فرودگاه جدید استانبول

راهنمای جامع فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول چند وقتی است افتتاح شده است و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این فرودگاه یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین فرودگاه های جهان میباشد و روزانه عده زیادی از طریق آن به مقاصد خود سفر میکنند. مخصوصا متقاضیانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند، به علت آن که اکثر پروازهای کشور قبرس شمالی از طریق شهر استانبول میباشد حتما از این فرودگاه گذر خواهند کرد. بنابراین برخود لازم دانستیم شما را با این فرودگاه جدید و مراحل خروج از فرودگاه استانبول آشنا کنیم.


توجه کنید که شما فقط به عنوان گذر از فرودگاه جدید استانبول استفاده میکنید و قرار نیست که وارد کشور ترکیه شوید. پس با ما همراه باشید تا شما را با مراحل خروج از فرودگاه استانبول و سفر به سمت فرودگاه ارجان قبرس شمالی آشنا کنم.

این راهنمای فرودگاه جدید استانبول برای استفاده دانشجویان تنظیم شده است. سعی کرده ام خیلی دقیق همه جزئیات را توضیح دهم تا خانواده ها با خیالی آسوده فرزندان خود را رهسپار کنند.

زمانی که هواپیمای شما از ایران در فرودگاه جدید استانبول فرود می آید، از طریق یکسری تونل ها و یا با استفاده از اتوبوس شما را به سمت سالن فرودگاه هدایت میکنند.

هواپیما در فرودگاه جدید استانبول

بزرگترین فرودگاه جهان فرودگاه استانبول میباشد. به همین دلیل سالن فرودگاه که قرار است وارد آن شوید سالنی بسیار بزرگ میباشد. اما استرس نداشته باشید زیرا تمام مراحل را بصورت کامل و دقیق خدمت شما توضیح خواهم داد.

همانطوری که در ابتدا گفتم شما قرار نیست وارد کشور ترکیه شوید، شما قرار است فقط از فرودگاه استانبول به منظور سوار شدن به هواپیمای قبرس شمالی استفاده کنید. بنابراین در سالن بزرگ فرودگاه باید به دنبال قسمت ترانسفرهای بین المللی و یا International Transfer باشید. قبل از اینکه به قسمت International Transfer برسید به قسمت Passport Control خواهید رسید که با رنگ آبی مشخص شده است. توجه کنید که به هیچ عنوان وارد این قسمت نشوید. زیرا این قسمت برای افرادی است که قصد ورود به ترکیه را دارند.

کنترل پاسپورت فرودگاه جدید استانبول

بعد از عبور از این قسمت تقریبا حدود 50 متر جلوتر به قسمت International Transfer خواهید رسید که تابلوهای آن به رنگ قرمز میباشد. در این قسمت پاسپورت شما مهر زده نمی شود. و پس از بازرسی بدنی شما به سمت سالن پروازهای خروجی هدایت خواهید شد.

ترانسفر بین الملل فرودگاه استانبول

بعد از عبور از قسمت بازرسی بدنی International Transfer و پس از طی یک مسافت حدودا 100 متری به یک پله برقی خواهید رسید که به سمت بالا حرکت میکند. این پله برقی شما را به سالن پروارهای خارجی خواهد رساند. که شما با همچین منظره ای مواجه خواهید شد. شما مانیتوری بسیار بزرگ را خواهید دید که معمولا شماره گیت خروجی پروازها را تا 2 ساعت آینده به شما نمایش میدهد. توجه داشته باشید که نام فرودگاه مقصد شما ERCAN میباشد. از روی بلیط خود ساعت پروار را چک کنید و مانیتور را نگاه کنید و گیت خود را پیدا کنید. اگر بیش از دو ساعت به پرواز شما مانده باستی منتظر باشید و در این فاصله میتوانید از امکانات فرودگاه استفاده کنید.

مانیتور بزرگ پروازهای خارجی فرودگاه استانبول

توجه کنید که فرودگاه جدید استاتبول بسیار بزرگ است، بنابراین مراقب باشید زمان خود را از دست ندهید. و نیم ساعت قبل پرواز حتما در گیت خود حاضر باشید.

اطلاعات عمومی

فرودگاه جدید استانبول

اسباب کشی تاریخی از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدیداستانبول

اسباب کشی از فرودگاه آتاترک استانبول به فرودگاه جدید استانبول که از آن به عنوان «مهاجرت بزرگ» یاد می شد، به پایان کار خود رسیده است. بر اساس حساب و کتاب، حجم این اسباب کشی بزرگ که شامل از بیش از ده هزار قطعه تجهیزات فرودگاهی بوده است معادل گنجایش پنج هزار تریلی بوده است.

مساحت و بزرگی فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول دارای مساحتی بالغ بر 76 میلیون مترمربع میباشد که برای ساخت آن توسط دولت اردوغان رئیس جمهور وقت ترکیه اعتباری بالغ بر 12 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است. فازهای اولیه این فرودگاه افتتاح شده و به بهره برداری رسیده است و کار ساخت فازهای بعدی آن تا ده سال آینده به طول خواهد انجامید.

آلبوم تصاویر فرودگاه جدید استانبول

 

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید