منابع آزمون وکالت

0

منابع آزمون وکالت

کارشناسان ما، آماده ارائه مشاوره در مورد منابع آزمون وکالت می باشند. شما می توانید در تمام طول هفته، حتی روز های تعطیل بصورت 24 ساعته با ما در تماس باشید. شماره ما 09144221109

فارغ التحصیلان رشته حقوق و رشته های مرتبط با آن، پس از دریافت مدرک لیسانس یا همان کارشناسی میتوانند با شرکت در آزمون وکالت و قبولی در آن، افدام به دریافت پروانه وکالت کنند. اما مشکلات از همینجا آغاز میشود زیرا به دلیل کم بودن ظرفیت پذیرش آزمون وکالت، رقابت سختی بین فارغ التحصیلان رشته حقوق ایجاد میشود.

به دلیل کم بودن ظرفیت پذیرش آزمون وکالت، رقابت سختی بین فارغ التحصیلان رشته حقوق ایجاد میشود.
به همین خاطر متقاضیان شرکت در آزمون وکالت بایستی به منابع آزمون وکالت و ضرایب دروس آن، تسلط کافی داشته باشند. و بر همین اساس اقدام به تهیه کتاب های مورد نیاز و حل تست های مربوطه نمایند. آزمون وکالت در هر سال توسط سازمان سنحش و آموزش کشور انجام میشود و ثبت تام از متقاضیان توسط سایت رسمی سازمان سنجش در اوایل مهر ماه هر سال به عمل می آید.
آزمون وکالت در هر سال توسط سازمان سنحش و آموزش کشور انجام میشود و ثبت تام از متقاضیان توسط سایت رسمی سازمان سنجش در اوایل مهر ماه هر سال به عمل می آید.

منابع آزمون وکالت  1399

از زمانی که سازمان سنجش و آموزش کشور، اقدام به برگزاری آزمون وکالت می نماید، تا کنون هیچگونه منبع مشخصی برای آزمون وکالت معرفی نکرده است. به دلیل مشخص نبودن منابع آزمون وکالت، هر داوطلب بسته به سلیقه شخصی خود منابع را انتخاب میکند که این خود باعث سردرگمی متقاضیان میشود.
همانطور که مشاهده می کنید، منابع ارائه شده  در زیر یک کتاب به همراه یک تست معرفی شده است که شاید در نگاه اوّل ساده به نظر برسد، ولی نکته کلیدی این است که وقتی یک کتاب و یک تست پیش روی خود دارید قادر به تسلط حداقل نود درصدی به کتاب هستید و ده ها بار میتوانید آن را مرور و کاملا بر مطالب آن مشرف گردید. در حالیکه اگر چندین جلد کتاب مطالعه کنید، باعث سردرگمی و عدم تسلط خواهد شد.
هرچند نقش مطالعه کتب اساتید بزرگوار، بر هیچکس پوشیده نیست، ولی فعلا شما فقط باید در آزمون تستی موفق شوید و انشالله بعد از قبولی از آزمون وکالت، مطالعه منابع مرجع برای افزایش دانش حقوقی شما و همچنین حرفه وکالت بسیار سودمند خواهد بود.
 
منابع تضمینی آزمون وکالت
عنوان درسمنبع (نام کتاب)مولفضریب درس
حقوق مدنیشرح جامع مدنیدکتر فرهاد بیات3
تست : مجموعه پرسشهای چهارگزینه ای حقوق مدنیدکتر مجید قربانی
آیین دادرسی مدنیمختصر آیین دادرسی مدنیدکتر محمد مهدی توکلی3
تست : مجموعه پرسشهای چهارگزینه ای طبقه بندی شده آیین دادرسی مدنیدکتر رحمان عمروانی
حقوق تجارتمختصر حقوق تجارتدکتر محمد مهدی توکلی2
تست : مجموعه پرسشهای چهارگزینه ای حقوق تجارتدکتر مجید قربانی
حقوق جزاحقوق جزای عمومی و اختصاصی دور اندیشاندکتر شادی عظیم زاده2
تست : تست حقوق جزادکتر شادی عظیم زاده
اصول فقهاصول فقه به روش ساده دو جلدیسمیرا محمدی1
تست : مجموعه سوالات طبقه بندی شده مبانی استنباط حقوق اسلامی (اصول فقه)سمیرا محمدی و محمدرضا شبخیز
آیین دادرسی کیفریآیین دادرسی کیفری دور اندیشاندکتر شادی عظیم زاده2
تست : تست آیین دادرسی کیفریدکتر شادی عظیم زاده

برای مطالعه منابع آزمون وکالت، بسته به استعداد و توانایی های هر شخص، راهکارهایی وجود دارد که با تماس با موسسه حقوقی دادمهر عدالت از آن مطلع شوید.

اما بطور کلی باید گفت مطالعه برای آزمون وکالت، با تمام مطالعاتی که تا کنون برای آزمون های مختلف مانند آزمون های دانشگاهی و غیره تجربه کرده اید، متفاوت است.

سالیان سال است که آزمون وکالت برگزار میگردد و در نهایت تعداد کمی از هر استان پذیرش میشوند پس متوجه میشوید که قبولی به سادگی بدست نمی آید پس باید با برنامه ای دقیق و دراز مدت به پروسه این آزمون نگریست و راه درست را در پیش گرفت و از همه مهمتر تشخیص روش صحیح مطالعه و تست زنی است چرا که مطالعه سطحی ثمره ای نخواهد داشت. پیشنهاد مشاورین ما برای مطالعه تست زنی با فاصله زمانی یک هفته از مطالعه است چرا که وقتی بلافاصله بعد از مطالعه تست آن مبحث را میزنید حتما که پاسخ صحیح را انتخاب خواهید نمود مهم این است که مطلب در ذهن شما تثبیت شود و سپس تست زنی نمایید. جدا از زمان صحیح تست زنی روش تست زدن و تست خوانی از دیگر ارکان مهم مطالعه است. تست زماندار تست سنجشی تست آموزشی همه و همه در برنامه ریزی و مشاوره های موسسه برای داوطلب تشریح شده است که داوطلب را با قراردادن در مسیر صحیح مطالعه و تست به اوج تسلط بر دروس وکالت میرساند و صدالبته که اراده و پشتکار داوطلب در این بین سهم به سزایی دارد.

برنامه ریزی برای مطالعه منابع آزمون وکالت

در برنامه ریزی ارایه شده توسط موسسه که شامل ساعتهای روزانه و هفتگی مطالعه و تست زنی و مطالعه قوانین خاص و نص خوانی باقی قوانین هست؛ ضعف و قوت هر داوطلب در یادگیری دروس بر اساس اولویت علاقه و توانایی فردی شخصی سازی شده و در اختیار داوطلب قرار داده میشود و از کلی گویی و ارایه یک برنامه خشک و خالی روتین برای تمام داوطلبین به شدت خودداری شده است چرا که این روش از نظر ما ظلمی بزرگ در حق داوطلبان این آزمون است چرا که توانایی و سواد علمی و سوابق شرکت در آزمون از داوطلبی به داوطلب دیگر متفاوت است. از سوی دیگر مشاوران ما در اجرای روند برنامه برای رفع هرگونه مشکل یا ابهام یا اعمال تغییرات جزیی ساعتی و مبحثی و غیره درکنار داوطلب خواهند بود تا برنامه را در راستای هرچه بهتر و مطلوب تر شدن پیش ببرند و همچنین نحوه صحیح قانون خوانی،زمان مناسب مطالعه قوانین خاص و اشراف بر آنها و زمان تست زنی و غیره توسط مشاوران ما ارایه خواهد شد. بنابراین برای آشنایی بیشتر با مشاوره و برنامه ریزی آزمون وکالت با ما تماس بگیرید.

آزمون آزمایشی در کنار منابع آزمون وکالت

در کنار ارایه منابع آزمون وکالت و راهکارهای مطالعاتی شرکت در یکی از آزمونهای آزمایشی به شدت توصیه میشود و برنامه ریزی مطالعاتی بر طبق همان بودجه بندی برای داوطلب تنظیم خواهد شد تا آزمونهای آزمایشی در راستای مطالعه داوطلب باشد نه به صورت مجزا تا باعث سردرگمی نگردد که البته توضیح جامع و مفصل در این باب در طول مشاوره و پشتیبانی در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت.

ثبت نام در آزمون وکالت 99

همانطوری که در ابتدای این مطلب نیز گفته شد، ثبت نام آزمون وکالت هر سال یکبار در اوایل مهر ماه، از طریق سایت رسمی سنجش و آموزش کشور برگزار میشود. در بازه های ثبت نامی که در رسانه ها اعلام میشود، بایستی به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org مراجعه کرده و سپس روی گزینه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت کلیک کنید و مراحل ثبت نام را بطور کامل طی کنید. ثبت نام در آزمون وکالت حدودا 110 هزار تومان هزینه دارد.

کارشناسان ما، آماده ارائه مشاوره در مورد منابع آزمون وکالت می باشند. شما می توانید در تمام طول هفته، حتی روز های تعطیل بصوlkhfu رت 24 ساعته با ما در تماس باشید. شماره ما 09144221109

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.