دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس

Girne American University


دانشگاه آمریکایی گیرنه در قبرس که نام انگلیسی آن Girne American University و به اختصار GAU میباشد، این دانشگاه در سال 1985 تأسیس شد و اولین دانشگاه خصوصی در قبرس بود و از آن زمان به یکی از معتبرترین دانشگاه های منطقه تبدیل شده است. این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های قبرس شمالی طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف از جمله تجارت، حقوق، مهندسی، هنر و علوم ارائه می دهد. GAU متعهد به ارائه آموزش با کیفیت بالا برای دانش آموزان است که آنها را برای مشاغل موفق در بازار کار جهانی که به سرعت در حال تغییر است آماده می کند. در این مقاله، ما GAU را با جزئیات بیشتری از جمله مکان، رتبه‌بندی و شناخت بین‌المللی آن بررسی خواهیم کرد.

موقعیت دانشگاه آمریکایی گیرنه

دانشگاه آمریکایی گیرنه در گیرنه، شهری زیبا در سواحل شمالی قبرس واقع شده است. گیرنه یک مقصد گردشگری محبوب است که به‌خاطر بندر تاریخی، سواحل خیره‌کننده و زندگی شبانه پر جنب و جوشش شناخته می‌شود. پردیس دانشگاه در محیطی آرام و محصور در فضای سبز سرسبز واقع شده است و محیط آموزشی آرام و مساعدی را به دانشجویان ارائه می دهد. پردیس به راحتی قابل دسترسی است و در نزدیکی خدمات حمل و نقل عمومی قرار گرفته است، که باعث می شود دانشجویان برای رفت و آمد راحت باشند.

محوطه دانشگاه مساحتی بالغ بر 220000 متر مربع را پوشش می دهد و دارای امکانات پیشرفته ای از جمله سالن های سخنرانی، آزمایشگاه ها، اتاق های کامپیوتر، کتابخانه و امکانات ورزشی می باشد. این پردیس به گونه ای طراحی شده است که دانش آموزان را با یک تجربه یادگیری استثنایی و حمایت از رشد شخصی و تحصیلی آنها ارائه دهد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه آمریکایی Girne

دانشگاه آمریکایی گیرنه در بین دانشگاه های قبرس و کل منطقه رتبه بالایی دارد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021، GAU در بین 51 تا 60 دانشگاه برتر در منطقه اروپای نوظهور و آسیای مرکزی رتبه بندی شده است. این رتبه بندی گواهی بر تعهد دانشگاه به برتری علمی و تلاش آن برای ارائه تحصیلات در سطح جهانی به دانشجویان است.

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز، GAU علاوه بر رتبه بندی QS، در بین 1000 دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد. این رتبه بندی بر اساس طیف وسیعی از معیارها از جمله تدریس، تحقیق، استنادات، چشم انداز بین المللی و درآمد صنعت است. رتبه بالای GAU نشان دهنده شهرت علمی قوی و توانایی آن در ارائه آموزش با کیفیت بالا به دانش آموزان است که آنها را برای مشاغل موفق آماده می کند.

اعتبار دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس

دانشگاه آمریکایی Girne در سطح بین المللی توسط چندین نهاد معتبر معتبر شناخته شده و معتبر است. این دانشگاه توسط شورای آموزش عالی ترکیه، شورای برنامه ریزی، ارزیابی، اعتباربخشی و هماهنگی آموزش عالی (YÖDAK) در قبرس شمالی و شورای اعتباربخشی مدارس و برنامه های کسب و کار (ACBSP) به رسمیت شناخته شده است. این به رسمیت شناختن گواهی بر تعهد GAU به تعالی دانشگاهی و تلاش های آن برای برآورده کردن بالاترین استانداردهای کیفیت در آموزش است.

علاوه بر اعتبار، GAU با چندین دانشگاه معتبر در سراسر جهان، از جمله دانشگاه میسوری، دانشگاه نورث همپتون و دانشگاه ساندرلند، مشارکت داشته است. این مشارکت ها فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در خارج از کشور تحصیل کنند، دیدگاهی جهانی به دست آورند و فرهنگ های مختلف را تجربه کنند. آن‌ها همچنین GAU را قادر می‌سازند تا برنامه‌های مشترک، برنامه‌های تبادل و همکاری‌های تحقیقاتی را ارائه دهد و قابلیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه را افزایش دهد.

نتیجه

دانشگاه آمریکایی گیرنه یک موسسه پیشرو در آموزش عالی در قبرس و منطقه گسترده تر است. GAU با پردیس زیبای خود که در قلب گیرنه واقع شده است، برنامه های دارای رتبه برتر و شهرت بین المللی آن، تجربه یادگیری استثنایی را برای دانش آموزان فراهم می کند که آنها را برای مشاغل موفق در بازار کار جهانی به سرعت در حال تغییر آماده می کند. این که آیا شما به دنبال تحصیل در تجارت، حقوق، مهندسی، هنر یا علوم دریایی و هوایی هستید، GAU طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که علایق و آرزوهای شغلی مختلف را برآورده می کند.

تصاویر دانشگاه آمریکایی گیرنه

خوابگاه دانشگاه آمریکایی گیرنه GAU

دانشگاه آمریکایی Girne (GAU) دارای چهار خوابگاه برای دانشجویان، سه خوابگاه برای دانشجویان دختر و یک خوابگاه برای دانشجویان پسر است. رفت و آمد برای دانشجویانی که در خوابگاه ها اقامت دارند بسیار آسان است زیرا اتوبوس های دانشگاه از صبح زود تا ساعت 9 شب بین هر خوابگاه، دانشگاه و مرکز شهر حرکت می کنند.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید