تحصیل در استونی | بررسی تمام شرایط تحصیل در استونی در سال 2021

0 296

تحصیل در استونیبررسی تمام شرایط تحصیل در استونی

تحصیل در استونی متقاضیان زیادی دارد. همانطور که میدانید سالانه تعداد دانشجویان و دانش آموزان بسیار زیادی برای ادامه تحصیل مهاجرت می کنند، اما سوالی که در این بین برای بسیاری از خود دانش آموزان و دانشجویان و حتی والدین آنها این است که بهترین و مناسب ترین کشوری که آنها می‌توانند تحصیلات خود را در آن ادامه دهند کدام کشور است؟

من در ادامه قصد دارم در رابطه با کشور استونی و ادامه تحصیل در این کشور به طور کامل و با ذکر تمامی جزئیات صحبت کنم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهم. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران را دارید، مطالعه این مطلب برای انتخاب میتواند کشور مناسب برای ادامه تحصیل به شما کمک بسیار زیادی کند، در ادامه با من همراه باشید.

مهاجرت به کشور استونی

کشور استونی جزو کشور های اروپایی بوده و در شمال این قاره واقع شده است و دارای مناطق ساحلی بسیار زیادی است.

کشور استونی دارای آب و هوای معتدلی است و یکی از دلایل محبوبیت این کشور وجود سواحل زیبا و آب و هوای مطلوب آن بویژه در فصل تابستان و بهار میباشد.

در رابطه با مهاجرت به کشور استونی باید بگویم که، کشور استونی نیز همانند سایر کشورهای اروپایی سالانه متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد و مهاجرین بسیار زیادی را پذیرا میباشد. بسیاری از افراد به روش های مختلف به کشور استونی مهاجرت کرده و اقدام دائم و یا کوتاه مدت خود را ثبت میکنند.

اما یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به این کشور مهاجرت تحصیلی میباشد که متقاضی بسیار زیادی دارد.

متاسفانه بسیاری از افراد هیچ اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت تحصیلی ندارند و همین امر گاهی اوقات موجب بروز مشکلاتی خواهد شد که در نهایت فرد نسبت به مهاجرت تحصیلی و تصمیمی که برای آینده تحصیلی خود گرفته است مردد میشود و در نهایت پشیمان خواهد شد.

اگر شما نیز جزء آن دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت به خارج از کشور برای تحصیل را دارید کافیست تا انتهای مطلب با من همراه باشید و اینکه را نیز ذکر کنم که شما میتوانید برای برطرف شدن هرگونه ابهام در رابطه با تحصیل در کشور استونی با مشاورین  موسسه حقوقی دادمهر عدالت در ارتباط باشید، کارشناسان ما پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت  خواهند بود.

 

 

پیش از اینکه به سراغ ذکر جزئیات در رابطه با ادامه تحصیل در استونی صحبت کنم، شاید بهتر باشد در رابطه با مطالبی که قصد دارم در رابطه با آنها صحبت کنم نیز اشاراتی داشته باشم.

 

 • مقدمه‌ای بر تحصیل در استونی
 • تحصیل در استونی در مدارس
 • تحصیل در استونی در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در استونی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)
 • تحصیل در استونی و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای دانشجویی برای تحصیل در استونی
 • شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در استونی
 • تحصیل در استونی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • هزینه های تحصیل در استونی
 • تحصیل در استونی به همراه بورسیه تحصیلی
 • کار حین تحصیل در استونی و فرصت‌های شغلی پس از فارغ التحصیلی

 

مقدمه ای بر تحصیل در استونی 

 

تحصیل در کشور استونی دارای مزایای بسیار زیادی است و یکی از این مزایای که می خواهم به آن اشاره کنم و می توان گفت که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است این است که، دانشگاه ها و مدارس کشور استانی جزو آموزشی برتر در دانشگاه های اروپا می باشند و دارای بهترین اساتید و کادر مجرب و از طرفی بالاترین‌کیفیت آموزش نیز می باشد.

 

تحصیل در استونی در مدارس

 

پیش از اینکه به سراغ جزئیات در رابطه با تحصیل در استونی و در مدارس استانی صحبت کنم اجازه دهید که این نکته را ذکر کنم که تحصیل در مدارس کشور استونی به دو صورت امکان پذیر است تحصیل در مدارس دولتی و تحصیل در مدارس خصوصی که تحصیل در مدارس دولتی کاملا رایگان بوده اما تحصیل در مدارس خصوصی بسته به نوع مدرسه و‌ منطقه ای که مدرسه در آن واقع شده است، متغیر میباشد.

 

تحصیل در مدارس استانی به سه دسته تقسیم می شود، که این سه دسته شامل :

 

 • تحصیل دوران ابتدایی، این دوره تحصیلی از سن هفت سالگی شروع میشود و دانش آموزان باید از کلاس اول تا کلاس چهارم در کلاس ها حضور پیدا کنند.
 • تحصیل در دوران راهنمایی، این دوره تحصیلی از کلاس پنجم شروع میشود و تا کلاس نهم ادامه خواهد داشت.
 • تحصیل در دوران دبیرستان، این دوره تحصیلی از کلاس دهم شروع میشود و تا کلاس دوازدهم ادامه دارد.

حال ممکن است این سوال برای بسیاری دانش آموزان و یا والدین آنها به وجود بیاید که آیا برنامه تحصیلی که در مدارس دولتی ارائه می شود با برنامه تحصیلی که در مدارس خصوصی ارائه می شود متفاوت است یا نه؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که خیر، برنامه تحصیلی از سوی دولت در اختیار مدارس قرار می گیرد بنابراین هر دوی این مدارس دارای یک برنامه تحصیلی مشابه می باشند.

سوالی دیگری در اینجا به وجود می آید این است که زبانی که دانش آموزان باید در مدارس از آن استفاده کنند چه زبانی است؟ آیا آیا لازم است که از زبان رسمی کشور استونی برای ادامه تحصیل در مدارس استفاده شود یا نه؟

در پاسخ این سوال باید بگویم که، لازم نیست که دانش آموزان به زبان رسمی کشور استونی صحبت کنند اما، نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که مدرسه ای که شما برای ادامه تحصیل فرزندان خود انتخاب کرده‌اید در کدام منطقه واقع شده است، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است باید بررسی کنید که مدرسه‌ای که قصد دارید فرزند خود را برای ادامه تحصیل در آن ثبت نام کنید، در چه منطقه ای واقع شده است و اینکه بیشتر مردم آن منطقه به چه زبانی صحبت میکنند.

 

زبان کشور استونی

 

لازم به ذکر است در کشور استونی پس از زبان رسمی این کشور زبان روسی دومین زبان در این کشور می باشد.

 

رشته های پرطرفدار تحصیلی

 

پیش از اینکه به سراغ تحصیل در مقاطع دانشگاهی بروم باید بگویم که بیشتر متقاضیان تحصیل در کشور استونی، متقاضی تحصیل در رشته های داروسازی و پزشکی و دندانپزشکی هستند زیرا، اساتید دانشگاهی در این رشته ها بسیار مجرب بوده و در هر دوره هر یک از دانشگاه های مربوطه خروجی های بسیار خوبی داشته اند.

 

تحصیل در استونی در مقطع کارشناسی

 

اولین نکته‌ای که در رابطه با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در استونی باید به آن توجه شود داشتن مدرک آیلتس و یا داشتن مدرک تافل می‌باشد که باید مدرک آیلتس خود را با حداقل نمره ۵.۵ دریافت کرده باشید و مدرک تافل شما باید حداقل دارای نمره ۷۰ باشد.

مدت زمان گذراندن دوره کارشناسی در کشور استونی حدود ۳ الی ۴ سال به طول می‌انجامد و مبلغی بالغ بر ۳۵۰ یورو در ماه به تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی به عنوان کمک هزینه تحصیلی داده خواهد شد.

لازم به ذکر است برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور استونی باید دوران دبیرستان خود را بطور کامل گذرانده باشید و مدرک آن را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید.

 

تحصیل در استونی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

 

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در رابطه با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استونی باید بگویم که مدت زمان تحصیل در این دوره تقریبا 2 سال میباشد و هزینه تحصیل بسته به نوع رشته ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید متفاوت است البته این نکته را نیز ذکر کنم که در اکثر رشته ها هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رایگان میباشد.

اما دانشجویان باید مدرک ایلس خود را با نمره 5.5 ارائه داده و یا اگر دارای مدرک آیلتس می باشند، مدرک تافل خود را با حداقل نمره 70 برای پذیرش و مدرک فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی را نیز ارائه دهند.

 

 • تحصیل در مقطع دکتری

ادامه تحصیل در مقطع دکترا حدود ۵ زمان می برد و دانشجویان می توانند به سه زبان مختلف در مقطع دکترا تحصیلات خود را ادامه دهند، زبان هایی که دانشجویان باید به آنها مسلط باشند شامل: زبان روسی، زبان رسمی کشور استونی و زبان انگلیسی می باشد.

ضمن اینکه متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور استونی باید مدرک فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد و یا اگر مدارک علمی دیگری برای ارائه دارند، در اختیار دانشگاه مربوطه قرار دهند.

 

تحصیل در استونی و‌ معرفی دانشگاه های برتر

 

پیشتر بطور کامل در رابطه با تحصیل در استونی در مقاطع مختلف صحبت کردم و سعی کردم بطور کامل به جزئیات هریک از آنها بپردازم، در ادامه با من همراه باشید تا دانشگاه های برتر کشور استونی را به شما معرفی کنم :

 

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردم کشور استونی دارای یک سیستم آموزشی بسیار با کیفیت با کادری مجرب است و دارای دانشگاه های بین المللی و‌ معتبر بسیار زیادی می باشد اما، دو مورد از این دانشگاه ها که مورد تایید وزارت علوم کشور ایران نیز می باشد، دانشگاه های Tartu و Tallinn هستند، که در رتبه بندی جهانی نیز جز برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

لازم به ذکر است که اگر بتوانید به زبان رسمی کشور استونی صحبت کنید هزینه های تحصیل شما کاملا رایگان میباشد، اما هزینه تحصیل به زبان روسی و یا انگلیسی نسبت به دانشگاه و رشته مربوطه و‌ همچنین مقطع تحصیلی مورد نظر، متغیر میباشد.

 

ویزای دانشجویی برای تحصیل در استونی

 

کشور استونی نیز همانند سایر کشورها برای ادامه تحصیل ویزای دانشجویی را در اختیار دانشجویان قرار میدهد، که دانشجویان باید مدارک مورد نیاز را که دانشگاه مربوطه از انها میخواهد اماده و ارسال کنند و سپس منتظر دریافت جواب از سوی دانشگاه مربوطه باشند، لازم به ذکر است که این مدارک، نسبت به رشته و نوع دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در ان را دارید با یکدیگر متفاوت خواهند بود، اما تنها وجه اشتراک تمامی دانشگاه های کشور استونی تسلط به زبان انگلیسی است.

بنابراین پیش اخذ ویزای دانشجویی نسبت به دریافت مدرک آیلتس و یا تافل خود اقدام کنید.

 

هزینه های تحصیل در کشور استونی

 

هزینه های تحصیل در این کشور متفاوت می باشد و علت این تفاوت نیز، تحصیل در رشته های مختلف و مقاطع تحصیلی متفاوت است، اما اگر شما بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید بدون شک تمامی هزینه ها برای شما کاملا رایگان خواهد بود‌.

نکته دیگری که در رابطه با هزینه تحصیل در کشور استونی باید ذکر کنم این است که، در تمامی مقاطع تحصیلی کمک هزینه هایی از سوی دولت به دانشجویان اعطا خواهد شد، بنابراین نیازی نیست که دانشجویان نگران هزینه های تحصیل خود در کشور استونی باشند.

اما اگر بخواهم در رابطه با  مبلغ تقریبی هزینه های تحصیل در کشور استونی صحبت کنم باید بگویم که مبلغ متغیر از 3 هزار الی 12 هزار یورو برای هزینه تحصیل در این کشور لازم است، البته این هزینه بسته به نوع دانشگاه و کیفیت تدریس آنها بستگی دارد.

 

شرایط و دریافت ویزای تحصیلی و دانشجویی برای تحصیل در استونی

 

در اینباره باید بگویم که متقاضیان باید به سفارت و یا کنسولگری کشور استونی در کشور خود مراجعه کنند تا شرایط لازم به آنها اعلام شود، اما اگر سفارت کشور استونی در کشور مربوطه نبود باید چه کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که شما باید به نزدیک ترین سفارت کشور استونی برای دریافت ویزای تحصیلی مراجعه کنید

اما پس از اخذ ویزای تحصیلی، متقاضیان تنها مدت محدودی زمان دارند که اقامت خود را بطور قانونی ثبت کنند که این مدت زمان حدود ۱ ماه میباشد و شما باید تمامی مدارک خود را برای اخذ اقامت به دولت کشور استونی ارائه دهید، در رابطه با ویزای همراه نیز باید بگویم که متقاضی میتواند برای دریافت ویزای همراه نیز اقدام کند.

 

تحصیل در استونی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

 

همانطور که مشاهده کردید در بالا بطور کامل در رابطه با تحصیل در استونی از دوره ابتدایی تا دوره دکتری صحبت شده است، در ادامه با من همراه باشید تا در رابطه با مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی صحبت کنم.

در ابتدا باید بگوییم که شما باید از پیش تعیین کنید که قصد اخذ ویزای دائم و یا کوتاه مدت را دارید؟

 

اما اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید باید بگویم که شما نیازمند اقامت بلند مدت خواهید بود.

اما برای اخذ ویزا باید تعیین کنید که در چه مقطعی و چه دانشگاهی و از طرفی در چه رشته ای قصد ادامه تحصیل دارید، زیرا شرایط هریک کاملا متفاوت است.

 

از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی باید ارائه دهید:

 

 • پاسپورت
 • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی
 • ترجمه گواهی اشتغال بکار
 • ترجمه تمامی مدارک هویتی
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • عکس

 

تحصیل در استونی به همراه بورسیه

 

بورسیه تحصیلی در کشور استونی دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه قصد دارند در رابطه با تمامی آنها صحبت کنم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهم.

 

در رابطه با بورسیه تحصیلی در ابتدا اجازه دهید که این نکته را ذکر کنم که هر سال کشور استونی بورسیه های تحصیلی متفاوتی را برای رشته های مختلفی را برای دانشجویان ارائه خواهد داد.

 

انواع بورسیه تحصیلی در کشور استونی

 

 • بورسیه تحصیلی کوتاه مدت :

 

این نوع از بورسیه برای دانشجویان بین المللی میباشد که تمام هزینه های تحصیل آنها و هزینه های خوابگاه و زندگی آنها توسط دولت استونی بطور کامل تعیین خواهد شد اما دارای یک سقف مشخصی میباشد.

هیچگونه ممنوعیتی برای دریافت این‌ بورسیه از سوی دولت استونی وجود ندارد و دانشجویان از تمامی کشور ها می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند اما، این نکته را نیز فراموش نکنید که تا پایان دوره تحصیلی خود باید در کشور استونی بمانید و تحصیلات خود را به اتمام برسانید.

 

 • بورسیه تحصیلی ورزشی

 

کشور استونی برای تمامی رشته های ورزشی دانشگاهی بورسیه تحصیلی ارائه خواهد داد و تمامی ورزشکاران نیز میتوانند برای ادامه تحصیل بدین روش برای دریافت بورسیه تحصیلی و ادامه تحصیل در کشور استونی اقدام کنند.

 

 • بورسیه تالین

 

این بورسیه برای متقاضیان مدرک دکتری میباشد. نکته ای که در رابطه با این بورسیه وجود دارد این است که تمامی هزینه های تحصیل و زندگی و‌ حتی هزینه سفر به کشور مبدا و مقصد را بطور کامل پوشش خواهد داد و دانشجویان دیگر نگران هیچ هزینه ای نخواهند بود.

در واقع دولت استونی این بورسیه را با هدف ارتقا سطح دانش و همچنین کسب تجربه و پژوهش بیشتر در اختیار دانشجویان مقطع دکتری قرار داده است.

 

 • بورسیه موسیقی و بازیگری تئاتر

 

این بورسیه در اختیار متقاضیان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد قرار میگیرد.

لازم به ذکر است که متقاضیانی که از جز کشورهای اتحادیه اروپا میباشند، دریافت این بورسیه برای آنها کاملا رایگان بوده و هزینه های بطور کامل پرداخت خواهد شد اما برای آن از دانشجویانی که کشور آنها جزو کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشد، ۵۰ درصد هزینه های تحصیل و زندگی آنها از سوی دولت پرداخت و تامین خواهد شد.

 

 • بورسیه فناوری

 

این‌ بورسیه برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد مناسب میباشد و جزو بورسیه های بین المللی است یعنی این بورسیه شامل افراد بومی کشور استونی نخواهد شد.

و در رابطه با هزینه ها نیز باید بگوییم که تمامی هزینه ها از قبیل: هزینه های تحصیل و زندگی بصورت ماهیانه پرداخت میشود و دارای یک سقف و‌ میزان مشخصی است.

 

نکته ای که برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی باید به آن توجه کنید دریافت بیمه درمانی میباشد که اجباری بوده و باید حتما آن را دریافت کنید.

 

همانطور که مشاهده کردید دولت استونی برای تمامی رشته ها و مقاطع دانشگاهی بورسیه های مختلفی را در نظر گرفته است، اما نکته ای که باید بسیار به آن توجه کنید این است که بورسیه های تحصیلی در کشور استونی فارغ از رشته و مقطع تحصیلی به دو دسته تقسیم خواهند شد که یکی از آنها برای دانشجویان بین المللی و غیر بومی است و دیگری تنها برای دانشجویان بومی کشور استونی مباشد.

 

کار حین تحصیل در استونی و فرصت­ های شغلی پس از فارغ التحصیلی

بسیاری از دانشجویان بخاطر هزینه های زندگی و تحصیل تصمیم به انجام کار در حین تحصیل می گیرند اما برخی از آنها هیچ اطلاعاتی در رابطه با شغل هایی که میتوانند در حین تحصیل انجام دهند ندارند  خوشبختانه کشور استونی قوانین خاص و سختی را برای کار دانشجویان در حین تحصیل در نظر نگرفته است، در ادامه با من همراه باشید تا بطور کامل در رابطه با این موضوع صحبت کنم.

کار در حین در کشور استونی بلامانع است و تمامی دانشجویان در هر مقطعی میتوانند در هنگام تحصیل خود نسبت به کار پاره وقت اقدام کنند.

تنها کافی است مدارکی که کارفرمای مورد نظر از شما میخواهد را برای او ارسال کنید و سپس باید منتظر تایید شما از سوی کارفرما باشید، لازم به ذکر است دولت استونی اجازه کار تمام وقت به دانشجویان را نمی دهد زیرا باعث لطمه زدن به تحصیل آنها خواهد شد.

از طرف دیگر اکثر دانشجویان نسبت به اینکه چه شغلی را میتوانند بصورت پاره وقت در حین تحصیل انتخاب کنند هیچگونه اطلاعاتی ندارند و همین امر باعث اضطراب و نگرانی آنها خواهد شد، دولت استونی نیز برای این مشکل تمهیداتی را در نظر گرفته است که دانشجویان میتوانند با مشاورین دانشگاه نسبت به پیدا کردن شغل مورد خود صحبت کنند تا مشاورین دانشگاه مورد نظر بهترین شغل را به آنها معرفی کند.

نکته دیگری که در رابطه با کار دانشجویان در کشور استونی وجود دارد این است که دانشجویان 9 ماه پس از اتمام تحصیل خود در مقطع مورد نظر میتوانند نسبت به پیدا کردن کار در کشور استونی اقدام کنند.

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید من در بالا سعی کردم تمامی موارد لازم را در رابطه با تحصیل در کشور استونی در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهم.

کشور استونی یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای ادامه تحصیل میباشد فارغ از اینکه دارای دانشگاه های معتبر و کادر بسیار مجربی میباشد، از نظر آب و هوایی نیز دارای آب و هوای مطلوب و شرایط جوی بسیار مناسبی است.

اما هزینه تحصیل در این کشور را نیز فراموش نکنید، دانشجویانی که از طریق بورسیه نسبت به ادامه تحصیل در کشور استونی اقدام میکنند هزینه قابل توجهی باید پرداخت کنند اما اگر قصد ادامه تحصیل بدون اخذ بورسیه تحصیلی را دارید میانگین هزینه ای که برای تحصیل در این کشور باید بپردازید 9000 هزار یورو میباشد.

شما میتوانید برای دریافت مشاوره کامل در رابطه با ادامه تحصیل در کشور استونی با کارشناسان  موسسه حقوقی دادمهر عدالت در ارتباط  باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.