برای اخذ آن مبادرت نمایند.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در لتونی

درخواست کنندگانی که در ایران قصد اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در لتونی  را دارند بایستی مشمول شرایط باشند. نخست بایستی قبولی تحصیلی از مرکز آموزشی یا دانشگاه مدنظر و رشته دلخواه را اخذ نموده باشند، در این صورت بهتر است در تعیین دانشگاه و رشته مورد نظر بایستی توجه و دقت لازم را به خرج داد.‌ با ملاحظه به مرکز آموزشی و یا دانشگاهی که شخص قبول کرده است بایستی مخارج زندگی و تحصیل را مد نظر قرار داد، داشتن توانایی مالی برای سفارت این کشور در روال صدور ویزای تحصیلی شخص دارای اهمیت ویژه ای است. مهارت زبان یکی دیگر از شروط لازم برای تحصیل در لاتویا می باشد. توصیه می شود که در بالا بردن سطح دانش زبانی خویش تلاش کنید تا با حضور در تست های تافل یا آیلتس حد نصاب نمره را کسب کرد.

شرط عمده ای که در اخذ ویزای دانشجویی  برای تحصیل در لتونی سن فرد درخواست کننده می باشد. در حقیقت نبایستی میان فارغ التحصیلی تا قبولی در دانشگاه فاصله زیادی وجود داشته باشد.‌دانشحویانی که تحصیلات آنها روبه اتمام است تقریبا ۶ ماه زمان دارند تا شغل مد نظر و مورد علاقه خود را پیدا نمایند و مشغول فعالیت شوند. با این شیوه می توان ویزای تحصیلی را به راحتی به ویزای کاری مبدل نمود. بهتر است بدانید که دریافت ویزای همراه این کشور فقط برای افرادی مقدور است که دربردارنده اقامت دائمی هستند و با دارا بودن اقامت موقت مبادرت به دریافت اخذ ویزای همراه امکان پذیر نیست.

تقاضای ویزای تحصیل در لتونی همانند سایر اقسام ویزا های این کشور روند متشابه و یکسانی دارد که بایستی سپری شود. یکی از عواملی که برای دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل  در لتونی بایستی در ردیف اول واقع شود دریافت وقت سفارت این کشور و عرضه اسناد و مدارک مورد نیاز می باشد. برای ویزای تحصیلی این کشور معمولا دو مورد در نظر گرفته شده است که در حقیقت با ملاحظه به چگونگی، شرایط تقاضا و تحصیلی به شخص تعلق می گیرد.‌ ویزای شینگن یکی از این ویزا ها می باشد که فرصت ۳ ماهه دارد و مختص متقاضیانی است که قصد تحصیلات دانشگاهی به مدت طولانی دارند.‌ اگر شخصی از ایران بخواهد برای مدت کوتاهی به عنوان هنرجو یا برای تعلیم زبان به این کشور وارد شود بهتر است ویزای کوتاه مدت این کشور را تقاضا کند. تاریخ انقضای  این نوع ویزا حدودا ۶ ماه می باشد و شخص می تواند به وسیله آن ۱ تا ۳ بار در این کشور ورود و خروج نماید.

پیش از رجوع به سفارت لتونی برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است در پی دریافت مدرک قبولی از دانشگاه های موثق برای ورود به این کشور و ادامه تحصیل باشید. بنابراین عرضه ویزای تحصیلی در لتونی از طرف سفارت این کشور هم با احتمال بیشتری صورت خواهد گرفت.

تحصیل در لتونی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در لتونی برای متقاضیان ایرانی معمولا شامل موارد زیر می باشد:

 • اسناد شناسایی من جمله شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه موثق کلیه اسناد و مدارک
 • فرم تقاضای ویزای کشور لتونی
 • دربردارنده پاسپورت با دست کم ۶ ماه اعتبار
 • عکس پاسپورتی ۲ قطعه
 • عرضه برگه قبولی از دانشگاه لتون
 • نامه توانایی مال( بدین مفهوم است که می تواند طی مدت زمانی که در این کشور اقامت و زندگی می نماید از پس کلیه هزینه های خود بر می آید)
 • مدرک پایان دوره ۳ ساله دبیرستان
 • مدرک مربوط به پیش دانشگاهی
 • از دیگر مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در لتونی مدرک مربوط به مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد می باشد.
 • مخارج مربوط به صدور ویزا
 • اسناد و گواهینامه رزرو مکان اقامت
Leave A Reply

Your email address will not be published.