تحصیل در اکوادور | بررسی تمام شرایط تحصیل در اکوادور در سال 2021

0

تحصیل در اکوادورکشور اکوادور در شمال غربی، آمریکای جنوبی قرار گرفته است. این کشور با تنوع زیادی از گونه‌های گیاهی و جانوری طبیعتی دلنشین دارد. دامنه‌های کوهی و قسمتی از جنگل‌های آمازون از زیبایی‌های خیره کننده اکوادور هستند. این روزها این کشور به یکی از بهترین گزینه‌ها برای دریافت ویزای تحصیلی تبدیل شده است و دانشجویان زیادی به دلیل ادامه تحصیل قصد اقامت در اکوادور را دارند. برای تحصیل در اکوادور لازم است با شرایط و قوانین این کشور آشنا باشید تا دچار مشکلی نشوید. همچنین بهترین کار کمک گرفتن و مشاوره با موسسه‌های مهاجرت است. موسسه حقوقی دادمهر عدالت یکی از بهترین گزینه‌ها در بین وکلای مهاجرتی است.

مقدمه‌ای بر تحصیل در اکوادور

همانطور که می‌دانید مهاجرت تحصیلی یکی از رایج‌ترین شیوه‌های مهاجرتی است و معمولا ارزش کمتری نسبت به سایر ویزاهای مهاجرتی است. اقامت در اکوادور به وسیله ویزای تحصیلی دائمی نیست و باید بعد از اتمام تحصیل برگردید اما می‌توان بر اساس شرایطی اقامت موقت را به اقامت دائم نیز تبدیل کرد. تحصیل رایگان در اکوادور و همچنین کیفیت بالای دانشگاه‌های این کشور همانند امریکن یونیورسیتی تضمین موفقیت شما برای تحصیل در اکوادور است. دانشگاه‌های بین المللی اکوادور نیز از نظر ایران تایید شده هستند در نتیجه مشکلی برای برگشتن به ایران نخواهید داشت.

تحصیل در اکوادور در مقطع کارشناسی

تحصیل در اکوادور در دوره کارشناسی شرایط مخصوصی دارد. برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید ابتدا دوره متوسطه خود را به پایان رسانده باشید و همچنین به زبان انگلیسی نیز تسلط کافی داشته باشید. هر یک از دانشگاه‌های این کشور شرایط متفاوتی را برای پذیرش دانشجو دارد، اما اگر قصد تحصیل رایگان در اکوادور در مقطع لیسانس را دارید باید حتما واجد دو شرط اول باشید، در غیر این صورت بدون شک اداره مهاجرت پرونده و کیش شما را رد خواهد کرد. این مقطع معمولا 3 تا 7 سال طول می‌کشد. همچنین دولت برای تحصیل به دانشجویان کمک هزینه 6000 دلاری نیز می‌دهد.

تحصیل در اکوادور در مقطع تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکتری )

از دیگر مقاطع تحصیل در اکوادور کارشناسی ارشد و دکتری است. برای مقطع کارشناسی ارشد شما بایستی رد مرحله اول مدرک لیسانس خود را به همراه مدرک زبان به دانشگاهی که قصد پذیرش در آن را دارید ارسال کنید، بعد از تایید شدن مدارک و موافقت با درخواست شما می‌توانید برای گرفتن ویزای دانشجویی خود اقدام کنید. برای تحصیل رایگان در اکوادور در مقطع دکتری باید مدرک کارشناسی شما از یکی از بهترین دانشگاه‌های اکوادور با بهترین نمره بین 70 تا 100 باشد تا بتوانید تحصیلات خود را ادامه دهید. این مقطع نیاز به دانش کافی و سخت کوشی بسیاری است. برای پذیرش ویزای تحصیلی در این مقطع در ابتدا مدارک خود را به همراه تمامی نمرات باید برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید تا رزومه شما را بررسی کنند، بعد از تایید شدن رزومه باید یک مصاحبه و آزمون ورودی در دانشگاه داشته باشد، زمانی که تمامی این مراحل را با موفقیت سپری کردید می‌توانید دوره دکتری خود را  این کشور ادامه دهید و به پایان برسانید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت به شما در انجام تمامی مراحل کمک می‌کند.

اخذ اقامت و ویزای تحصیلی در اکوادور

همانطور که گفتیم دریافت اقامت اکوادور با استفاده از ویزای تحصیلی کاملا امکان پذیر است. این روش از بین دیگر روش‌های اقامتی مانند سرمایه‌گذاری، کاری و … آسان‌تر است. زمانی که شما از دانشگاه مد نظر خود پذیرش گرفتید می‌توانید برای گرفتن تابعیت این کشور نیز اقدام کنید. برای گرفتن اقامت می‌توانید از وکلای موسسه حقوقی دادمهر عدالت کمک بگیرید تا در کمترین زمان و بدون نگرانی درباره قوانین و مقررات اکوادور و به خواسته خود برسید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در اکوادور

بدون شک برای تحصیل در اکوادور به ویزای دانشجویی نیاز دارید. این ویزا تنها در صورتی به شما داده می‌شود که بتوانید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید و بتوانید پشتوانه مالی مناسبی برای پرداخت شهریه دانشگاه خود داشته باشید، چرا که برخی از دانشگاه‌های این کشور دولتی نیستند و شما باید علاوه بر هزینه زندگی خود شهریه دانشگاه را نیز پرداخت کنید.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در اکوادور

در صورتی که قصد تحصیل در اکوادور و گرفتن ویزای دانشجویی این کشور را دارید، باید شرایط و مدارکی مورد نظر را داشته باشید. از جمله این مدارک:

 • فرم درخواست
 • گواهی پزشکی
 • پاسپورت با 6 ماه اعتبار به همراه یک نسخه کپی
 • بلیت برگشت
 • گواهی ثبت‌نام در مقطع تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های اکوادور
 • دو عکس مخصوص گذرنامه
 • سپرده بانکی

هزینه‌های تحصیلی اکوادور

تحصیل در اکوادور کاملا رایگان نیست بلکه این کشور دارای 8 دانشگاه دولتی و 18 دانشگاه آزاد یا خصوصی است. التبه برخی از امکانات و خدمات تحصیلی در هر یک از دانشگاه‌ها کاملا متفاوت است. برای تحصیل در هر یکی از رشته‌های غیر پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی به طور میانگین به 2000 تا 5000  دلار برای هر ماه است. همچنین برخی از رشته‌های خاص مانند بازاریابی نیز هزینه‌های بیشتری نیز دارند. رد صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آزاد اکوادور را دارید به دلیل بالا بودن هزینه‌ها باید سپرده بانکی مطمئنی برای دریافت ویزا دانشجویی داشته باشید.

تحصیل رایگان در اکوادور

تحصیل در اکوادور ممکن است دارای هزینه‌هایی باشد اما همانطور که گفتیم این کشور دارای 8 دانشگاه دولتی است که امکان تحصیل رایگان در اکوادور را به شما می‌دهد. لازم به ذکر است این دانشگاه‌ها به صورت کاملا رایگان نیستند بلکه بخش از هزینه‌ها را دولت و مابقی آن را دانشجو پرداخت می‌کند در نتیجه امکان گرفتن بورسیه در دانشگاه‌های اکوادور وجود ندارد.

در دانشگاه‌های اکوادور زبان تحصیلی چیست؟

کشور اکوادور در سال‌ها قبل جز مستعمره فرانسه بوده است به همین دلیل زبان اسپانیایی از جمله زبان‌هایی است که در این کشور استفاده می شود. اما شما برای گرفتن پذیرش دانشگاهی باید یکی از مدارک زبان انگلیسی از جمله آیلتس یا تافل را داشته باشید، چرا که در این دانشگاه‌ها تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

بهترین دانشگاه‌های اکوادور برای تحصیل

 • University Central Del Ecuador Quito
 •         University del Azuay Cuenca
 •         University Técnica Del Norte Ibarra
 •         University Andina Simón Bolívar, Ecuador Quito
 •         University Technological Equinoctial Quito
 •         University DE las Americas Quito
 •         Escuela Superior Politecnica de Chimborazo Riobamba
 •         University Laica Eloy Alfaro de Manabi Manta
 •   University Technical Particular DE Loja
 •         Escuela Superior Politécnica Del Litoral Guayaquil
 •         University Politécnica Salesiana Cuenca
 •         University San Francisco de Quito Quito
 •         Escuela Politécnica National Quito
 •         Pontificia University Católica Del Ecuador Quito
 •         University Technical DE Ambato Ambato
 •        University dE Cuenca Cuenca
 •         University Particular San Gregorio DE Portoviejo Portoviejo
 •    University Technical de Manabí Portoviejo

همچنین دانشگاه د لوچا University Technical Particular DE Loja از جمله اولین و برترین دانشگاه‌های اکوادور است و رتبه خوبی در بهترین دانشگاه‌های جهان دارد. پذیرش در این دانشگاه تنها با آزمون ورودی امکان پذیر است. از دیگر دانشگاه‌های برتر اکوادور می توان به پلی تکنیک سالسین اشاره کرد. این دانشگاه در شهر کوچکی به نام کوئنکا قرار گرفته است. برای پذیرش در این دانشگاه نیز، باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

وضعیت کاری دانشجویان در اکوادور

زمانی که برای تحصیل در اکوادور توانستید ویزای دانشجویی و اقامت اکوادور را بگیرید، باید به دنبال کار باشید. شما به عنوان دانشجو می‌توانید کار پاره وقت داشته باشید برای پیدا کردن کار در این کشور حتما باید به زبان اسپانیایی مسلط باشید. لازم به ذکر است پیدا کردن کار در این کشور بسیار سخت و دشوار است به همین دلیل کارهای دانشجویی بهترین گزینه برای کسب درآمد هستند.

بیمه دانشجویی در اکوادور

یکی از مزیت‌های تحصیل در اکوادور بیمه درمانی دانشجویان است که دارای اعتبار است. این نکته بسیار خوبی است. تمامی مراکز درمانی و دانشگاه‌های اکوادور این نوع بیمه را قبول دارند، در نتیجه نیازی به نگرانی برای هزینه‌های درمانی خود در این کشور ندارید. درمان در این کشور نیز برخلاف دیگر کشورها ارزان‌تر است. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند که قرار گرفتن تحت پوشش بیمه از اولین شرایط برای دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در این کشور است.

تحصیل در اکوادور و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

همانطور که گفتیم برای تحصیل در اکوادور باید ابتدا پذیرش دانشگاهی خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور گرفته باشید تا بتوانید مراحل دریافت ویزای دانشجویی را انجام دهید. از مهم‌ترین مدارکی که باید به همراه داشته باشید، گذرنامه، فرمم درخواست، رسید پرداخت‌های بیمه، فرم ثبت‌نام دانشگاه و … است. برای دریافت اقامت اکوادور همچنین می‌توانید از موسسه حقوقی دادمهر عدالت کمک بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرونده مهاجرتی شما را بررسی کنند و بدون هیچ مشکلی ویزای تحصیلی این کشور را برای شما بگیرند.

تحصیل در اکوادور به کمک موسسه حقوقی دادمهر عدالت

موسسه‌های مهاجرتی بسیاری در سطح کشور وجود دارند که می‌تواند پروسه مهاجرت شما را انجام دهند. اما بدون شک یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی برای دریافت اقامت اکوادور یا سایر ویزاها از جمله ویزای دانشجویی، موسسه حقوقی دادمهر عدالت است. برای آشنا شدن با فعالیت این مجموعه و همچنین دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص اقدام به مهاجرت به هر یک از کشورهای اروپایی یا سایر کشورها، کافی است با مشاورین و وکلای حقوقی این مجموعه در ارتباط باشید. در صورتی که قصد مهاجرت و تحصیل در اکوادور را دارید به دلیل متفاوت بودن شرایط این کشور حتما با وکیل‌های مهاجرتی مشورت کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.