تحصیل در فنلاند | بررسی شرایط تحصیل در فنلاند در سال 2021

0 193

تحصیل در فنلاندتحصیل در فنلاند و بررسی آن

بسیاری از دانشجویان بین­المللی علاقه­مند به تحصیل در فنلاند هستند. زیبایی طبیعی خیره کننده و شهرهای آرام‌، تمرکز قوی بر تحقیق و نوآوری‌، انتخاب مناسب دانشگاه‌های جهانی و تعهد به ارائه آموزش عالی به صورت رایگان از جمله دلایل انتخاب دانشجویان برای تحصیل در فنلاند است. برای اطلاع از دانشگاه­های فنلاند‌، برنامه‌ها‌، ویزا‌، هزینه‌ها و سایر موارد‌، لطفا تا انتهای این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

شهرهای پاک و امن فنلاند، بیابان بکر و کیفیت بالای زندگی، این کشور را به مقصدی عالی برای تحصیل در مقاطع مختلف تبدیل کرده است. فنلاند اگر چه کمتر از همسایگان خود در شمال اروپا شناخته شده است، اما دارای چندین موسسه با سابقه آموزشی عالی است. دانشگاه هلسینکی بر اساس رتبه­بندی آموزش عالی تایمز در 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. بخش آموزش عالی در فنلاند به طور قابل توجهی، تعداد برنامه­های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی را برای جذب دانشجویان بین المللی گسترش داده است.

موسسات آموزش عالی برای تحصیل در فنلاند به اندازه کافی مناسب هستند تا بتوانند عملکردی موثری داشته باشند. همه آنها با ویژگی­های منطقه­ای خاص در سطح بین­المللی قرار دارند و شما می­توانید از بین محیط­های مطالعه بسیار متفاوت از پردیس­های بزرگ شهری گرفته تا پردیس­های نزدیک به طبیعت یکی را انتخاب کنید.

موسسات آموزش عالی برای تحصیل در فنلاند بسیار مستقل هستند، اما بودجه آنها بیشتر توسط وزارت آموزش و پرورش تأمین می­شود. بنابراین، این وزارت از نزدیک بر کیفیت تدریس نظارت می­کند. این موسسات با مدیریت کارآمد:

 • در برنامه­های درسی و آموزشی خود به نیازهای جامعه و تجارت و صنعت واکنش نشان می­دهند.
 • ارائه طیف گسترده­ای از برنامه­های با کیفیت بالا به زبان انگلیسی برای دانشجویان تبادل و اعطا مدرک در تمام مقاطع تحصیلی در برنامه تحصیل در فنلاند وجود دارد.
 • به دانشجویان خود مهارت­های قابل انتقال را ارائه داده تا بتوانند آینده خود را در زمینه­های دانشگاهی و بازار کار بسازند.

تحصیل در فنلاند در مدارس

سیستم آموزشی برای تحصیل در فنلاند شامل برنامه‌های مهد کودک (برای نوزادان و کودکان نوپا)‌، یک دوره “پیش دبستانی” (شش ساله)‌، یک مدرسه جامع مقدماتی اجباری 9 ساله (هفت تا شانزده سال)‌، دوره متوسطه پس از اجباری، آموزش عمو‌می ‌آکادمیک و حرفه­ای‌، آموزش عالی و بزرگسالان می­باشد. پس از آموزش مقدماتی‌، دانش آموزان ‌می‌توانند تحصیلات متوسطه را یا در یک رشته دانشگاهی یا در یک رشته حرفه­ای ادامه دهند‌، که هر دو معمولاً سه سال طول ‌می‌کشد و برای ادامه تحصیلات عالی صلاحیت لازم را ارائه ‌می‌دهند. آموزش عالی به سیستم‌های دانشگاهی و پلی تکنیک‌، همچنین به عنوان “دانشگاه علوم کاربردی” نیز شناخته ‌می‌شود.

فنلاند به طور مداوم در مطالعه PISA‌، که سیستم‌های آموزشی ملی را در سطح بین­المللی مقایسه ‌می‌کند‌، رتبه بالایی را کسب کرده است‌. در مطالعه سال 2012‌، فنلاند رتبه ششم خواندن‌، دوازدهم از نظر ریاضیات و پنجم از نظر علمی ‌را به خود اختصاص داد‌، در حالی که در مطالعه 2003 فنلاند از نظر علمی و خواندن مقام اول و از نظر ریاضیات دوم بود. علاوه بر این‌، آموزش عالی فنلاند در مجمع جهانی اقتصاد در رتبه اول قرار گرفته است.

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی

برنامه آموزش عالی کشور فنلاند در تمام جهان مورد استقبال افراد مختلف می­باشد. یادگیری در دانشگاه­های مختلف از جمله علوم کاربردی، برای دانشجویان اتحادیه اروپا به صورت رایگان است. همچنین، این کشور اروپایی زندگی دانشجویی مهیجی را برای علاقه­مندان به تحصیل در فنلاند فراهم ‌می‌کند. دانشجویان بین­المللی زیادی سالانه در دوره‌های تحصیل در فنلاند ثبت نام ‌می‌کنند و از برنامه متعادل و دوره‌های تعاملی لذت ‌می‌برند‌.

درخواست‌های مختلف برای تحصیل در فنلاند باید به صورت آنلاین‌ و یا به طور مستقیم از سوی دانشگاه مقصد‌، یا خدمات پذیرش متمرکز دانشگاه فنلاند انجام ‌‌شود. دوره زمانی تحصیل متفاوت است‌، اما دوره اصلی برنامه‌های کاربردی برای برنامه‌هایی که از پاییز بعدی شروع ‌می‌شوند، نوامبر-ژانویه است. در برخی از پلی تکنیک‌ها نیز ‌می‌توان در ماه‌های آگوست-سپتامبر برای دوره‌هایی که از بهار بعدی شروع ‌می‌شود درخواست داد‌. در کنار اثبات مدارک تحصیلی‌، ممکن است لازم باشد در یک آزمون ورودی نیز قبول شوید. زبان­ها در فنلاند دو زبان ملی فنلاندی و سوئدی است. اگر به زبان انگلیسی تحصیل ‌می‌کنید‌، اکیداً به شما توصیه ‌می‌شود که حداقل فنلاندی مقدماتی را یاد بگیرید تا در زندگی روزمره در این کشور دچار مشکل نشوید. بسیاری از دوره‌های کارشناسی که به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌شوند‌، بیشتر در پلی تکنیک­ها یافت ‌می‌شوند تا در دانشگاه‌های سنتی. موسساتی که به عنوان “دانشگاه‌های علوم کاربردی” نیز شناخته ‌می‌شوند‌، موسساتی هستند که مدارک کامل خود را ارائه ‌می‌دهند‌، اما با تمرکز حرفه­ای­تری؛ به عنوان مثال‌، دانشگاه علمی‌‌کاربردی لاهتی مدرک پرستاری را به انگلیسی آموزش ‌می‌دهد.

دانشگاه علمی‌ کاربردی متروپولیای هلسینکی دوره‌های انگلیسی فن آوری اطلاعات و مهندسی رسانه را تدریس دارد و دانشگاه علمی کاربردی HAMK دارای مدرک لیسانس انگلیسی در مهندسی ساخت است. اگر بخواهید دوره کامل کارشناسی خود را در فنلاند بگذرانید‌، برای اکثر رشته‌ها‌، لازم است که تحصیل در سوئد را به دو زبان فنلاندی یا سوئدی ادامه دهید. روش دیگر‌ این است که شما ‌می‌توانید در فنلاند برای مدت کوتاه­تری‌، برای یک مدرسه تابستانی یا به عنوان بخشی از یک برنامه مبادله تحصیل کنید. در این موارد گزینه‌های بیشتری برای انگلیسی وجود دارد.

تحصیل در فنلاند در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

دانشگاه‌های مختلف مدارک ارشد و دکترا را اعطا ‌می‌کنند. قبلاً فقط فارغ­التحصیلان دانشگاهی ‌می‌توانستند مدارک بالاتر (فوق لیسانس) را بدست آورند‌، با این حال‌، از زمان اجرای روند بولونیا‌، همه دارندگان مدرک لیسانس اکنون ‌می‌توانند برای ادامه تحصیلات آکادمیک واجد شرایط باشند.

سال تحصیلی فنلاند از سپتامبر آغاز می­شود، اما دوره درخواست برای برنامه­های کارشناسی ارشد تحصیل در فنلاند به طور کلی از نوامبر تا فوریه / مارس است (اگرچه در برخی موارد ممکن است از اواخر ژانویه بسته شود). تاریخ دقیق ممکن است از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر، یا حتی در یک دانشگاه منفرد بسته به برنامه کارشناسی ارشد مورد نظر متفاوت باشد. همچنین، ممکن است دریابید که دانشگاه­ها و دوره­های مختلف برای تحصیلات تکمیلی احتمالی شرایط ورود متفاوتی دارند.

متقاضیان کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی (حداقل سه سال) باشند. برای مسترهای UAS نیز به سه سال تجربه حرفه­ای نیاز خواهید داشت. اگر قبلاً صلاحیت تحصیلات عالیه را از کشوری غیر از فنلاند گرفته­اید، صلاحیت شما براساس عملکرد تحصیلی و مهارت­های زبانی شما تعیین می­شود. اگر می­خواهید کارشناسی ارشد را به یکی از زبان­های رسمی کشور ادامه دهید، می­توانید زبان انگلیسی، فنلاندی یا سوئدی را انتخاب کنید.

تحصیل در فنلاند و معرفی دانشگاه­های برتر

17 دانشگاه اصلی و 27 دانشگاه علمی ‌کاربردی در کشور فنلاند وجود دارد. شاخص آموزش که با شاخص توسعه انسانی سازمان ملل متحد در سال 2008 منتشر شد‌، بر اساس داده‌های سال 2006‌، فنلاند در بین بالاترین رتبه‌ها در جهان قرار داده است و با دانمارک‌، استرالیا و نیوزیلند در رتبه نخست قرار دارد. وزارت آموزش فنلاند موفقیت خود را ناشی از “سیستم آموزشی (آموزش مقدماتی یکنواخت برای کل گروه سنی)‌، معلمان بسیار شایسته و خودمختاری داده شده به مدارس” ‌می‌داند.

در حالی که سیستم آموزش عالی برای تحصیل در فنلاند در مقایسه با برخی کشورها در اروپا نسبتاً جوان است‌، اما این قطعاً به معنای عدم کیفیت نیست. 10 دانشگاه در فنلاند در QS World University Rankings® 2018 حضور دارند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا درباره پنج دانشگاه برتر فنلاند که همه آنها در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند، بیشتر بدانید.

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی، قدیمی‌ترین دانشگاه برای تحصیل در فنلاند است که در سال 1640 تاسیس شده است. این دانشگاه از سال 1829 در پایتخت فنلاند واقع شده است‌، اما قبل از آن به عنوان آکاد‌می ‌سلطنتی تورکو شناخته ‌می‌شد و در قدیمی‌ترین شهرک کشور‌، تورکو واقع بود. امروزه‌، دانشگاه هلسینکی با رتبه 102 در جهان‌، دارای بالاترین رتبه در فنلاند است. این دانشگاه علاوه بر قدیمی‌ترین و بالاترین رتبه‌، بزرگترین موسسه آموزش عالی فنلاند است که بیش از 32000 دانشجو در آن ثبت نام کرده­اند. این دانشگاه دارای 11 دانشکده و موسسه تحقیقاتی است و مدارکی را به زبان‌های فنلاندی‌، سوئدی و انگلیسی ارائه ‌می‌دهد.

دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو نیز که برای تحصیل در فنلاند در پایتخت این کشور واقع شده است‌، دومین موسسه دارای بالاترین رتبه در فنلاند است که در حال حاضر رتبه 137 در جهان دارد. این دانشگاه در سال 2010 از طریق ادغام سه موسسه موجود یعنی دانشگاه فناوری هلسینکی‌، دانشکده اقتصاد هلسینکی و دانشگاه هنر و طراحی هلسینکی تاسیس شد. هدف کشور فنلاند ایجاد کردن یک دانشگاه جدید بود که این دانشگاه نمونه­ای از خلاقیت و نماد آموزش با کیفیت عالی باشد که در حال حاضر حدود 12100 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه تورکو

دومین دانشگاه بزرگ برای تحصیل در فنلاند، دانشگاه تورکو است که در آن بیش از 20،000 دانشجو ثبت نام کرده­اند. این دانشگاه با رتبه 276 در جهان‌، پردیس اصلی خود را در تورکو‌، در جنوب غربی فنلاند دارد‌، اما دارای دانشکده‌های Rauma‌، Pori و Salo نیز ‌می‌باشد. دانشگاه تورکو در سال 1920  با تاکید بر همکاری بین­المللی تأسیس شد که برنامه­های کارشناسی ارشد و دکترا را با مشارکت دانشگاه‌های سایر کشورها ارائه ‌می‌دهد.

دانشگاه Jyväskylä

دانشگاه Jyväskylä در سال 1934 تأسیس شد و از اولین کالج­های آموزش معلمان فنلاندی زبان که در سال 1863 تاسیس شد‌، منشأ گرفت. این دانشگاه با رتبه 357 در جهان‌، در حدود 15000 دانشجو در شش دانشکده آموزش ‌می‌دهد. این دانشگاه میراث تربیت معلم خود را حفظ ‌می‌کند و به عنوان دانشگاه برتر کشور برای برنامه‌های آموزشی شناخته ‌می‌شود. این امر همچنین در رتبه بندی QS World University by Subject 2017 منعکس شده است‌، که دانشگاه Jyväskylä را در میان 100 دانشگاه برتر جهان در زمینه آموزش و پرورش قرار ‌می‌دهد.

دانشگاه فنلاند شرقی

دانشگاه فنلاند شرقی هفتمین دانشگاه برای تحصیل در فنلاند با بالاترین رتبه است.‌ این دانشگاه، در حال حاضر دارای رتبه 451-460 در جهان است. در سال 2010 از طریق ادغام دانشگاه Joensuu و دانشگاه Kuopio تاسیس شد. امروز‌، بیش از 15000 دانشجو در یکی از چهار دانشکده دانشگاه تحصیل ‌می‌کنند. دانشگاه فنلاند شرقی با شهرت خوبی در زمینه تحقیق‌، شبکه گسترده­ای از شرکای خارجی دارد و اغلب در پروژه‌های بین­المللی شرکت ‌می‌کند. پردیس‌های اصلی این دانشگاه در شهرهای Joensuu و Kuopio است‌، همچنین برخی امکانات در Savonlinna – در جنوب شرقی کشور‌، در منطقه­ای که قبلا فنلاند شرقی نامیده ‌می‌شد‌، قرار گرفته است.

پنج دانشگاه دیگر در فنلاند در آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های QS جهانی حضور دارند‌، که همه آنها در میان 550 دانشگاه برتر جهانی قرار دارند و عبارتند از:

 • دانشگاه فنی تامپره (رتبه 380)‌،
 • دانشگاه فناوری Lappeenranta (501-550)‌،
 • دانشگاه اولو () 411-420)‌،
 • دانشگاه ابو آکاد‌می‌(501-550) و
 • دانشگاه تامپره (551-600).

درخواست ویزا دانشجویی برای تحصیل در فنلاند

شرایط ویزا دانشجویی برای تحصیل در فنلاند به کشور مبدا شما بستگی دارد که متقاضیان اتحادیه اروپا / کشورهای شمال اروپا / سوئیس / لیختن اشتاین:

 • به ویزا یا اجازه اقامت نیازی ندارند، بلکه باید ظرف سه ماه از پلیس گواهی ثبت نام (شش مورد برای شهروندان شمال اروپا) دریافت و ثابت کنند که بودجه کافی برای تحصیل در فنلاند در اختیار دارند.
 • بیمه درمانی برای آنها اجباری نیست‌، اما به شدت توصیه ‌می‌شود.

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا / کشورهای شمال اروپا / سوئیس / لیختن اشتاین:

 • قبل از ورود باید از سفارت فنلاند در کشور محل اقامت خود و یا به صورت آنلاین اجازه اقامت بگیرید‌، برای این کار شما به یک نامه پذیرش از دانشگاه نیاز دارید که باید سالانه تمدید شود.
 • باید حداقل 6،720 یورو در سال (تقریباً 8100 دلار آمریکا) برای تأمین هزینه‌های زندگی داشته باشید.
 • صورت حساب بانکی‌، یعنی گواهی نشان دهنده کمک مالی یا ضمانت حمایت مالی باید به عنوان مدرک نشان داده شود.
 • باید بیمه درمانی داشته باشید. پردازش برنامه‌ها معمولاً حدود یک ماه طول ‌می‌کشد. بنابراین، به شما توصیه ‌می‌شود به محض دریافت نامه پذیرش خود اقدام کنید.

روند دریافت ویزا دانشجویی برای تحصیل در فنلاند

قبل از اقدام برای ویزا دانشجویی تحصیل در فنلاند، شما ‌نمی‌توانید بدون پذیرش واقعی در دانشگاه برای اجازه اقامت اقدام کنید‌، بنابراین کاملاً واضح است که ابتدا نیاز به درخواست‌، پذیرش و ثبت نام در دانشگاه دارید. و اما چه کسی به ویزا دانشجویی برای تحصیل در فنلاند نیاز دارد و انواع ویزا دانشجویی چیست؟ در ادامه این مقاله‌، از عبارات “ویزا دانشجویی” و “اجازه اقامت” به جای یکدیگر استفاده ‌می‌کنیم. با این وجود‌، تفاوت‌های مهمی ‌بین این دو سند وجود دارد:

اگر قصد دارید 90 روز یا کمتر در فنلاند بمانید یا تحصیل کنید‌، ممکن است ویزا لازم باشد، اما چنانچه قصد دارید بیش از 90 روز در فنلاند بمانید یا تحصیل کنید‌، اجازه اقامت مورد نیاز است. فقط دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA نیاز به درخواست ویزا یا اجازه اقامت دارند. دانشجویان بین­المللی که نیازی به درخواست ویزا / اجازه اقامت ندارند‌، هنوز مجبور به ثبت نام در مقامات محلی هستند‌، خصوصاً اگر پایان دوره آنها بیش از 90 روز طول بکشد.

به عنوان نقطه شروع‌، شما ‌می‌توانید برای اجازه اقامت در سفارت یا دفتر نمایندگی در کشور خود درخواست بدهید. با استفاده از خدمات رسمی‌ مهاجرت فنلاند ‌می‌توانید بصورت آنلاین نیز اقدام کنید. اما هنوز برای تأیید هویت و ارسال کپی از اسناد دیگری که ممکن است در طی مراحل درخواست به آنها نیاز داشته باشید‌، باید به سفارت محلی مراجعه کنید.

درخواست آنلاین اجازه اقامت فنلاند مزایای دیگری نیز دارد:

 • پردازش برای برنامه الکترونیکی 2-3 ماه طول ‌می‌کشد‌، در حالی که پردازش برای برنامه کاغذی حدود 3 ماه طول ‌می‌کشد.
 • هزینه درخواست الکترونیکی 350 یورو است‌، در حالی که هزینه درخواست کاغذ 450 یورو است.

تحصیل در فنلاند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا دانشجویی جهت تحصیل در فنلاند، شامل برخی از اسناد عمو‌می به شرح زیر ‌است که برای همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA اعمال ‌می‌شود:

 • فرم درخواست تکمیل شده گواهی پذیرش از موسسه آموزش عالی فنلاند
 • اثبات اینکه ‌می‌توانید در طول تحصیل از نظر مالی خود را حمایت کنید. حداقل مبلغی که باید در اختیار داشته باشید 560 یورو در ماه (6،720 یورو در سال) است.
 • گذرنامه معتبر و عکس گذرنامه (اگر اسناد پیوست شده به زبان انگلیسی‌، فنلاندی یا سوئدی نباشد‌، شما به ترجمه‌های رسمی ‌نیز نیاز خواهید داشت)
 • اثبات اینکه شما هزینه پردازش 450 یورو (برنامه کاغذی) / 350 یورو (برنامه الکترونیکی) را پرداخت کرده­اید.
 • بیمه درمانی دانشجویان بین­المللی

پس از مراجعه‌ برای ارائه اصل و کپی اسناد درخواستی توسط سفارت و کنسولگری برای دریافت ویزا دانشجویی تحصیل در فنلاند، از شما اثر انگشت گرفته خواهد شد که به عنوان بخشی از مراحل ثبت نام است و پس از ورود به این کشور، بدون توجه به کشور مبدا مراجعه کنندگان انجام می­شود.

هزینه های تحصیل در فنلاند

قبلا شهریه برای همه دانشجویان علاقه­مند به تحصیل در فنلاند، فارغ از ملیت رایگان بود. این در حالی است که اخیرا هزینه‌های تحصیل در فنلاند برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در مقاطع مختلف تحصیلی توسط دولت این کشور اعلام شده است. بر اساس قوانین جدید، دانشجویان باید با توجه به دوره تحصیلی خود‌، هزینه­ای بین 4000 تا 20،000 یورو پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در فنلانددانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در صورت تحصیل در مقطع دکترا یا دوره­ای که به زبان فنلاندی یا سوئدی تدریس ‌می‌شود‌، نیازی به پرداخت شهریه ندارند. اگر اهل اتحادیه اروپا‌، EEA یا سوئیس هستید، ‌می‌توانید به صورت رایگان تحصیل کنید. برای یافتن پیوندهایی برای هزینه‌های دقیق تحصیل در خارج از اتحادیه اروپا برای دانشگاه منتخب خود و مطالعه بورس‌های تحصیلی موجود‌، وب سایت رسمی ‌تحصیل در فنلاند را بررسی کنید.

تحصیل در فنلاند به همراه بورسیه تحصیلی

موسسات آموزش عالی فنلاند طیف وسیعی از گزینه‌های بورس تحصیلی را برای آن دسته از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA که ملزم به پرداخت شهریه هستند‌، ارائه ‌می‌دهند. هر دانشگاه / UAS دارای سیستم بورس تحصیلی خاص خود است‌، بنابراین، برای تحصیل در فنلاند، انواع مختلف بورس تحصیلی موجود است که به موسسه و مدرک شما بستگی دارد. شما معمولاً همزمان با ثبت نام برای پذیرش‌، از دانشگاه بورسیه ‌می‌گیرید. بنابراین‌، اولین قدم شما جستجوی برنامه مدرکی است که ‌می‌خواهید درخواست کنید. سپس‌، ‌می‌توانید گزینه‌ها و روش‌های بورس تحصیلی را با دانشگاه ارائه دهنده بورس بررسی کنید.

بورسیه-تحصیلی--در-فنلانداگر شهروند ایالات متحده هستید، چندین گزینه برای بورس تحصیلی پیش روی شماست:

 • صندوق آموزش در خارج از کشور
 • بورس­های تحصیلی فولبرایت
 • شورای تبادل بین­المللی آموزشی که کمک هزینه تحصیلی بر اساس نیاز و مبتنی بر لیاقت، در اختیار دانشجویان آمریکایی برای تحصیل در خارج از کشور قرار می دهد.

کار حین تحصیل در فنلاند

اگر از جمله دانشجویان بین­المللی تبادل و دارای مدرک مجاز هستید، در طول اقامت و تحصیل در فنلاند، می­توانید با محدودیت‌های خاص کار کنید. محدودیت‌ها مربوط به ملیت (EU / EEA یا غیر اتحادیه اروپا / EEA) و ماهیت استخدام است. شما به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا (EEA)‌، حق کار همزمان با تحصیل در فنلاند را بدون هیچ گونه اجازه کار یا محدودیت ساعت دارید.

کار حین تحصیل در فنلانددانشجویانی که از خارج از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA ‌می‌آیند و دارای اجازه اقامت دانشجویی هستند‌، مجاز به کار نیمه وقت هستند‌، اگر حداکثر زمان کار به 25 ساعت در هفته برسد. ‌می‌توانید ساعات کاری را به صورت هفتگی تنظیم کنید، به شرط آنکه در طول دوره‌های تحصیلی به طور متوسط ​​حدود 25 ساعت کاری در هفته باشد. این در حالی است که برای ایام تعطیلات محدودیتی در ساعات کار استخدام تمام وقت وجود ندارد. لازم به ذکر است که شما فقط با کار کردن نمی‌توانید روی تأمین هزینه تحصیل خود حساب کنید. حتی اگر مقررات رسمی‌ اجازه کار دهد‌، یافتن شغل موقت اغلب دشوار است. علاوه بر این، برای کار کردن به حداقل دانش زبان فنلاندی در اکثر موارد نیاز دارید. برای آگاهی از آئین نامه‌های تحصیل در فنلاند و کار‌، به وب سایت MIGRI مراجعه کنید.

علاوه بر این، اگر در فنلاند کار ‌می‌کنید‌، باید مالیات درآمد خود را پرداخت کنید. سیاست مالیات به مدت اقامت در فنلاند (کمتر از شش ماه یا بیش از شش ماه) و نوع کار شما بستگی دارد. در موافقت نامه‌های مالیاتی بین­المللی گاهی اوقات تخفیف مالیاتی برای دانشجویان مجاز است. در بیشتر موارد‌، تنها در صورتی ‌می‌توانید از میزان مالیات کسر کنید که کار شما در فنلاند ارتباط مستقیمی‌ با رشته تحصیلی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر وب سایت اداره مالیات فنلاند را بررسی کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.