بورسیه تحصیلی در آلمان

بررسی انواع بورسیه های تحصیلی کشور آلمان

0 33

بورسیه تحصیلی در آلمانبورسیه تحصیلی در آلمان یک فرصت عالی دیگر برای تأمین هزینه‌های تحصیل در آلمان است. به عنوان کشوری که از تعداد زیادی دانشجوی بین‌الملل استقبال کرده و آن‌ها را تحت پوشش حمایت‌های خود قرار می‌دهد، آلمان بورسیه‌های تحصیلی متعددی را بسته به استعداد و توانایی دانشجویان خارجی، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. هرچند رسیدن به یک بورسیه تحصیلی در آلمان کار ساده‌ای نیست اما در صورت موفقیت در این مسیر، بدون تردید بخش اعظم نگرانی‌های شما برطرف خواهد شد. با ما همراه باشید تا در ادامه با انواع مختلف بورسیه برای تحصیل در آلمان آشنا شوید. برای منظور کسب اطلاعات دقیق در مورد شیوه دستیابی به هر یک از این بورسیه‌ها، می‌توانید به طور مستقیم با ما در ارتباط باشید.

بورسیه رسمی تحصیلی در آلمان (The Deutschlandstipendium)

با یک مالکیت نیمه‌خصوصی-نیمه‌دولتی، هدف این بورسیه حمایت از دانشجویان ممتازی است که نه‌تنها از نظر مالی، بلکه در موضوعات دیگری نیازمند تسهیلات و یاری هستند. شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی که در این طرح مشارکت می‌کنند، به ازای هر دانشجو 150 یورو کمک‌هزینه می‌پردازند. از سوی دیگر دولت نیز به ازای هر دانشجو 150 یوروی دیگر می‌پردازد تا در عمل دارندگان این بورسیه تحصیلی در آلمان، مجموعاً ماهانه 300 یورو دریافتی داشته باشند. مسئول تأمین این بورسیه دولت و شرکت‌های خصوصی هستند اما دانشگاه در مورد تشخیص و تعیین دانشجویان مسئول بوده و باید متقاضیان ذی‌صلاح را شناسایی و به دولت معرفی کنند.

بورسیه تحصیلی در آلمان (DAAD)

داد یا به عبارتی همان (DAAD) یک سازمان عظیم است که هدف اصلی خود را تقویت استقلال مراکز آموزش عالی در کشور آلمان دانسته و در این مسیر نیز توانسته به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابد. این سازمان با وجود ایجاد فرصت‌های بیشمار پشتیبانی مالی و معنوی(فکری) از دانشجویان داخلی و خارجی به‌خوبی حمایت کرده و کاهش نیازمندی آن‌ها به منابع مالی بیرون از فضای علمی و آکادمیک، به تقویت استقلال نهاد آموزش عالی کمک کرده است. سازمان (DAAD) از سال 1926 شروع به کار کرده و تا به امروز شاید بیش از میلیون‌ها دانشجوی را برای تحصیل در آلمان، تحت عناوین مختلفی مورد حمایت قرار داده است. آنچنان که آمار و ارقام نشان می‌دهد، در سال‌های اخیر نیز به طور میانگین سالانه 130 هزار دانشجوی خارجی یا بومی، تحت حمایت این سازمان بوده‌اند. بورسیه‌ تحصیلی در آلمان (DAAD) در اشکال مختلف و با آپشن‌های گوناگونی، بسته به وضعیت و ویژگی‌های متقاضی در اختیار او قرار می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با شرایط این بورسیه روی لینک آن کلیک کنید. (سایت بورسیه DAAD)

بورسیه اراسموس پلاس تحصیلی در آلمان (Erasmus +)

عظیم‌ترین برنامه و ساختار تبادل دانش و دانشجویان در سراسر اروپا، فرصت‌های جذابی را برای حمایت از متقاضیان تحصیل در آلمان فراهم کرده است. این فرصت‌ها می‌تواند شامل پرداخت بورسیه برای بعضی ترم‌ها یا یک بورسیه کامل برای کل دوره تحصیل باشد. دانشگاه‌های آلمانی، به عنوان بخشی از ساختار یکپارچه اراسموس از قوانین و قواعد این برنامه علمی پیروی کرده و در صورت احراز شرایط، نهایت همکاری را با دانشجویان عضو این بورسیه دارند. در نظر داشته باشید که بورسیه‌های اراسموس، اغلب به خود دانشجو پرداخت نشده و به صورت مستقیم صرف هزینه‌های تحصیل یا اقامت او خواهد شد.

بورسیه‌های سازمان‌ها و نهادهای خصوصی تحصیلی در آلمان

سازمان‌ها و نهادهای خصوصی مختلفی در آلمان، حاضرند دانشجویان مستعد و مجرب خارجی را بسته به حیطه کاری خود بورسیه کنند. اغلب این نهادها، در قبال ارائه بورسیه تحصیلی در آلمان به دانشجویان بین‌الملل، انتظار دارند افراد تحت پوشش در آینده با یک تعهد شغلی یا مشارکت در پروژه‌های کاری یا صنعتی خاصی، مبالغ پرداخت شده را جبران کنند و این یک امر کاملاً طبیعی است. هرچند باید تأکید کرد برخی از آن‌ها ساختاری مانند خیریه‌ها داشته و بدون هیچ چشم‌داشتی از متقاضیان تحصیل در آلمان حمایت می‌کنند. لیست برخی از مشهورترین نهادهای خصوصی که برای تحصیل در آلمان، بورسیه‌های مناسبی ارائه می‌کنند، به شرح زیر است.

  • جامعه محققان ماکس پلانک
  • نهاد هاینریش بل
  • نهاد (DKFZ)

اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان در کمترین زمان ممکن را دارید، با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید، کارشناسان مهاجرت به آلمان موسسه حقوقی دادمهر عدالت شما را بطور کامل راهنمایی خواهند کرد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.